Пояснювальна записка

до проекту рішення обласної ради

«Про розгляд клопотання Державної служби геології та надр України стосовно погодження надання КЕГИЧІВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КЕГИЧІВКА-СЕРВІС ПЛЮС» надр у користування»

 

До обласної ради надійшов лист Державної служби геології та надр України від 09.01.201, вих. № 447/03/12-19 (вх. №478/01-27 від 21.01.2019) стосовно погодження надання КЕГИЧІВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КЕГИЧІВКА-СЕРВІС ПЛЮС» надр у користування з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки питних підземних вод на водозаборі підприємства, розташованому у Кегичівському районі Харківської області.

Згідно з пояснювальною запискою характеристики водозабору ККП «КЕГИЧІВКА-СЕРВІС ПЛЮС» з метою проведення геологічного вивчення, з дослідно-промисловою розробкою ділянки надр, де розташований водозабір, є геолого-економічна оцінка питних підземних вод Бучацького водоносного горизонту і Альбсеноманського водоносного комплексу та затвердження експлуатаційних запасів за промисловими категоріями у ДЗК України.

Запаси підземних вод на ділянці водозабору підприємства в ДЗК України не затверджувалися. Метою геологічного вивчення, з дослідно-промисловою розробкою водозабору питних підземних вод, є оцінка та затвердження експлуатаційних запасів за промисловими категоріями в ДЗК України. Термін отримання дозволу -  п’ять років.

Відповідно до статті 9-1 Кодексу України про надра до компетенції обласних, Київської та Севастопольської міських рад у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами, віднесено погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин.

Згідно з пунктом 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615 (далі – Порядок), надання надр у користування, за винятком надання надр на умовах угод про розподіл продукції, погоджується заявником із відповідними обласними радами - на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин.

Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку закріплено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються Держгеонадрами України переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку.

Частиною 6 пункту 8 вказаного Порядку закріплено, що без проведення аукціону дозвіл надається у разі геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, видобування підземних вод (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування питних підземних вод із водозаборів перевищує 300 м3 за добу.

Проект рішення підготовлено відповідно до статті 9-1 Кодексу України про надра, статей 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункту 6 пункту 8, пункту 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615 (зі змінами).

 

 

 Керуючий справами 

 виконавчого апарату обласної ради                                        С. Клименко