ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням обласної ради

від 17 квітня 2008 року № 689-V (689-5-рр)

(ХХVІ сесія V скликання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕГІОНАЛЬНА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

 

модернізації матеріально-технічної бази закладів освіти

Харківської області на 2008-2012 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Вступ

 

Регіональна комплексна Програма модернізації матеріально-технічної бази закладів освіти Харківської області на 2008-2012 роки (далі  - Програма) розроблена з урахуванням положень Указу Президента України                  В.А. Ющенка від 20 березня 2008р. №244/2008  «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» (244/2008),  стану матеріально-технічної бази закладів освіти, сучасних вимог до розвитку освіти як головної функції держави, пропозицій педагогічних колективів і батьківської громадськості, депутатів обласної ради, районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.

 

2. Загальні положення

 

Соціальна ефективність реалізації Програми полягає в забезпеченні належного рівня матеріально-технічного стану навчальних закладів, у першу чергу сільських районів області та міст обласного значення, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх учасників навчально-виховного процесу, в тому числі дітей з обмеженими фізичними можливостями. Реалізація Програми дасть можливість здійснити оновлення закладів по пріоритетних напрямках, забезпечити виконання вимог Комплексної програми енергозбереження Харківської області, поліпшити якість освітньої сфери регіону.

У 2006 році загальні витрати на утримання закладів освіти Харківської області з усіх джерел фінансування,  в порівнянні з 2005 роком, зросли у 2,8 раза, а у 2007 році (в порівнянні з 2006 р.) загальні витрати на реконструкцію і ремонтні роботи закладів освіти зросли в 2,6 раза, в тому числі із бюджетів усіх рівнів витрати склали 33,5 млн грн.                                 (проти 28,3 млн грн. у 2006 р.). Зросла кількість відремонтованих приміщень закладів освіти із 251 до 266.

Своєчасне виконання заходів з підготовки закладів освіти області до нового 2007-2008 навчального року дало змогу поліпшити санітарно-технічний стан комунікацій будівель; почати новий навчальний рік у відремонтованих кабінетах та спортивних залах; газифікувати та реконструювати котельні; відновити діяльність 11 дошкільних навчальних закладів.

 

3. Мета та основні завдання Програми

 

Метою Програми є: вдосконалення та розвиток матеріально-технічної бази закладів освіти сільських районів та міст обласного значення (заклади освіти територіальної громади м. Харкова забезпечуються, розвиваються та вдосконалюються за планом розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти Харківської міської ради).

 

 

 

Основними завданнями Програми є:

 

-         відновлення призупиненого будівництва обєктів та будівництво нових закладів освіти (додаток 1);

-         ліквідація аварійного стану закладів освіти (додаток 2);

-         ремонт та реконструкція покрівель, заміна м’яких покрівель на шатрові;

-         заміна неекономних систем опалення на автономні та проведення їх капітального ремонту;

-         газифікація (додаток 3);

-         виконання енергозберігаючих заходів щодо заміни віконних блоків;

-         ремонт і будівництво спортивних залів та облаштування внутрішніх туалетів;

-         капітальний ремонт систем водозабезпечення та водовідведення, будівництво водозабірних свердловин;

-         реконструкція та капітальний ремонт систем електрозабезпечення.

На виконання зазначених вище завдань розроблено заходи, які наведено в розділі 5.

 

4. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансове забезпечення Програми передбачається здійснювати за рахунок: коштів субвенції з державного бюджету, місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.
Орієнтовні обсяги фінансування Програми  у 2008 році наведено        у додатку 4. 
Орієнтовний перелік об’єктів соціальної сфери, що пропонуються для фінансування   у 2008 році по галузі „Освіта”,  наведено у додатку 5.

Загальна потреба у фінансуванні Програми складає                             1085084,1 тис. грн.

Під час розподілу коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіону у наступні роки пропонується  виділяти кошти саме на об’єкти закладів освіти, які визначені даною Програмою.

Фінансування об’єктів закладів освіти з обласного бюджету та місцевих бюджетів передбачається проводити з урахуванням першочергових пріоритетних потреб.

 

 

6. Очікувана ефективність від реалізації Програми

 

Виконання Програми дасть можливість:

1.            Суттєво поліпшити умови навчання і виховання, організацію роботи усіх учасників навчально-виховного процесу.

2.            Забезпечити комфортність та всі необхідні умови навчально-виховного процесу із урахуванням зміни  демографічної ситуації.

3.            Закінчити будівництво нових закладів освіти та забезпечити проведення в них навчально-виховного процесу.

 

7. Контроль за реалізацією Програми

 

Координатором заходів щодо виконання Програми є Головне управління освіти і науки. Головними розпорядниками коштів, які будуть виділятися на реалізацію цієї Програми з обласного бюджету, є Головне управління освіти і науки, а коштів субвенції з державного бюджету – Головне фінансове управління облдержадміністрації.

Виконавці Програми  щороку надають дані про хід її виконання до Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації                   до 15 лютого.

Узагальнену інформацію про виконання заходів Програми Головне управління освіти і науки надає щороку у березні обласній державній адміністрації, яка інформує обласну раду.

Контроль за виконанням Програми здійснює обласна рада.