З В І Т

 

Про хід виконання Програми допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на строкову військову службу в Харківській області у 2004-2005 роках, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2003 року             

 

 

Протягом звітного періоду в області виконавцями та учасниками Програми допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на строкову військову службу в Харківській області у 2004-2005 роках (далі - Програма) була організована робота щодо її виконання.

З метою реалізації Програми було здійснено відповідне кадрове, матеріально-технічне та фінансове забезпечення, а також проведені заходи, спрямовані на її виконання.

Допризовна підготовка молоді здійснювалася у 730 навчальних закладах області, де викладався предмет “Основи захисту Вітчизни”.  Всього до вивчення цього предмету  було залучено 34171 чоловік. Заняття організовували та проводили 720 викладачів цього предмету, що складає 98 % від загальної штатної чисельності викладачів цієї категорії. Із загальної кількості зазначеного викладацького складу 301 (42%) це офіцери запасу та 303 (41%) солдати та сержанти запасу.

Навчальний курс предмету “Основи захисту Вітчизни” складає 140 навчальних годин, з яких 30 годин призначено для проведення 5-ти денних навчально-польових зборів. Протягом 2004 навчального року польові збори пройшов 15681 юнак. 

В області створено і діє шість центрів допризовної підготовки. Накращим з них є Чугуївський центр допризовної підготовки, в якому щорічно проходять підготовку 250-300 юнаків 10-11-х класів загальноосвітніх шкіл м.Чугуєва.

Предмет “Основи захисту Вітчизни” вивчають також і дівчата:

у 10-му класі – “Основи цивільного захисту і медико-санітарної підготовки”;

у 11-му класі “Медико-санітарна підготовка”.

У цьому 2004/2005 навчальному році були обладнані нові кабінети, з’явилися сучасні наочні посібники, макети автомата АК-74 та нові пневматичні гвинтівки. Однак, у цілому стан навчально-матеріальної бази потребує значного покращення.

Мають повний комплект навчально-матеріальної бази – 381 (49,4 %) навчальний заклад.

Краща навчально-матеріальна база в навчальних закладах Фрунзенського та Ленінського районів, а в занедбаному стані навчально-матеріальна база у навчальних закладах Красноградського, Шевченківського, Сахновщинського районів та  м. Куп’янська.

Щорічно в області проводиться військово-спортивна спартакіада допризовної молоді. Так 20-21 травня поточного року була проведена спартакіада з військово-прикладних видів спорту серед допризовної молоді у м. Лозова із залученням команд усіх районів та міст області. У місті  Харкові така спартакіада була проведена на базі Харківського інституту танкових військ імені Верховної Ради України  Національного політехнічного університету “ХПІ”.

В області багато закладів освіти, які плідно і якісно займаються патріотичним вихованням молоді, зокрема загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 місто  Вовчанськ, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, село Огіївка Сахновщинського району,  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, село Шарівка Богодухівського району,  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, місто Куп’янськ, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, село Тополі Дворічанського району, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, село Соколово, село Таранівка Зміївського району, навчально-виробничий комбінат № 46 Комінтернівського району та середня загальноосвітня школа № 49 Фрунзенського району міста Харкова.

В усіх навчальних закладах міста Харкова існують гуртки військово-патріотичного виховання, у планах роботи яких передбачено зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, Збройних Сил, воїнами-інтернаціоналістами, догляд за братськими похованнями воїнів, тощо. На високому рівні проводиться професійна орієнтація учнів щодо вступу до військових навчальних закладів у загальноосвітній школі  № 117 Дзержинського району.

Цікавий досвід військово-патріотичного виховання накопичено в управлінні освіти Ленінського району м. Харкова.

Усі навчальні заклади району отримують газету Збройних Сил України “Народна Армія”, яка використовується на уроках, заняттях гуртків та в позакласній роботі.

Фінансове забезпечення допризовної підготовки здійснювалося в межах бюджетних призначень на освіту, передбачених Законом України “Про Державний бюджет”.

Фінансування заходів із військово-патріотичного виховання молоді здійснювалося з місцевих бюджетів, а також за рахунок благодійних внесків юридичних і фізичних осіб.

Проводячи роботу по сприянюю підготовки молоді до військової служби протягом першого кварталу 2004 та 2005 років була проведена приписка юнаків 1987 та 1988 років народження, відповідно, до призовних дільниць військкоматів області.

Всьго було обстежено медичними комісіями та приписано у січні-березні 2004 року 20272 юнака, у 2005 році 19177 юнаків. Завдання щодо приписки юнаків до призовних дільниць у звітному періоді виконані повністю.

Відповідно до Закону України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу ” протягом 2004 року були проведені весняна та осіння призовні кампанії. Всього медичними комісіями у військоматах  було обстежено весною у минулому році 21239 призовників, восени – 19780 призовників. На строкову військову  службу було було призвано та відправлено до військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань  весною  2009 чоловік, що складає 102,1% від наданого завдання, восени – 1729 чоловік, що складає 100% завдання. Всього протягом 2004 року до військових формувань України було відправлено 3738 чоловік.

На цей час проходить  весняна призовна кампанія  2005 року, яка буде завершена 31 травня.

Під час весняної призовної кампанії поточного року до українського війська відповідно до наданого завдання планується призвати 1759 чоловік. Станом на        24 травня до військових формувань призвано 1662 чоловіка. Прогнозується, що завдання призовної кампанії буде виконано повністю.

Згідно  Програми на підставі статті 43 Закону України “Про загальний військовий обовязок і військову службу” для фінансування заходів з підготовки та призову громадян України на строкову військову службу на 2004 рік з місцевого бюджету були виділені кошти у сумі 100 тис.грн. для забезпечення заходів призовних кампаній у частині забезпечення військових комісаріатів обладнаними призовними (збірними) пунктами, медикаментами, інструментарієм, медичним і господарським майном, автомобільним транспортом, а також охороною громадського порядку. На 2005 рік ці витрати передбачені у обласному бюджеті у сумі 150 тис.грн.

Кошти у сумі 100 тис. грн., які були виділені на вищевказані цілі, витрачені на харчування, транспортні послуги, ремонт обласного збірного пункту, культурно-виховні заходи та інше.

З метою підготовки призовних кампаній були проведені інструктивно-методичні збори з головами районних (міських) призовних комісій, районними військовими комісарами, лікарями-спеціалістами та іншими посадовими особами, залученими до роботи по проведенню призову на строкову військову службу.

Дія програми буде завершена у грудні  2005 року.

 

 

 

 

Начальник управління з питань

діяльності правоохоронних органів

оборонної та мобілізаційної роботи 

облдержадміністрації                                                                В.Лещенко