УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
N 397 від 08.10.2001
м. Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 березня 2002 р.
за N 220/6508

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
08.10.2001 N 397
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 992 (z1408-17) від 31.08.2017 )

Порядок

переведення хворих на психічні розлади, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру

1. Хворі на психічні розлади, які скоїли суспільно небезпечні діяння і до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру (далі - хворі) - амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку, госпіталізація в психіатричні заклади із звичайним, посиленим або суворим наглядом, можуть бути переведені з одного психіатричного закладу в інший за рішенням суду про зміну застосування примусового заходу медичного характеру.
2. Хворі з одного психіатричного закладу в інший переводяться силами і засобами психіатричних закладів-відправників.
3. Хворі, до яких застосована амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку або які госпіталізовані до психіатричного закладу із звичайним наглядом, переводяться до іншого за місцем їх постійного проживання або їх законних представників, з дозволу керівників цих закладів.
4. Хворі, які госпіталізовані до психіатричного закладу з посиленим наглядом, переводяться до іншого згідно з умовами і територіальним розподілом, затвердженими Міністерством охорони здоров'я, з дозволу керівників цих закладів.
5. Хворі, які госпіталізовані до психіатричного закладу із суворим наглядом, переводяться до іншого з дозволу Міністерства охорони здоров'я.
6. Хворі, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, переводяться до психіатричних закладів за кордон і навпаки, з дозволу Міністерства охорони здоров'я.
7. Хворі із слідчих ізоляторів, тюрем і психіатричної лікарні для засуджених у психіатричні заклади із суворим, посиленим або звичайним наглядом переводяться силами і засобами установ-відправників:
зі слідчих ізоляторів, тюрем і лікарні для засуджених до найближчих до них обмінних пунктів планових маршрутів внутрішніх військ МВС України;
за плановими маршрутами - караулами внутрішніх військ МВС України.
Хворі при переведенні зі слідчих ізоляторів, тюрем і психіатричної лікарні для засуджених на всьому шляху руху супроводжуються медичними працівниками цих установ.
8. Особи, які скоїли суспільно небезпечні діяння в стані осудності, але захворіли до винесення вироку або під час відбування покарання на тимчасовий психічний розлад і яким було застосовано примусові заходи медичного характеру, після скасування примусових заходів медичного характеру направляються у розпорядження органів, у провадженні яких перебуває кримінальна справа:
із лікарень до найближчих до них обмінних пунктів планових маршрутів внутрішніх військ МВС України - силами і засобами органів внутрішніх справ за місцем дислокації психіатричного закладу-відправника;
за плановими маршрутами - караулами внутрішніх військ МВС України.
9. Хворі, які не мають місця постійного проживання, переводяться за направленнями керівників психіатричних закладів, а в складних і спірних випадках - за направленнями Міністерства охорони здоров'я України.
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги населенню
М.П.Жданова