УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.09.2005 N 506
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2005 р.
за N 1066/11346
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 754 (z0963-16) від 02.07.2016 )

Про затвердження Порядку проведення моніторингу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції

Відповідно до Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки, яка затверджена Указом Президента України від 13.12.2003. N 1433 (1433/2003) , НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення моніторингу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, що додається.
2. Пункт 3 розділу "Порядок відбору" Критеріїв та порядку відбору вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (z0385-05) , затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 24.03.2005 N 182 (z0384-05) "Про затвердження Переліку спеціальностей та спеціалізацій, Критеріїв та порядку відбору, складу Міжвідомчої експертної групи із забезпечення відбору вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції" і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за N 385/10665, доповнити четвертим абзацом такого змісту: "проводить моніторинг здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції".
3. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.) спільно з науково-методичним центром вищої освіти (Левківський К.М.) та вищими навчальними закладами і закладами післядипломної освіти, які визначені для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, забезпечити проведення щорічного моніторингу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Степка М.Ф.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Міністерство оборони України
Заступник Міністра
Міністерство закордонних справ України
Заступник Міністра
Національна академія державного
управління при Президентові України
Ректор
Міністерство економіки України
Заступник Міністра
Головне управління державної
служби України
Заступник Начальника
С.М.Ніколаєнко
В.В.Пасько
В.С.Огризко
В.І.Луговий
А.Березний
М.Борсук

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
02.09.2005  N 506
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2005 р.
за N 1066/11346

ПОРЯДОК

проведення моніторингу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції

1. Моніторинг підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (далі - моніторинг) є постійно діючою системою проведення спостережень та контролю за процесами, які відбуваються у сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації щодо кадрового забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування фахівцями з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
2. Здійснення моніторингу та координація робіт покладаються на Міжвідомчу експертну групу із забезпечення відбору вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (далі - Міжвідомча експертна група), склад якої затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 24.03.2005 N 182 (z0384-05) "Про затвердження Переліку спеціальностей та спеціалізацій, Критеріїв та порядку відбору, складу Міжвідомчої експертної групи із забезпечення відбору вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за N 384/10664.
3. Об'єктами моніторингу є вищі навчальні заклади та заклади післядипломної освіти, перелік яких затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 31.05.2005 N 325 (z0633-05) "Про затвердження Переліку вищих навчальних закладів і закладів післядипломної освіти для здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.06.2005 за N 633/10913.
4. Проведення моніторингу забезпечує одержання точної, об'єктивної та достовірної інформації про стан підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської і євроатлантичної інтеграції та забезпечення ними органів державної влади і органів місцевого самоврядування.
5. Проведення моніторингу передбачає формування Міністерством освіти і науки України експертної групи для оцінювання якості підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
До складу експертної групи входять науково-педагогічні працівники визначених вищих навчальних закладів, спеціалісти центральних органів виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебувають об'єкти моніторингу.
6. Керівники вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, що визначені об'єктами моніторингу, щорічно до 30 вересня подають Міністерству освіти і науки України самоаналіз підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції за формою, що додається. Самоаналіз підписується керівником навчального закладу та скріплюється печаткою.
7. Міжвідомча експертна група проводить експертну оцінку результатів самоаналізу об'єктів моніторингу і здійснює вибіркову перевірку поданої інформації експертної групи у таких навчальних закладах.
8. Результати моніторингу та оцінювання самоаналізу об'єктів моніторингу розглядаються щорічно на засіданні Міжвідомчої експертної групи, яка надає пропозиції щодо формування структури і обсягу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, поліпшення якості навчання.
9. Рішення Міжвідомчої експертної групи доводяться до відома відповідальних виконавців та учасників Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки (1433/2003) , а також Міжвідомчої групи з інформування громадськості та підготовки фахівців з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, утвореної постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2005 N 174 (174-2005-п) "Деякі питання координації діяльності органів виконавчої влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції".
Директор департаменту вищої
освіти, керівник Міжвідомчої
експертної групи
Я.Я.Болюбаш

Додаток
до пункту 6 Порядку
проведення моніторингу
підготовки, перепідготовки
та підвищення кваліфікації
фахівців у сфері
європейської
та євроатлантичної
інтеграції

САМОАНАЛІЗ

підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції

N з/п Основні показники Одиниця виміру Абсолютні показники
1. Науково-педагогічні та педагогічні кадри
Кількість науково-педагогічних та педагогічних кадрів, які задіяні у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції Кількість науково-педагогічних кадрів, що мають вчені звання: - доцента - професора Кількість науково-педагогічних кадрів, що мають наукові ступені: - доктора наук - кандидата наук Кількість іноземних науково-педагогічних та педагогічних кадрів, які задіяні у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (із зазначенням країни) Кількість науково-педагогічних та педагогічних кадрів, які пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції: - у відповідних навчальних закладах України (із зазначенням навчального закладу) - у відповідних навчальних навчальних закладах держав - членів ЄС та НАТО (із зазначенням навчального закладу) осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб
2. Особи, які навчаються
Кількість студентів (слухачів), які проходять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції Кількість державних службовців, які проходять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції: - I-IV категорії - V-VII категорії Кількість студентів (слухачів), які проходять підготовку у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції за напрямами: - 1501 Державне управління - 0501 Економіка і підприємництво - 0502 Менеджмент - 0304 Міжнародні відносини - 1701 Специфічні категорії Кількість студентів (слухачів), які проходять перепідготовку у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції за напрямами: - 1501 Державне управління - 0501 Економіка і підприємництво - 0502 Менеджмент - 0304 Міжнародні відносини - 1701 Специфічні категорії Кількість студентів (слухачів), які проходять підвищення кваліфікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції за напрямами: - 1501 Державне управління - 0501 Економіка і підприємництво - 0502 Менеджмент - 0304 Міжнародні відносини - 1701 Специфічні категорії Кількість студентів (слухачів), що працевлаштовані в органи державної влади, до повноважень яких належать питання європейської та євроатлантичної інтеграції: - центральні орган виконавчої влади - місцеві органи виконавчої влади - органи місцевого самоврядування Кількість фахівців, що проходять навчання за кордоном у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції: - підготовка - перепідготовка - підвищення кваліфікації - стажування осіб осіб осіб осіб Осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб осіб
3. Науково-методичне забезпечення навчання
Кількість наявних навчально-методичних посібників з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (із зазначенням їх найменувань) Кількість збірників нормативно-правових актів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (із зазначенням їх найменувань) Кількість іноземних підручників із зазначеної тематики, перекладених на українську мову шт. шт. шт.
4. Міжнародне співробітництво
Налагодження співробітництва між навчальними закладами держав - членів ЄС та НАТО, які здійснюють підготовку фахівців з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: - навчальні заклади держав - членів ЄС та НАТО - обмін студентами (слухачами) - обмін викладачами перелік осіб осіб
5. Проведення та координація наукових досліджень
Проведення з актуальних питань європейської та євроатлантичної інтеграції: - науково-практичних конференцій - наукових конференцій - "круглих столів" - семінарів перелік перелік перелік перелік
6. Фінансування
Обсяг фінансування: - підготовка фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - перепідготовка фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - стажування за кордоном фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції - мовна підготовка державних службовців, які займаються питаннями європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - підвищення кваліфікації викладачів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - перепідготовка викладачів у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (у тому числі за кордоном) - видання навчально-методичних посібників, збірників нормативно-правових актів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - переклад відповідних підручників на українську мову - проведення науково-практичних конференцій, наукових конференцій, "круглих столів", семінарів тощо з актуальних питань європейської та євроатлантичної інтеграції Джерела фінансування: - державний бюджет - місцеві бюджети - міжнародна технічна допомога - гранти - інші джерела, не заборонені законодавством тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень Тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень тис. гривень
 Керівник навчального закладу ___________   _____________________
                                підпис        ініціали, прізвище
Директор департаменту вищої
освіти, керівник Міжвідомчої
експертної групи
Я.Я.Болюбаш