ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення обласної ради

від 17 червня 2010 року № 1706-V (1706-5-рр)

(LVIII сесія V скликання)

 

                                                                                               

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

зайнятості населення Харківської області

 

на  2010 – 2011 роки

 

 

 

 

 

 

 

 


ПАСПОРТ

 

Програма зайнятості населення Харківської області на 2010 – 2011 роки

(назва програми)

 

         1. Ініціатори розроблення Програми.

Обласна державна адміністрація.

 

        2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми.

         

Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.10.09 р. № 572 «Про розроблення проекту Програми зайнятості населення Харківської області на 2010-2011 роки». (572/2009-р)

 

3. Розробник Програми.

Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

 

4. Співрозробники Програми.

Харківський обласний центр зайнятості.

 

5. Відповідальний за виконання Програми.

Обласна державна адміністрація.

 

6. Учасники Програми. 

У реалізації Програми беруть участь Головні управління облдержадміністрації: праці та соціального захисту населення; економіки; промисловості, транспорту та зв’язку; освіти і науки; агропромислового розвитку; зовнішньоекономічних зв’язків та  європейської інтеграції; управління у справах сім’ї та молоді, із залученням обласних відомчих організацій, райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, об’єднання роботодавців та профспілок області.

 

7. Термін реалізації Програми.

2010-2011 роки.

 

8. Фінансування  Програми.

Фінансування Програми планується здійснити за рахунок таких джерел фінансування:

- створення робочих місць – у вигляді централізованих капітальних вкладень, фінансової підтримки підприємств окремих галузей економіки, суб’єктів малого бізнесу, інвестиційних та інноваційних проектів тощо, а також коштів підприємств, організацій, установ усіх форм власності та підприємців з числа фізичних осіб;  

- організація та проведення оплачуваних громадських робіт – за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, підприємств, організацій та інших джерел фінансування;

- надання соціальних послуг з працевлаштування, професійної підготовки та орієнтації, а також забезпечення соціального захисту офіційно не зайнятого населення – з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття згідно з чинним законодавством України.


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Програма зайнятості населення Харківської області на  2010-2011 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до ст. 14 Закону України “Про зайнятість населення” (803-12), ст. 24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (586-14), розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.10.09 р. № 572 «Про розроблення проекту Програми зайнятості населення Харківської області на 2010-2011 роки» (572/2009-р) та наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 30.07.2009 р. № 290 «Про розроблення та узгодження проектів територіальних (регіональних) програм зайнятості населення на 2010-2011 роки».

Програма спрямована на реалізацію положень Програми Кабінету Міністрів України «Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (1533-14), нормативно-правових актів Президента України та Кабінету Міністрів України, Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної, Регіональної та галузевих угод між органами влади, об’єднаннями роботодавців та профспілок області.

Головна мета Програми – здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, сприяння населенню у вільно обраній зайнятості у всіх сферах економічної діяльності, регулювання процесів на ринку праці та  мінімізації негативного впливу кризи на його стан.

Основними завданнями Програми є:

- збереження трудового потенціалу області;

- забезпечення продуктивної зайнятості населення та підвищення рівня його доходів;

- реалізація трудових прав громадян і запобігання проявам неофіційної зайнятості та «тінізації» доходів;

- забезпечення соціального захисту від безробіття громадян з числа найбільш вразливих категорій та реалізації державних гарантій щодо надання першого робочого місця для випускників навчальних закладів;

- повернення незайнятих громадян до економічно доцільної діяльності;

- координація діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів самоврядування, об’єднань роботодавців та профспілок області.

Програму розроблено виходячи з прогнозних параметрів соціального та економічного розвитку Харківської області на 2010-2011 роки. Враховано динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці області, пропозиції управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконкомів місцевих рад, соціальних партнерів щодо стабілізації ситуації із зайнятістю населення.

Реалізація Програми здійснюватиметься на засадах соціального партнерства.

 


І. ОСНОВНІ ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2008 - 2009 РОКИ

 

Протягом 2008-2009 років на стан економіки області впливали складні неоднозначні світові процеси. Якщо у І півріччі 2008 року він  характеризувався позитивними тенденціями, а саме: зростанням обсягів валового регіонального продукту на 5,1 %, промислової та валової сільськогосподарської продукції – відповідно на 12,7 % та 0,1 %, іноземних інвестицій – на 18,2 %, то, починаючи з жовтня 2008 року ситуація докорінно змінюється.

У ІV кварталі 2008 року та протягом 2009 року під впливом світової фінансової кризи відбулось стрімке зниження обсягу промислового виробництва, особливо в машинобудуванні, та попиту на продукцію даного сектору економіки.

Нестабільність фінансової системи країни спричинила скорочення обсягу інвестицій в основний капітал і кредитування на підприємствах реального сектору економіки та малого бізнесу, орієнтованих переважно на внутрішній ринок (будівництво, машинобудування, транспорт, роздрібна торгівля), що негативно позначилось на розвитку цих видів економічної діяльності. Як наслідок, обсяг робочих місць, створених на підприємствах та в організаціях, у порівнянні з 9 місяцями 2008 року зменшився в 2,5 раза.

У той же час, був відносно стабільним стан сільськогосподарської галузі.

У непростій ситуації економіка області не втратила привабливості  для іноземних інвесторів. У 2009 році обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу доведений до 744,4 дол. США, що на 28,3 % вище рівня 2008 року.

Збережені сприятливі умови для розвитку сфери малого підприємництва, яка в області має потужну інфраструктуру. У 2009 році 82,4 % робочих місць створено населенням за рахунок організації власної справи або її розвитку.

За два останні роки кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тисяч населення зросла на 1,3 % та на кінець 2009 р. становила 81 одиницю. За видами економічної діяльності кожне третє мале підприємство займається торговельною діяльністю, кожне шосте – промисловою, кожне четверте - діє в сфері здійснення операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу, надання послуг. Обсяг продукції (робіт, послуг),  реалізованої малими підприємствами, займає п’яту частину від загального обсягу реалізації області.

Протягом 2008-2009 років в області залишалась позитивною тенденція до зростання доходів населення, основним джерелом яких у переважній більшості є заробітна плата та соціальні виплати. Рівень наявного доходу в розрахунку на одну особу за 2009 р. становив 15,2 тис. грн., що на 8,7 % більше, ніж у 2008 р. В області збережена позитивна динаміка до зростання рівня заробітної плати, яка у грудні 2009 р. склала 2130 грн., що на 13,6 % більше, ніж у грудні 2008 року та на 36,7 % - порівняно з січнем 2009 р.

Протягом 2008-2009 років у сфері зайнятості населення знайшли своє відбиття процеси, які відбувались в економіці області.

 

Погіршення її стану спричинило поширене використання режиму вимушеної неповної зайнятості, насамперед у промисловості, будівництві та на транспорті, суттєве скорочення потреби в кадрах, зменшення чисельності працюючих, збільшення обсягу ліквідації робочих місць з причини вивільнення працівників, особливо на підприємствах.

Найбільш гостра ситуація на ринку праці області склалась наприкінці  2008 р. та в січні-лютому 2009 р., що обумовило у І кварталі 2009 р. підвищення рівня безробіття, зростання кількості звернень громадян до обласної служби зайнятості.

Починаючи з ІІ кварталу 2009 року його стан поступово стабілізувався.

У зазначеному періоді темп скорочення чисельності зайнятих у реальному секторі економіки області не перевищував 0,8 %, тоді як у грудні 2008 року він дорівнював 2 %.

Очікується, що на кінець 2009 року рівень зайнятості підвищиться до 59,0 % проти 57,3 % у І кварталі 2009 року (по Україні – 58,2 %), а рівень безробіття відповідно знизиться з 8,7 % до 7,5 %  (по Україні – 8,6  %).

Була керованою ситуація на офіційному ринку праці. Протягом 2009 року на обліку в службі зайнятості перебувало майже 122,0 тис. осіб, що на 13,3 % менше порівняно з 2008 роком. Станом на 01.01.10 статус безробітного мали 32,5 тис. осіб, а рівень офіційно зареєстрованого безробіття в цілому по області дорівнював 1,85 % (на 01.01.09 – 2,66 %). Середня тривалість безробіття становила 7,1 місяця.

У 2008-2009 роках основними складовими офіційного ринку праці залишались такі категорії населення, як звільнені з причини плинності кадрів, незайняті з інших причин та більше року, вивільнені працівники.

Соціально-демографічна структура незайнятого населення протягом двох останніх років характеризувалась достатньо високою питомою вагою жінок  (52-54 %) та молоді  віком до 35 років (42 %), у складі якої випускники навчальних закладів не перевищували 5-6 %.

Однак, незважаючи на окремі позитивні ознаки, ситуація із забезпеченням зайнятості населення залишалась напруженою. В цих умовах протягом 2009 року проводилась системна робота з виконання заходів щодо запобігання зростанню безробіття.

На трьох підприємствах області (ВАТ «Трест Житлобуд-1», АТЗТ «Курязький домобудівельний комплекс», ДП «Харківський державний приладобудівний завод ім. Т.Г.Шевченка») запроваджено виплату допомоги по частковому безробіттю, яку станом на 01.01.10 отримувало більше 1,7 тис. працівників. З початку виплат їм виплачено  майже 1,6 млн. грн.

На упередження масового вивільнення було спрямовано проведення понад 21 тис. зустрічей з представниками підприємств та організацій, майже 700 семінарів за участю понад 9 тис. роботодавців та 239 семінарів для 6,0 тис. вивільнюваних працівників. Внаслідок цих заходів фактичні обсяги вивільнення були в 2,6 раза меншими від заявлених роботодавцями. На ЗАТ «Маяк» та ПАТ ПК «Укрцемент» здійснювалась професійна перепідготовка працівників, які були під загрозою вивільнення.

У районах та містах прийняті рішення щодо забезпечення населення послугами транспортного обслуговування для доступності до населених пунктів, що сприяло підвищенню рівня соціальної захищеності громадян від безробіття.

Запроваджено проведення загальнодержавних оплачуваних громадських робіт, в яких брало участь 24 безробітних.

Постійна увага приділялась питанням розвитку підприємницьких ініціатив у безробітних шляхом проведення численних інформаційних семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність і консультаційних семінарів із загальних основ підприємницької діяльності, а також здійснення у 2008 р. одноразової виплати безробітним допомоги по безробіттю на відкриття власної справи.

В області здійснювалась системна робота, спрямована на подолання неофіційної зайнятості. Відповідними територіальними комісіями за період дії Програми проведено 13,6 тисяч перевірок, шляхом зіставлення баз даних служби зайнятості та податкової адміністрації, вивчена діяльність 11,6 тис. суб’єктів підприємницької діяльності. У результаті вжитих заходів було виявлено  5,3 тисячі фактів неофіційних трудових відносин. Майже 4,4 тисячі громадян отримали можливість працювати на постійній основі з відповідним пенсійним та соціальним забезпеченням.

Інформаційно-роз’яснювальними заходами (зустрічі, семінари, прес-конференції тощо), що проводились у рамках Угоди про вжиття спільних заходів щодо легалізації робочих місць та доходів, тільки в 2009 році було охоплено майже 7 тисяч роботодавців та 4,8 тис. громадян.

Територіальними органами праці та соціального захисту населення за звітний період здійснено більше 5,9 тисячі перевірок з питань оплати праці як основного чинника, що характеризує якість робочих місць.

На вирішення проблем зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями спрямована дія ряду угод про співробітництво між органами влади, службою зайнятості, громадськими організаціями інвалідів та  роботодавцями. У 2009 році встановлений норматив створення робочих місць для інвалідів виконали 5,4 тис. підприємств, що забезпечило працевлаштування 27,2 тис. осіб (2008 р. – 26,6 тис. осіб). За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів протягом 2008-2009 років створено 203 робочих місця, проходило професійну реабілітацію в закладах системи Мінпраці 47 осіб.

Із числа інвалідів, які перебували на обліку в службі зайнятості протягом дії Програми, працевлаштовано на постійні робочі місця 961 особу, на тимчасові – 102 особи, проходило професійну підготовку 321 особа. Більше 90% інвалідів були охоплені профорієнтаційними послугами.

Реалізація державних гарантій працевлаштування для соціально незахищених категорій населення забезпечувалась шляхом бронювання робочих місць на підприємствах, в організаціях, установах, у тому числі персонального – для  дітей-сиріт з числа випускників професійно-технічних навчальних закладів, та працевлаштування на дотаційні робочі місця.  За 2008- 2009 роки активними формами зайнятості було охоплено 19,0 тис. осіб з числа квотних категорій.

Протягом 2008-2009 років здійснювалась системна робота з реалізації заходів активної політики зайнятості на офіційному ринку праці. Допомогу в працевлаштуванні отримали 101,2 тис. осіб, професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації – 28,2 тис. осіб. До участі в оплачуваних громадських роботах залучено 34,9 тис. осіб.

З лютого 2009 р. діє навчальний центр ПТО Державної служби зайнятості, на базі якого проходило підвищення кваліфікації 1,2 тис. безробітних.

У 2008-2009 роках був високим (більше 90 %) рівень охоплення незайнятих громадян  профорієнтаційними послугами.

Проводилась системна профорієнтаційна робота, спрямована на формування професійних уподобань молоді, подолання негативних стереотипів стосовно робітничих професій, сприяння побудові професійної кар’єри. Профінформаційними та профконсультативними заходами різної тематики (семінарами, консультаціями, тренінгами, презентаціями тощо),  індивідуальними та масовими за формою проведення було охоплено у 2008 році 17,3 тис. студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів та 94,4 тис. учнів загальноосвітніх шкіл, у 2009 р – відповідно  20,1 тис. осіб та 358,3 тис. осіб.

На реалізацію Програми із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у 2008-2009 роках витрачено 598,5 млн. грн.     

 

ІІ. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ НА 2010-2011 РОКИ

 

Основні  тенденції  розвитку економіки 

Основним завданням у 2010-2011 роках має стати остаточне подолання наслідків світової фінансової кризи, які зазнала економіка області.

У промисловості області зусилля будуть спрямовані на збереження промислового потенціалу та поступове нарощування обсягу виробництва шляхом підтримки вітчизняних виробників, сприяння підвищенню конкурентоспроможності продукції та розширення ринків  збуту.

Реалізація програм підтримки розвитку агропромислового комплексу дозволить продовжити позитивну тенденцію останніх років щодо нарощування обсягів валової сільськогосподарської продукції. Темп її приросту у 2010 р. складе 0,5 %, у 2011 р. – 1,8 %.

Передбачається, що переважна частина капіталовкладень у структурі інвестицій в основний капітал буде спрямована на технічне переоснащення і реконструкцію діючих підприємств. Їх обсяг у розрахунку на одну особу населення за два роки зросте на 27,2 % та складе 4060,4 грн.

Зростання (на 11,2 %) обсягу прямих іноземних інвестицій в розрахунку на одну особу населення ґрунтується на реалізації таких інвестиційних проектів, як введення в експлуатацію підприємства з виробництва кормових дріжджів у Чугуївському районі, будівництво свинокомплексу у Первомайському районі, будівництво на території області пивзаводу компанії «Карлсберг» та заводу з виробництва промислового скла. Це дозволить ввести в дію додатково  827 високотехнологічних робочих місць.

Виконання регіональних заходів з підтримки розвитку малого підприємництва дозволить зберегти сприятливий бізнес-клімат в області та підвищення кількісних та якісних показників розвитку сфери малого бізнесу. Передбачається, що питома вага робочих місць, створених за рахунок розвитку підприємницьких ініціатив та самостійної зайнятості населення, становитиме більше 83 %.

Протягом наступних двох років прогнозується подальше зростання наявного доходу населення (на 37,8 %), рівня заробітної плати найманих працівників реального сектору економіки (на 36,2 %) та малого бізнесу (на 23,8 %).

 

Прогноз стану зайнятості населення та  ринку праці

 

У 2010-2011 роках внаслідок демографічних процесів середньорічна чисельність населення віком 15-70 років скоротиться до 2148,5 тис. осіб, в тому числі працездатного віку – до 1737,5 тис. осіб. 

Економічно активним буде не менше 64 % населення віком 15-70 років,  у тому числі 72 % працездатних громадян.

Вжиття заходів щодо стабілізації ситуації в економіці області дозволить уповільнити темпи скорочення чисельності найманих працівників у реальному секторі економіки, підвищити рівень ефективності їх використання.  За прогнозними даними, чисельність найманих працівників у сфері малого бізнесу зросте до 142,5 тис. осіб.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, роботодавцями буде приділятись певна увага питанням підвищення професіоналізму своїх працівників. Обсяг випуску молодих спеціалістів у 2010 р. становитиме  37,5 тис. осіб,  а в 2011 р. – 36,0 тис. осіб.

Прогнозується, що загальна чисельність зайнятих у всіх сферах економічної діяльності буде поступово збільшуватись та у 2011 р. становитиме 1293,0 тис. осіб. Рівень зайнятості населення підвищиться до 60,2 %, в тому числі працездатного віку – до 67,5 %. За наступні два роки чисельність безробітних зменшиться до 92,8 тис. осіб. Рівень економічного безробіття знизиться до 6,7 %, серед працездатного населення – до 7,3 %.

Очікується, що у 2010-2011 роках чисельність офіційно не зайнятого населення не перевищуватиме 123,0 - 125,0 тис. осіб. Структура незайнятого населення не матиме кардинальних змін і зберігатиметься на рівні 2008-2009 років.

 

Основні напрямки розв’язання проблем  у сфері зайнятості

 

Головні напрямки розв’язання проблем зайнятості населення у 2010-2011 роках:

- збереження існуючих робочих місць, забезпечення ефективного використання та  підвищення їх якості за рахунок поліпшення умов праці та підвищення рівня оплати;

- збереження в області сприятливого бізнес-клімату, підтримка підприємницьких ініціатив населення, в тому числі безробітних;

- сприяння створенню інноваційно нових робочих місць за рахунок реалізації інвестиційних проектів;

- сприяння у забезпеченні економіки кваліфікованими кадрами, переорієнтації ринку освітніх послуг на потреби роботодавців, підвищенні професійної якості робочої сили;

- повернення незайнятих громадян до економічно доцільної діяльності, підвищення якості надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним та забезпечення соціального захисту від безробіття найбільш вразливих верств населення (інвалідів, молоді, жінок та інших соціально незахищених категорій).

 

Фінансування Програми

Фінансування Програми планується здійснити за рахунок таких джерел фінансування:

- створення робочих місць – у вигляді централізованих капітальних вкладень, фінансової підтримки підприємств окремих галузей економіки, суб’єктів малого бізнесу, інвестиційних та інноваційних проектів тощо, а також коштів підприємств, організацій, установ усіх форм власності та підприємців з числа фізичних осіб;  

- надання соціальних послуг з працевлаштування, професійної підготовки та орієнтації, а також забезпечення соціального захисту офіційно не зайнятого населення – з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття згідно з чинним законодавством України;

- організація та проведення оплачуваних громадських робіт – за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, підприємств, організацій та інших джерел фінансування.

 

Орієнтовні обсяги фінансування

Програми зайнятості населення Харківської області на 2010-2011 роки

 

 

2010 рік

2011 рік

Всього, тис. грн.

361265,5

397322,1

в тому числі за рахунок коштів:

 

 

·        Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 

357619,6

393381,6

·        підприємств та організацій - в частині фінансування оплачуваних громадських робіт

2945,9

3240,5

·        місцевих бюджетів - у частині фінансування оплачуваних громадських робіт

700,0

700,0

 

Контроль за реалізацією Програми

 

Контроль за реалізацією Програми здійснюватиметься обласною радою. Відповідальною за виконання Програми є Харківська обласна державна адміністрація.

Координацію роботи управлінь облдержадміністрації з виконання Програми здійснюватиме Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості шляхом щоквартального моніторингу з подальшим інформуванням Міністерства праці та соціальної політики України, облдержадміністрації, обласної ради, соціальних партнерів.


ІІІ. Основні показники соціально-економічного розвитку

області за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

 

№№

п/п

Найменування

показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010 2

рік (прогнозні дані)

2011 3

рік

(прогнозні дані)

перше

півріччя

в цілому за рік

перше

півріччя

 

в цілому за рік

1.

Валовий регіональний продукт, млн. грн.

х

59389,0

х

42357,01

43258,2

44166,6

2.

Індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту, у % до попереднього періоду

105,1

102,1

85,2

84,2

102,2

102,1

3.

Індекси промислової продукції, у % до попереднього періоду

111,8

103,6

74,2

79,7

104,9

103,5

4.

Темпи зростання (зниження) валової продукції сільського господарства, у % до попереднього періоду

100,1

107,9

100,6

88,7

98,3

107,4

5.

Інвестиції в основний капітал на одну особу, грн.

1691,1

4261,3

1387,9

3012,6

3562,8

4319,9

6.

Індекси інвестицій в основний капітал, у % до попереднього року

94,8

76,4

69,9

63,6

94,7

97,0

7.

Прямі іноземні інвестиції на одну особу, дол. США

542,2

580,4

695,0

744,4

790,0

842,6

8.

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

х

81

х

81

82

84

9.

Чисельність наявного населення (у середньому за період), тис. осіб

х

2789,2

х

2775,7

2761,9

2748,1

10.

Наявний доход у розрахунку на одну особу, грн.

6063,7

13944,9

6450,1

14902,2

15981,3

18038,9

 

1 Очікувані дані

2, 3 Можливе коригування даних


ІV. Основні показники ринку праці області

за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

 

Найменування показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010

рік (прог-нозні дані)

2011

рік

(прог-нозні дані)

перше

півріччя

в цілому за рік

перше

півріччя

 

в цілому за рік

   1. Чисельність зайнятого населення віком 15-70 років

(у середньому за період),

тис. осіб - усього

1323,8

1312,9

1258,7

1265,6

1282,3

1293,0

   з них працездатного віку

1214,7

1209,3

1138,8

1154,9

1162,8

1173,0

   2. Рівень зайнятості населення,

у % до чисельності населення:

   віком 15-70 років

 

 

60,3

 

 

59,8

 

 

58,1

 

 

58,5

 

 

59,5

 

 

60,2

   працездатного віку

68,7

68,4

65,1

66,0

66,7

67,5

   3. Чисельність безробітного населення віком 15-70 років, визначена за методологією

МОП (у середньому за період), тис. осіб – усього

78,4

73,6

111,9

105,5

99,2

92,8

   з неї безробітного населення працездатного віку

78,4

73,6

111,9

105,5

99,2

92,8

   4. Рівень безробіття, визначений за методологією МОП, у % до чисельності економічно активного населення:

   віком 15-70 років

 

 

 

 

 

5,6

 

 

 

 

 

5,3

 

 

 

 

 

8,2

 

 

 

 

 

7,7

 

 

 

 

 

7,2

 

 

 

 

 

6,7

   працездатного віку

6,1

5,7

8,9

8,4

7,9

7,3

 


V. Показники професійної підготовки

та використання робочої сили в області

за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

Найменування

показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010

рік

(прог-нозні

дані)

2011

рік

(прог-нозні

дані)

перше

півріччя

у цілому

за рік

перше

півріччя

у цілому

за рік

 1. Кількість навчальних закладів, одиниць – усього

х

147

х

144

144

144

 у тому числі:

- вищих навчальних закладів           ІІІ-ІV рівнів акредитації

х

46

х

46

46

46

- вищих навчальних закладів              І-ІІ рівнів акредитації

х

45

х

45

45

45

- професійно-технічних навчальних закладів

х

56

х

53

53

53

2. Кількість випускників навчальних закладів за денною формою навчання,  тис. осіб – усього

х

41,2

х

38,6

37,5

36,0

у тому числі:

- вищих навчальних закладів

ІІІ – ІV рівнів акредитації

х

23,6

х

23,6

22,1

21,4

- вищих навчальних закладів                     І-ІІ рівнів акредитації

х

6,8

х

6,5

6,0

5,5

- професійно-технічних навчальних закладів

х

9,9

х

8,5

9,4

9,1

3. Середньооблікова кількість штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб-підприємців),  тис. осіб

710,5

705,2

664,6

655,5

628,6

619,2

4. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб-підприємців),  грн. – усього

1573,0

1679,0

1706,0

1804,0

2058,0

2457,0

у тому числі за видами економічної діяльності:

 

- сільське господарство, мисливство та пов’язані ними послуги

 

1256,0

 

1187,0

 

1196,0

 

1310,0

 

1454,0

 

1694,0

-  промисловість

1600,0

1694,0

1724,0

1848,0

2116,0

2573,0

5. Кількість працівників, які знаходяться в адміністративних відпустках,

тис. осіб

2,6

7,5

7,2

10,5

8,0

4,5

у % до середньооблікової кількості штатних працівників

0,4

1,1

1,1

1,6

1,3

0,7

 

 


 

Найменування

показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010

рік

(прог-нозні

дані)

2011

рік

(прог-нозні

дані)

перше

півріччя

у цілому

за рік

перше

півріччя 

у цілому

за рік 

6. Кількість працівників, які працюють у режимі неповного робочого дня (тижня), тис. осіб

18,6

71,4

114,4

126,3

70,0

49,0

у % середньооблікової кількості штатних працівників

2,6

10,1

17,2

19,3

11,1

7,9

7. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію, тис. осіб

х

62,5

х

58,1

55,0

59,0

у % середньооблікової кількості штатних працівників

х

8,9

х

8,9

8,7

9,5

8. Кількість працівників, які, пройшли професійну підготовку та перепідготовку,

 тис. осіб

х

14,3

х

9,8

6,5

7,3

у % середньооблікової кількості штатних працівників

х

2,0

х

1,5

1,0

1,2

9. Кількість найманих працівників на малих підприємствах,

 тис. осіб

х

141,9

х

141,9

142,2

142,5

10. Середньомісячна

заробітна плата найманих працівників малих підприємств, грн.

х

946,45

х

1050,0

1160,0

1300,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Розширення сфери застосування праці                                                                                                                                                                               шляхом створення робочих місць в області                                                                                                                                                                   за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

(кількість створених робочих місць обраховується відповідно до Методики Моніторингу створення робочих місць, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 р. № 512 "Деякі питання моніторингу створення робочих місць") (512-2006-п)

 

 

 

 

 

 

 

Найменування районів, міст області, показника та видів економічної діяльності

2008 рік                                                                                                                                                                                                                      (звітні дані)

2009 рік                                                                           (звітні дані)

2010 рік (прог-нозні дані)

2011 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя

у цілому за рік

Розширення сфери застосування праці шляхом                                                                                                                                                  створення робочих місць у цілому в області

1. Створення робочих місць, осіб - усього

33393

68210

20158

41292

38525

39750

з них:

 

 

 

 

 

 

   юридичними особами (на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання):

 

 

 

 

 

 

   осіб

7813

17467

3739

7270

6394

6761

   у % до загальної кількості створених робочих місць

23,4

25,6

18,5

17,6

16,6

17,0

   фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами - платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників):

 

 

 

 

 

 

   осіб

25580

50743

16419

34022

32131

32989

   у % до загальної кількості створених робочих місць

76,6

74,4

81,5

82,4

83,4

83,0

2. Створено робочих місць за видами економічної діяльності, осіб

33393

68210

20158

41292

38525

39750

   з них:

 

 

 

 

 

 

сільське господарство, мисливство та лісове господарство

1435

2808

791

1185

1259

1316

рибальство, рибництво

35

78

27

55

87

92

добувна промисловість

29

208

49

58

93

95

переробна промисловість

4139

8284

1961

4201

5615

5791

виробництво і розподілення електроенергії, газу та води

143

538

67

319

153

163

будівництво

1011

1996

214

507

1099

1226

торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку

17593

35266

11374

23248

21113

21566

діяльність готелів та ресторанів

668

1364

508

1034

776

798

діяльність транспорту та зв’язку

1903

4312

1307

2431

1980

2073

фінансова діяльність

737

1507

334

523

815

849

операції з нерухомим майном, оренда інжиніринг та надання послуг підприємцям

2474

5568

1809

4618

3074

3200

державне управління

458

742

47

138

54

60

освіта

118

390

30

97

131

151

охорона здоров’я та надання соціальної допомоги

275

609

193

385

373

405

надання комунальних та індивідувальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту

2375

4540

1447

2493

1903

1965

3. Створено робочих місць у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, осіб:

33393

68210

20158

41292

38525

39750

м.Харків

20171

41058

11268

23588

21860

22600

м.Ізюм

687

1371

500

1039

990

1020

м.Куп'янськ

759

1566

530

972

900

910

м.Лозова

649

1530

493

958

960

1000

м.Люботин

229

392

180

339

310

325

м.Первомайський

404

910

268

621

580

610

м.Чугуїв

439

1050

314

1040

700

710

Балаклійський

733

1377

462

1099

980

1000

Барвінківський

203

414

106

229

220

230

Близнюківський

266

563

349

497

420

440

Богодухівський

535

1051

276

511

550

565

Найменування районів, міст області, показника та видів економічної діяльності

2008 рік                                                                                                                                                                                                                      (звітні дані)

2009 рік                                                                           (звітні дані)

2010 рік (прог-нозні дані)

2011 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя

у цілому за рік

Борівський

218

413

82

204

155

160

Валківський

332

639

154

306

320

330

Великобурлуцький

198

393

128

277

280

300

Вовчанський

382

983

274

570

535

550

Дворічанський

161

293

178

280

275

285

Дергачівський

873

1983

604

1172

1240

1250

Зачепилівський

66

133

54

121

110

110

Зміївський

576

1036

260

591

550

560

Золочівський

389

646

142

238

215

230

Ізюмський

388

517

124

199

210

220

Кегичівський

193

393

78

155

150

155

Коломацький

63

124

39

84

70

75

Красноградський

360

924

387

723

725

735

Краснокутський

237

481

163

306

315

325

Куп'янський

187

370

97

249

205

215

Лозівський

194

571

124

282

265

280

Нововодолазький

241

816

198

346

315

330

Первомайський

152

317

72

166

150

160

Печенізький

85

180

42

92

80

85

Сахновщинський

147

312

71

136

120

125

Харківський

2135

3883

1682

3063

2950

3030

Чугуївський

479

951

338

570

580

590

Шевченківський

262

570

121

269

240

240

Розширення сфери застосування праці шляхом                                                                                                                                                                                                                        створення робочих місць у малих містах

1. Створення робочих місць - усього:

 

 

 

 

 

 

   осіб

4179

8710

2859

6264

5617

5761

   у % до загальної кількості створених робочих місць у цілому в області

12,5

12,8

14,2

15,2

14,7

14,5

з них:

 

 

 

 

 

 

   юридичними особами (на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання):

 

 

 

 

 

 

   осіб

446

1341

377

1336

771

785


 

Найменування районів, міст області, показника та видів економічної діяльності

2008 рік                                                                                                                                                                                                                      (звітні дані)

2009 рік                                                                           (звітні дані)

2010 рік (прог-нозні дані)

2011 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя

у цілому за рік

 

 

 

 

 

 

 

   у % до загальної кількості створених робочих місць у малих містах

10,7

15,4

13,2

21,3

13,7

13,6

   фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами - платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників):

 

 

 

 

 

 

   осіб

3733

7369

2482

4928

4846

4976

   у % до загальної кількості створених робочих місць у малих містах

89,3

84,6

86,8

78,7

86,3

86,4

2. Створено робочих місць за видами економічної діяльності, осіб

4179

8710

2859

6264

5617

5761

   з них:

 

 

 

 

 

 

сільське господарство, мисливство та лісове господарство

117

171

55

81

78

78

рибальство, рибництво

14

32

3

9

3

4

добувна промисловість

0

2

0

0

0

0

переробна промисловість

397

922

222

552

579

593

виробництво і розподілення електроенергії, газу та води

13

295

15

214

18

19

будівництво

101

185

30

81

145

157

торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку

2477

5056

1733

3661

3575

3683

діяльність готелів та ресторанів

102

189

73

174

139

139

діяльність транспорту та зв’язку

348

689

252

427

338

351

фінансова діяльність

10

16

2

12

7

7


 

Найменування районів, міст області, показника та видів економічної діяльності

2008 рік                                                                                                                                                                                                                      (звітні дані)

2009 рік                                                                           (звітні дані)

2010 рік (прог-нозні дані)

2011 рік (прог-нозні дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя

у цілому за рік

операції з нерухомим майном, оренда інжиніринг та надання послуг підприємцям

218

386

246

541

357

345

державне управління

34

94

0

22

13

13

освіта

17

28

2

6

11

7

охорона здоров’я та надання соціальної допомоги

57

138

66

102

63

63

надання комунальних та індивідувальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту

274

507

160

382

291

302

 


VІІ. Показники руху робочої сили через обласну службу зайнятості

за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

 ( осіб)

Найменування

показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010 рік

(прогнозні

(дані)

2011 рік

(прогнозні

дані)

перше півріччя

у цілому за рік

перше півріччя

у цілому за рік

   1. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на початок періоду

36762

36762

48213

48213

40900

39150

   2. Чисельність незайнятих громадян, які звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні протягом періоду - усього:

40431

99276

36940

73764

84100

83850

   у тому числі:

 

  - осіб, звільнених у зв'язку

із  змінами в організації  виробництва і праці

1348

2868

3050

5384

5080

5070

  - осіб, звільнених з причин плинності кадрів

8563

17060

7277

12488

17660

17550

  - випускників вищих навчальних закладів

261

1109

329

1338

1000

1000

  - випускників професійно-технічних навчальних закладів

126

662

272

769

630

625

  - випускників загально - освітніх навчальних закладів

113

249

48

83

92

90

  - осіб, звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби

147

292

131

224

190

185

  - осіб, звільнених на підставі припинення трудового договору або за угодою сторін

16648

48729

14938

32412

33220

33200

  - інших категорій незайнятого населення

13225

28307

10895

21039

26228

26130

   3. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості і мали статус безробітної особи протягом періоду

58313

97974

69862

94385

93750

92250

   4. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на кінець періоду –

усього

31182

48213

37252

32535

39150

38700

з них мали статус безробітної особи

30322

46347

36649

31970

38250

37600

 


VІІІ. Показники надання соціальних послуг обласною службою зайнятості за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

 

Найменування

показника

2008 piк

(звiтнi дaнi)

2009 piк

(звітні дaнi)

2010 piк

(прог-

нозні

дані)

2011 piк

прог-

нозні

дані)

перше

пiврiччя

у цілому

за piк

перше

пiврiччя

у цілому

за piк

Надання соціальних послуг незайнятому населенню

1. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості – усього (1.1 + 1.2 + 1.3)

31790

59494

23970

41716

46000

48000

   у тому числі:

  1.1) на вільних та створених робочих місцях – усього

29394

54440

23970

41421

42800

44600

  з них:

  - на заброньованих робочих місцях

 

 

 

 

 

 

1679

3749

709

1193

1260

1300

  - на сезонних роботах

-

-

-

-

-

-

  - на  загальнодержавних оплачуваних громадських роботах

-

-

-

24

280

350

  1.2) шляхом надання дотації   роботодавцям

1658

3446

-

295

2600

2700

  1.3) шляхом надання одноразово виплаченої допомоги по безробіттю для здійснення безробітними підприємницької діяльності

738

1608

-

-

600

700

  2. Чисельність незайнятих грома-дян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації

8990

15446

7423

12735

12900

13000

  3. Чисельність громадян, яким надано профорієнтаційні послуги

73438

131910

79622

114376

118125

116850

   4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах

11965

23897

7800

11192

18000

19000

Надання соціальних послуг зайнятому населенню з метою

запобігання настанню безробіття

  5. Чисельність працівників, охоплених заходами щодо профілактики настання страхових випадків - усього

-

-

-

36

1548

540

  у тому числі:

  5.1. Чисельність працівників, яких з метою запобігання вивільненню тимчасово переведено на іншу роботу (до 6 місяців протягом року), із збереженням за ними основного місця роботи

 

-

 

-

 

-

 

-

47

40

5.2. Чисельність працівників, яких з метою недопущення вивільнення направлено для проходження професійної перепідготовки, із збереженням за ними місця роботи

-

-

-

36

1501

500

6. Надання допомоги по частковому безробіттю

-

-

-

1708

1744

1700

 

 

ІХ. Показники сприяння зайнятості інвалідів

за 2008-2009 роки та на 2010-2011 роки

 (осіб)

Найменування показника

2008 рік

(звітні дані)

2009 рік

(звітні дані)

2010 рік

(прогнозні дані)

2011 рік

(прогнозні дані)

1. Чисельність працюючих інвалідів

(за даними обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів)

 

27158

26513

28100

29000

2. Кількість створених робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів

123

80

63

63

3. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості

582

379

430

475

4. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання:

   -  за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів

 

 

24

 

24

 

25

 

30

   -  за направленням обласної служби зайнятості – усього

 

196

125

150

180

      з них за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів

 

5

0

5

5

 

 

* очікувані дані


Х. Заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення,

мінімізації впливу фінансово-економічної кризи на стан регіонального

ринку праці на 2010-2011 роки

 

№№

п/п

Найменування заходу

Виконавці

Термін виконання

 

1

2

3

4

Сприяння забезпеченню економіки регіону кваліфікованими кадрами

1.    

Сприяти підвищенню якості професійної підготовки в закладах системи профтехосвіти шляхом:

- оновлення змісту навчальних програм з урахуванням впровадження новітніх технологій на підприємствах області;

- розробки, апробації та впровадження державних стандартів профтехосвіти, інноваційних освітніх і виробничих технологій;

- використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності професійно-технічних навчальних закладів;

- впровадження сучасної системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів та їх стажування на виробництві;

- розвитку матеріально-технічної та виробничої бази професійно-технічних навчальних закладів

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації

Протягом

2010-2011 років

2.    

Здійснити моніторинг працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів та відповідності напрямів їх підготовки потребам ринку, в тому числі тих, хто звертається до державної служби зайнятості, з метою підготовки пропозицій щодо корегування напрямів профнавчання при формуванні державного замовлення на наступні роки

Головні управління облдержадміністрації: освіти і науки, праці та соціального захисту населення спільно з Харківським обласним центром зайнятості

ІV квартал 2010-2011 років

3.    

Забезпечити посилення та удосконалення взаємодії професій-но-технічних, вищих навчальних закладів та роботодавців шляхом:

- вивчення потреб регіону в робітничих кадрах та спеціалістах;

- проведення моніторингових досліджень якості професійної підготовки випускників навчальних закладів;

- залучення представників підприємств до освітніх, організаційних та інформаційних процесів у системі освіти області;

- організації стажування на робочих місцях молодих спеціалістів з подальшим їх працевлаштуванням у рамках реалізації цільової програми „Молодіжна практика”

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації спільно з об’єднаннями роботодавців області (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

4.    

Проводити масові інформаційні та профорієнтаційні кампанії для молоді з метою правильного вибору професії та соціальної адаптації. Забезпечити потребу в цих послугах учнів загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів, дітей з багатодітних та неповних сімей, дітей-сиріт, а також молоді, яка вперше шукає роботу

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

5.    

Сприяти підвищенню професійної якості працівників та розвитку системи професійного навчання кадрів на виробництві шляхом ініціювання включення до колективних договорів підприємств, організацій, установ обов’язковість підвищення професіоналізму працівників з визначенням обсягу фінансування на ці цілі та періодичності підвищення кваліфікації

Головне управління праці та соціального захисту населення, галузеві управління облдержадміністрації,

за участю об’єднань роботодавців та профспілок Харківської області (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

6.    

Забезпечити надання консультативної та методичної допомоги підприємствам усіх форм власності щодо організації роботи та навчального процесу з професійної підготовки працівників на виробництві.

На базі громадської організації „Харківський Регіональний Ресурсний центр професійного розвитку” проводити навчально-практичні семінари для спеціалістів підприємств і організацій.

Головні управління облдержадміністрації: освіти і науки, праці та соціального захисту населення

Протягом 2010-2011 років

7.    

Здійснювати моніторинг підприємств, організацій, установ з вивчення проблемних питань професійного навчання працівників на виробництві.

Проводити вивчення, узагальнення та поширення позитивного досвіду роботи підприємств регіону з питань  професійного навчання  працівників

Головні управління облдержадміністрації: праці та соціального захисту населення, освіти і науки

Травень-червень 2010-2011 років

Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення

8.    

Сприяти створенню умов для стабільної діяльності стратегічно важливих для області промислових виробників (ВАТ «Турбоатом»,             ДП «Завод «Електроважмаш», ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» та інших), збереженню та модернізації існуючих робочих місць на них

Головні управління облдержадміністрації: промисловості, транспорту і зв’язку,  економіки, управління паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації

Протягом

2010-2011 років

9.    

Сприяти створенню в області нових промислових підприємств, в тому числі громадських організацій інвалідів, за рахунок іноземних інвестицій та впровадженню інвестиційних проектів на підприємствах агропромислового комплексу

Головні управління облдержадміністрації: зовнішньоекономічних зв’язків та європейської інтеграції, агропромислового розвитку, економіки

Протягом

2010-2011 років

10.           

Надавати всебічну допомогу в діяльності сільськогосподарським підприємствам та фермерським господарствам шляхом:

- фінансової підтримки з державного та обласного бюджетів, спрямованої на реалізацію програм розвитку агропромислового комплексу;

- залучення інвестицій і кредитних ресурсів для оновлення і модернізації основних засобів виробництва, впровадження сучасних технологій;

- задоволення потреб сільськогосподарських виробників у робочій силі з числа безробітних

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Протягом

2010-2011 років

11.           

З метою забезпечення повної зайнятості населення та розвитку особистих селянських господарств сприяти:

- розширенню мережі сервісного обслуговування, заготівлі та переробки сільськогосподарської продукції;

- розвитку гарантованих ринків збуту сільськогосподарської продукції;

- впровадженню сучасних індустріальних технологій вирощування сільськогосподарської продукції із забезпеченням необхідної професійної підготовки;

- орієнтації безробітних селян на раціональне ведення особистого селянського господарства

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

12.           

Сприяти створенню правових, економічних, організаційних умов для стабільної та ефективної діяльності суб’єктів малого бізнесу,  насамперед у районах та містах області, шляхом:

- розширення ринкової інфраструктури;

- забезпечення фінансово-кредитної та матеріально-технічної підтримки суб’єктів малого бізнесу;

- розвитку підприємницьких ініціатив у безробітних та проведення відповідних профорієнтаційних заходів і навчання

Головне управління економіки облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

13.           

Забезпечити реалізацію Загальнодержавної програми розвитку малих міст у сфері вирішення проблем зайнятості та адаптації населення до ринкових умов шляхом:

- профорієнтації, професійної підготовки та перепідготовки за професіями, які потрібні на локальному ринку праці;

- залучення до підприємницької діяльності та до участі в оплачуваних громадських роботах

Головні управління облдержадміністрації: праці та соціального захисту населення, економіки спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

14.           

Сприяти діяльності існуючих та створенню нових підприємств громадських організацій інвалідів шляхом залучення до:

- участі в регіональних та галузевих виставках продукції та послуг, а також профільних виставках управлінь облдержадміністрації;

- проведення тендерів на виготовлення продукції для регіональних потреб;

- реалізації завдань регіональної Програми підготовки та проведення в області матчів фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу

Головні управління облдержадміністрації: праці та соціального захисту населення, економіки, зовнішньоекономічних зв’язків та європейської інтеграції, агропромислового розвитку, спільно з Харківським обласним відділенням  Фонду соціального захисту інвалідів, Регіональною комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

15.           

Забезпечити організацію та проведення загальнодержавних оплачуваних громадських робіт, насамперед на об’єктах, що передбачено використовувати під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, та благоустрою прилеглих до них територій

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, галузеві управління облдержадміністрації  спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

Використання робочої сили,

регулювання соціально-трудових відносин

16.           

З метою підвищення мотивації населення до працевлаштування сприяти у:

- зростанні рівня заробітної плати в районах та містах області, недопущенні використання робочої сили з оплатою праці нижче законодавчо встановленого її мінімального розміру;

- забезпеченні міжгалузевих співвідношень у рівнях оплати праці.

Здійснювати моніторинг обґрунтованості впровадження на підприємствах, в організаціях, установах режиму вимушеної неповної зайнятості

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, галузеві управління облдержадміністрації спільно з  Територіальною державною інспекцією праці в Харківській області (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

17.           

З метою запобігання поширенню проявів нелегальної зайнятості, тінізації доходів та з метою формування в суспільстві соціально відповідального бізнесу:

- здійснювати контроль за дотриманням підприємствами, організаціями, установами та підприємцями із числа фізичних осіб вимог чинного законодавства з питань використання праці найманих працівників, сплати податків, внесків до пенсійного та фондів соціального страхування;

- проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу:

           серед роботодавців щодо необхідності виконання вимог трудового законодавства;

           серед населення щодо переваг офіційної зайнятості

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Державною податковою адміністрацією в Харківській області (за згодою), Територіальною державною інспекцією праці у Харківській області (за згодою), Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області (за згодою), Харківським обласним центром зайнятості, виконавчою дирекцією Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (за згодою), управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області (за згодою) за участю об’єднань роботодавців та профспілок Харківської області

 

Протягом

2010-2011 років

18.           

Сприяти підвищенню рівня охоплення працюючих колективно-трудовим регулюванням.

Здійснювати контроль за виконанням зобов’язань роботодавців з організації продуктивної зайнятості та соціальної захищеності працюючих, підвищення професіоналізму, регулювання процесу вивільнення працівників та забезпечення їх соціального захисту

Головне управління праці та соціального захисту населення

облдержадміністрації за участю організацій роботодавців і об’єднань профспілок області

Протягом

2010-2011 років

19.           

З метою поліпшення умов праці встановити контроль за проведенням підприємствами, організаціями, установами атестації робочих місць із шкідливими умовами праці та забезпеченістю працівників засобами індивідуального захисту

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Протягом

2010-2011 років

Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту

і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

20.           

Сприяти у забезпеченні бронювання органами місцевого самоврядування щорічно не менше 1,3 тисячі робочих місць на підприємствах та в організаціях для працевлаштування громадян з числа квотних категорій (жінок, молоді, осіб передпенсійного віку, осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування, та інших).

Здійснювати контроль за виконанням підприємствами, організаціями та установами рішень органів місцевого самоврядування

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

21.           

Сприяти у здійсненні контролю за виконанням підприємствами, організаціями та установами області вимог статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (875-12) в частині додержання нормативів щодо створення нових робочих місць для працевлаштування інвалідів

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів

Протягом

2010-2011 років

22.           

Сприяти у першочерговості працевлаштування безробітних з числа квотних категорій та інвалідів шляхом надання дотацій роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

23.           

Сприяти у наданні профорієнтаційних послуг соціально не захищеним категоріям населення та інвалідам, в тому числі із залученням спеціалістів зацікавлених організацій, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом:

- проведення тематичних семінарів для цільових груп населення;

- проведення ярмарок вакансій;

- надання індивідуальних професійних та психологічних консультацій

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

24.           

Сприяти розширенню сфери прикладання праці для осіб з обмеженими фізичними і розумовими можливостями шляхом створення нових робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, в тому числі для підготовки проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за участю організацій роботодавців та громадських організацій інвалідів (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

25.           

Сприяти працевлаштуванню та професійній реабілітації інвалідів шляхом:

- впровадження в практику укладання тристоронніх угод між центром зайнятості, обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та роботодавцями, насамперед з числа тих, що створюють робочі місця;

- надання дотацій на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, в тому числі підприємствам громадських організацій інвалідів;

- створення інформаційного банку вакансій з постійною актуалізацією

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та Харківським обласним центром зайнятості за участю організацій роботодавців

(за згодою)

Протягом

2010-2011 років

26.           

Забезпечити дієву взаємодію з Всеукраїнським професійно-реабілітаційним центром інвалідів, реабілітаційними установами                 області в частині обміну інформацією про професії і спеціальності, що користуються попитом на ринку праці області, з метою організації професійної підготовки інвалідів

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Щоквар-тально

27.           

З метою сприяння зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці проводити спільні заходи щодо поліпшення працевлаштування інвалідів (круглі столи, тематичні семінари, «ярмарки вакансій», Програма «Біржа трудової реабілітації») за участю  роботодавців та громадських організацій інвалідів

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості, Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Регіональною комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів

Протягом

2010-2011 років

28.           

Сприяти професійній підготовці, перепідготовці, підвищенню кваліфікації осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом стажування на робочому місці та під замовлення роботодавців, та на базі закладів системи Міністерства праці та соціальної політики України

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості та Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів

Протягом

2010-2011 років

29.           

З метою вирішення питань працевлаштування молоді сприяти діяльності молодіжних центрів праці та громадських центрів зайнятості при вищих навчальних закладах.

Вжити заходів щодо створення громадських центрів зайнятості в кожному вищому навчальному закладі та надання їм методичної та консультативної допомоги в організації їх діяльності

Головні управління облдержадміністрації: освіти і науки, праці та соціального захисту населення, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

30.           

Забезпечити першим робочим місцем щорічно не менш 2 тисячі молоді, яка закінчила або припинила навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, отримала професійно-технічну або вищу освіту та звернулась до служби зайнятості у пошуку роботи, шляхом:

-              бронювання робочих місць на підприємствах та в організаціях,

-              надання дотацій роботодавцям, в тому числі за рахунок Державного бюджету

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

31.           

Забезпечити тимчасову та вторинну зайнятість учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час та на період канікул  шляхом організації молодіжних трудових загонів

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації 

Протягом

2010-2011 років

32.           

Сприяти розвитку підприємницьких ініціатив молоді шляхом:

-         надання методичної та консультативної допомоги молодим підприємцям в організації власного бізнесу,

-         проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів,

-         проведення обласних фестивалів, конкурсів, у тому числі «Кращий молодіжний роботодавець року»

Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з громадським молодіжними організаціями

Протягом

2010-2011 років

33.           

З метою підвищення рівня охоплення неповнолітньої молоді профорієнтаційними заходами збільшити обсяги залучення студентів вищих навчальних закладів до участі в проекті «Волонтерський рух - твої обрії»

Головне управління освіти і науки, облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

Прикордонне співробітництво з питань зайнятості населення

34.           

З метою забезпечення соціального захисту прав трудових мігрантів здійснювати:

- контроль, спільно з відповідальними органами, за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють з питань посередництва у працевлаштуванні за кордоном;

- контроль за доцільністю використання роботодавцями іноземної робочої сили

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

35.           

Сприяти проведенню ярмарків вакансій для працевлаштування мешканців області в прикордонних областях Російської Федерації

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

ІІ півріччя

протягом

2010-2011 років

36.           

З метою організації легальної міжнародної міграції населення сприяти здійсненню двостороннього обміну інформацією про наявність вільних робочих місць із службами зайнятості областей Російської Федерації, насамперед прикордонних з областю, та сприяти укладанню прямих договорів з російськими підприємствами щодо працевлаштування незайнятих громадян

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним

та профілактика безробіття

37.           

Сприяти працевлаштуванню не менше як 94,0 тис. незайнятих громадян за направленням служби зайнятості через:

- посилення та удосконалення форм співпраці з роботодавцями для формування повної бази даних про вільні робочі місця і вакантні посади з постійною її актуалізацією;

- заохочення роботодавців шляхом надання дотацій

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

38.           

Сприяти тимчасовій зайнятості не менше 37 тис. безробітних, зокрема на оплачуваних громадських роботах.

Підвищити привабливість цих робіт для населення за рахунок зростання рівня оплати праці та поширення переліку видів робіт. Ініціювати виділення коштів на їх проведення з місцевих бюджетів у розмірі         700 тис. грн.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

39.           

Сприяти професійній підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації не менше 25,0 тис.  безробітних, з використанням навчальної бази центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, шляхом:

- навчання безробітних на замовлення роботодавців за індивідуальними програмами;

- підвищення кваліфікації та розширення компетенції за робітничими професіями та спеціальностями;

- стажування безробітних безпосередньо на підприємствах;

- проведення курсів цільового призначення з вивчення нових технологій, устаткування тощо;

- навчання та проведення семінарів з основ підприємницької діяльності, складання бізнес-планів

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

40.           

Сприяти у забезпеченні адресного підходу в роботі з безробітними, які тривалий час перебувають на обліку в службі зайнятості, а також є членами однієї родини, з метою їх психологічної та інформаційної підтримки

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

41.           

Сприяти у наданні індивідуальних профорієнтаційних послуг для безробітних, та проведення таких масових профорієнтаційних заходів, як “День зайнятості”, “День інформації”, “День кар’єри”, “Ярмарок вакансій” тощо, зокрема:

 

- безпосередньо на підприємствах;

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років:

 

 

 

 

 

щомісячно

 

- “Ярмарок професій для молоді”

 

щорічно

ІІ квартал

42.           

З метою запобігання безробіттю сприяти у забезпеченні профілактики настання страхових випадків:

- не менше ніж для 87 працівників, яких з метою запобігання вивільненню буде тимчасово переведено на іншу роботу (до 6 місяців протягом року), із збереженням за ними основного місця роботи;

- не менше ніж для 2,0 тис. працівників, яких з метою недопущення звільнення буде направлено для проходження професійної перепідготовки, із збереженням за ними місця роботи

Головні управління облдержадміністрації: праці та соціального захисту населення,  промисловості, транспорту та зв’язку разом з Харківським обласним центром зайнятості та об’єднаннями роботодавців Харківської області (за згодою)

Протягом

2010-2011 років

43.           

Сприяти пріоритетності надання соціальних послуг незайнятому населенню міст з монофункціональною структурою економіки та в депресивних регіонах з високою напругою на ринку праці

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років

44.           

Сприяти у створенні Харківського центру професійної орієнтації  державної служби зайнятості

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Харківським обласним центром зайнятості

Протягом

2010-2011 років