Додаток
до рішення обласної ради
від ________ 2024 року № ____-VIII
(___ сесія VІІІ скликання)
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Розділ І.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
Стаття 1. Загальні положення
1. Правовий статус постійних комісій Харківської обласної ради визначається законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про доступ до публічної інформації" та іншими законами, Регламентом Харківської обласної ради та цим Положенням.
2. Постійні комісії ради (далі – комісії) є органами ради, які обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до їхнього відання, надання висновків та рекомендацій та здійснення контролю за виконанням рішень ради.
3. Постійні комісії, за дорученням ради або за власною ініціативою, попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання щодо стану та розвитку відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, стану забезпечення громадської безпеки та правопорядку, запобігання та боротьби з корупцією і злочинністю, інші питання, які виносяться на розгляд ради, розробляють проєкти рішень ради та готують висновки щодо них.
4. Постійні комісії підзвітні раді та відповідальні перед нею. Діяльність постійних комісій координує рада, голова ради та, за його дорученням, перший заступник чи заступники голови ради.
5. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах. За рішенням ради голова постійної комісії з питань бюджету може працювати в раді на постійній основі.
6. Організаційно-технічне забезпечення роботи постійних комісій покладається на виконавчий апарат обласної ради.
Стаття 2. Принципи діяльності комісій
Комісії будують свою роботу на принципах: законності, гласності, відкритості, рівноправності, доцільності, функціональності, плановості, наукової обґрунтованості, колегіальності, вільного обговорення і вирішення питань.
Стаття 3. Кількісний склад комісій
1. Рада визначає кількість комісій, їхні назви та сферу повноважень.
2. Загальний склад постійної комісії повинен становити не менше 5 осіб.
3. Рішення про внесення змін до складу комісій приймається радою, з урахуванням встановленої відповідно до пункту 2 цієї статті мінімальної кількості осіб, які мають входити до складу однієї комісії.
4. Рада може утворити нову або ліквідувати раніше створену комісію, змінити назву комісії чи сферу її повноважень. При утворенні нової комісії одночасно приймається рішення про сферу її повноважень та персональний склад.
Стаття 4. Персональний склад комісій
1. Персональний склад комісій формується радою шляхом обрання голів, заступників голів, секретарів та членів комісій.
2. До складу комісій не можуть бути обрані голова обласної ради, перший заступник та заступники голови ради.
1. Персональний склад комісії може бути змінено внаслідок:
1) обрання нового члена комісії;
2) переобрання чи відкликання голови комісії, заступника голови і секретаря комісії або її члена;
3) дострокового припинення повноважень депутата ради.
2. Обрання нового члена комісії, відкликання члена комісії, обрання чи відкликання голови комісії, заступника голови і секретаря комісії здійснюються шляхом прийняття відповідного рішення радою на підставі подання голови обласної ради або депутатської фракції.
Пропозиція про відкликання голови постійної комісії, внесена головою ради, погоджується з відповідною депутатською фракцією. Рішення про відкликання приймає виключно рада.
3. Після відкликання депутата з посади голови, заступника голови чи секретаря комісії він залишається членом цієї комісії, якщо радою не прийнято іншого рішення.
4. За умови дострокового припинення повноважень депутата ради він перестає бути членом відповідної комісії без прийняття про це окремого рішення ради.
Стаття 6. Ліквідація комісій
1. Одночасно з прийняттям рішення про ліквідацію комісії рада має прийняти рішення про введення (переобрання) депутатів, які були у складі ліквідованої комісії, до складу інших комісій ради.
2. Протягом 10 днів депутат, який очолював постійну комісію, що ліквідується, надає голові обласної ради інформацію про питання, що знаходяться на розгляді та контролі в постійній комісії, для передачі до інших комісій ради (відповідно до сфери їхніх повноважень) або до архіву ради.
Стаття 7. Висвітлення діяльності комісій
1. Комісії, відповідно до чинного законодавства України, інформують громадськість про свою діяльність.
2. Інформація щодо поточної діяльності комісій та прийнятих ними рішень висвітлюється на офіційному сайті ради.
3. Засідання постійної комісії підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених чинним законодавством.
4. Висновки і рекомендації, постійних комісій, протоколи їхніх засідань є відкритими, вони оприлюднюються на офіційному сайті обласної ради, а відповідні копії надаються на запит згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації».
Стаття 8. Права комісій на отримання інформації
1. Комісії мають право на отримання, вивчення, дослідження інформації з питань, що належать до сфери їхніх повноважень.
2. Комісії, відповідно до сфери своїх повноважень, мають право у встановленому законом порядку отримувати від державних, правоохоронних та контролюючих органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їхніх посадових осіб необхідні матеріали і документи для забезпечення діяльності комісій відповідно до чинного законодавства України.
Стаття 9. Участь комісій у формуванні порядку денного сесій обласної ради
Комісії можуть вносити пропозиції щодо порядку денного сесій ради з питань, віднесених до сфери їхніх повноважень, визначати доповідачів (співдоповідачів) для виступів на пленарних засіданнях сесій ради з доповідями (співдоповідями) у порядку, встановленому Регламентом ради.
1. Голова комісії організовує роботу комісії.
2. Голова комісії:
1) забезпечує формування плану роботи комісії;
2) головує на засіданнях комісії;
3) забезпечує інформування членів комісії про час і місце проведення засідання комісії та його порядок денний;
4) запрошує (за необхідності) фахівців для участі у роботі комісії;
5) підписує висновки і рекомендації, прийняті комісією, протоколи засідань комісії, листи від імені комісії;
6) організовує реалізацію рекомендацій та висновків комісії та інформує членів комісії про хід їхнього виконання;
7) організовує підготовку звіту про роботу комісії;
8) доповідає обласній раді про роботу комісії;
9) дає доручення заступнику (заступникам) голови комісії, головам підкомісій, секретарю та членам комісії;
10) забезпечує загальне керівництво комісією;
11) інформує членів комісії про офіційні документи, листи, що надійшли до комісії, а також робить інші повідомлення, що стосуються діяльності комісії;
12) має право інформувати відповідні фракції у раді про відсутність їхніх членів на засіданнях комісії без поважних причин;
13) веде прийом громадян відповідно до встановленого графіку;
14) підписує від імені постійної комісії проєкти рішень, ініційовані комісією;
15) здійснює контроль за виконанням плану роботи постійної комісії, її рекомендацій, висновків та інших рішень, прийнятих на засіданнях комісії;
16) представляє комісію у відносинах з іншими постійними комісіями, органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їхніми посадовими особами;
17) доповідає про проєкти рішень, ініційовані та розглянуті постійною комісією, на пленарному засіданні сесії обласної ради;
18) формує проєкт порядку денного засідання постійної комісії;
19) визначає формат засідання комісії, застосування у засіданні комісії режиму відеоконференції;
20) здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства України.
3. За дорученням голови обласної ради голова постійної комісії представляє обласну раду у відносинах з іншими органами державної влади, місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністраціями підприємств, установ, організацій тощо.
4. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій обласної ради, можуть, за ініціативою постійних комісій, а також за дорученням голови обласної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями ради на їхніх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
5. Голови постійних комісій можуть брати участь, з правом дорадчого голосу, в засіданнях колегій облдержадміністрації та її департаментів і управлінь, за дорученням голови ради представляти раду у дорадчих та колегіальних органах обласної державної адміністрації та інших органах влади.
Стаття 11. Повноваження заступника (заступників) голови комісії
1. Повноваження заступника (заступників) голови комісії визначаються та затверджуються на засіданні комісії, за пропозицією голови комісії, з прийняттям відповідного рішення.
2. У разі відсутності голови комісії з поважних причин та в період, коли посада голови комісії є вакантною, обов'язки голови комісії виконує його заступник, а у разі відсутності заступника голови – секретар комісії.
Стаття 12. Повноваження секретаря комісії
Секретар комісії:
1) бере участь у підготовці проєкту плану роботи комісії;
2) підписує протоколи засідань комісії;
3) організовує підготовку засідань та інших заходів, що проводяться комісією, забезпечує явку членів комісії та запрошених осіб і отримання ними необхідних матеріалів;
4) веде облік засідань комісії та присутніх на засіданнях;
5) контролює виконання висновків, рекомендацій та планів роботи комісії;
6) бере участь у підготовці письмових звітів про роботу комісії;
7) виконує доручення голови комісії.
1. Члени комісії мають рівні права та обов'язки.
2. Члени комісії мають право:
1) вносити пропозиції щодо розгляду на засіданнях комісії питань, що належать до сфери їхніх повноважень, брати участь в обговоренні проєктів рішень ради, ухваленні висновків, рекомендацій; на вимогу члена комісії його пропозиція має бути проголосована на засіданні комісії;
2) викладати у письмовій формі свою окрему думку як додаток до рекомендації чи висновку комісії;
3) брати участь у підготовці проєктів висновків, рекомендацій комісії та рішень ради;
4) бути присутніми на засіданнях інших комісій (підкомісій) ради з правом дорадчого голосу.
3. Члени комісії зобов'язані:
1) брати участь у роботі комісії (підкомісії), до складу якої вони входять;
2) дотримуватися порядку на засіданнях комісії (підкомісії);
3) виконувати доручення відповідно до висновків та рекомендацій, ухвалених комісією.
Стаття 14. Утворення підкомісій, обрання голів підкомісій
1. Для забезпечення основних напрямів своєї діяльності комісія може створювати у своєму складі підкомісію.
2. Підкомісія створюється у кількості не менш як трьох членів комісії. Члени комісії можуть входити до складу кількох підкомісій.
3. Голова підкомісії обирається на засіданні комісії відкритим голосуванням більшістю голосів від затвердженого радою кількісного складу комісії.
4. Сфери повноважень підкомісій, їхній перелік та кількісний склад визначаються комісією.
Стаття 15. Порядок діяльності підкомісій
1. Засідання підкомісій проводяться в такому ж порядку, як і засідання комісій, відповідно до цього Положення.
2. Підкомісія на своїх засіданнях розглядає проєкти висновків, рекомендацій комісії, рішень ради і питання, передані на розгляд підкомісії відповідно до сфери її повноважень, надає комісії відповідні звіти.
3. Підкомісія не може проводити свої засідання одночасно із засіданням комісії без згоди голови комісії.
4. Голова підкомісії планує засідання підкомісії, погоджує його з головою комісії та організовує підготовку засідань підкомісії.
5. Усі члени комісії можуть відвідувати засідання будь-якої підкомісії з правом дорадчого голосу та висловлювати свою позицію з обговорюваних питань.
Стаття 16. Організація та форма роботи постійних комісій
1. Організація роботи постійних комісій ради покладається на голів комісій. Голови комісій скликають і ведуть засідання комісій, дають доручення членам комісій, представляють комісії у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, громадянами, організовують роботу по виконанню висновків і рекомендацій комісій, рішень ради.
2. Основною формою роботи постійних комісій є засідання. Засідання постійних комісій скликаються за необхідності та є правоможними, якщо в них беруть участь більшість депутатів від загального складу комісії.
3. Засідання постійних комісій проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за вмотивованим рішенням постійної комісії проводиться закрите засідання для розгляду конкретно визначених питань.
4. Комісії можуть організовувати "круглі столи", конференції та інші заходи, проведення яких не суперечить чинному законодавству України.
5. Постійні комісії для вивчення питань, розробки проєктів рішень ради можуть створювати робочі групи, із залученням науковців, фахівців, представників громадськості тощо.
6. Принцип гласності роботи постійних комісій реалізується різними способами, зокрема шляхом безперешкодного доступу представників медіа на засідання постійних комісій, шляхом розміщення інформації та оприлюдненням відеозапису засідання на офіційному сайті ради, а також надання на вимогу запитувачів у порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", копій протоколів, можливості робити виписки з документів, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.
7. Принцип відкритості реалізується з урахуванням наявності вільних місць у приміщенні для засідань комісії.
8. При введенні в Україні воєнного стану, виникненні надзвичайних ситуацій техногенного чи природнього характеру, зокрема пов’язаних із запобіганням виникненню і поширенню хвороб, епідемій, епізоотій, боротьбою зі стихійним лихом, а також в інших випадках, засідання постійних комісій можуть проводитися у формі відеоконференції, із застосуванням сучасних технологій дистанційного спілкування (відеоконференції).
9. Порядок проведення засідання комісій, форма, регламент для виступів, обговорення питань та голосування за них у режимі відеоконференції визначається членами комісій.
1. Засідання комісії скликає голова комісії відповідно до затвердженого плану роботи комісії, доручення голови ради або за власною ініціативою.
2. Голова комісії зобов'язаний скликати засідання комісії, якщо на цьому наполягає не менше половини членів комісії. У разі якщо голова комісії на обґрунтовану вимогу членів комісії не скликає засідання, вони можуть зібратися самостійно, за наявності кворуму, обрати головуючого для ведення цього засідання та провести засідання.
3. До порядку денного засідання комісії можуть бути включені питання, що стосуються організації роботи підкомісій, робочих груп та інші питання, що не потребують попередньої підготовки, якщо на цьому наполягає не менше половини членів комісії, присутніх на засіданні.
4. Постійна комісія має право залучати до роботи посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, представників облдержадміністрації, державних органів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, підприємств, установ і організацій.
Стаття 18. Порядок проведення засідань комісій
1. Реєстрацію членів комісії перед початком засідання проводить головуючий на засіданні з подальшою відміткою у протоколі.
2. Якщо відкриття засідання комісії неможливе у зв'язку з відсутністю, за даними реєстрації, необхідної кількості членів комісії, головуючий на засіданні комісії може оголосити перерву на термін, погоджений із членами комісії, або встановлює інший день проведення засідання комісії.
Стаття 19. Порядок обговорення питання на засіданнях постійних комісій
Обговорення питання на засіданні постійної комісії, як правило, включає:
1) доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
2) співдоповіді (за потреби), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
3) виступи членів комісії та присутніх на засіданні депутатів з обговорюваних питань;
4) внесення пропозицій, обговорення і прийняття висновків та рекомендацій щодо викладених питань чи про неприйнятність таких висновків, якщо питання не підготовлене або комісія вважає за доцільне направити його на доопрацювання;
5) заключне слово співдоповідачів і доповідача (за потреби);
6) уточнення і оголошення головуючим на засіданні постійної комісії пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
7) виступи членів комісії з мотивів голосування.
Стаття 20. Порядок проведення голосування
1. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії.
Результати голосування заносяться до протоколу засідання комісії із зазначенням кількості голосів "за", "проти", "утримались". До протоколу засідання комісії заносяться поіменні результати голосування.
2. Прийняті комісією висновки, рекомендації та рішення можуть бути повторно переглянуті, якщо за це проголосує більшість складу членів комісії.
Перегляд рекомендацій та висновків комісії у випадках, коли рішення з відповідного питання уже прийнято радою, не допускається.
Стаття 21. Повноваження головуючого на засіданнях постійних комісій
Головуючий на засіданні постійної комісії:
1) відкриває, закриває та неупереджено веде засідання комісії;
2) виносить на обговорення проєкти рішень ради, оголошує їхню повну назву, редакцію, ініціаторів (розробників), інформує про матеріали, що надійшли на адресу комісії;
3) організовує розгляд питань порядку денного засідання;
4) створює для депутатів комісії рівні можливості для участі в обговоренні питань;
5) ставить питання на голосування, оголошує його результати;
6) забезпечує дотримання вимог цього Положення всіма присутніми на засіданні комісії;
7) вживає заходів по дотриманню порядку на засіданні комісії;
8) має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах членів комісії;
9) забезпечує на засіданні комісії повний, всебічний та об’єктивний розгляд питань порядку денного;
10) здійснює інші повноваження в межах цього Положення.
Стаття 22. Процедура проведення спільного засідання комісій
1. Питання, що належать до сфери повноважень двох та більше постійних комісій, можуть за ініціативою однієї з комісій, а також за дорученням ради, або голови ради розглядатися на спільних засіданнях цих комісій.
2. Спільне засідання комісій веде голова комісії – ініціатор спільного засідання. За дорученням ради або голови ради спільні засідання комісій можуть вести відповідно голова ради або перший заступник чи заступники голови ради.
3. Протоколи кожної з комісій, які беруть участь у спільному засіданні, ведуться окремо із зазначенням результатів голосування по кожній комісії окремо.
4. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їхніх спільних засіданнях, підписуються головами (головуючими на засіданнях) відповідних постійних комісій.
1. На закритому засіданні, крім депутатів ради та членів комісії, за запрошенням голови комісії й рішенням комісії, можуть бути присутніми запрошені особи, присутність яких необхідна при розгляді питань порядку денного.
2. Присутні на закритому засіданні комісії письмово попереджаються про нерозповсюдження інформації, що стала відома на ньому, та про відповідальність за її розголошення відповідно до чинного законодавства.
3. Закриті засідання комісій проводяться з метою обмеження доступу до інформації при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, персональних даних осіб або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди інтересам, зазначеним у підпункті 1 пункту 21.3. Положення;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Постійні комісії можуть проводити виїзні засідання безпосередньо на об’єктах, підприємствах, в установах та організаціях області, яких стосуються питання, що розглядаються.
Стаття 25. Участь членів комісій у засіданнях комісій
1. Члени комісії зобов'язані особисто брати участь у засіданні комісії.
2. Члени комісії зобов'язані завчасно повідомляти керівництво комісії про неможливість з поважних причин бути присутніми на засіданні комісії.
3. Про відсутність членів комісії на засіданнях комісії без поважних причин голові ради та відповідним фракціям у раді надається така інформація для реагування.
4. Інформація про відсутність членів комісії на засіданнях комісії без поважних причин надається голові ради та відповідним депутатським фракціям у раді до відома та реагування.
Стаття 26. Участь у засіданнях комісій запрошених осіб
1. Комісії мають право запрошувати на своє засідання керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, а також їхніх посадових осіб і службовців, отримувати від них інформацію, роз’яснення, необхідні для розгляду питань порядку денного.
2. Комісії зобов'язані заздалегідь повідомити керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, присутність представників яких на засіданні визнана необхідною, про час і місце засідання та перелік питань, що розглядатимуться на ньому.
Стаття 27. Надання комісіями відповідей на депутатські запити, висновків та роз'яснень
1. Відповідь на депутатський запит, що надійшов до комісії, надається в порядку, встановленому Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
2. Комісії за дорученням ради або голови ради готують висновки з питань, віднесених до сфери їхніх повноважень.
Стаття 28. Розгляд звернень у комісіях
1. Звернення, що надходять до комісій, розглядаються головою комісії або, за його дорученням, заступником чи іншими членами комісії в порядку і в терміни, визначені законодавством.
2. Звернення можуть розглядатися на засіданні комісії.
Стаття 29. Акти, що приймаються комісіями
1. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації:
1) висновки – у випадках, передбачених цим Положенням та Регламентом ради;
2) рекомендації – щодо контрольної діяльності комісій, осіб, які пропонуються для обрання, призначення, надання згоди на призначення чи звільнення радою тощо.
2. Висновки і рекомендації постійної комісії підписуються головою комісії, а за його відсутності – головуючим на засіданні комісії.
3. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані.
Стаття 30. Оформлення висновків та рекомендацій комісій
1. Висновки комісій складаються із мотивувальної та резолютивної частин.
2. У мотивувальній частині зазначається:
1) за чиїм дорученням або ініціативою було розглянуто питання;
2) наявність висновків державних органів, органів місцевого самоврядування, експертних висновків, висновків інших комісій ради тощо;
3) перелік інших документів, що вплинули на результати розгляду питання;
4) обґрунтування і мотиви прийнятого рішення (висновку, рекомендації).
3. У резолютивній частині має міститися:
1) стосовно осіб, обрання, призначення, надання згоди на призначення чи звільнення з посад яких здійснюється радою, - висновки чи рекомендації комісії по кожній кандидатурі на цю посаду;
2) стосовно питань, винесених на розгляд ради, - висновки чи рекомендації комісії щодо їхнього вирішення.
4. У рекомендаціях комісій щодо контролю, у межах повноважень, за діяльністю державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб і службовців зазначаються:
1) положення законодавчих актів України, які було порушено або неналежно виконано відповідним органом чи посадовою особою (службовцем), із зазначенням фактів, які це підтверджують;
2) позитивна чи негативна оцінка роботи державного органу, органу місцевого самоврядування чи посадової особи (службовця);
3) заходи, яких необхідно вжити для усунення виявлених комісією порушень законодавчих актів, пропозиції щодо притягнення винних осіб до відповідальності за зазначені порушення відповідно до чинного законодавства.
Стаття 31. Оформлення протоколів засідань комісій
1. На кожному засіданні постійної комісії ведеться протокол засідання.
2. У протоколі засідання постійної комісії зазначаються:
1) номер протоколу, дата, час і місце проведення засідання;
2) прізвище головуючого на засіданні, список членів присутніх на засіданні комісії, список відсутніх членів комісії, із зазначенням причин їхньої відсутності, список запрошених осіб, із зазначенням інформації щодо присутності (відсутності) на засіданні;
3) порядок денний засідання;
4) розглянуті питання порядку денного, список членів комісії, а також запрошених осіб, які виступили на засіданні;
5) назви документів, розглянутих на засіданні комісії або поширених серед членів комісії;
6) результати поіменного голосування з питань порядку денного;
7) прийняті рішення (висновки, рекомендації).
3. До протоколу додаються прийняті комісією рішення (висновки, рекомендації), а також матеріали, що розглядалися під час заслуховування кожного питання, і викладена в письмовій формі окрема думка членів комісії, якщо вона була надана в письмовій формі членом комісії.
4. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
5. Протоколи засідань комісій зберігаються у встановленому порядку і за зверненням депутата обласної ради надаються для ознайомлення, якщо Регламентом Харківської обласної ради не встановлено іншого порядку ознайомлення з документами комісій.
6. Протокол засідання комісії є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішення (висновку, рекомендації) комісії.
Стаття 32. Засади контрольної діяльності постійних комісій
1. Комісії здійснюють контрольні функції щодо виконання своїх рішень.
2. Комісії можуть заслуховувати на своєму засіданні голову комісії, заступника, секретаря та членів комісії і оцінювати їхню роботу.
Розділ ІІ.
ПОВНОВАЖЕННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
Стаття 33. Повноваження постійної комісії з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування
Постійна комісія з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування:
1) розглядає проєкти обласних цільових програм, бере участь у розробці і реалізації заходів щодо забезпечення громадської безпеки і боротьби зі злочинністю;
2) попередньо вивчає регіональні програми, що стосуються боротьби зі злочинністю та громадської безпеки, та надає висновки та рекомендації з цього питання;
3) здійснює підготовку до заслуховування в установленому законом порядку інформації керівника обласної прокуратури та керівника територіального управління Національної поліції про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;
4) узагальнює пропозиції щодо кандидатур до складу поліцейської комісії, погоджує і подає їх на розгляд ради;
5) співпрацює з правоохоронними органами та обласним управлінням юстиції в питаннях профілактики злочинності в області;
6) готує експертні висновки щодо відповідності проєктів регуляторних актів обласної ради вимогам законодавства на підставі аналізу регуляторного впливу внесеного проєкту регуляторного акта;
7) у разі внесення на розгляд проєкту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу, повертає його розробникові на доопрацювання;
8) вивчає зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проєкту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, надані фізичними та юридичними особами, їхніми об'єднаннями;
9) надає рекомендації про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проєкту регуляторного акта в порядку, встановленому законодавством;
10) надає висновки про оприлюднення проєктів регуляторних актів, що не оприлюднювалися, а у випадках, передбачених законодавством, повторно оприлюднює проєкти регуляторних актів, що оприлюднювалися до винесення їх на розгляд обласної ради;
11) здійснює попередній аналіз та підготовку пропозицій щодо проєктів законів та підзаконних актів України з питань, віднесених до повноважень комісії, які надходять до обласної ради для ознайомлення та внесення пропозицій;
12) забезпечує планування діяльності обласної ради з підготовки регуляторних актів у порядку, визначеному чинним законодавством;
13) здійснює контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо оприлюднення проєктів регуляторних актів обласної ради; прийняття рішень про оприлюднення проєктів регуляторних актів;
14) розглядає звіти про відстеження результативності регуляторних актів, які подаються на розгляд комісії виконавчим апаратом ради, надає висновки щодо прийняття рішень про необхідність перегляду регуляторних актів на підставі аналізу звітів про відстеження їхньої результативності;
15) попередньо розглядає питання, пов’язані зі щорічним звітом голови обласної ради про здійснення державної регуляторної політики, надає рекомендації щодо його оприлюднення;
16) вносить пропозиції щодо поліпшення діяльності правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування з питань, які віднесено до компетенції комісії;
17) готує та розглядає пропозиції щодо внесення змін до регламенту ради, Положення про постійні комісії, інших актів, що стосуються роботи ради, її постійних та тимчасових контрольних комісій, депутатської діяльності та дотримання норм депутатської етики, погоджує зміни, надає з цього питання висновки та рекомендації;
18) контролює дотримання Регламенту обласної ради;
19) розглядає питання щодо Положення про постійні комісії обласної ради та персонального складу постійних комісій;
20) здійснює контроль за дотриманням депутатами обласної ради норм депутатської етики, основних обов’язків депутата в раді, у тому числі щодо участі у роботі ради, постійних комісій ради, готує висновки та рекомендації щодо застосування заходів впливу стосовно депутатів ради, які порушують депутатську етику та неналежним чином виконують депутатські обов’язки;
21) попередньо розглядає на засіданні питання щодо дострокового припинення повноважень депутатів ради відповідно до чинного законодавства;
22) готує висновки і обґрунтовує пропозиції щодо питань, пов’язаних із відкликанням депутата виборцями, достроковим припиненням його повноважень у встановленому законом порядку;
23) аналізує дотримання законодавства при реалізації депутатами ради права на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання, невідкладний прийом;
24) здійснює контроль за дотриманням і реалізацією норм Конституції України, законів та нормативно-правових актів у Харківській обласній раді;
25) вживає заходів щодо запобігання та виявлення корупції у Харківській обласній раді, а також з виконання Антикорупційної стратегії, прийнятої обласною радою;
26) співпрацює з відділом з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради щодо запобігання, врегулювання та усунення конфлікту інтересів;
27) контролює хід виконання Антикорупційної програми Харківської обласної ради;
28) за дорученням голови обласної ради делегує представників для участі у роботі нарад, семінарів, конференцій, форумів, спільних перевірок із органами виконавчої влади, правоохоронними та контролюючими органами, громадськими організаціями, з питань дотримання вимог чинного законодавства та інших питань, віднесених до компетенції комісії;
29) вживає інших заходів щодо запобігання корупції згідно з чинним законодавством;
30) бере участь у розробці й реалізації заходів щодо забезпечення законності, прав, свобод та інтересів громадян;
31) розглядає і розробляє проєкти програм та інших правових актів обласної ради з питань забезпечення законності, запобігання та боротьби з корупцією, здійснює контроль за їхнім виконанням;
32) вивчає і аналізує матеріали, які надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, дані статистичної звітності, що характеризують стан законності, правопорядку, дотримання та захист прав, свобод та інтересів громадян, територіальної громади на території області, за наслідками розгляду готує та надає висновки та рекомендації для розгляду обласною радою, обласною державною адміністрацією та іншими органами виконавчої влади;
33) взаємодіє з прокуратурою, антикорупційними органами, Національною поліцією, Службою безпеки України, судами та адвокатурою з питань підвищення ефективності роботи із запобігання і боротьби з корупцією та профілактики правопорушень, дотримання прав людини, забезпечення правопорядку і законності на території області;
34) розглядає та погоджує питання про утворення і ліквідацію постійних та інших комісій ради, зміну їхнього складу;
35) розглядає та вносить пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання корупції;
36) надає консультації та рекомендації органам місцевого самоврядування, громадянам, об’єднанням громадян тощо з питань, віднесених до повноважень комісії;
37) розглядає проєкти рішень ради, що стосуються питань законності, правопорядку, антикорупційної політики, регламенту, етики, правових питань, депутатської діяльності;
38) розглядає питання щодо розвитку місцевого самоврядування;
39) розглядає питання щодо об’єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування;
40) розглядає питання щодо укладання та схвалення угод про об’єднання єврорегіонального співробітництва, про приєднання до такого об’єднання або про вихід з нього;
41) розглядає пропозиції щодо прийняття рішення про вступ до європейського об’єднання територіального співробітництва та про вихід з такого об’єднання;
42) розглядає питання адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законодавством України;
43) вносить пропозиції щодо підтримки всеукраїнських та міжнародних проєктів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування;
44) вносить пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою;
45) розглядає та вносить пропозиції щодо нагородження Почесною грамотою та Грамотою, іншими відзнаками Верховної Ради України, нагородами та почесними відзнаками Харківської обласної ради;
46) розглядає та вносить пропозиції щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області»;
47) розглядає звернення, заяви (клопотання), скарги громадян з питань, віднесених до компетенції комісії.
Стаття 34. Повноваження постійної комісії з питань бюджету
Постійна комісія з питань бюджету:
1) розглядає проєкти обласного бюджету, внесення змін та доповнень до чинного бюджету, звіт про його виконання, обговорює питання щодо прогнозів обласного бюджету;
2) розглядає питання розподілу переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій обласному бюджету;
3) розглядає проєкти програм і внесення змін та доповнень до чинних програм економічного, соціального та культурного розвитку області та їхнє фінансове забезпечення;
4) розглядає проєкти цільових програм, внесення змін та доповнень до чинних цільових програм та їхнє фінансове забезпечення;
5) розглядає питання контролю за виконанням бюджету та рішень ради за напрямами діяльності комісії, власних висновків та рекомендацій;
6) розглядає звіти про виконання обласного бюджету та прийнятих програм;
7) співпрацює з органами, що здійснюють контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, виділених із обласного бюджету та переданих як субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, готує висновки і пропозиції, а за потреби - вносить на розгляд обласної ради пропозиції з цих питань;
8) співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, з постійними комісіями з питань бюджету міських, районних, селищних рад області;
9) розглядає звернення органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії;
10) взаємодіє з відповідними органами Державної аудиторської служби, Державної казначейської служби, Державної податкової служби, Департаментом фінансів обласної державної адміністрації, іншими структурними підрозділами облдержадміністрації та бере участь у засіданні колегій цих управлінь, установ та органів державної влади (за згодою);
11) заслуховує звіти керівників структурних підрозділів облдержадміністрації – розпорядників коштів обласного бюджету, бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету, інших розпорядників та отримувачів коштів обласного бюджету, готує висновки, рекомендації та пропозиції з питань виконання бюджету та програм, за потреби - вносить їх на розгляд обласної ради;
12) ініціює проведення у встановленому законодавством порядку перевірок цільового використання виділених коштів обласного бюджету за статтями бюджетного розпису;
13) розглядає звернення, заяви (клопотання), скарги громадян з питань, віднесених до компетенції комісії.
Стаття 35. Повноваження постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку регіону, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку територій
Постійна комісія з питань планування соціально-економічного розвитку регіону, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку територій:
1) розглядає проєкти програм соціально-економічного розвитку області, готує висновки і рекомендації з цих питань, заслуховує звіти про їхнє виконання;
2) розглядає питання щодо збалансування заходів стосовно економічного і соціального розвитку області;
3) розглядає питання щодо соціально-економічного розвитку регіону, інвестицій та розвитку територій, сприяє реалізації заходів у цьому напрямку;
4) розглядає питання щодо аналізу соціально-економічного розвитку області;
5) розглядає питання щодо формування обласного плану капітальних вкладень та розподілу субвенцій на соціально-економічний розвиток;
6) розглядає питання, пов’язані з реалізацією в області заходів щодо залучення іноземних інвестицій;
8) розглядає питання щодо сприяння інвестиційній діяльності в регіоні;
9) розглядає питання щодо формування напрямів інвестиційної та інноваційної політики; створення у встановленому законом порядку та діяльності спеціальних (вільних) економічних зон, територій пріоритетного розвитку, технопарків, промислових та індустріальних парків тощо;
10) розглядає питання щодо розвитку споживчого ринку та побутових послуг, застосування та реалізації заходів з підтримки вітчизняного товаровиробника;
11) розглядає питання щодо забезпечення стабільної цінової ситуації в області;
12) розглядає питання щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності регіону у межах повноважень;
13) розглядає питання щодо підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва;
14) розглядає питання щодо виконання регіональних програм, які відносяться до компетенції комісії;
15) розглядає питання щодо розвитку конкурентної політики в області;
16) розглядає кон'юнктуру ринку товарів та послуг, сприяє у межах повноважень розповсюдженню досвіду зовнішньоекономічної діяльності;
17) розглядає та вносить пропозиції щодо розширення регіонального, міжнародного співробітництва області;
18) бере участь, у межах повноважень, у реалізації державної і регіональної політики у сфері міжнародних зв'язків, зовнішньоекономічної діяльності, вносить пропозиції по відповідних напрямах до регіональних програм;
19) делегує представників комісії для участі у роботі міжнародних семінарів, конференцій, бізнес-форумів тощо;
20) співпрацює, у межах повноважень, з представницькими органами влади в Україні та за кордоном з метою обміну досвідом;
21) співпрацює з відповідними постійними комісіями
міських, селищних, сільських і районних рад з питань, віднесених до повноважень
комісії;
22) сприяє здійсненню ефективного планування та прогнозування соціально-економічного розвитку Харківської області;
23) здійснює контроль за виконанням висновків та рекомендацій комісії, рішень ради з питань, віднесених до повноважень комісії.
24) розглядає звернення органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій, засобів масової інформації та громадян з питань, віднесених до компетенції комісії.
Стаття 36. Повноваження постійної комісії з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження
Постійна комісія з питань промисловості з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження:
1) розглядає програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області, комунальної теплоенергетики, розвитку паливно-енергетичної галузі, енергозбереження. енергоефективності та заслуховує звіти про їхнє виконання;
2) розглядає цільові програми щодо будівництва житла, забезпечення населення житлово-комунальними послугами та заслуховує звіти про їхнє виконання;
3) розглядає питання щодо стану та розвитку промисловості, бере участь у розробці проєктів рішень ради з цих питань;
4) розглядає матеріали щодо діяльності промислових та комунальних підприємств та установ галузі на території області у межах повноважень;
5) розглядає (у межах повноважень) питання щодо встановлення відповідно до закону тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад області, представництво інтересів яких здійснює обласна рада, а також суб’єктами господарювання, що здійснюють управління (експлуатацію) цілісними майновими комплексами таких підприємств;
6) розглядає питання, пов’язані з розвитком житлово-комунального господарства області у сфері водо- і теплопостачання, водовідведення, експлуатації та ремонту житла, дорожнього і зеленого господарства та благоустрою, надання послуг населенню;
7) розглядає пропозиції щодо перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу області, в першу чергу за рахунок наявних місцевих видів палива та нетрадиційних (альтернативних) і поновлюваних джерел енергії;
8) розглядає обласний бюджет в частині фінансування об’єктів та проєктів у сфері промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження, зміни до нього;
9) розглядає та попередньо погоджує перелік об’єктів та проєктів у сфері промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, міжбюджетних трансфертів з державного та/або місцевого бюджету, та подає відповідні рекомендації на розгляд постійної комісії обласної ради з питань бюджету;
10) заслуховує керівників об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області з питань енергоефективності та енергозбереження;
11) у межах повноважень здійснює контроль за виконанням обласною державною адміністрацією делегованих повноважень з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Харківської області;
12) ініціює проведення в установленому законодавством порядку уповноваженими органами перевірок підприємств паливно-енергетичного комплексу, робить запити щодо надання необхідної інформації та матеріалів, по результатах розгляду готує висновки та пропозиції, а за потреби – виносить на розгляд ради;
13) заслуховує звіти керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації та відповідних територіальних органів центральних органів виконавчої влади з питань виконання галузевих програм та з питань, які відносяться до компетенції ради, готує висновки, рекомендації та пропозиції із зазначених питань та виносить на розгляд обласної ради;
14) здійснює контроль за виконанням рішень обласної ради з питань. віднесених до повноважень комісії;
15) розглядає звернення органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій, засобів масової інформації та громадян з питань, віднесених до компетенції комісії.
Стаття 37. Повноваження постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад області
1. Постійна комісія з питань спільної власності територіальних громад області:
1) погоджує в установленому законодавством та радою порядку питання про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні обласної ради;
2) погоджує статути (положення) підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, контролює виконання їхніх умов та вживає заходів у разі порушення;
3) погоджує укладання, розірвання контрактів із керівниками комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, та контролює їхнє виконання щодо дотримання умов;
4) розглядає питання щодо усунення причин погіршення фінансово-економічного стану та запобігання банкрутства комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
5) погоджує в установленому законодавством порядку питання про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у державну або комунальну власність відповідних територіальних громад і прийняття майна інших форм власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області;
6) розглядає питання щодо стану виконання договорів оренди щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їхніх структурних підрозділів і нерухомого майна, концесійних договорів, договорів передачі майна під заставу, позички згідно із затвердженими обласною радою відповідними порядками та умовами;
7) надає рекомендації комунальним підприємствам, установам, закладам, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, щодо передачі в оренду нерухомого майна (укладання договору оренди), внесення змін до чинних договорів оренди стосовно перегляду умов договорів оренди, подовження термінів їхньої дії та з інших питань, що відносяться до компетенції уповноваженого органу управління, стосовно нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одного балансоутримувача;
8) здійснює контроль за проведенням конкурсів на право продажу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та з відбору суб’єктів оціночної діяльності;
9) погоджує проведення інвентаризації та оцінки майна у передбачених законодавством випадках;
10) розглядає та погоджує дозволи на списання майна з балансів комунальних підприємств, установ та закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, в установленому законодавством та обласною радою порядку;
11) здійснює контроль за збереженням та ефективним використанням майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
12) співпрацює зі структурними підрозділами облдержадміністрації, закладами, підприємствами та установами у питаннях одержання від них інформації, документів, аналітичних та статистичних даних, необхідних для підготовки для розгляду на сесії обласної ради проєктів рішень і розпоряджень голови обласної ради, здійснює контроль за їхнім виконанням;
13) розглядає подання щодо призначення та звільнення керівників об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, щодо їхнього заохочення та накладання стягнення;
14) визначає доцільність, порядок та умови приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
15) здійснює контроль за використанням прибутків комунальними підприємствам, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, у визначеному обласною радою порядку;
16) аналізує звіти про ефективність використання, хід і результати відчуження об’єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
17) розглядає питання щодо передачі у комунальну власність відповідних територіальних громад окремих об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які знаходяться на їхній території і задовольняють потреби виключно цих територіальних громад;
18) розглядає щоквартальні звіти управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради щодо стану ефективності використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
19) комісія заслуховує звіти керівників комунальних підприємств, установ та закладів, які знаходяться у спільній власності територіальних громад, готує висновки, рекомендації та пропозиції з питань, віднесених до компетенції комісії, а за потреби – виносить на розгляд обласної ради;
21) здійснює контроль за виконанням рішень обласної ради за напрямками діяльності, висновків та рекомендацій комісії;
22) комісія розглядає звернення органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій, засобів масової інформації та громадян з питань, віднесених до компетенції ради та комісії.
2. Крім того, представники постійної комісії:
1) беруть участь у роботі комісій з різних напрямів, у тому числі: фінансової, з питань списання майна, з відбору суб’єктів оціночної діяльності, конкурсних комісій з обрання керівників закладів культури, освіти, охорони здоров’я та комісій з приймання-передачі об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та інших;
2) беруть участь у перевірках стану, ефективності використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, виконання орендарями договорів оренди, стану та ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що передано в оренду у складі цілісних майнових комплексів.
Стаття 38. Повноваження постійної комісії з питань розвитку інфраструктури, будівництва та шляхів
Постійна комісія з питань розвитку інфраструктури, будівництва та шляхів:
1) розглядає питання сфери дорожнього комплексу та розвитку інфраструктури; бере участь у розробці проєктів рішень ради з цих питань;
2) розглядає питання, пов’язані зі станом та розвитком інфраструктури, дорожнього комплексу на території області, за дорученням ради або за власної ініціативи;
3) розглядає матеріали щодо діяльності підприємств та установ інфраструктури, дорожнього комплексу на території області, готує висновки і рекомендації;
4) розглядає питання щодо стратегії розвитку галузевих реформ у сфері дорожнього господарства, проводить аналіз ситуації в області, вивчення, попередній розгляд цих питань, готує висновки та/або рекомендації з питань, які належать до повноважень ради та відносяться до компетенції цієї комісії;
5) розглядає питання щодо розвитку дорожнього комплексу та області, заслуховує звіти про їхнє виконання;
6) ініціює створення тимчасових профільних комісій та робочих груп, із залученням спеціалістів і науковців, представників громадських організацій та приватних підприємців, які працюють у цих галузях, розглядає висновки, рекомендації, пропозиції тимчасових комісій, робочих груп із вивчення питань, що відносяться до компетенції постійної комісії;
7) погоджує програми соціально-економічного розвитку Харківської області у сфері будівництва інфраструктури та шляхів, цільові програми з цих питань, заслуховує звіти про їхнє виконання;
8) розглядає обласний бюджет в частині фінансування будівництва інфраструктури та шляхів, вносить зміни до нього, затверджує звіт про його виконання;
9) розглядає та надає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету пропозицій, зміни та доповнення до обласного бюджету в частині фінансування об’єктів будівництва інфраструктури, реконструкції, ремонту шляхів на території області;
10) розглядає та попередньо погоджує перелік об’єктів будівництва, ремонту та реконструкції інфраструктури, включаючи дороги місцевого значення, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, міжбюджетних трансфертів із державного та/або місцевого бюджету, та подає відповідні рекомендації на розгляд постійної комісії обласної ради з питань бюджету;
11) аналізує в межах повноважень стан виконання інвестиційних проєктів щодо будівництва об’єктів інфраструктури та шляхів, ефективного використання бюджетних коштів усіх рівнів, що спрямовуються на ці цілі;
12) вивчає стан галузі дорожнього господарства Харківської області, аналізує обсяг фінансування та стан використання коштів, виділених на реконструкцію, ремонт, будівництво та експлуатаційне утримання автомобільних доріг на території Харківської області, готує висновки та рекомендації з цих питань;
13) бере участь у підготовці питань, пов’язаних із розвитком інфраструктури, які вносяться на розгляд Харківської обласної ради;
14) розглядає інші питання розвитку інфраструктури, які віднесено до компетенції ради законодавством України та що відповідають профілю постійної комісії;
15) розглядає обласний бюджет в частині фінансування будівництва, архітектури, вносить зміни до нього, затверджує звіт про його виконання;
16) розглядає та надає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету пропозиції, зміни та доповнення до обласного бюджету в частині фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту на території області;
17) розглядає та попередньо погоджує перелік об’єктів будівництва, ремонту та реконструкції, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, міжбюджетних трансфертів із державного та/або місцевого бюджету, та подає відповідні рекомендації на розгляд постійної комісії обласної ради з питань бюджету;
18) аналізує в межах повноважень стан виконання інвестиційних проєктів щодо будівництва об’єктів соціально-культурного призначення та житла, ефективного використання бюджетних коштів усіх рівнів, що спрямовуються на ці цілі;
19) погоджує відповідно до законодавства України правила забудови територій та благоустрою населених пунктів Харківської області, розглядає звернення, пропозиції, скарги щодо даного питання;
20) аналізує обґрунтування винесення на розгляд та затвердження на сесії обласної ради схем планування, містобудівних програм, регіональних й місцевих правил забудови територій області у межах чинного законодавства;
21) здійснює контроль за використанням і забудовою земель, визначених для містобудівних потреб, забезпечення можливості здійснення на них запланованої містобудівної діяльності;
22) розглядає інші питання будівництва, архітектури, розвитку населених пунктів, які відносяться до компетенції ради законодавством України та відповідають профілю постійної комісії;
23) ініціює та здійснює перевірки підприємств інфраструктури, дорожнього комплексу, робить запити щодо надання необхідної інформації та матеріалів, по результатах розгляду готує висновки та пропозиції, а за потреби – виносить на розгляд ради;
24) бере участь у підготовці питань щодо розвитку інфраструктури та дорожнього комплексу;
25) вивчає діяльність інфраструктури та дорожнього господарства області, готує висновки і рекомендації з цих питань;
26) здійснює аналіз діяльності підприємств розвитку інфраструктури та дорожнього господарства області, готує висновки і рекомендації з цих питань;
27) співпрацює з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації;
28) співпрацює з відповідними постійними комісіями міських, селищних, сільських і районних рад з профільних питань постійної комісії.
29) здійснює контроль за виконанням рішень обласної ради з питань віднесених до повноважень комісії;
30) розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій, здійснює прийом громадян, уживає відповідних заходів щодо вирішення порушених ними питань у межах своєї компетенції.
Стаття 39. Повноваження постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села
1. Постійна комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села:
1) розглядає проєкти програм розвитку агропромислового комплексу області та його галузей;
2) розглядає проєкти програм використання земель, підвищення родючості ґрунтів, охорони земель;
3) розглядає проєкти програм виробництва сільськогосподарської техніки та забезпечення нею агропромислового комплексу;
4) розглядає проєкти програм комплексного розвитку сільських територій та розв’язання соціальних проблем на селі;
5) розглядає питання регулювання земельних відносин;
6) розглядає питання самоврядного контролю за використанням та охороною земель;
7) розглядає питання організації землеустрою;
8) розглядає питання розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад області;
9) розглядає питання ефективного використання земель несільськогосподарського призначення, що знаходяться у спільній власності територіальних громад області;
10) розглядає питання створення умов для стабілізації та ефективного розвитку аграрного сектору;
11) розглядає пропозиції щодо створення сприятливих умов для розвитку та функціонування різних організаційно-правових форм господарювання;
12) розглядає питання запровадження сучасних механізмів і методів формування ринку сільськогосподарської продукції та можливостей для реалізації сільськогосподарської продукції особистих підсобних господарств;
13) розглядає питання економічного стимулювання власників землі і землекористувачів до поліпшення якості земель, в тому числі сільськогосподарського призначення, підвищення продуктивності земель, впровадження нових технологій виробництва;
14) заслуховує звіти керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, комунальних підприємств, установ та закладів, які знаходяться у спільній власності територіальних громад області з питань компетенції комісії, готує висновки, рекомендації та пропозиції з цих питань, а за потреби - виносить на розгляд обласної ради;
15) взаємодіє зі структурними підрозділами облдержадміністрації, підприємствами, установами, організаціями з питань, віднесених до компетенції постійної комісії, щодо підготовки проєктів рішень обласної ради, підготовки пропозицій постійної комісії;
16) здійснює контроль за виконанням делегованих обласною радою повноважень обласній державній адміністрації в частині, що відносяться до повноважень постійної комісії;
17) здійснює контроль за виконанням рішень обласної ради, висновків та рекомендацій комісії, віднесених до компетенції комісії;
18) співпрацює з відповідними постійними комісіями місцевих рад з профільних питань постійної комісії;
19) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії.
Стаття 40. Повноваження постійної комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС
Постійна комісія з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС:
1) розглядає пропозиції та проєкти рішень ради щодо фінансування сфери соціального захисту населення, реабілітації учасників АТО/ООС, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
2) розглядає проєкти регіональних програм із соціального захисту населення, зайнятості населення, у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб;
3) розглядає питання та проєкти рішень, що стосуються соціального захисту сиріт, напівсиріт, дітей з інвалідністю, багатодітних сімей, робить висновки і надає рекомендації щодо прийняття таких рішень;
4) розглядає питання та проєкти рішень щодо забезпечення працевлаштування та зайнятості населення і соціального захисту громадян, у тому числі учасників бойових дій АТО/ООС, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, осіб з інвалідністю, сиріт, напівсиріт, дітей з інвалідністю, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, малозабезпечених сімей, які можуть забезпечуватись за рахунок власних коштів і благодійних надходжень, вивчає та проводить аналіз відповідних проблемних питань, робить висновки і надає рекомендації щодо прийняття необхідних рішень;
5) розглядає питання забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, надання їм допомоги;
6) розглядає питання облаштування безбар’єрного життєвого середовища для осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
7) розглядає питання розвитку інститутів громадянського суспільства соціального спрямування;
8) розглядає питання охорони праці та заробітної плати;
9) розглядає проєкти рішень обласної ради з питань управління майном комунальної власності, що відносяться до сфери соціального захисту;
10) розглядає питання погодження на призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників обласних комунальних підприємств, установ, закладів за напрямом;
11) заслуховує звіти керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, комунальних підприємств, установ та закладів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад, готує висновки, рекомендації та пропозиції з питань, віднесених до компетенції комісії, а за потреби – виносить на розгляд обласної ради;
12) розглядає звернення громадян з питань соціального захисту населення, реабілітації учасників бойових дій та АТО/ООС, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
13) здійснює контроль за виконанням повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації, в межах компетенції постійної комісії.
Стаття 41. Повноваження постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства
1. Постійна комісія з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства:
1) розглядає пропозиції та проєкти рішень ради щодо стану та фінансування галузі охорони здоров'я;
2) розглядає проєкти рішень ради щодо затвердження регіональних програм із поліпшення медичного обслуговування населення, матеріального забезпечення лікувальних закладів, реконструкції та будівництва лікарень, поліклінік, пологових будинків тощо;
3) розглядає проєкти рішень обласної ради з питань управління майном комунальної власності, що відносяться до галузі «Охорона здоров’я», а саме щодо:
- прийняття об’єктів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст області;
- передачі об’єктів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст області;
- відчуження об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
- надання дозволів обласним комунальним підприємствам, установам, закладам на списання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області;
- затвердження в новій редакції статутів обласних комунальних підприємств, установ, закладів;
- погодження щодо призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників обласних комунальних підприємств, установ, закладів;
4) розглядає пропозиції щодо забезпечення професійної підготовки медичних кадрів, запровадження сімейної медицини у сільській місцевості;
5) розглядає питання щодо підвищення якості надання первинної медичної допомоги мешканцям сільської місцевості, розвитку вторинної медико-санітарної допомоги;
6) розглядає питання реформування закладів охорони здоров’я третинного рівня, зі зміцненням матеріально-технічної бази спеціалізованих закладів та закладів обласного значення;
7) розглядає питання та проєкти рішень, що стосуються удосконалення медичної допомоги матері та дитині, робить висновки і надає рекомендації щодо прийняття таких рішень;
8) сприяє у проведенні науково-практичних конференцій, «круглих столів», моніторингу стану дотримання законодавства України по галузі «Охорона здоров’я»;
9) розглядає питання щодо раціонального використання бюджетних коштів на утримання системи охорони здоров’я, в тому числі на будівництво для розміщення об’єктів охорони здоров’я;
10) співпрацює з постійними комісіями обласної, міських і районних рад з питань діяльності комісії;
11) здійснює контроль за ефективністю виконання обласного бюджету в частині використання коштів, спрямованих на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів медичного призначення області, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету;
12) заслуховує звіти головних розпорядників коштів обласного бюджету Харківської області, відповідальних за виконання обласного бюджету у сфері охорони здоров’я;
13) надає пропозиції щодо розподілу бюджетних коштів на фінансування заходів у галузях охорони здоров’я, аналізує ефективність їхнього використання;
14) надає пропозиції щодо здійснення протиепідемічних заходів;
15) затверджує регіональні програми у сфері охорони здоров’я, дитинства та материнства;
16) аналізує питання щодо рівня організації медичного обслуговування та надання медичних послуг населенню області, розвитку мережі та поліпшення матеріально-технічного стану відповідних закладів, вносить пропозиції з цих питань.
17) розглядає та вивчає, а також вносить свої пропозиції обласній раді та контролює виконання рішень ради з питань:
- пов’язаних із поліпшенням умов праці, побуту й відпочинку населення області, особливо серед матерів, дітей і підлітків;
- медичного обслуговування дітей у дошкільних та навчально-виховних закладах, незалежно від їхнього відомчого підпорядкування;
- сезонного оздоровлення дітей в санаторно-курортних та інших закладах;
- виробництва, реалізації й споживання продуктів дитячого харчування;
18) розробляє разом з Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації програми щодо розвитку матеріально-технічної бази медичних установ області, вдосконалення структури, управління галуззю, оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів, впорядкування альтернативних форм медичної допомоги;
19) здійснює контроль за забезпеченням пільгових категорій населення області лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
20) подає пропозиції щодо забезпечення медикаментами, технічними та іншими засобами інвалідів та учасників бойових дій АТО/ООС, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
21) аналізує та подає рекомендації щодо забезпечення в області санітарного та епідеміологічного благополуччя населення;
22) аналізує стан забезпечення населення якісними медикаментами, функціонування закладів фармацевтичної галузі усіх форм власності та вносить рекомендації з цих питань;
23) аналізує проблеми та розробляє рекомендації щодо реформування системи охорони здоров’я, організації і впровадження страхової та сімейної медицини, бере участь у розробці й здійсненні заходів щодо ефективного використання мережі лікарень, поліклінік, ФАПів, відомчих санаторіїв, санаторіїв-профілакторіїв, дитячих оздоровчих таборів, будинків та баз відпочинку, удосконалення медичного обслуговування населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, ефективного і цільового використання коштів на придбання медичного обладнання та устаткування, лікування, протезування пільгової категорії населення, подає пропозиції та рекомендації на розгляд ради;
24) готує рекомендації щодо покращення організації медичного обслуговування, харчування, побутових умов у лікувально-профілактичних закладах області;
25) перевіряє в межах повноважень ради роботу закладів охорони здоров’я, забезпечує контроль за додержанням підприємствами, установами, організаціями, закладами та іншими роботодавцями законодавства про працю, зайнятість та соціальний захист громадян, готує за результатами перевірки рекомендації на розгляд їхніх керівників, а за необхідності – на розгляд ради;
26) розробляє пропозиції щодо медичного забезпечення соціально незахищених верств населення, учасників АТО/ООС, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, людей похилого віку та дітей;
27) сприяє у вирішенні проблемних питань, викладених у зверненнях громадян з питань охорони здоров’я.
Стаття 42. Повноваження постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків
Постійна комісія з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків:
1) розглядає проєкти рішень з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, лісокористування та мисливського господарства, раціонального використання природних ресурсів;
2) розглядає питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;
3) розглядає питання про віднесення лісів до категорії захищеності, про поділ лісів за розрядами такс;
4) розглядає питання передачі у власність, надання у постійне користування земельних лісових ділянок на землях спільної власності територіальних громад області;
5) розглядає питання виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісами лісових ділянок на землях спільної власності територіальних громад області та припинення права користування ними;
6) розглядає питання погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань;
7) розглядає питання погодження максимальних норм безоплатного збору дикорослих трав'яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо;
8) розглядає питання встановлення порядку використання коштів, що виділяються з відповідного місцевого бюджету на ведення лісового господарства;
9) розглядає інші питання у сфері лісових відносин відповідно до законодавства;
10) розглядає питання стосовно надання мисливських угідь у тимчасове користування для ведення мисливського господарства та полювання, а також дострокового припинення користування угіддями;
11) розглядає проєкти регіональних природоохоронних програм;
12) розглядає питання про оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду;
13) розглядає питання про організацію територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні в частині надання земельних ділянок під охорону;
14) розглядає питання користування водними об’єктами, їхньої охорони та використання водних живих ресурсів;
15) розглядає питання забезпечення реалізації державної політики у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів;
16) розглядає питання розроблення, затвердження та виконання регіональних програм використання й охорони вод та відтворення водних ресурсів;
17) розглядає питання затвердження проєктів зон санітарної охорони господарсько-питних водозаборів;
18) розглядає питання прийняття у встановленому порядку рішень про віднесення водних об’єктів місцевого значення до об’єктів природно-заповідного фонду чи відповідних категорій особливої охорони;
19) розглядає питання здійснення контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів;
20) розглядає питання здійснення контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища;
21) в межах повноважень розглядає питання формування і використання обласного екологічного фонду охорони навколишнього природного середовища;
22) здійснює оголошення об’єктів, що становлять наукову або культурну цінність, об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення;
23) розглядає проєкти профільних обласних програм, затвердження та виконання яких створює умови для ефективного використання сил цивільного захисту (ЦО);
24) розглядає питання щодо забезпечення реалізації державної політики в межах своїх повноважень у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а також ліквідації їхніх наслідків;
25) заслуховує звіти посадових осіб в частині виконання делегованих повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища;
26) взаємодіє зі структурними підрозділами облдержадміністрації, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкованості, з питань, віднесених до компетенції постійної комісії, щодо підготовки проєктів рішень обласної ради, підготовки висновків та рекомендацій постійної комісії;
27) заслуховує звіти керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, комунальних підприємств, установ та закладів, які знаходяться у спільній власності територіальних громад області, готує висновки, рекомендації та пропозиції з питань, віднесених до компетенції комісії, а за потреби – виносить на розгляд обласної ради;
28) ініціює проведення у встановленому порядку перевірок діяльності розташованих на її території підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності з питань, віднесених до компетенції обласної ради в галузі природокористування, охорони навколишнього природного середовища, використання земель, водних ресурсів та надр;
29) здійснює контроль за виконанням делегованих обласною радою повноважень обласній державній адміністрації в частині, що відносяться до повноважень постійної комісії;
30) контролює хід виконання рішень обласної ради з профільних питань;
31) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організації та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії.
Стаття 43. Повноваження постійної комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму
Постійна комісія з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму:
1) розглядає та вивчає питання щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері, сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, туризму, аналізує ситуацію у зазначених сферах, готує висновки та/або рекомендації з питань, віднесених до повноважень Ради та до компетенції цієї комісії;
2) сприяє забезпеченню охорони культурної спадщини, збереженню культурних цінностей, захисту історичного середовища;
3) сприяє захисту прав і законних інтересів підприємств, установ, закладів, що є об’єктами спільної власності територіальних громад області, у сферах діяльності відповідно до повноважень постійної комісії;
4) розглядає на своїх засіданнях звіти посадових осіб обласної державної адміністрації про виконання обласних програм та здійснення делегованих повноважень у сферах молодіжної політики, культури і мистецтва, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, туризму, у тому числі з питань сприяння розвитку молодіжної інфраструктури, молодіжних центрів, інших суб’єктів молодіжної роботи;
5) розглядає питання відродження культурної спадщини українського народу, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, роботи творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у відповідних сферах;
6) розглядає проєкти програм щодо розвитку молоді, культури і мистецтва, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, туризму щодо захисту сім’ї, жінок та дітей;
7) розглядає проєкти програм з організації оздоровлення, відпочинку і дозвілля дітей та молоді, а також проєкти програм щодо утвердження здорового способу життя в дитячому і молодіжному середовищі та протидії поширенню соціально небезпечних хвороб серед дітей та молоді;
8) розглядає питання стосовно розвитку мережі закладів, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молодіжних центрів, інших установ, що забезпечують соціальний захист, самореалізацію та розвиток потенціалу молоді, та стосовно поліпшення їхньої матеріально-технічної бази;
9) розглядає питання, що стосуються удосконалення форм і методів розвитку молодіжної політики, фізкультури і спорту в регіоні, працює над виявленням додаткових резервів і можливостей для реалізації основних напрямів державної політики стосовно сім’ї, жінок, дітей та молоді, а також у галузях фізичної культури, спорту і туризму;
10) розглядає питання щодо сприяння підготовці спортсменів до участі в Олімпійських іграх та інших міжнародних спортивних змаганнях;
11) розглядає питання щодо соціального захисту молоді, її працевлаштування, розвитку молодіжної підприємницької діяльності, забезпечення житлом молоді й молодих сімей;
12) розглядає питання, що стосуються забезпечення рівних прав і можливостей для участі жінок і чоловіків у політичному, економічному і культурному житті;
13) розглядає питання сприяння молодіжним, дитячим, жіночим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань сім’ї, дітей та молоді;
14) бере участь у розробці обласних комплексних та цільових програм, спрямованих на розвиток культури і мистецтва, фізичної культури і спорту, здоров’я нації, здійснення молодіжної та сімейної політики, здійснює контроль за їхнім виконанням;
15) сприяє створенню умов для роботи закладів, установ і організацій сфери культури і спорту, а також їхньому матеріально-технічному та фінансовому забезпеченню;
16) розглядає та вивчає питання виховання дітей, учнівської та студентської молоді, розвитку їхніх здібностей, оглядає умови їхнього виховання, навчання, розглядає питання їхнього соціального захисту, надає висновки і рекомендації з цих питань;
17) сприяє розвитку видів спорту (підготовки спортсменів до участі в змаганнях, організації спортивних заходів тощо), здійснює контроль за реалізацією цих заходів;
18) бере участь у перевірці стану роботи з фізичної культури і спорту в навчальних та позашкільних закладах, установах та організаціях;
19) сприяє діяльності товариств, асоціацій, які діють у сферах фізичної культури і спорту, роботи з молоддю, культури;
20) сприяє збереженню та розвитку мережі спортивних шкіл усіх типів, спеціалізованих навчальних, дошкільних закладів, установ спортивного та туристичного профілю, створенню нових спортивних шкіл та відділень за видами спорту;
21) вивчає економічні, соціальні проблеми, пов’язані з розвитком зон відпочинку на території Харківської області, вносить пропозиції щодо ефективного використання ресурсів відповідних об’єктів, готує висновки і рекомендації з цих питань;
22) аналізує питання щодо розвитку туристичної галузі Харківської області, вносить пропозиції щодо популяризації туризму, вирішення комплексу проблемних питань у цій сфері;
23) сприяє впровадженню на території області прогресивних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї тощо);
24) в межах своїх повноважень готує проєкти рішень з питань сім'ї, дітей, жінок, молоді, розвитку фізичної культури та спорту, культури, туризму і в установленому порядку виносить їх на розгляд обласної ради;
25) розглядає питання розвитку олімпійського, параолімпійського руху в області;
26) вивчає питання організації самодіяльного масового спорту, фізичної культури і спорту, туризму серед інвалідів, ветеранів, надання закладами фізичної культури і спорту оздоровчих послуг населенню, сприяє розширенню мережі цих закладів;
27) розглядає питання удосконалення форм і методів фізкультурно-оздоровчої роботи у виробничій і соціально-побутовій сферах з метою залучення широких верств населення до занять фізичною культурою, спортом і туризмом;
28) здійснює контроль у межах повноважень за:
- організацією роботи з фізичного виховання і впровадження фізкультурно-оздоровчої діяльності у навчально-виховній сфері на принципах індивідуального підходу, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого використання різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення та безперервності процесу;
- проведенням заходів щодо соціального захисту сім'ї, дітей, жінок, молоді, спортсменів, зокрема спортсменів з обмеженими можливостями, ветеранів спорту, тренерів, інших фахівців фізичної культури і спорту;
- створенням умов для заняття фізичною культурою і спортом за місцем проживання та в місцях масового відпочинку;
- наданням студентам і неповнолітнім права на безкоштовне й пільгове користування об’єктами фізичної культури і спорту;
- організацією та проведенням заходів із підтримки сім’ї, жінок, молоді, з фізичної культури, спорту і туризму в області, використанням фінансових і матеріальних ресурсів, що виділяються з відповідних бюджетів на зазначену мету;
- за розвитком мережі закладів та установ, організацій системи культури, мистецької освіти, фізичної культури і спорту, зміцненням їхньої матеріальної бази, господарським обслуговуванням;
29) взаємодіє:
- зі структурними підрозділами обласної державної адміністрації, підприємствами, установами, організаціями та закладами у сферах молодіжної політики, культури і мистецтва, фізичної культури, спорту та туризму, у тому числі з питань отримання інформації, документів, аналітичних та статистичних даних, необхідних для підготовки та розгляду на сесії обласної ради проєктів рішень обласної ради і розпоряджень голови обласної ради;
- з місцевими осередками громадських молодіжних, жіночих, дитячих, спортивних, туристичних організацій (федерацій, асоціацій, спілок, об'єднань тощо) громадських організацій, творчих спілок у сфері культури, національно-культурних товариств з питань розвитку їхньої діяльності;
30) контролює хід виконання рішень обласної ради з профільних питань;
31) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організації та громадян з питань, віднесених до компетенції комісії.
Стаття 44. Повноваження постійної комісії з питань науки, освіти та духовності
Постійна комісія з питань науки, освіти та духовності:
1) розглядає питання щодо розвитку науки й освіти в області, вносить рекомендації щодо поліпшення її якості, сприяє реалізації державної політики у сфері освіти;
2) розглядає питання доступності середньої освіти на території Харківщини, зокрема щодо забезпечення кожному громадянинові України можливості для опанування державної мови через систему закладів дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, а також через підтримку неформальної та інформальної освіти, спрямованої на вивчення державної мови, сприяє розвитку гуманізації та демократизації навчально-виховного процесу в усіх закладах освіти;
3) розглядає питання щодо покращення підготовки кадрів, розвитку матеріальної бази установ освіти, бере участь у проведенні заходів щодо збереження інтелектуального потенціалу області;
4) розглядає питання розвитку науки;
5) розглядає питання освіти дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, у школах-інтернатах, дитячих будинках, закладах освіти;
6) розглядає проєкти програм щодо розвитку науки, освіти, історичної спадщини, духовності;
7) сприяє проведенню інноваційної діяльності закладами загальної середньої освіти;
8) здійснює контроль за дотриманням вимог щодо змісту, рівня й обсягу освіти, атестацією закладів освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад області;
9) подає пропозиції щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників;
10) розглядає питання соціального захисту працівників освіти, дітей, учнівської молоді, вивчає умови для їхнього виховання, навчання;
11) бере участь в організації навчально-методичного забезпечення закладів освіти, вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їхньої перепідготовки та атестації;
12) розглядає і вивчає питання національного та духовного відродження;
13) співпрацює з виховними та навчальними закладами, незалежно від форми власності, в питаннях національного і духовного відродження;
14) заслуховує звіти посадових осіб облдержадміністрації в частині виконання делегованих повноважень у сфері освіти та духовного відродження;
15) розглядає питання, пов’язані з реалізацією державної політики в галузі утвердження в суспільстві загальнолюдських гуманістичних цінностей, формування нових духовно-ціннісних орієнтирів;
16) здійснює контроль за організацією роботи з виховання і впровадження фізкультурно-оздоровчої діяльності у навчально-виховній сфері на принципах індивідуального підходу, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого використання різноманітних засобів і форм фізичного та розумового вдосконалення та безперервності процесу;
17) розглядає питання щодо контролю за виконанням рішень ради за напрямами діяльності комісії, власних рекомендацій та висновків;
18) сприяє проведенню заходів у сфері діяльності комісії та бере в них участь;
19) здійснює контроль за виконанням делегованих повноважень обласною радою обласній державній адміністрації в межах компетенції постійної комісії;
20) співпрацює з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації;
21) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організації та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії.
Стаття 45. Повноваження постійної комісії з питань інформаційної політики, зв'язків з громадськістю та цифрової трансформації
Постійна комісія з питань інформаційної політики, зв'язків з громадськістю та цифрової трансформації:
1) розглядає питання щодо підтримки діяльності медіа органів місцевого самоврядування;
2) розглядає питання щодо розвитку поштового зв’язку, мережі Інтернет, радіофікації та телетрансляційного забезпечення населених пунктів;
3) розглядає питання та пропозиції щодо реалізації заходів по забезпеченню свободи слова та інформації;
4) розглядає питання, що стосуються реалізації державної політики у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій та технологій, електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства;
5) розглядає питання заснування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації ради, призначення і звільнення їхніх керівників;
6) розглядає проєкти розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян;
7) розглядає галузеві, регіональні програми інформатизації, програми та проєкти інформатизації органів місцевого самоврядування і вносить пропозиції щодо реалізації таких програм та проєктів;
8) розглядає питання щодо забезпечення інформованості медіа про діяльність обласної ради;
9) розглядає попередньо у встановленому Регламентом обласної ради порядку електронні петиції, які надходять до обласної ради відповідно до ст.23-1 Закону України "Про звернення громадян";
10) сприяє проведенню заходів з питань діяльності комісії та бере в них участь;
11) здійснює контроль за виконанням рішень ради за напрямами діяльності комісії, власних рекомендацій;
12) здійснює контроль за виконанням делегованих повноважень обласною радою обласній державній адміністрації в межах компетенції постійної комісії;
13) співпрацює з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації;
14) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організації та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії.
Стаття 46. Повноваження постійної комісії з питань розвитку транспорту і зв’язку
Постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку:
1) розглядає цільові програми щодо забезпечення населення якісними послугами у сфері транспорту та зв’язку;
2) розглядає питання щодо встановлення обласною радою правил користування маломірними суднами на водних об’єктах та внесення до них змін і доповнень;
3) розглядає питання розроблення та реалізації заходів, спрямованих на ефективну взаємодію всіх видів транспорту;
4) розглядає питання сфери транспорту та зв’язку; бере участь у розробці проєктів рішень ради з цих питань;
5) розглядає питання, пов’язані зі станом та розвитком транспортної галузі, дорожнього комплексу та зв’язку на території області, за дорученням ради або з власної ініціативи;
6) розглядає матеріали щодо діяльності підприємств та установ транспортної галузі та зв’язку на території області, готує висновки і рекомендації;
7) розглядає питання щодо компенсації перевізникам збитків від перевезення пільгового контингенту населення області;
8) розглядає питання щодо стратегії розвитку транспортної системи області, галузевих реформ у сфері транспорту, дорожнього господарства та зв’язку, проводить аналіз ситуації в області, вивчення, попередній розгляд цих питань, готує висновки та/або рекомендації з питань, які належать до повноважень ради та відносяться до компетенції комісії;
9) розглядає питання щодо розвитку телефонного, телеграфного та поштового зв’язку, мережі Інтернет, радіофікації та телетрансляційного забезпечення населених пунктів;
10) бере участь у розробці генеральних схем транспортного розвитку області, проєктів будівництва важливих об’єктів транспортної інфраструктури;
11) ініціює створення тимчасових профільних комісій та робочих груп, із залученням спеціалістів і науковців, представників громадських організацій та приватних підприємців, які працюють у цих галузях, розглядає висновки, рекомендації, пропозиції тимчасових комісій, робочих груп з вивчення питань, що відносяться до компетенції постійної комісії;
12) погоджує програми соціально-економічного розвитку Харківської області у сфері транспорту та зв’язку, цільові програми з цих питань, заслуховує звіти про їхнє виконання;
13) розглядає обласний бюджет в частині фінансування програм розвитку транспорту та зв’язку, вносить зміни до нього, заслуховує звіт про його виконання;
14) розглядає та надає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету пропозиції щодо змін та доповнень до обласного бюджету в частині фінансування об’єктів транспорту і зв’язку на території області;
15) аналізує в межах повноважень стан виконання інвестиційних проєктів у галузі транспорту, шляхів та зв'язку, щодо ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на ці цілі;
16) контролює впровадження рішень органів державної влади, місцевого самоврядування при плануванні, реконструкції, проєктуванні та будівництві систем транспортного та інженерного забезпечення;
17) бере участь у підготовці питань, пов’язаних із розвитком транспорту та зв’язку, які виносяться на розгляд обласної ради;
18) заслуховує звіти голови Харківської обласної державної адміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації про виконання програм соціально-економічного розвитку Харківської області в галузі транспорту та зв’язку, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення Харківською обласною державною адміністрацією делегованих їй радою повноважень у сфері транспорту та зв’язку;
19) розглядає пропозиції в межах компетенції ради щодо встановлення тарифів оплати транспортних, телекомунікаційних та інших послуг;
20) розглядає інші питання розвитку транспорту та зв’язку, які віднесено до компетенції ради законодавством України;
21) взаємодіє з Комітетом Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури та профільними постійними комісіями міських, районних, селищних рад;
22) ініціює та здійснює перевірки підприємств транспортної галузі та зв’язку, робить запити щодо надання необхідної інформації та матеріалів, по результатах розгляду готує висновки та пропозиції, а за потреби – виносить на розгляд ради;
23) здійснює контроль за виконанням рішень обласної ради відповідно до профілю постійної комісії;
24) бере участь у підготовці питань щодо розвитку транспортної галузі та зв’язку;
25) розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій, здійснює прийом громадян, вживає відповідних заходів щодо вирішення порушених ними питань у межах своєї компетенції;
26) розглядає клопотання і погоджує подання на нагородження, відзнаки та звання працівників галузі транспорту, дорожнього комплексу та зв’язку;
27) здійснює аналіз тарифів на перевезення в межах області, вивчає діяльність транспортної галузі та зв’язку області, готує висновки і рекомендації з цих питань;
28) здійснює аналіз діяльності підприємств розвитку транспортної галузі та зв’язку області, готує висновки і рекомендації з цих питань;
29) співпрацює з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації;
30) розглядає звернення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організації та громадян з питань, які віднесені до компетенції комісії.
Розділ ІІІ
прикінцеві ПОЛОЖЕННЯ
1. Організаційно-технічне забезпечення роботи постійних комісій покладається на виконавчий апарат обласної ради.
2. Фінансове забезпечення роботи постійних комісій здійснюється за рахунок обласного бюджету.
3. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться
рішенням ради.
4. При утворенні постійних комісій, відмінних від тих, що були утворені у попередній каденції, функції з контролю за виконанням рішень ради здійснюють новоутворені комісії з відповідними повноваженнями.
Керуючий справами
виконавчого апарату
обласної ради Оксана МАЛИШЕВА