Інформація
про виконання у 2023 році програми «Цифрова трансформація» Харківської області на 2022 – 2024 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21 грудня 2021 року № 327-VІІІ (зі змінами)
Програма «Цифрова трансформація» Харківської області на 2022 – 2024 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21 грудня 2021 року № 327-VІІІ (зі змінами) розроблена з метою підвищення рівня доступності цифрових державних та місцевих сервісів і послуг для мешканців регіону шляхом створення та вдосконалення єдиного цифрового простору Харківської області.
У 2023 році фінансування програми не здійснювалось.
Заходи програми реалізовувалися в рамках поточної діяльності Департаменту цифрової трансформації регіону Харківської обласної державної адміністрації.
За звітний період проведено оцінювання рівня цифрового розвитку громад відповідно до Індикаторів, що розроблено Мінцифри.
Залучено представників органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади до проходження навчань з цифрової грамотності та кібербезпеки.
Надавалась інформаційна та методична підтримки впровадженню інструментів електронної демократії серед органів місцевого самоврядування. Загальний рівень впровадження зазначених інструментів в територіальних громадах станом на кінець 2023 року становить 80%.
В рамках експериментального проєкту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні підприємств бюро технічної інвентаризації (далі – БТІ) на паперових носіях було залучено 100% БТІ Харківської області, що є передовим показником по Україні.
В рамках експериментального проєкту щодо створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у регіоні 100% ТГ підключено до тестового середовища Єдиного державного реєстру адрес.
За напрямом наповнення електронного реєстру спортивних споруд комунальними підприємствами області зареєстровано 357 відповідних об’єктів.
В рамках співробітництва з операторами електронних комунікаційних послуг проводилась робота з розширення кола залучених осіб, виявлення потреб забезпечення зв’язку та доступу до Інтернет, а також напрацьовання шляхів їх вирішення.
Стан відновлення мобільного зв’язку та доступу до мережі Інтернет:
- у 78,3 % деокупованих населених пунктах відновлено мобільний зв’язок;
- у 63,4 % деокупованих населених пунктах відновлено доступ до мережі Інтернет.
Для використання в роботі функціонує карта відновлення базових станцій операторів електронних комунікаційних послуг з відповідними плановими показниками.
Спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Інституту телекомунікацій «Національний дослідний інститут», американської БО «Direct Relief, Tesla Inc.» та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» з метою забезпечення сталого функціонування критично важливих об’єктів в Харківській області під час відсутності енергопостачання залучено допомогу у вигляді 95 систем зберігання енергії Tesla Powerwall 2.0.
Серед реципієнтів відповідної допомоги слід зазначити розгалужені структури Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, заклади охорони здоров’я, центри надання соціальних послуг, центри надання адміністративних послуг та безпосередньо органи місцевого самоврядування та військові адміністрації територіальних громад.
Станом на кінець 2023 року у Харківській області мешканцям ТГ надавалися адміністративні послуги в 112 точках доступу, з них:
44 центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП);
13 ТП (територіальних підрозділів: ЦНАП м. Харків – 11; ЦНАП Солоницівської селищної ради – 2);
53 ВРМ (віддалені робочі місця ЦНАП);
2 мобільних ЦНАП (Лозівської міської ТГ та Балаклійської міської ТГ).
Станом на 24.02.2022 послуги надавалися у 74 точках доступу, з них: 36 ЦНАП; 11 ТП; 26 ВРМ та 1 мобільний ЦНАП Лозівської міської ТГ).
Кількість активних точок доступу до адміністративних послуг у розрізі районів Харківської області:
Богодухівський район – 5 ЦНАП;
Ізюмський район – 6 ЦНАП, 18 ВРМ та 1 мобільних ЦНАП;
Красноградський район – 6 ЦНАП та 6 ВРМ;
Куп’янський район – 6 ЦНАП;
Лозівський район – 5 ЦНАП, 13 ВРМ та 1 мобільний ЦНАП;
Харківський район – 9 ЦНАП, 13 ТП та 6 ВРМ;
Чугуївський район – 7 ЦНАП та 10 ВРМ.
Наприкінці 2023 року почали надаватися адміністративні послуги мешканцям ТГ ЦНАП Солоницівської селищної ради Харківського району, його 2 ТП та 3 ВРМ, ЦНАП Пісочинської селищної ради та його 3 ВРМ, ЦНАП Роганської селищної ради Харківського району, ЦНАП Малоданилівської селищної ради Харківського району, ЦНАП Вільхуватської сільської ради Куп’янського району, ЦНАП Савинської селищної ради Ізюмського району та його 4 ВРМ, ЦНАП Кіндрашівської сільської ради Куп’янського району, ЦНАП Курилівської сільської ради Куп’янського району, ЦНАП Чкаловської селищної ради Чугуївського району, ЦНАП Новопокровської селищної ради Чугуївського району та 2 його ВРМ.
В рамках підключення ЦНАП до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг для надання послуги з фіксації пошкодження/руйнування майна надавалось сприяння в отриманні доступу ЦНАП для внесення відповідних даних. Цією послугою можна скористатися у 75 точках доступу до адміністративних послуг Харківської області (30 ЦНАП, 30 ВРМ, 13 ТП та 2 мобільних ЦНАП).
Проводилась робота з ТГ щодо розширення переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, та забезпечення надання обов’язкових послуг мешканцям на виконання вимог Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг».
За результатами моніторингу якості надання електронних та адміністративних послуг за 2023 рік на базі 32 ЦНАП розгорнуто 43 місця для самообслуговування та забезпечено можливість отримання консультації щодо послуг через застосунок «Дія».
Станом на кінець 2023 року у ЦНАП Харківській області у середньому надавалося 142 обов’язкових адміністративних послуг, які затверджено розпорядженням КМУ від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг».
За підсумками моніторингу якості надання електронних та адміністративних послуг у 2023 року відповідно до порядку, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року № 864 «Питання організації моніторингу якості надання адміністративних послуг», самими запитуваними через ЦНАП адміністративними послугами були:
85581 звернень з видачі витягу з Реєстру територіальної громади;
71726 звернень з послуг, пов'язаних з державною реєстрацією нерухомого майна;
58726 звернень з довідки про взяття на облік ВПО;
Комплексна послуга «єМалятко» надається у 59 точках доступу до адміністративних послуг;
комплексна послуга ID-14 – у 15 точках доступу до адміністративних послуг.
Спільно з представниками Мінцифри та міжнародним проєктом «PROSTO. Підтримка доступності послуг в Україні» проводиться робота з вирішення питань матеріально-технічного забезпечення ЦНАП.
Міжнародним проєктом «PROSTO. Підтримка доступності послуг в Україні» протягом 2023 року надавалася підтримка ТГ області, які отримали комп’ютери, ноутбуки, джерела безперебійного живлення, багатофункційні офісні пристрої, мобільні валізи для надання послуг населення, повербанки. Також Балаклійська та Барвінківська міські ТГ Ізюмського району отримали від проєкту авто у форматі «Виїзне віддалене робоче місце адміністратора центру надання адміністративних послуг». Загальна вартість отриманої допомоги склала близько 4,6 млн грн.
Також Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй було передано 10 ТГ Харківської області 141 безконтактний зчитувач ідентифікаційних карток для ЦНАП. Загальна вартість отриманої допомоги склала близько 200 тис. грн.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в межах програми «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини була передана Донецькій ТГ Ізюмського району робоча станція для оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм або паспорта громадянина України у формі картки та для реєстрації/зняття з реєстрації місць проживання/перебування осіб (внесення змін до ID - карток) з комплектом обладнання. Вартість отриманої допомоги склала близько 350 тис. грн.
Для громадян із обмеженими фізичними можливостями створені сприятливі умови для безбар’єрного доступу до приміщення ЦНАП, а саме:
у 81 точок доступу є вільний (безперешкодний) доступ до приміщень;
58 точок доступу до адміністративних послуг облаштовані пандусами;
65 – облаштовані сходами з поручнями;
у 33 – є туалетна кімната для осіб з обмеженими фізичними можливостями;
у 49 – наявні рішення для обслуговування осіб з порушенням зору;
у 43 – наявні рішення для обслуговування осіб з порушенням слуху;
у 76 – є місце для тимчасового розміщення інвалідних та дитячих візків.
Також у ЦНАП м. Харків запроваджено додатковий сервіс для осіб з вадами слуху за допомогою спеціального програмного забезпечення «СоnnectРRО», що встановлюється на електронні планшети.
Заступник директора Департаменту
цифрової трансформації регіону
Харківської обласної державної
адміністрації - начальник управління
інноваційного розвитку
та організаційно-фінансового забезпечення Олександр ТРЕТЬЯК