ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
27 лютого 2023 року № 20
Про затвердження Положення щодо здійснення у 2023 році попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти
З метою дотримання норм бюджетного законодавства в частині попередньої оплати при здійсненні закупівель товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», керуючись статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Затвердити Положення щодо здійснення у 2023 році попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти (далі – Положення), додається.
2. Управлінню з фінансово-економічних питань виконавчого апарату обласної ради при підготовці проектів договорів про закупівлю Харківською обласною радою товарів, робіт і послуг із застосуванням попередньої оплати додержуватися вимог цього Положення.
3. Головному розпоряднику, розпорядникам нижчого рівня та одержувачам бюджетних коштів, що включені до мережі головного розпорядника бюджетних коштів – Харківської обласної ради (далі разом – розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів), в особі їх керівників, забезпечити дотримання норм чинного законодавства України та цього Положення при здійсненні попередньої оплати.
4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Оксану МАЛИШЕВУ.
Голова обласної ради Тетяна ЄГОРОВА-ЛУЦЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови
обласної ради
27 лютого 2023 року № 20
ПОЛОЖЕННЯ
щодо здійснення у 2023 році попередньої оплати
товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти
1. Цим Положенням визначаються загальні умови здійснення попередньої оплати при закупівлі товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти Харківською обласною радою – головним розпорядником бюджетних коштів, підпорядкованими розпорядниками нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів, що включені до мережі головного розпорядника бюджетних коштів (далі разом – розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів).
2. Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
3. Розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть визначати попередню оплату в разі закупівлі:
- товарів, робіт і послуг за поточними видатками – на строк не більше 3 місяців у розмірі до 100 відсотків їх вартості включно;
- товарів, робіт і послуг за капітальними видатками – на строк не більше 12 місяців у розмірі до 100 відсотків їх вартості включно;
- періодичних видань – на строк не більше 12 місяців у розмірі до 100 відсотків їх вартості включно;
- послуги з доставки періодичних видань, поштові марки та марковані конверти, в тому числі використання маркувальних машин, призначених для нанесення на письмову кореспонденцію відбитка державного знака, що підтверджує оплату послуг поштового зв’язку до 100 відсотків їх вартості включно;
4. Розмір та строк попередньої оплати, кількість платежів з попередньої оплати в межах строків, зазначених у пункті 3 цього Положення, визначаються розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів в особі їх керівників, які несуть персональну відповідальність, виходячи із необхідності, що обґрунтовується, зокрема, реальним станом поставки товару, виконання робіт, надання послуг, помісячним розподілом бюджетних асигнувань, сезонністю робіт, циклом виробництва.
5. Розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів здійснюють попередню оплату тільки тих товарів, робіт і послуг, які згідно з договорами про закупівлю передбачено поставити, виконати і надати протягом поточного бюджетного періоду, крім попередньої оплати періодичних видань.
6. Попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їхнє ім’я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Державної казначейської служби для здійснення платежів.
7. Головний розпорядник бюджетних коштів вживає заходів щодо виявлення виконавців робіт, постачальників товарів і надавачів послуг, якими порушено умови договорів, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів, діяльність яких координується через нього та які отримують бюджетні кошти на виконання бюджетних програм, щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, то закуповуються за бюджетні кошти.
8. Розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів:
- дотримуватися норм бюджетного, податкового законодавства та постанов Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» при здійсненні попередньої оплати;
- не здійснювати платежі з попередньої оплати виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг, якими порушено умови договорів щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у мережі безпосереднього головного розпорядника бюджетних коштів;
- вживати заходів щодо повернення після закінчення строку, визначеного у договорі про закупівлю товарів, робіт, послуг, постачальниками товарів, надавачами послуг та виконавцями робіт невикористаних сум попередньої оплати та застосування штрафних санкцій у разі невчасного повернення таких коштів;
- спрямовувати суми попередньої оплати за капітальними видатками виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їхнє ім’я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Державної казначейської служби для здійснення платежів.
9. Покласти персональну відповідальність на розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів в особі керівників за дотримання норм законодавства при здійсненні попередньої оплати товарів, робіт і послуг та контролю термінів її погашення, своєчасного взяття зобов’язань та їхньої оплати, застосування штрафних санкцій у разі невчасного повернення таких коштів.
10. У разі виникнення простроченої дебіторської заборгованості підпорядковані розпорядники нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів інформують головного розпорядника коштів у триденний строк з моменту її настання.
Керуючий справами виконавчого
апарату обласної ради Оксана МАЛИШЕВА