Додаток 2
до рішення обласної ради
від 28 листопада 2024 року № 1042-VIІІ
(XXІX сесія VIІІ скликання)
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Знак пошани Харківської обласної ради
«За заслуги перед Харківщиною»
1.Загальні положення
1.1. Знак пошани Харківської обласної ради «За заслуги перед Харківщиною» (далі – Знак пошани) запроваджено для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших військових формувань, представників Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Національної поліції України, системи Міністерства внутрішніх справ України, медичних працівників, волонтерів, працівників комунальних служб та інших організацій, підприємств, установ, закладів, незалежно від форми власності, представників організацій громадянського суспільства, громадян України та громадян інших держав за видатну особисту хоробрість, доблесть, гідність та патріотизм, вагомі успіхи в управлінні військами (силами) під час ведення бойових дій, за особистий внесок у справу зміцнення обороноздатності Харківщини, підтримання високої бойової готовності військ (сил), відвагу та самовідданість при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та під час виконання службових обов’язків, за особисту мужність, захист інтересів Харківщини, героїчний спротив, відданість та турботу при наданні різних видів допомоги цивільному населенню Харківської області у період воєнного стану або надзвичайних ситуацій.
1.2. Знаком пошани нагороджуються громадяни України, за особистий внесок в одну зі сфер діяльності, зазначених у пп. 1.1 цього Положення.
1.3. Знаком пошани можуть бути нагороджені громадяни інших держав, крім держав, щодо яких уповноваженими органами України прийняті відповідні рішення про розірвання дипломатичних відносин та/або до яких застосовані секторальні спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи.
1.4. Нагородження здійснюється шляхом видання розпорядження голови Харківської обласної ради за погодженням з постійною комісією (постійними комісіями), до повноважень якої віднесено розгляд таких питань.
1.5. Особа може нагороджуватися Знаком пошани лише один раз.
1.6. Нагородження Знаком пошани може здійснюватися посмертно.
1.7. Знаком пошани протягом календарного року нагороджуються не більше ніж 200 осіб з переліку, зазначеного у пп. 1.1. Положення.
2. Порядок висування кандидатур на нагородження Знаком пошани
2.1. Клопотання про нагородження Знаком пошани ініціюється та подається керівництвом обласної ради (головою ради, першим заступником, заступниками голови ради), постійними комісіями обласної ради, керівництвом підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших військових формувань, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Національної поліції України, підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ України, підприємств (об’єднань), установ, закладів, організацій, незалежно від форми власності, керівниками органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, військових адміністрацій, профспілкових організацій, організацій громадянського суспільства.
У разі ініціювання питання про нагородження головою обласної ради клопотання направляється до обласної ради для погодження з постійною комісією, до повноважень якої віднесено розгляд такого питання.
2.2. До клопотання про нагородження громадян України додаються:
- нагородний лист (форма листа додається);
- копія першої сторінки паспорта/ID-картки;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП);
- згода на обробку персональних даних.
2.3. У разі представлення для нагородження Знаком пошани громадян (сфери діяльності яких зазначено у пп. 1.1) посмертно, до клопотання про нагородження додаються копія свідоцтва про смерть та довідка, що підтверджують значний особистий внесок в одну зі сфер діяльності, зазначену в пп. 1.1 цього Положення. Довідка засвідчується підписом ініціатора нагородження та скріплюється відповідною печаткою (за наявності).
2.5. Матеріали, зазначені у пп. 2.2, пп. 2.3 цього Положення, розглядаються Харківською обласною радою протягом календарного року у порядку, визначеному у пп. 1.4. Положення.
Матеріали, подані не в повному обсязі, не розглядаються та повертаються адресатові із супровідним листом та зазначенням підстав для їхнього повернення.
2.6. Особам, нагородженим Знаком пошани, вручається нагрудний знак у футлярі та відповідне посвідчення.
2.7. Рішення щодо нагородження Знаком пошани приймається, як правило, не раніше ніж через 1 рік після отримання будь-якої іншої відзнаки обласної ради.
2.8. Зважаючи на заслуги конкретної особи, зазначеної у клопотанні про нагородження, голова обласної ради, постійна комісія (постійні комісії) обласної ради, до повноважень якої відносено розгляд таких питань, можуть змінити тип відзнаки обласної ради, якою може бути нагороджена особа. У цьому випадку додаткових документів від ініціатора не вимагається.
2.10. Знак пошани вручається урочисто головою Харківської обласної ради або уповноваженими головою ради особами (представниками обласної ради, ініціаторами клопотання про нагородження, іншими).
У разі нагородження Знаком пошани громадян (сферу діяльності яких зазначено у пункті 1.1) посмертно, Знак пошани та посвідчення до нього вручаються членам сім’ї такого нагородженого.
2.11. Облік і реєстрація Знаків пошани та громадян, нагороджених Знаком пошани, здійснюються структурними підрозділами виконавчого апарату Харківської обласної ради, до повноважень яких віднесено питання нагород та питання матеріально-технічного забезпечення.
3. Описи та еталонний вигляд Знака пошани
3.1. Знак пошани «За заслуги перед Харківщиною» складається з трьох частин:
Перша частина (нижня) виготовлена методом лиття з металу білого кольору, має габаритні розміри: ширина – 32 мм, висота – 32 мм, товщина – 2 мм, діагональ – 45 мм.
Друга частина (середня) виготовлена методом лиття з металу білого кольору, має габаритні розміри: ширина – 32 мм, висота – 32 мм, товщина – 3 мм, діагональ – 45 мм. На середній частині вертикально розташовані кріплення, кріплення здійснюється за допомогою застібок «метеликів» білого кольору. Застібка «метелик»: діаметр – 12 мм, висота – 5,5 мм.
Третя частина (верхня) виготовлена методом лиття з металу жовтого кольору, має габаритні розміри: діаметр кола – 20 мм, ширина – 30 мм (частина з написом), висота – 25 мм, товщина – 6 мм. На верхній частині– зображення герба Харківської області, що розташований у колі, стилізованому малиновою емаллю. Поле герба вкрите зеленою емаллю (стрічка на дубовому листі вкрита синьою емаллю). Знизу – напис «ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ХАРКІВЩИНОЮ», літери втиснуті, заповнені емаллю синього кольору.
Загальна товщина – 6 мм.
З’єднання всіх частин здійснюється за допомогою контактного або лазерного зварювання нижньої та верхньої частини з тильної сторони відзнаки. Тильна сторона відзнаки – матована.
3.2. Для зберігання нагрудного знака виготовляється відповідний футляр темно-малинового кольору.
3.3. Посвідчення Знака пошани розміром 160х110 мм у розгорнутому стані у твердій обкладинці, з лицьового боку обтягнуте шкірозамінником темно-малинового кольору.
На лицьовій частині обкладинки (у розгорнутому вигляді – праворуч) золотавим кольором нанесено зображення символіки (герб Харківської області) та напис під гербом «ПОСВІДЧЕННЯ».
Зміст посвідчення складається з двох вкладок: 2 аркуші-бланки (вкладки ліворуч і праворуч) надруковані на спеціальному папері з кольоровою сіткою у малинових тонах, наклеєні на внутрішній стороні виробу.
На вкладці ліворуч (у верхній частині по центру) розміщено повнокольорове зображення нагрудного знака та напис: Знак пошани Харківської обласної ради «За заслуги перед Харківщиною» – над знаком.
На вкладці праворуч (у верхній частині по центру) розміщено напис: «НАГОРОДЖУЄТЬСЯ» – під ним три горизонтальні порожні рядки для заповнення прізвища, імені та по батькові особи, що відзначена.
У посвідченні для осіб, визначених у пункті 1.5, під написом «НАГОРОДЖУЄТЬСЯ» у дужках маленькими літерами розміщено напис «посмертно».
Нижче ліворуч розміщено написи:
«Голова Харківської обласної ради ___________ Ім’я Прізвище».
(підпис)
На вкладці праворуч (в нижній частині по центру) розміщено напис: «Розпорядження голови Харківської обласної ради від __.__.20__року №___».
Керуючий справами виконавчого
апарату обласної ради Оксана МАЛИШЕВА
Додаток
до Положення про
Знак пошани Харківської обласної ради
«За заслуги перед Харківщиною»
НАГОРОДНИЙ
ЛИСТ
для представлення до нагородження Знаком пошани Харківської
обласної ради «За заслуги перед Харківщиною»
1. Прізвище, ім’я, по батькові ________________________________________________________________
2. Посада і місце роботи, служби, діяльності____________________________________________________
3. Число, місяць, рік народження _____________________________________________________________
4. Громадянство____________________________________________________________________________
5. Домашня адреса, номер телефону___________________________________________________________
6. Службова адреса, номер телефону__________________________________________________________
7. Освіта _________________________________________________________________________________
(які навчальні заклади закінчив(ла), коли, спеціальність за дипломом)
8. Науковий ступінь, вчене звання, спеціальне, військове, звання (за наявності) _____________________
9. Відомості про попередні відзнаки/нагороди (за наявності)______________________________________
10. Інформація щодо трудової/службової діяльності (згідно з трудовою книжкою/військово-обліковими документами)______________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
11. Загальний стаж роботи , стаж роботи у даному колективі ______________________________________
12. Партійність _____________________________________________________________________________
13. Громадська діяльність (чи є членом громадської організації, фонду тощо, чи обирався депутатом органу місцевого самоврядування будь-якого рівня)______________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14. Характеристика, із зазначенням конкретних вагомих заслуг особи, що відображають її внесок в одну зі сфер діяльності, зазначених у Положенні _______________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________15. Рішення зборів трудового колективу, членів організації, підприємства, установи, закладу, дата та номер протоколу (у разі їхнього проведення) ____________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________ ____________________
(Посада) (ПІБ керівника)
МП
«____»________________ 20___ року
Керуючий справами виконавчого
апарату обласної ради Оксана МАЛИШЕВА