ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення обласної ради

Про передачу в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад

сіл, селищ, міст області”

           

Проект рішення обласної ради „Про передачу в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області” підготовлено відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, пункту 19 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення обласної ради «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області» від 16.06.2011 № 188-VI та інших актів, що регулюють питання управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

З метою ефективного використання комунального майна, отримання додаткових надходжень до обласного бюджету та балансоутримувачам, зняття фінансового навантаження по сплаті комунальних послуг з балансоутримувачів, вказаним рішенням планується передати  в оренду об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (додаток), а саме:

На підставі звернення КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості» про наявність вільних площ, що можуть бути передані в оренду (листи від 16.02.2015 № 93, від 20.02.2015 № 115 )  – нежитлові будівлі за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 54, а саме:

– частина нежитлового підвального приміщення площею 26,5 м2;

        частина нежитлового приміщення (підсобне приміщення) площею 15,6 м2;

– частина нежитлового приміщення (коридор) площею 2,8 м2;

– частина нежитлових приміщень 1 поверху площею 20,7 м2, 9,2 м2, 7,6 м2;

– частина коридору площею 12,7 м2;

На підставі звернення КЗОЗ «ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ДИСПАНСЕР РАДІАЦІЙНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ» про наявність вільних площ, що можуть бути передані в оренду (лист від 13.03.2015 № 142) та КЗОЗ «ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ» (лист від 12.03.2015 №215) – частина нежитлового приміщення 4 поверху літ. «Н-4» загальною площею 27,5 м2, в тому числі місця загального користування 7,8 м2, які розташовані за адресою: м. Харків, вул. Новгородська, 85.

На підставі звернення КЗОЗ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ – ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДЕЦИНИ КАТАСТРОФ» про наявність вільних площ, що можуть бути передані в оренду (лист від 24.03.2015 № 05/1883) – частина нежитлового приміщення 1 поверху будівлі літ. «М-9» загальною площею 1,5 м2 та частини нежитлового приміщення будівлі літ. «В-4» загальною площею 1,5 м2 за адресою: м. Харків, пр. Правди, 13.

За даними балансоутримувачів приміщення, зазначені у додатку, на даний час вільні, не використовуються для здійснення статутної діяльності.

У разі прийняття обласною радою рішення про передачу в оренду запропонованих об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, виникає можливість збереження у задовільному санітарно-технічному стані та більш ефективного використання цього майна, отримання додаткових надходжень до обласного бюджету від орендної плати, зменшення фінансового навантаження балансоутримувачів (обласних комунальних закладів, підприємства) по сплаті експлуатаційних та комунальних послуг.

 

Начальник відділу з питань

фінансово-економічної діяльності

суб’єктів спільної власності

управління регіонального розвитку

виконавчого апарату обласної ради                              _____________М. Бур’янова

 

 

Кравченко О.К.