ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням обласної ради
від 26 грудня 2006 року № 146-V (146-5-рр)
(X сесія V скликання)
ОБЛАСНА ПРОГРАМА
підвищення кваліфікації державних службовців
і посадових осіб місцевого самоврядування на 2007 рік
Обласна Програма підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування на 2007 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України “Про державну службу ”та “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Указу Президента України від 9 листопада 2000 р. № 1212/2000 “Про Комплексну програму підготовки державних службовців”, постанов Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. № 167 “Про затвердження Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і Положення про єдиний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ і організацій”, від 14 липня 1999 р. №1262 ”Про фінансове забезпечення підготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та органів військового управління Збройних Сил”, від 8 червня 2004 р. №746 “Про затвердження Програми розвитку державної служби на 2005-2010 роки”, від 16 грудня 2004 р. №1681 “Про центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій”.
Програма передбачає заходи з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Харківської області у 2007 році.
І. Загальні положення
Становлення України як демократичної, правової, соціальної держави, формування нової управлінської еліти обумовлює нагальну необхідність створення чіткої системної роботи щодо підвищення професійного рівня державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та осіб, що перебувають у кадровому резерві, створення умов для їх кар’єрного росту.
Ступінь складності сучасних управлінських завдань, що стоять перед державою, потребує високого рівня освіти і професійної компетентності державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування регіонального рівня.
Програма передбачає навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування за європейськими стандартами, оволодіння знаннями з питань демократичного державного управління, регіонального розвитку, управління змінами, аналізу політики, застосування новітніх технологій.
Наведене вище обумовлює необхідність розробки програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, створення умов для їх професійного зростання та подальшого просування по службі.
Передумовами розроблення Програми стали сучасні процеси розвитку демократичної держави та потреба в подальшому вдосконаленні і професіоналізації державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
ІІ. Мета Програми
Метою Програми є забезпечення потреб місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у підвищенні кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з урахуванням вимог сучасного суспільства, у створенні умов для їх професійного зростання, забезпечення професійної самореалізації та утвердження високого соціального статусу в суспільстві.
Програма передбачає створення умов для забезпечення духовно-інтелектуальних та соціально-економічних основ набуття та постійного вдосконалення фахової кваліфікації, а також правові, організаційні, фінансові, економічні, соціальні та інші засади підвищення кваліфікації осіб, на яких поширюється дія законів України “Про державну службу” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”.
Основними завданнями Програми є:
· реалізація права особистості на освіту для професійної діяльності в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на збагачення своїх знань, професійних навичок і вмінь;
· забезпечення умов для безперервної освіти державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
· забезпечення потреб суспільства та держави у професійно підготовлених державних службовцях та посадових особах місцевого самоврядування;
· забезпечення ефективної взаємодії місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та вищого навчального закладу – Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – ХарРІ НАДУ);
· реалізація на регіональному рівні державної політики в галузі підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування згідно з європейськими стандартами;
· забезпечення постійного підвищення рівня професійної кваліфікації осіб, на яких поширюється дія законів України “Про державну службу” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”;
· приведення обсягів і змісту навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та їх кадрового резерву у відповідність із поточними та перспективними потребами місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
· формування змісту навчання виходячи з його цільового спрямування, завдань і функцій місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, посадових обов’язків службовців, попередньо здобутої ними освіти, досвіду управлінської діяльності, інтересів та потреб особистості;
· залучення керівників та спеціалістів місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування до навчального процесу в системі підвищення кваліфікації.
.
ІII. Фінансування Програми
Видатки на заходи з підвищення кваліфікації державних службовців місцевих державних адміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування (крім видатків на відрядження працівників на підвищення кваліфікації) здійснюються відповідно до статей 86 та 90 Бюджетного кодексу України за рахунок обласного бюджету.
Замовником на підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування і головним розпорядником коштів обласного бюджету, що спрямовуються на виконання заходів Програми, є обласна державна адміністрація.
Загальна розрахункова вартість реалізації Програми у 2007 році становить 545,6 тис. грн.
Обсяги фінансування заходів Програми за їх видами наведено у додатку.
IV. Організаційне забезпечення виконання Програми
Управління підвищенням кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування області в межах відповідної компетенції здійснюється відділом кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації, районними державними адміністраціями, управлінням організаційно-правової та кадрової роботи виконавчого апарату (секретаріату) обласної ради, органами місцевого самоврядування та ХарРІ НАДУ.
Місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування:
· організовують підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;
· беруть участь у здійсненні державної політики в галузі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;
· забезпечують виконання Програми в галузі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;
· визначають потреби в направленні осіб на підвищення кваліфікації;
· направляють державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування для підвищення кваліфікації до ХарРІ НАДУ.
ХарРІ НАДУ:
· здійснює роботу щодо визначення потреб у навчанні державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;
· проводить підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування області;
· надає методичну та консультативну допомогу з питань підвищення кваліфікації місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування;
· визначає за погодженням з місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування зміст, форми, методи і засоби підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.
V. Контроль за виконанням Програми
Контроль за виконанням цієї Програми покладається на обласну державну адміністрацію.
Контроль за виконанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється в порядку, встановленому бюджетним законодавством та рішеннями обласної ради.
VI. Заходи щодо забезпечення виконання Програми
1. Розробити план-графік підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на 2007 рік.
Обласна державна адміністрація
|
Січень 2007 року |
2. Здійснювати підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до плану-графіка на 2007 рік.
Обласна державна адміністрація
|
Протягом року |
3. Провести аналіз потреб у професійному навчанні державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та їх кадрового резерву.
Обласна державна адміністрація
|
Протягом року |
4. Забезпечувати безперервність, цілеспрямованість та індивідуалізацію підвищення кваліфікації працівників місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування .
Обласна державна адміністрація
|
Протягом року |
5. Забезпечувати оновлення змісту професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з урахуванням перспектив розвитку державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Протягом року |
6. Розробляти практичні рекомендації, методичні, інформаційні та інструктивні матеріали, спрямовані на подальше вдосконалення роботи місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
7. Створити необхідні умови для підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за дистанційною формою при навчанні за професійною програмою.
Обласна державна адміністрація |
Січень 2007 року |
8. Залучати до розробки навчальних планів, проведення занять із слухачами факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації ХарРІ НАДУ керівників та фахівців місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
9. Забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації науково-педагогічних і наукових працівників системи професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування шляхом стажування в місцевих державних адміністраціях і органах місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
10. Започаткувати підвищення кваліфікації кадрів із питань впровадження в роботу місцевих державних адміністрацій системи управління якістю надання державних послуг.
Обласна державна адміністрація
|
Протягом року |
11. Застосовувати сучасні інформаційні технології для організації та проведення професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та їх кадрового резерву.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
12. Актуалізувати зміст професійного навчання на основі використання вітчизняного та іноземного досвіду у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
13. Організовувати проведення практичних виїзних занять під час проведення навчальних занять на базі управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконкомів місцевих рад.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно
|
14. Аналізувати результати навчання кадрів для врахування їх під час проходження державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
15. Продовжити проведення соціологічного дослідження щодо потреб у підвищенні кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Обласна державна адміністрація
|
Постійно |
Заступник голови
обласної ради С.Чернов
до обласної Програми
підвищення кваліфікації державних службовців
та посадових осіб місцевого
самоврядування на 2007 рік,
затвердженої рішенням обласної
ради від 26 грудня № 146-V 9146-5-рр)
(X сесія V скликання)
Перелік та орієнтовний обсяг фінансування
заходів щодо підвищення кваліфікації державних службовців
та посадових осіб місцевого самоврядування на 2007 рік
№ п/п |
Назва заходу |
Кількість осіб |
Обсяг фінансування (грн.) |
|||
1. |
Аналіз потреби у професійному навчанні |
- |
32991,56 |
|||
2. |
Підвищення кваліфікації за професійними програмами |
360 |
160939,68 |
|||
3. |
Підвищення кваліфікації за програмами тематичних короткотермінових семінарів |
720 |
107459,04 |
|||
4. |
Підвищення кваліфікації за програмами тематичних постійно діючих семінарів |
420 |
244209,70 |
|||
Всього |
1500
|
545599,98
|
|
|||
Заступник голови
обласної ради С.Чернов