ЗатвердженО

рішенням обласної ради

від 17 квітня 2008  року № 686-V (686-5-рр)

(ХХVІ сесія V скликання)

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 


ОБЛАСНА Програма

формування страхового фонду документації Харківської області

на 2008-2012 роки

 

І. Вступ

 

Обласна Програма формування страхового фонду документації Харківської області на 2008-2012 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України “Про страховий фонд документації України” (2332-14), Положення про порядок формування, ведення та використання обласного (регіонального) страхового фонду документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 320 (320-2002-п), та на підставі затвердженого Харківською обласною державною адміністрацією Переліку підприємств, установ та організацій, документація на об’єкти яких підлягає закладанню до страхового фонду документації Харківської області в 2007-2010 роках.

Програмою передбачено формування страхового фонду документації (далі – СФД) на 546 об’єктів, розташованих на території області, за напрямами:

- промисловість;

- газозабезпечення;

- автомобільні заправні станції, автомобільні газозаправні станції, нафтобази;

- установи охорони здоров’я;

- установи освіти і науки;

- об’єкти культурної спадщини;

- потенційно небезпечні об’єкти;

- закінчені будівництвом об’єкти.

 

ІІ. Загальні положення

 

В Україні накопичено великий обсяг технічної, проектної та будівельної документації на вироби, об’єкти промисловості і системи життєзабезпечення та задокументованої інформації на пам’ятки культурної спадщини. Ця документація, як правило, зберігається у традиційній формі на паперових носіях і постійно піддається ризику бути втраченою  внаслідок природних катастроф, техногенних аварій, пожеж тощо.

Зберегти для майбутніх поколінь науково-технічний, інтелектуальний та культурний спадок, зафіксований в документальній формі, забезпечити відновлення виробництва найважливішої продукції загальнотехнічного призначення  в особливий період або проведення невідкладних аварійно-рятувальних та відбудовчих робіт під час надзвичайних ситуацій є однією з головних задач державної системи страхового фонду документації.

Формування страхового фонду документації України проводиться на плановій основі шляхом розроблення та реалізації галузевих та регіональних програм створення страхового фонду документації.

Основою для планування робіт з формування регіонального страхового фону документації на об’єкти є переліки об’єктів і споруд систем життєзабезпечення, транспортних зв’язків, а також підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки регіону; реєстри техногенно та екологічно небезпечних об’єктів, що розташовані на території області (регіону). Основою для планування робіт з формування страхового фонду документації на об’єкти культурної спадщини є Державний реєстр нерухомих пам’яток України, описи, схеми, переліки і каталоги історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність області (регіону).

Постачальник документації визначає склад та обсяг проектної документації для будівництва (ПДБ) та обліково-фондової документації, здійснює її підготовку та відправку до Північно-східного регіонального центру СФД після спільного з ним визначення придатності ПДБ та обліково-фондової документації для виготовлення документів страхового фонду.

Обсяги документації для виготовлення документів страхового фонду визначено орієнтовно на підставі переліків, наданих до Головного управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації підприємствами, установами і закладами області, і має бути уточнено при наданні документації для мікрофільмування до Північно-східного регіонального центру СФД.

 

ІІІ. Мета і основні завдання Програми

 

 

Метою Програми є реалізація політики в сфері формування, ведення та використання страхового фонду документації в Харківській області.

Основним завданням Програми є забезпечення формування страхового фонду документації Харківської області з метою довгострокового і надійного зберігання документів страхового фонду для забезпечення Харківської обласної державної адміністрації, інших місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій - постачальників документації повнорозмірними паперовими їх копіями у випадку відсутності, втрати, псування або недоступності оригіналів документації для проведення будівельних (відбудовчих), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, а також для збереження культурної спадщини, у випадках виникнення аварій або надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та в особливий період.

Програмою передбачені підготовка та постачання документації для виготовлення, а також виготовлення та відправлення на зберігання документів страхового фонду документації.

 

ІV. Фінансове забезпечення Програми

           

Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету та власних коштів підприємств, установ, організацій.

Фінансування заходів Програми за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється розпорядниками коштів:

-         Головне управління освіти і науки – 20,7 тис. грн.;

-         управління культури і туризму – 179,6 тис. грн.;

-         Головне управління охорони здоров’я – 5,7 тис. грн.

Орієнтовні витрати на фінансування заходів Програми за рахунок коштів обласного бюджету складають 205,9 тис. грн., в тому числі:

-         2008р. – 44,2тис. грн.;

-         2009р. – 49,8 тис. грн.;

-         2010р. – 40,9 тис. грн.;

-         2011р. – 35,5 тис. грн.;

-         2012р. – 35,5 тис. грн.

Орієнтовні витрати на фінансування заходів Програми за рахунок власних коштів підприємств, установ та організацій складають 642,9 тис. грн., в тому числі:

-         2008р. – 144,0тис. грн.;

-         2009р. – 126,0 тис. грн.;

-         2010р. – 135,2 тис. грн.;

-         2011р. – 118,8 тис. грн.;

-         2012р. – 119,3 тис. грн.

            Орієнтовні обсяги  фінансування Програми протягом 2008-2012 років наведено в Додатку 1.

            Загальні витрати на фінансування  заходів Програми складають 848,8 тис. грн.

Вартість надання послуг з виготовлення документів страхового фонду Північно-східним регіональним центром СФД станом на 01.01.08р. складає:

-         проектна документація для будівництва (ПДБ) – 5,62 грн. за 1 аркуш формату А4;

-         обліково-фондова документація (ОФД) – 3,55 грн. за 1 аркуш формату А4, -

та може буди змінена з урахуванням подорожчання енергоносіїв, витратних матеріалів, підвищення заробітної плати, коефіцієнту інфляції та інших факторів.

Система фінансового забезпечення повинна створити стабільні умови для ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в області.

 

 

 

V. Механізм реалізації Програми

 

Організаційне забезпечення виконання заходів Програми здійснює Харківська обласна державна адміністрація.

Підприємства, установи та організації Харківської області – постачальники документації відповідно до чинного законодавства України:

– подають документацію Північно-східному регіональному центру СФД для виготовлення документів страхового фонду;

– беруть участь у веденні обласного СФД шляхом надання Північно-східному регіональному центру СФД нових комплектів документації для внесення до неї змін в установленому порядку.

Північно-східний регіональний центр СФД у межах своєї компетенції відповідно до чинного законодавства України:

- разом з постачальниками визначає склад та обсяги документації, яка підлягає закладенню до обласного СФД;

– забезпечує виготовлення документів страхового фонду;

– бере участь у веденні обласного СФД шляхом внесення змін та доповнень  у документи страхового фонду;

– забезпечує користувачів документами страхового фонду, за їх заявками, повнорозмірними паперовими копіями документації.

 

VI. Очікувана ефективність від реалізації Програми

 

Реалізація Програми дає можливість у випадку виникнення аварій, надзвичайних ситуацій та в особливий період  своєчасно забезпечити Харківську обласну державну адміністрацію, інші місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації – постачальників документації та аварійно-рятувальні формування документами страхового фонду, необхідними для оцінки ситуації, прийняття рішень та здійснення конкретних дій для проведення аварійно-рятувальних заходів, а також значно зменшити витрати на розробку нової проектної документації для проведення аварійно-відновлювальних та відбудовчих робіт. Крім того, створюються умови для відтворення об’єктів культурної спадщини і документації на них, а також культурних цінностей у разі втрати або пошкодження оригіналів на території області.

 

VIІ. Контроль за реалізацією Програми

 

Контроль за реалізацією Програми здійснюється Харківською обласною радою. Координація виконання заходів Програми здійснюється Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації шляхом постійного моніторингу затверджених заходів Програми. Відповідальні за виконання Програми за напрямками – галузеві управління облдержадміністрації.