УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 2012 р.
за № 1248/21560
Про внесення змін до нормативно-правового акта
Відповідно до Законів України "Про Фонд державного майна України" (
4107-17)
, "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
, "Про приватизацію державного майна" (
2163-12)
НАКАЗУЄМО:
1. Внести зміни до Положення про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі (
z0636-96)
, затвердженого наказом Фонду державного майна України, Міністерства рибного господарства України від 11 жовтня 1996 року № 1218/174, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 1996 року за № 636/1661 (у редакції наказу Фонду державного майна України, Міністерства аграрної політики України від 12 вересня 2000 року № 1898/175), виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Управлінню з питань реформування власності Департаменту планування процесів приватизації та реформування власності Фонду державного майна України у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Фонду
державного майна України
|
О. Рябченко
|
Міністр аграрної політики
та продовольства України
|
М. Присяжнюк
|
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
В.о. Голови Державного агентства
рибного господарства України
|
М.Ю. Бродський
О.Ю. Овчарук
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України,
Міністерства рибного
господарства України
11.10.1996 № 1218/174
(у редакції наказу Фонду
державного майна України,
Міністерства аграрної політики
та продовольства України
06.07.2012 № 3080/398)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 2012 р.
за № 1248/21560
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибного господарства
І. Загальні положення
1.1. Це Положення, розроблене відповідно до Законів України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
та "Про приватизацію державного майна" (
2163-12)
, визначає порядок приватизації майна підприємств і організацій рибного господарства.
1.2. Це Положення визначає порядок приватизації майна:
рибокомбінатів, рибоводно-меліоративних станцій, нерестово-виросних рибницьких господарств, які спеціалізуються на вирощуванні рибопосадкового матеріалу та товарної риби у ставках, басейнах, лиманах та інших внутрішніх водоймах (далі - рибні господарства);
комбікормових заводів, що виготовляють спеціальні рибні корми, підприємств, де виготовляється обладнання для рибництва та знаряддя лову, пересувних механізованих колон, які спеціалізуються на будівництві та ремонті рибогосподарських об’єктів, рибокомбінатів і рибозаводів по переробці океанічної (морської) сировини та об’єктів океанічного рибопромислового флоту, холодильників, об'єктів складського господарства, призначених для постійного розміщення державних резервів (далі - рибні підприємства).
1.3. Згідно зі статтею 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" (
2163-12)
приватизації не підлягають акваторії портів, причали і пірси всіх категорій та призначень, огороджувальні та захисні гідротехнічні споруди, засоби навігаційного обладнання, системи сигналізації, портові системи інженерної інфраструктури та споруди зв’язку, енерговодопостачання та водовідведення, автомобільні дороги та залізничні колії (до першого розгалуження за межами території порту), водосховища і водогосподарські канали комплексного призначення, міжгосподарські меліоративні системи, гідротехнічні захисні споруди.
1.4. Реструктуризація рибних господарств і рибних підприємств здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством. При цьому повинна зберігатися профільність, технологічна єдність виробництв та цілісність майнових комплексів і технологій.
1.5. Приватизація об’єктів океанічного рибопромислового флоту, рибних підприємств з переробки океанічної (морської) сировини та рибних господарств (рибокомбінатів, рибоводно-меліоративних станцій, нерестово-виросних рибницьких господарств), а також холодильників місткістю понад дві тисячі тонн для одночасного зберігання рибопродукції; холодильників, об’єктів складського господарства, призначених для постійного розміщення державних резервів, здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України шляхом перетворення їх у акціонерні товариства, крім тих, вартості майна яких недостатньо для формування статутного капіталу акціонерного товариства. При цьому у статутному капіталі товариств першочергово визначається пакет акцій, що тимчасово залишається у власності держави, а решта акцій розміщується з наданням пільг, передбачених статтями 3, 6, 7 і 8 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
.
ІІ. Приватизація майна рибних господарств
2.1. Приватизація майна рибних господарств здійснюється шляхом перетворення їх у колективні сільськогосподарські підприємства або у акціонерні товариства на умовах, передбачених статтями 5, 6 і 7 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
.
2.2. Приватизація майна рибного господарства, незалежно від його вартості (але не менше необхідної для створення статутного капіталу акціонерного товариства) здійснюється шляхом його перетворення у акціонерне товариство у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
2.3. У разі якщо вартість майна рибного господарства є недостатньою для формування статутного капіталу акціонерного товариства, приватизація майна таких господарств здійснюється шляхом їх перетворення у колективні сільськогосподарські підприємства.
2.4. Працівникам рибних господарств, приватизація майна яких здійснюється шляхом перетворення їх в акціонерні товариства, надається право на першочергове придбання акцій відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
.
ІІІ. Приватизація майна рибних підприємств, що обслуговують рибні господарства та переробляють їхню сировину
3.1. Приватизація майна рибних підприємств здійснюється на умовах, передбачених статтями 2, 3 і 4 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (
290/96-ВР)
.
3.2. Приватизація майна рибних підприємств незалежно від вартості об’єктів приватизації (але не менше необхідної для створення статутного капіталу акціонерного товариства згідно з законодавством України), здійснюється шляхом перетворення їх у акціонерні товариства у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо вартість майна рибних підприємств є недостатньою для формування статутного капіталу акціонерного товариства, приватизація їх майна здійснюється відповідно до порядку, встановленого Фондом державного майна України. При цьому господарські товариства, створені працівниками таких підприємств, мають першочергове право на викуп майна.
У разі відмови працівників зазначених підприємств від першочергового права на викуп майно приватизується на конкурентних засадах.
3.3. Плани приватизації рибних підприємств розробляються у порядку, що визначається Фондом державного майна України.
В. о. директора
Департаменту планування
процесів приватизації
та реформування власності
Фонду державного
майна України
|
Н. Рикова
|
Директор Департаменту
тваринництва Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
|
А. Гетя
|