Додаток до рішення обласної ради від 15 грудня 2006 року № 130-V (р130-5) (в ред. рішення обласної ради від 03 квітня 2007 року № 214-V (р214-5) (ХІІ сесія V скликання) |
Порядок
підготовки, розгляду, погодження та підписання контрактів з керівниками комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, ст. 65 Господарського кодексу України, Кодексу законів про працю в Україні, постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року № 203 “Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державні власності”, постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року № 859 „Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств”, Закону України "Про місцеве самоврядування в України", типової форми контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 року № 597.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на керівників комунальних підприємств, установ, закладів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
1.3. У цьому документі визначається порядок:
- підготовки контрактів та їх узгодження;
- підписання контрактів та призначення керівника на посаду;
- переукладання контрактів або їх розірвання;
- ведення реєстру контрактів.
2.1. Контракт є особовою формою трудового договору в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення, організації праці, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, встановлюються за угодою сторін відповідно до вимог трудового законодавства України.
2.2. Керівники комунальних підприємств, установ, закладів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (далі – керівники), призначаються на посаду зі строком випробування до трьох місяців та звільняються з посади головою обласної ради шляхом укладання контракту з подальшим затвердженням його обласною радою.
2.3. Підставою для подовження дії контракту є додаткова угода до нього.
2.4. Контракт та додаткова угода до нього укладається та розривається головою обласної ради за погодженням з профільною постійною комісією, постійними комісіями: з питань бюджету, з питань планування соціально-економічного розвитку регіону, з питань спільної власності територіальних громад області і з правових питань та регуляторної політики.
2.5. Ініціатива щодо укладання, розірвання або подовження контракту з керівником може також виходити від голови обласної ради, постійних комісій, органів місцевого самоврядування області, обласної державної адміністрації, трудових колективів.
2.6. Управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради готує проект контракту відповідно до Примірної форми контракту, затвердженої рішенням обласної ради від 03.04.07 р.
2.7. Для підготовки проекту контракту особи, які претендують на займану посаду, надають такі документи:
- погодження профільної постійної комісії на ім’я голови обласної ради;
- особову картку;
- автобіографію;
- копію диплома про вищу освіту, або інші документи, що підтверджують освіту і підвищення кваліфікації;
- копію трудової книжки;
- копію паспорта.
2.8. До контракту з керівником госпрозрахункового підприємства, обов’язково додається бізнес-план.
2.9. Для підготовки проекту додаткової угоди щодо подовження строку дії контракту керівник надає такі документи:
- погодження профільної постійної комісії на ім’я голови обласної ради;
- копію контракту;
- звіт про виконання умов контракту.
2.10. Проект контракту разом із документами, визначеними у пункті 2.7., та листом погодження подаються для візування профільній постійній комісії, постійним комісіям: з питань бюджету, з питань планування соціально-економічного розвитку регіону, з питань спільної власності територіальних громад області і з правових питань та регуляторної політики, - які у 7-денний строк від дня отримання проекту контракту розглядають його та приймають відповідне рішення.
2.11. Після узгодження проекту контракту він разом з особовою справою претендента на посаду керівника подається для підпису голові обласної ради і набуває чинності з моменту підписання сторонами.
Контракт реєструється управлінням з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради та вноситься до реєстру контрактів.
2.12. При подовженні строку дії контракту готується додаткова угода відповідно до пунктів 2.7. – 2.9. цього Порядку.
3. Зміст контракту
3.1. У контракті передбачаються строки його дії, вимоги до збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, права, обов'язки та відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе зобов'язань, з урахуванням галузевих особливостей та фінансового стану підприємств, установ, закладів, включаючи обов'язкове підвищення кваліфікації або перепідготовку протягом строку дії контракту (але не рідше одного разу на п'ять років).
3.2. У контракті з керівником підприємства, крім загальних вимог, визначених у пункті 3.1. цього Порядку, враховуються передбачені у бізнес- плані показники ефективності використання майна і прибутку, а також показники майнового стану підприємства. Ураховуючи особливості виробництва, у контракті з керівником підприємства можуть бути передбачені й інші умови.
3.3. Обов'язковими умовами, які закріплюються у контракті, є умови щодо:
- виконання комунальними підприємствами, установами, закладами, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, зобов'язань зі сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів до бюджетів та своєчасності виплати заробітної плати працівникам чи дотримання погодженого графіка погашення відповідної заборгованості;
- обов'язкового складання в установленому порядку, погодженого із заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків), та подання на затвердження голові обласної ради річних фінансових планів, а також бізнес-планів підприємства.
3.4. Умови оплати праці керівників підприємств визначаються у контракті й повинні встановлюватися у прямій залежності від результатів виробничо-господарської діяльності підприємства. Крім цього, керівникам підприємств може виплачуватися матеріальна винагорода за ефективне управління комунальним майном за рахунок частини чистого прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.
3.5. Умови оплати праці керівників установ та закладів визначаються у контракті й повинні встановлюватися у прямій залежності від затвердженого кошторису.
У контракті можуть бути визначені умови підвищення або зниження обумовленого розміру оплати праці, встановлення надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.
3.6. Тривалість відпустки керівника не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством.
3.7. При укладанні контракту сторони можуть передбачати додаткові пільги, не встановлені чинним законодавством, за рахунок власних коштів (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки тощо). При умови припинення контракту в зв'язку з виходом керівника на пенсію або одержанням ним трудового каліцтва можуть передбачатися компенсацій виплати, крім встановлених пенсій та виплат, пов'язаних з відшкодуванням заподіяної йому шкоди.
3.8. Аналіз виконання умов, внесених до контрактів з керівниками підприємств, розглядається заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків) раз на рік із залученням фахівців підрозділів, зазначених у пункті 2.10. цього Порядку, та подається голові обласної ради.
4. Строк дії контракту, порядок його переукладання та розірвання
4.1. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, інших законодавчих актів контракт з керівником укладається у письмовій формі на термін від одного до п'яти років.
4.2. Контракт може бути укладено як при найманні на роботу, так і випадках, коли керівник раніше був прийнятий на умовах безстрокового трудового договору.
4.3. Дія контрактів для керівників починається з дати, визначеної у контракті сторонами.
4.4. Контракти з керівниками переукладаються у випадках:
- закінчення терміну дії контракту;
- реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, закладу;
- у разі, коли контракт з керівником укладено до набрання чинності цього Порядку.
4.5. Контракт з керівником може бути розірваний на підставах, установлених чинним законодавством України, а також передбачених у контракті.
4.6. У разі непогодження профільною постійною комісією або постійною комісією з питань майна спільної власності територіальних громад області укласти контракт з керівником, трудовий договір розривається на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
4.7. У разі відмови керівника укласти контракт, трудовий договір з ним припиняється на підставі пункту 6 статті 36 Кодексу законів про працю України.
4.8. При розірванні контракту на підставах, встановлених у контракті, але не передбачених чинним законодавством, звільнення проводиться згідно з пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці керівника підприємства, установи, закладу.
4.9. За 2 місяці до закінчення строку дії контракту вирішуються питання щодо можливості подовження, укладення на новий чи інший строк або його розірвання.
5. Прикінцеві положення
5.1. Контракт складається у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із сторін контракту.
5.2. Перший екземпляр контракту залишається у керівника, а другий разом з особовою справою зберігається в управлінні з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради.
5.3. Спори між сторонами контракту розглядаються у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Заступник голови
обласної ради С. Чернов
Додаток 1
до Порядку підготовки, розгляду,
погодження та підписання контрактів з керівниками комунальних підприємств,
установ, закладів що є у спільній власності територіальних
громад сіл, селищ, міст області
Примірна форма контракту
з керівником комунальної установи (закладу), що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
місто Харків „____”_________ 200___ р.
Харківська обласна рада в особі голови обласної ради Салигіна Васілія Вікторовіча, який діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та рішення обласної ради від „___” _______2007 р. № ___з одного боку, та громадянин__________________________________ __________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
з другого боку, за погодженням з постійною комісією____________________ __________________________________________________________________уклали цей контракт про те, що громадян ______________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
приймається на роботу до____________________________________________
__________________________________________________________________
(найменування установи (закладу))
на посаду _________________________________________(надалі – Керівник)
(повна назва посади)
зі строком випробування ______ місяців.
1. Загальні положення
1.1. Керівник у своїй роботі у межах питань, встановлених чинним законодавством, Статутом (Положенням) комунальної установи (закладу) (повна назва) (надалі – коротка назва) та цим контрактом, підзвітний Харківської обласної раді (надалі – Рада).
1.2. За цим контрактом Керівник зобов’язується здійснювати оперативне керівництво установою (закладом), що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, забезпечувати ефективне використання і зберігання майна закріпленого за установою (закладом) на праві оперативного управління, а Рада зобов’язується створювати необхідні умови для матеріального забезпечення та організації праці Керівника.
1.3. Цей контракт є особливою формою строкового трудового договору. На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником та Радою, які є сторонами по контракту.
1.4. Керівник є повноважним представником установи (закладу). На період відпуски, хвороби або відсутності з інших причин, обов’язки Керівника виконує призначена ним особа, яка у повному обсязі виконує функції, несе обов’язки, користується повноваженнями і правами Керівника, якщо останнім не установлене інше.
1.5. При виконанні покладених на Керівника обов’язків він керується Конституцією України, Законами України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами галузевого міністерства, рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови обласної ради, іншими законодавчими актами та власним Статутом (Положенням).
2. Права та обов’язки сторін
2.1. Керівник здійснює оперативне керівництво комунальною установою (закладом), організує його фінансово-економічну, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом (Положенням) установи (закладу) та цим контрактом.
Обов’язки Керівника:
2.2. Керівник виконує такі постійні функції і обов’язки з організації і забезпечення діяльності установи (закладу):__________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________
2.3. Керівник ініціює укладання колективного договору та його виконання.
2.4. Керівник зобов’язується забезпечити ефективне використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що знаходиться на балансі установи (закладу) і закріплене на праві оперативного управління.
2.5. Керівник щорічно (у місячний термін після закінчення року обговореному в контракті) надає голові обласної ради звіт про результати виконання умов контракту, погоджений заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків).
2.6. Здійснює контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі – за періодичним медичним оглядом усіх працівників згідно з діючими нормами.
2.7. Забезпечує обов’язкове підвищення кваліфікації працівників установи (закладу).
2.8. Контролює виконання правил внутрішнього трудового розпорядку.
2.9. Керівник забезпечує своєчасну виплату заробітної плати.
Права керівника:
- діяти від імені установи (закладу) представляти його на всіх підприємствах, установах та організаціях;
- укладати господарські та інші угоди;
- видавати доручення;
- відкривати рахунки в банках;
- користуватися правом розпорядження коштами установи (закладу);
- наймати на роботу і звільняти з роботи працівників на умовах, передбачених чинним законодавством;
- укладати трудові договори;
- накладати на працівників установи (закладу) дисциплінарні стягнення;
- у межах своєї компетенції надавати вказівки та накази, обов’язкові для підпорядкованих йому працівників;
- вирішувати інші питання, віднесені до компетенції керівника чинним законодавством, Радою, Статутом установи (закладу) і цим контрактом.
Обов’язки Ради:
- інформувати про галузеву науково – технічну політику в галузі;
- інформувати про потреби в послугах установи (закладу);
- забезпечувати установу (заклад) (за заявками) матеріально-технічними ресурсами в обсязі, необхідному для функціонування установи (закладу) та фінансовими можливостями бюджету;
- гарантувати додержання прав і законних інтересів установи (закладу), захищати і відстоювати його інтереси в органах державного управління;
- забезпечувати обов’язкове підвищення кваліфікації або перепідготовку керівника протягом терміну дії контракту;
- надавати інформацію на запит керівника;
- організовувати фінансовий контроль за діяльністю установи (закладу);
- здійснювати контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за установою (закладом) на праві оперативного управління майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
- укладати додаткові угоди до договору про закріплення майна на праві оперативного управління.
Права Ради:
- вимагати від керівника необхідну інформацію та звіти про результати роботи;
- звільнити керівника у разі закінчення строку дії контракту. Дострокове звільнення керівника відбувається у випадках порушення ним законодавства та умов укладеного контракту.
3. Оплата праці, матеріальне та соціально – побутове забезпечення
3.1. За виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, керівнику нараховується заробітна плата за рахунок надходжень з обласного бюджету, згідно затвердженого кошторису, виходячи з установлених керівнику:
а) посадового окладу за фактично відпрацьований час;
б) надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи в розмірі _______ від посадового окладу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи надбавка скасовується або зменшується;
в) премії за підсумками роботи за місяць, квартал, рік згідно з Колективним договором та за розпорядженням голови обласної ради.
У разі погіршення показників роботи установи (закладу), невиконання умов контракту, порушення трудової дисципліни премія не нараховується.
Премія не нараховується також у разі затримки більш як на місяць заробітної плати працівникам;
г) грошова допомога у розмірі не більше п’яти окладів у разі виходу на пенсію.
3.2. Керівник визначає свій трудовий розпорядок згідно з КЗпП України, і погоджує його з головою обласної ради.
3.3. Керівнику надається щорічна відпустка тривалістю ___календарних днів та додаткова відпустка на строк, обумовлений колективним договором.
3.4. Дату відпустки та її терміни керівник погоджує з головою обласної ради.
3.5. Керівнику виплачується матеріальна допомога в розмірі місячного окладу на оздоровлення одночасно з наданням щорічної відпустки.
4. Відповідальність сторін, вирішення спорів
4.1. У випадку не виконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених контрактом, сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства та цього контракту.
4.2. Спори між сторонами вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством.
4.3. Інші умови ______________________________________________.
5. Внесення змін і доповнень до контракту та його припинення
5.1. Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.
5.2. Цей контракт припиняється:
- при встановлені протягом строку випробування невідповідності Керівника посаді, на яку його прийнято, - за висновками відповідних профільних постійних комісій обласної ради, за умови неприйняття радою відповідного рішення
- після закінчення строку дії контракту;
- за згодою сторін;
- за ініціативою голови обласної ради, постійних комісій, органів місцевого самоврядування області у випадках, передбачених пунктом 5.3 контракту;
- з ініціативи керівника до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених пунктом 5.4. цього контракту;
- з інших передбачених законодавством підстав.
5.3. Керівника може бути звільнено з посади, а цей контракт розірвано з ініціативи голови обласної ради, постійних комісій, органів місцевого самоврядування області до закінчення строку його дії:
а) у випадку систематичного невиконання керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом;
б) у випадку одноразового грубого порушення керівником законодавства і обов’язків, передбачених контрактом, в результаті чого виникли значні негативні наслідки для установи (закладу) (понесені значні збитки, сплачені фінансові санкції);
в) у разі невиконання обов’язків перед бюджетом та Пенсійним фондом щодо сплати податків, зборів та обов’язкових платежів, а також невиконання установою (закладом) зобов’язань щодо виплати заробітної плати працівникам чи недотримання графіка погашення заборгованості із заробітної плати;
г) у разі несплати реструктурованої податкової заборгованості протягом трьох місяців;
д) за поданням службових осіб органів державного нагляду за охороною праці у разі систематичних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці;
е) у разі допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості;
ж) у разі допущення зростання дебіторської заборгованості та невжиття заходів щодо її стягнення.
5.4. Керівник може за своєю ініціативою розірвати контракт до закінчення строку його дії:
а) у випадку систематичного невиконання Радою своїх обов’язків за контрактом чи прийняття нею рішень, що обмежують чи погіршують компетенцію та права керівника, втручання в його оперативно-розпорядницьку діяльність, що може призвести або привело до погіршення економічних результатів діяльності установи (закладу);
б) у випадку його хвороби чи інвалідності, які перешкоджають виконанню обов’язків за контрактом, та інших поважних причин.
5.5. У разі дострокового припинення контракту з причин незалежних від керівника йому виплачується вихідна допомога згідно чинного законодавства.
5.6. За два місяці до закінчення строку дії контракту він може бути продовжений або укладений на новий строк за згодою сторін.
6. Строки дії контракту, інші умови
6.1. Цей контракт діє з моменту видання відповідного акту про призначення строком на ________________.
6.2. Особливі умови:
- сторони зобов’язуються дотримуватись конфіденційності умов цього контракту, окрім випадків, коли сторони посилаються на умови контракту при захисті свої інтересів в суді;
- про умови контракту інформуються працівники установи (закладу) у зв’язку з необхідністю виконання контракту (ознайомлення бухгалтера, що займається визначенням розміру винагороди керівника);
- конфіденційність договору не поширюється на умови, врегульовані чинним законодавством, та на органи, які здійснюють нагляд (контроль) за дотриманням законодавства.
6.3. Умови цього контракту можуть бути змінені тільки за згодою сторін у письмовій формі.
7. Адреса сторін та інші відомості:
7.1. Харківська обласна рада в особі голови обласної ради Салигіна Васілія Вікторовича
7.2. Відомості про керівника:
Домашня адреса:___________________________________________________ __________________________________________________________________
Домашній телефон:_________________________________________________ __________________________________________________________________
Службовий телефон:________________________________________________ __________________________________________________________________
Паспорт: серія ________________ №___________________________________
__________________________________________________________________
(вказати орган, що видав паспорт)
Підстава пільг по оподаткуванню та інших пільг ________________________
__________________________________________________________________
Голова Харківської обласної ради:
_________________ В.Салигін
„___”________________ 200 __ р.
|
Громадянин:
_________________________________ _________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
_____________________________________ (підпис) „____” ___________ 200__ р.
|
Додаток 2
до Порядку підготовки, розгляду,
погодження та підписання контрактів з керівниками комунальних підприємств,
установ, закладів що є у спільній власності територіальних
громад сіл, селищ, міст області
Примірна форма контракту
з керівником комунального підприємства, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
місто Харків „____”_______ 200___ р.
Харківська обласна рада в особі голови обласної ради Салигіна Васілія Вікторовіча, який діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та рішення обласної ради від „___” __________2007р. №___ з одного боку, та громадянин________________________________________________________ __________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
з другого боку, за погодженням з постійною комісією____________________ __________________________________________________________________уклали цей контракт про те, що громадян ______________________________ __________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
приймається на роботу до____________________________________________
__________________________________________________________________
(найменування підприємства)
на посаду ________________________________________(надалі – Керівник). (повна назва посади)
зі строком випробування ______ місяців.
1. Загальні положення
1.1. Керівник у своїй роботі у межах питань, встановлених чинним законодавством, Статутом комунального підприємства (повна назва) (надалі – коротка назва) та цим контрактом, підзвітний Харківської обласної раді (надалі – Рада).
1.2. За цим контрактом Керівник зобов’язується здійснювати оперативне керівництво підприємством, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, забезпечувати його беззбиткову діяльність, ефективне використання і зберігання майна закріпленого за підприємством на праві господарського відання, а Рада зобов’язується створювати необхідні умови для матеріального забезпечення та організації праці Керівника.
1.3. Цей контракт є особливою формою строкового трудового договору. На підставі контракту виникають трудові відносини між Керівником та Радою, які є сторонами по контракту.
1.4. Керівник є повноважним представником підприємства. На період відпуски, хвороби або відсутності з інших причин, обов’язки Керівника виконує призначена ним особа, яка у повному обсязі виконує функції, несе обов’язки, користується повноваженнями і правами Керівника, якщо останнім не установлене інше.
1.5. При виконанні покладених на Керівника обов’язків він керується Конституцією України, Законами України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами галузевого міністерства, рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови обласної ради, іншими законодавчими актами та власним Статутом.
2. Права та обов’язки сторін
2.1. Керівник здійснює оперативне керівництво комунальним підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом підприємства та цим контрактом.
Обов’язки керівника:
2.2. Керівник виконує такі постійні функції і обов’язки з організації і забезпечення діяльності підприємства:________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________
2.3. Керівник ініціює укладання колективного договору та його виконання.
2.4. Керівник зобов’язується забезпечити ефективне використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що знаходиться на балансі підприємства і закріплене на праві господарського відання.
2.5. Керівник зобов’язується забезпечити виконання показників фінансово-господарської діяльності підприємства.
Обов’язковими показниками є темпи зростання обсягів виробництва, прибуток та рентабельність.
Керівник зобов’язаний створити на кожному робочому місці умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечити додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці
2.6. Керівник щорічно (у місячний термін після закінчення року обговореному в контракті) надає голові обласної ради звіт про результати виконання умов контракту, погоджений заступником голови обласної ради (за розподілом обов’язків).
2.7. Керівник обов’язково складає в установленому порядку та затверджує у заступника голови обласної ради (за розподілом обов’язків) річний фінансовий план підприємства.
2.8. Керівник обов’язково складає в установленому порядку та затверджує у заступника голови обласної ради (за розподілом обов’язків) бізнес-план підприємства.
2.9. Здійснює контроль за проходженням попереднього медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі – за періодичним медичним оглядом усіх працівників згідно з діючими нормами.
2.10. Забезпечує обов’язкове підвищення кваліфікації працівників підприємства.
2.11. Контролює виконання правил внутрішнього трудового розпорядку.
2.12. Керівник забезпечує своєчасну виплату заробітної плати.
Права керівника:
- діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, установах та організаціях;
- укладати господарські та інші угоди;
- видавати доручення;
- відкривати рахунки в банках;
- користуватися правом розпорядження коштами та прибутком підприємства;
- наймати на роботу і звільняти з роботи працівників на умовах, передбачених чинним законодавством;
- укладати трудові договори;
- накладати на працівників підприємства дисциплінарні стягнення;
- у межах своєї компетенції надавати вказівки та накази, обов’язкові для підпорядкованих йому працівників;
- вирішувати інші питання, віднесені до компетенції керівника чинним законодавством, Радою, Статутом підприємства і цим контрактом.
Обов’язки Ради:
- інформувати про галузеву науково – технічну політику в галузі;
- інформувати про потреби в послугах підприємства;
- забезпечувати підприємство (за заявками) матеріально-технічними ресурсами в обсязі, необхідному для функціонування підприємства;
- гарантувати додержання прав і законних інтересів підприємства, захищати і відстоювати його інтереси в органах державного управління;
- забезпечувати обов’язкове підвищення кваліфікації або перепідготовку керівника протягом терміну дії контракту;
- надавати інформацію на запит керівника;
- організовувати фінансовий контроль за діяльністю підприємства;
- здійснювати контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за підприємством на праві господарського відання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
- укладати додаткові угоди до договору про закріплення майна на праві господарського відання.
Права Ради:
- вимагати від керівника необхідну інформацію та звіти про результати роботи;
- звільнити керівника у разі закінчення строку дії контракту. Дострокове звільнення керівника відбувається у випадках порушення ним законодавства та умов укладеного контракту.
3. Оплата праці, матеріальне та соціально – побутове забезпечення
3.1. За виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, Керівнику нараховується заробітна плата за рахунок частки доходу, одержаного підприємством у результаті його діяльності, виходячи з установлених Керівнику:
а) посадового окладу у розмірі ________гривень і фактично відпрацьованого часу;
б) надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи в розмірі _____% від посадового окладу (індексація, категорія).
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи надбавка скасовується або зменшується;
в) премії за підсумками роботи за місяць, квартал, рік, згідно з Колективним договором підприємства, за розпорядженням голови обласної ради.
У разі погіршення показників роботи Підприємства, невиконання умов контракту, погіршення трудової дисципліни премія не нараховується.
Премія не нараховується також у разі затримки більш на місяць заробітної плати працівникам;
г) грошової допомоги у розмірі не більше п’яти посадових окладів у разі виходу на пенсію.
3.2 Керівнику надається щорічна відпустка тривалістю ___ календарних днів та додаткова відпустка терміном ___ календарних днів за ненормований робочий день.
3.3. Дату відпустки та її строки Керівник погоджує з головою обласної ради.
3.4. Керівнику виплачується матеріальна допомога в розмірі місячного окладу на оздоровлення одночасно з наданням щорічної відпустки.
3.5. Керівник визначає свій трудовий розпорядок згідно з КЗпП України, і погоджує його з головою обласної ради.
3.6.Інші умови:
- керівнику підприємства може виплачуватися матеріальна винагорода за ефективне управління комунальним майном за рахунок частини чистого прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства;
- індексація заробітної плати провадиться згідно чинного законодавства;
- при отриманні відповідної кваліфікаційної категорії доплата за категорію здійснюється згідно чинного законодавства.
4. Відповідальність сторін, вирішення спорів
4.1. У випадку не виконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених контрактом, сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства та цього контракту.
4.2. Спори між сторонами вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством.
4.3. Інші умови ______________________________________________.
5. Внесення змін і доповнень до контракту та його припинення
5.1. Зміни та доповнення до цього контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод.
5.2. Цей контракт припиняється:
- при встановлені протягом строку випробування невідповідності Керівника роботі, на яку його прийнято, за висновками відповідних профільних постійних комісій обласної ради;
- після закінчення строку дії контракту;
- за згодою сторін;
- за ініціативою голови обласної ради, постійних комісій, органів місцевого самоврядування області у випадках, передбачених пунктом 5.3 контракту;
- з ініціативи керівника до закінчення терміну дії контракту у випадках, передбачених пунктом 5.4. цього контракту;
- з інших передбачених законодавством підстав.
5.3. Керівника може бути звільнено з посади, а цей контракт розірвано з ініціативою голови обласної ради, постійних комісій, органів місцевого самоврядування області до закінчення строку його дії:
а) у випадку систематичного невиконання керівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього цим контрактом;
б) у випадку одноразового грубого порушення керівником законодавства і обов’язків, передбачених контрактом, в результаті чого виникли значні негативні наслідки для підприємства (понесені значні збитки, сплачені фінансові санкції);
в) у разі невиконання обов’язків перед бюджетом та Пенсійним фондом щодо сплати податків, зборів та обов’язкових платежів, а також невиконання підприємством зобов’язань щодо виплати заробітної плати працівникам чи недотримання графіка погашення заборгованості із заробітної плати;
г) у разі несплати реструктурованої податкової заборгованості протягом трьох місяців;
д) за поданням службових осіб органів державного нагляду за охороною праці у разі систематичних порушень вимог чинного законодавства з питань охорони праці;
е) у разі допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості;
ж) у разі допущення зростання дебіторської заборгованості та невжиття заходів щодо її стягнення.
5.4. Керівник може за своєю ініціативою розірвати контракт до закінчення строку його дії:
а) у випадку систематичного невиконання Радою своїх обов’язків за контрактом чи прийняття нею рішень, що обмежують чи погіршують компетенцію та права керівника, втручання в його оперативно-розпорядницьку діяльність, що може призвести або привело до погіршення економічних результатів діяльності підприємства;
б) у випадку його хвороби чи інвалідності, які перешкоджають виконанню обов’язків за контрактом, та інших поважних причин.
5.5. У разі дострокового припинення контракту з причин незалежних від керівника йому виплачується вихідна допомога згідно чинного законодавства.
5.6. За два місяці до закінчення строку дії контракту він може бути продовжений або укладений на новий строк за згодою сторін.
6. Строк дії контракту, інші умови
6.1. Цей контракт діє з моменту видання відповідного акту про призначення строком на ________________.
6.2. Особливі умови:
- сторони зобов’язуються дотримуватись конфіденційності умов цього контракту, окрім випадків, коли сторони посилаються на умови контракту при захисті свої інтересів в суді;
- про умови контракту інформуються працівники підприємства у зв’язку з необхідністю виконання контракту (ознайомлення бухгалтера, що займається визначенням розміру винагороди керівника);
- конфіденційність договору не поширюється на умови, врегульовані чинним законодавством, та на органи, які здійснюють нагляд (контроль) за дотриманням законодавства.
6.3. Умови цього контракту можуть бути змінені тільки за згодою сторін у письмовій формі.
7. Адреса сторін та інші відомості:
7.1. Харківська обласна рада в особі голови обласної ради Салигіна Васілія Вікторовіча
7.2. Відомості про керівника:
Домашня адреса:___________________________________________________ __________________________________________________________________
Домашній телефон:_________________________________________________ __________________________________________________________________
Службовий телефон:________________________________________________ __________________________________________________________________
Паспорт: серія ________________ №___________________________________
__________________________________________________________________
(вказати орган, що видав паспорт)
Підстава пільг по оподаткуванню та інших пільг_________________________ __________________________________________________________________
Голови Харківської обласної ради:
_________________ В.Салигін
„___”________________ 200 __ р.
|
Громадянин:
_______________________________ _______________________________ (прізвище, ім'я, по батькові)
__________________ (підпис) „____” ___________ 200__ р.
|