Додаток
до рішення обласної ради
від 17 лютого 2011 року № 84-VI (84-6-р)
(IV сесія VI скликання)
П О Л О Ж Е Н Н Я
про цільовий фонд соціально-економічного розвитку області
1. Загальні положення
1.1. Цільовий фонд соціально-економічного розвитку (далі - цільовий фонд) утворюється Харківською обласною радою відповідно до статті 68 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР) та статті 69 Бюджетного кодексу України. (2456-17)
1.2. Порядок формування і використання коштів цільового фонду визначається цим Положенням.
1.3. Кошти цільового фонду є складовою частиною спеціального фонду обласного бюджету та фінансовою і матеріальною основою місцевого самоврядування.
1.4. Кошти цільового фонду використовуються на проведення заходів, спрямованих на вирішення питань соціально-економічного розвитку території, соціального захисту населення, становлення і розвитку місцевого самоврядування, участі органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у розв’язанні питань загальнодержавного значення, на проведення обласних заходів тощо.
1.5. Кошти цільового фонду акумулюються на окремих рахунках у територіальних органах Державного казначейства, які відкриваються на підставі рішення Харківської обласної ради "Про утворення цільового фонду соціально-економічного розвитку області".
2. Формування цільового фонду
2.1. Цільовий фонд формується за рахунок таких надходжень:
- благодійні внески – добровільні пожертвування юридичних та фізичних осіб, організацій, установ, підприємств усіх форм власності, безповоротна фінансова допомога, інша благодійна допомога;
- залучення на договірній основі коштів підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
- інші надходження, не заборонені чинним законодавством України.
3. Використання коштів цільового фонду
3.1. Кошти цільового фонду використовуються за такими напрямками:
3.1.1. Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт об’єктів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та районів і комунальній власності сіл, селищ, міст області; розробка схем та архітектурних рішень, проведення наукових, науково-пошукових і проектних робіт.
3.1.2. Придбання та модернізація основних засобів обласних підприємств, установ і організацій.
3.1.3. Розвиток житлово-комунального господарства області.
3.1.4. Проведення робіт з ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій в області.
3.1.5. Проведення аудиторських перевірок, експертиз.
3.1.6. Забезпечення соціального захисту громадян та сімей, які опинились у скрутних життєвих обставинах, у тому числі:
- надання матеріальної допомоги для:
· оплати лікування;
· придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних засобів та інше;
· вирішення інших соціально-побутових питань;
- придбання одягу та взуття дітям-сиротам, дітям, що перебувають під опікою, дітям із малозабезпечених сімей, людям похилого віку, інвалідам;
- проведення свят у закладах обласного підпорядкування.
3.1.7. Забезпечення розвитку соціальної сфери (зміцнення матеріально-технічної бази установ та організацій освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, соціального захисту тощо).
3.1.8. Придбання та будівництво житла для соціально не захищених категорій громадян, військовослужбовців, судових та правоохоронних органів, посадових осіб органів місцевого самоврядування та державних службовців.
3.1.9. Виплата призначених обласних та персональних стипендій, щорічних премій за творчі, наукові та спортивні досягнення.
3.1.10. Представницькі заходи.
3.1.11. Проведення заходів, пов'язаних із відзначенням державних, професійних свят, пам'ятних дат, ювілеїв та пам'ятних дат підприємств, установ, організацій, окремих громадян (придбання пам'ятних адрес, грамот, вітальних листівок, квітів, подарунків, на преміювання тощо), інших святкових заходів, у тому числі нагородження спеціалістів та фахівців господарського комплексу та бюджетної сфери.
3.1.12. Проведення культурно-мистецьких, фізкультурно-спортивних та оздоровчих заходів.
3.1.13. Надання фінансової допомоги на виконання програми підтримки військовослужбовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та державних службовців, а також зміцнення матеріально-технічної бази судових та правоохоронних органів.
3.1.14. Висвітлення діяльності обласної ради та обласної державної адміністрації у засобах масової інформації, презентація області на виставках, ярмарках, конкурсах, оглядах тощо.
3.1.15. Надання фінансової підтримки спілкам, обласній раді ветеранів, ветеранським, молодіжним організаціям та іншим громадським організаціям.
3.1.16. Здійснення витрат, пов'язаних з діяльністю по забезпеченню становлення і розвитку місцевого самоврядування, участю у громадських організаціях, одним із членів яких є Харківська обласна рада.
3.1.17. Розроблення обласних цільових програм.
3.1.18. Проведення соціальних, економічних та інших досліджень.
3.1.19. Підготовка проектів регуляторних та інших нормативно-правових актів.
3.1.20. Сприяння впровадженню суб’єктами господарювання новітніх технологій (у тому числі у сфері виробництва, планування розвитку території області, комунального господарства, енергозбереження, соціальної роботи тощо).
3.1.21. Розроблення і реалізація інвестиційних проектів та програм.
3.1.22. Виконання договірних взаємовідносин обласної ради та обласної державної адміністрації з підприємствами, організаціями та установами з питань забезпечення соціально-економічного розвитку області.
4. Порядок управління коштами цільового фонду
та контролю за їх використанням
4.1. Розподіл коштів цільового фонду і напрями їх використання визначаються рішенням обласної ради за поданням обласної державної адміністрації.
4.2. Не використані у звітному році кошти цільового фонду вилученню не підлягають, а переходять на наступний рік і використовуються на цілі, визначені цим Положенням.
4.3. Контроль за використанням коштів цільового фонду здійснюють органи, на які покладено функції контролю за дотриманням бюджетного законодавства згідно із Бюджетним кодексом України.
Перший заступник
голови обласної ради О. Олешко