Додаток 1

до Регіональної програми

відпочинку та оздоровлення

дітей на період до 2008 року (р14-6-4)

 

 

 

ЗАХОДИ

щодо виконання Регіональної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року

 

1. Вживати заходів щодо збереження мережі дитячих оздоровчих закладів незалежно від їх відомчої належності.

Головне управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, Головне управління економіки та ринкових відносин облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

2004-2008 роки.

 

2. Визначити в області не менше двох стаціонарних дитячих оздоровчих закладів з метою забезпечення можливості цілорічного відпочинку та оздоровлення дітей соціально незахищених категорій населення.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, Головне управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, Головне управління економіки та ринкових відносин облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

2004 рік.

 

3. Забезпечити координацію роботи по створенню та організації діяльності районних, міських робочих комісій з прийому в експлуатацію дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв та інших дитячих оздоровчих закладів для роботи в літній період.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації, управління МВС України в Харківській області, Головне управління МНС України в Харківській області, територіальне управління Держнаглядохоронпраці по Харківській області, об’єднання профспілок Харківської області.

Травень 2004 року.

 

4. Враховуючи технічний стан базових дитячих оздоровчих таборів, наявність у них об’єктів інфраструктури, місце розташування та природні умови, проводити спеціалізацію базових дитячих оздоровчих таборів згідно з напрямами їх подальшого використання.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

2004 – 2008 роки.

 

5. З метою забезпечення оздоровлення та творчого розвитку талановитих і обдарованих дітей практикувати проведення тематичних змін, профільних таборів із залученням висококваліфікованих спеціалістів у галузі освіти, науки, культури, спорту, діячів мистецтв тощо.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління культури облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, управління з питань фізичної культури, спорту та туризму облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

6. Організувати роботу оборонно-спортивних, профільних таборів для оздоровлення в них дітей, схильних до правопорушень, дітей соціально незахищених категорій.

Служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління з питань фізичної культури, спорту та туризму облдержадміністрації, управління МВС України в Харківській області.

2004-2008 роки.

 

7. Провести організаційну роботу з оптимізації мережі пришкільних, профільних таборів, таборів праці та відпочинку, а також сприяти діяльності учнівських та молодіжних трудових загонів.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

8. Щорічно проводити конкурс-огляд на кращий оздоровчий заклад області.                                                           

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації,

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області,

управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

9. Затвердити положення про порядок підбору та направлення дітей Харківської області в дитячі оздоровчі табори та санаторії за рахунок коштів державного та обласного бюджетів.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.

2004 рік.

 

10. Активізувати роботу щодо оздоровлення дітей з обмеженими фізичними можливостями. Розглянути можливість оздоровлення дітей-інвалідів зі спеціалізованих будинків-інтернатів.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації,

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

З 2004 року.

11. Організувати роботу літніх шкіл Малої академії наук, польових науково-дослідницьких експедицій.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

12. Організувати роботу літньої школи народних ремесел на базі Харківського обласного спеціального загальноосвітнього навчально-виховного комплексу (дошкільний навчальний заклад – школа-інтернат) для дітей з вадами слуху.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

13. Організувати роботу школи лідерів із числа вихованців шкіл-інтернатів з питань просвітницької роботи щодо пропаганди здорового способу життя.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

14. Забезпечити роботу постійно діючого семінару з питань організації дозвілля, здорового способу життя та оздоровлення дітей.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, управління МВС України в Харківській області, об’єднання профспілок Харківської області.

З 2004 року.

 

15. Організувати на базі оздоровчих таборів роботу виїзних консультативних пунктів центрів соціальних служб для молоді з метою надання дітям психолого-педагогічної, медико-соціальної та соціальної допомоги.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації,

управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

16. Проводити концертні програми, вистави, театралізовані і культурологічні заходи в оздоровчих закладах, спортивні змагання. Розширити маршрути поїздок, подорожей, походів по Харківській області, Україні.

Управління культури облдержадміністрації, управління з питань фізичної культури, спорту та туризму облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

17. Сприяти відновленню бібліотечного фонду оздоровчих закладів.

Управління культури облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

18. Забезпечувати безпечні умови перевезень дітей та учнівської молоді до місць оздоровлення і відпочинку та перебування в оздоровчих закладах і трудових загонах.

Головне управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, Управління МВС України в Харківській області.

2004-2008 роки.

 

19. Проводити зустрічі, семінари та лекції з підлітками, схильними до правопорушень, напередодні відкриття оздоровчого сезону та під час оздоровчої кампанії в дитячих оздоровчих закладах.

Служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації,

управління МВС України в Харківській області.

2004-2008 роки.

 

20. Для забезпечення дотримання норм збалансованого харчування дітей розробити та затвердити картотеку страв, погоджену з територіальними санітарно-епідеміологічними станціями.

 

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

З 2004 року.

 

21. Забезпечувати санітарно-епідеміологічний нагляд, дотримання вимог протипожежної безпеки, нагляд за підготовкою, відкриттям та функціонуванням оздоровчих закладів, дотриманням правил безпеки під час перебування в закладах дітей та учнівської молоді.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Харківській області, об’єднання профспілок Харківської області.

2004-2008 роки.

 

22. З метою поглиблення змісту і форм виховної роботи під час оздоровлення дітей та учнівської молоді, більш широко залучати до співпраці дитячі, молодіжні та жіночі громадські організації, благодійні фонди, міжнародні організації.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

23. Проводити обласні селекторні наради, семінари та тренінги з питань підготовки до оздоровчої кампанії і підведення її підсумків. Проводити наради-семінари для керівників дитячих оздоровчих закладів з питань організації оздоровлення дітей області.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, управління МВС України в Харківській області, Головне управління МНС України в Харківській області, територіальне управління Держнаглядохоронпраці по Харківській області, об’єднання профспілок Харківської області.

2004-2008 роки.

 

24. Забезпечувати своєчасне проходження в територіальних санітарно-епідеміологічних станціях гігієнічного навчання персоналу оздоровчих закладів.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

 

25. Забезпечити проведення методичних занять зі студентами, які будуть направлені на практику в оздоровчі табори.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

26. Щороку проводити обласний ярмарок послуг у сфері відпочинку та оздоровлення дітей.

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

З 2004 року.

 

27. Забезпечувати надання організаційно-методичної допомоги працівникам дитячих оздоровчих закладів з питань організації відпочинку та оздоровлення дітей. Розробити методичні рекомендації щодо діяльності пришкільних оздоровчих таборів, профільних таборів, таборів праці та відпочинку.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, управління культури облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

2004-2008 роки.

 

28. Висвітлювати у засобах масової інформації підготовку та проведення оздоровчої кампанії серед дітей та учнівської молоді. Запропонувати засобам масової інформації запровадити постійну рубрику „Оздоровлення дітей”.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, об’єднання профспілок Харківської області.

2004-2008 роки.

 

29. Здійснювати санаторно-курортне оздоровлення дітей, хворих на цукровий діабет, у дитячих оздоровчих закладах санаторного типу та у санаторіях.                                                    

Управління охорони здоров’я

                                                                 облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

30. Вивчити та подати пропозиції щодо збагачення харчування дітей в дитячих оздоровчих закладах біологічно активними харчовими добавками, вітамінами, продуктами радіопротекторної дії. Запровадити обов’язкове введення йодованої кухонної солі в раціон дитячого харчування в оздоровчих закладах для дітей та учнівської молоді

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Головне управління економіки та ринкових відносин облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

31. Проводити безкоштовно комплексні огляди школярів, надавати рекомендації щодо оздоровлення та санаторного лікування.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

32. Направляти до дитячих оздоровчих закладів кваліфікованих лікарів-педіатрів та середніх медичних працівників; провести безкоштовне медичне обстеження працівників, які направляються на роботу до дитячих оздоровчих закладів; організувати роботу оздоровчих груп на базі лікувальних закладів для дітей диспансерної групи.

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

33. Запровадити в дитячих оздоровчих закладах обов’язкове стоматологічне обслуговування дітей та учнівської молоді.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

З 2004 року.

 

34. Забезпечити відрядження медичних працівників для роботи в оздоровчих закладах та супроводження дітей до (від) місця відпочинку.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2004-2008 роки.

 

35. Вивчити питання та подати Державній туристичній адміністрації пропозиції щодо розроблення проекту Концепції створення міжнародного туристичного продукту у сфері відпочинку та оздоровлення дітей.

 

Управління з питань фізичної культури, спорту та туризму облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

2005 рік.

 

36. Ініціювати обмін групами дітей з країн СНД для організованого відпочинку та оздоровлення.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, головне управління праці та соціального захисту  населення облдержадміністрації.

З 2004 року.