ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від __________ № ______
(_______ сесія _____ скликання)
ПОРЯДОК
використання коштів обласного бюджету для забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб, які тимчасово втратили працездатність та не мають встановленої групи інвалідності
1. Забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб, які тимчасово втратили працездатність та не мають встановленої групи інвалідності, передбачено підпунктом 7.1.1. «Організація роботи щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб, які тимчасово втратили працездатність та не мають встановленої групи інвалідності» пункту 7.1. «Соціальна підтримка маломобільних груп населення» підрозділу 7. «Соціальна підтримка маломобільних груп населення» розділу 8. «Напрями діяльності та заходи комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2021 – 2025 роки» комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 15 жовтня 2020 року № 1338-VIII (зі змінами).
2. Цей Порядок визначає механізм придбання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) (далі – засоби реабілітації) для осіб, які є мешканцями Харківської області та тимчасово втратили працездатність у зв’язку з хворобою або травмою і не мають встановленої групи інвалідності (далі – особи).
3. Закупівля засобів реабілітації здійснюється Обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі ‑ Центр) шляхом застосування процедури публічних закупівель, відповідно до вимог чинного законодавства.
4. Розрахунок кількості необхідних для придбання засобів реабілітації здійснюється Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної (військової) адміністрації (далі – Департамент) відповідно до наданої сільськими, селищними, міськими радами та/або їхніми виконавчими органами, військовими адміністраціями населених пунктів (у разі утворення) Харківської області (далі – виконавчі органи), потреби, в межах виділених коштів з обласного бюджету на ці цілі.
5. До засобів реабілітації, якими забезпечуються особи належать:
спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (крісла-стільці (на колесах і без них);
допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, палиці з трьома або більше ніжками, милиці ліктьові, милиці пахвові, ходунки-рамки, ходунки на колесах, ходунки-стільці);
засоби для пересування (низькоактивні крісла колісні, середньоактивні крісла колісні, багатофункціональні крісла колісні).
6. Придбані відповідно до умов цього Порядку засоби реабілітації передаються Центром до виконавчих органів згідно з вимогами чинного законодавства України.
7. Для забезпечення засобами реабілітації особи звертаються до виконавчих органів за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання із письмовою заявою, до якої додають:
копію паспорта громадянина України (всіх заповнених сторінок) (при наданні копії ID-паспорта (лицьового та зворотного боку) разом із копією витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання особи);
копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, копію сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У разі, якщо заявник має ID-паспорт, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;
довідку закладу охорони здоров'я про необхідність забезпечення засобом реабілітації;
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності).
8. Особи забезпечуються засобами реабілітації на підставі укладеного з виконавчими органами договору про тимчасове користування засобом реабілітації.
9. Списання засобів реабілітації виконавчими органами здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
10. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні й необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби України, складання та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів здійснюється Центром згідно з вимогами чинного законодавства України.
11. Передача засобів реабілітації з балансу Центру на баланси виконавчих органів здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства України.
12. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів здійснюється Департаментом в установленому законодавством порядку.
Керуючий справами
виконавчого апарату
обласної ради Оксана МАЛИШЕВА