ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної ради до  Верховної Ради України, Президента України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Центральної виборчої комісії  України, Парламенту Грузії, Парламентської асамблеї Ради Європи, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи щодо забезпечення прав громадян на вільне волевиявлення у ІІ турі виборів Президента України

 

Виборча кампанія, яка триває в Україні, показала, що у ході першого туру виборів Президента України в Харківській області виборцям була надана можливість реалізувати своє конституційне право обирати владу, яке задеклароване статтями 5, 69 та 71 Основного Закону. Конституція України (254к/96-ВР) визначає, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ», а «виборцям гарантується вільне волевиявлення».

Під час голосування у першому турі не було зафіксовано значних порушень ані з боку виборчих комісій, ані з боку влади. Відсутність тиску в ході проведення виборів на Харківщині та в Україні в цілому засвідчили не лише вітчизняні, а й офіційні спостерігачі від іноземних держав, європейські та світові інституції, засоби масової інформації.

Недоліки у роботі окремих виборчих комісій, так звані технічні помилки, що виникали у день голосування, виглядали на загальному фоні як поодинокі випадки. На жаль, та інформація, яка сьогодні надходить, свідчить, що це були не технічні помилки, а випробування «брудних» технологій для їх масового використання у другому турі виборів. Ці факти викликають тривогу та занепокоєння депутатського корпусу Харківської обласної ради та підтверджують, що на території Харківської області йде організація масової підготовки до фальсифікації результатів виборів. Так звані «брудні» виборчі технології розроблені для застосування зовнішніми та внутрішніми деструктивними силами.

У засобах масової інформації містяться численні публікації щодо:   використання адмінресурсу, у тому числі найвищими посадовими особами Харківської області - головою обласної державної адміністрації, його заступниками та керівниками галузевих управлінь; спроби втручання органів МВС у виборчий процес у питаннях, що не належать до їх компетенції; навчання членів виборчих комісій від БЮТ щодо способів фальсифікації результатів виборів на кожній окремій дільниці – від неправильного заповнення виборчого бюлетеня під час видачі його виборцю до створення умов відсутності кворуму виборчої комісії.

Здійснюється спланована підготовка до зриву надання можливості виборцям дістатися до виборчих дільниць. При цьому, посадовими особами свідомо і навмисно не віддаються належні розпорядження шляховим та автотранспортним підприємствам, облавтодору, щоб потім списати усе на погодні умови.

Окремо слід відзначити те, що свідомо і навмисно не вирішується питання забезпечення умов для голосування співробітників МВС, які під час голосування у першому турі чергували у територіально віддалених, від місця проживання, районах. Таким чином, не змогли реалізувати своє конституційне право декілька тисяч співробітників правоохоронних органів.

У Харківській області щоденно зростає тиск на  керівників медичних установ та закладів освіти, від яких вимагається забезпечити голосування за представника від влади на розташованих на їх території спецдільницях, а також серед студентства.  Особливо цинічним у сьогоднішніх умовах є тиск на працівників соціальних служб, від яких вимагають відповідної «роботи» з людьми, якими вони опікуються (інвалідами, одинокими пенсіонерами, іншими особами, які належать до соціально незахищених верств населення), та маніпулювання голосами цих виборців, про що повідомлено правоохоронні органи області.

Подібна інформація надходить до нас і від наших колег – депутатів обласних рад з інших областей України. Це у черговий раз підтверджує, що діюча влада націлена на фальсифікації за будь-яку ціну. Розуміючи, що навіть у такий спосіб неможливо буде отримати бажаного результату, оскільки це йде врозріз із волею народу України, Прем’єр-міністр готова, навіть, удатися до крайніх заходів, аби тільки залишитись при владі.

 Прибуття в південні та східні області декількох тисяч громадян Грузії,  недивлячись на те, що їм відмовлено ЦВК в реєстрації  у якості спостерігачів, намагання негайно змінити керівника та узяти під приватний політичний контроль діяльність ДП «Поліграфічний комбінат «Україна»» і друк виборчих бюлетенів свідчать про те, що діюча влада вирішила застосувати під час другого туру виборів силовий варіант розвитку подій, оскільки вже сьогодні люди не підтримують провальної політики  чинного Прем’єр-міністра. Виникає загроза масових безпорядків, кровопролиття серед мирного населення, а також зриву демократичних і прозорих виборів з можливим подальшим захопленням державних установ та органів місцевого самоврядування.

Тому, підтримуючи звернення Одеської обласної ради, у якому категорично виголошено протест проти фальсифікацій та втручання у виборчий процес провладного кандидата, ми звертаємося до  Верховної Ради України, Президента України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Центральної виборчої комісії України, Парламенту Грузії, Парламентської асамблеї Ради Європи, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи з проханням дати належну оцінку антинародним діям кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко, здійснити рішучі заходи щодо недопущення застосування адміністративного ресурсу та «брудних» технологій під час виборчих перегонів та упередження втручання в процес виборів Президента України громадян інших держав, недопущення кровопролиття, забезпечення демократичних і прозорих виборів.

Український народ спроможний сам обрати для себе гідного лідера і своє майбутнє.

 

Схвалено

рішення обласної ради

від 03 лютого 2010 року № 1560-V (1560-5-рр)

(LІІІ сесія V скликання)