Заява Харківської обласної ради щодо неприпустимості поширення діяльності структур НАТО на територію Харківської області

 

Незважаючи на чітку позицію Харківської обласної ради стосовно недопущення порушення позаблокового нейтрального статусу України та забезпечення конституційних засад суверенітету та незалежності України на території Харківської області (рішення сесій від 03.06.2006р., 19.03.2008р., 11.06.2008р., 26.06.2008р.), сьогодні можна вигукнути – "НАТО увірвався в наше місто!"

13.04.2009 року на базі Харківського економіко-правового університету відбулося відкриття Інформаційного Центру євроатлантичного співробітництва і почала роботу Весняна Академія НАТО «Відносини Україна – НАТО: сучасний стан і потенційне членство».

Жахливо, що в обох випадках всебічну підтримку інформаційної експансії Північноатлантичного альянсу надала Харківська обласна державна адміністрація – структура, яка все частіше і послідовніше ігнорує свій статус органу виконавчої влади згідно з чинним законодавством, що передбачає підзвітність і підконтрольність обласній раді.

Відвертим цинізмом є слова посадових осіб облдержадміністрації, які у своїх промовах на відкритті вищезазначеної Академії НАТО заявили, що невід'ємною частиною успішної реалізації державної політики на всіх рівнях є інформування громадськості стосовно євроатлантичного курсу України, яке забезпечить свідому підтримку більшістю населення прагнення держави приєднатися до Альянсу!

З цих слів стає зрозуміло, що держава є не механізмом здійснення та захисту інтересів народу країни, а відокремленю системою, що має свої власні цілі та інтереси, і якщо «несвідоме» населення їх не підтримує, то це нічого не означає – цілі держави-системи повинні бути досягнутими.

Слід наголосити, що інформація про підготовку заходів не дійшла до широкого загалу харків’ян. Організатори прагнули таємності, бо їх, мабуть, лякало можливе пікетування, яке б зіпсувало звітність перед «замовником».

Ще більшу тривогу й обурення викликає той аспект, що робота представників структур НАТО, а також представників структур країн – членів НАТО, буде відбуватися в стінах Харківського економіко-правового університету.

Іншими словами, психологи Альянсу задумали і – при підтримці та пособництві облдержадміністрації – успішно здійснили у нашому місті перший етап операції по впровадженню в свідомість молоді – самої активної частини населення! – чужої для нашого суспільства ідеології, яка, перш за все, спрямована на те, щоб посіяти ворожнечу між Україною та її стратегічним сусідом, соратником у багатьох битвах, найближчим і надійним другом – Росією.

А Харків безславно поповнив собою сумний перелік 15 міст – Львів, Одеса, Донецьк, Суми, Полтава, Чернігів та ін., – університети яких відкрили свої аудиторії перед представниками структур НАТО, надавши їм можливість пропагувати вигадану ними «історію» військового блоку, нібито створеного для підтримки миру, який насправді показав себе глобальним агресором.

Наша позиція у ситуації, що склалася, однозначна:

- домогтися негайного припинення фактів діяльності облдержадміністрації, що виходять за межі окреслених чинним законодавством повноважень для цього органу влади;

-  заборонити діяльність установ Північноатлантичного альянсу в стінах навчальних закладів, вважаючи це приниженням статусу вищого навчального закладу як установи, що забезпечує освіту, навчання та виховання молодого покоління;

-   домогтися заборони здійснення виконавчими органами влади будь-яких дій, спрямованих на підтримку розповсюдження діяльності структур НАТО в регіонах країни до проведення всеукраїнського референдуму з питання вступу до Альянсу;

- дати правову оцінку діям посадових осіб облдержадміністрації, які забезпечили широкі можливості представникам структур агресивного блоку для діяльності в Харківській області.

Вимагаємо при плануванні діяльності облдержадміністрації  враховувати ставлення жителів Харківської області до питання вступу України до НАТО.

 

 

 

Схвалено

рішенням обласної ради

від 29 квітня 2009 року № 1213-V (1213-5-рр)

(XLI сесія V скликання)