ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної ради до депутатів Верховної Ради України

щодо планування навчань за участю військових формувань НАТО на території України  

 

Президент України В. Ющенко Указом від 23.01.2009 р № 34/2009 (34/2009) затвердив план проведення "багатонаціональних" (як зазначено в документі) військових навчань за участю підрозділів Збройних Сил України. Планується, що на території нашої країни у 2009 році відбудуться одинадцять таких навчань за участю військових підрозділів країн НАТО: США, Великобританії, Румунії, Канади, Польщі, Литви, Словаччини та інших.

Навчання за участі військових сил НАТО, що плануються на території України, виокремлюються небаченою досі масштабністю. Їх загальна тривалість складе 176 днів! У навчаннях візьмуть участь 6390 військовослужбовців, у тому числі 3775 іноземців. На територію України буде доставлено велику кількість військової техніки, сотні бойових і транспортних літаків і вертольотів. У територіальних водах України знаходитимуться більше двадцяти іноземних військових кораблів і декілька підводних човнів.

Наймасовішими плануються 30-добові навчання "Сі Бріз-2009", де буде задіяно півтори тисячі військовослужбовців (втричі більше, ніж в 2008 році!), серед яких 1000 - іноземні. Навчання  заплановано у період курортного сезону на території Криму, Одеської, Миколаївської і Херсонської областей.

В акваторії Чорного моря мають відбутися у вересні навчання "Довіра-2009" (1000 військовослужбовців, бойові кораблі і вертольоти). Крім того, на полігоні р. Яворів у Львівській області заплановано декілька навчань країн НАТО, в яких задіяно 2250 військовослужбовців. У порівнянні з минулими роками навчання мають проводитися на нових територіях (українсько-американські навчання "Комбайнд Еффорт-2009" – військовий аеродром в Мелітополі, 200 військовослужбовців, літаки, колісна техніка тощо).

Такі дії безпосередньо втягують Україну у військовий блок НАТО, не відповідають інтересам українського народу, зазначеним у Декларації про державний суверенітет України, де закріплено нейтральний, позаблоковий статус України.

Доречно нагадати, що, незважаючи на посилену пропаганду НАТО в Україні, народ України – непохитний у своїх пріоритетах. Так, згідно з останніми дослідженнями Інституту соціології Національної академії наук України (2008 рік), проведеними у всіх регіонах України, 58,1% опитаних різко негативно відносяться до вступу України в НАТО і лише 13,2% - позитивно.

             Враховуючи те, що навчання, які проводились у минулі роки, викликали численні масові акції протесту, а також негативне ставлення жителів області до вступу України в НАТО, Харківська обласна рада звертається до народних депутатів України не голосувати за допуск іноземних військ на територію України для проведення цих навчань.

 

 

 Схвалено    

рішенням обласної ради

від 27 березня 2009 р. №1194-V (1194-5-рр)

(XL сесія V скликання)