ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
VII сесія VI скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 18 серпня 2011 року № 228-VI
Про внесення змін до Регламенту Харківської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 01грудня 2010 року № 25-VI
У зв’язку з прийняттям Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про засади протидії та запобігання корупції», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Внести наступні зміни до Регламенту Харківської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 01 грудня 2010 року № 25-VI:
1.1. Частину 1 статті 1 викласти в такій редакції:
«Порядок діяльності Харківської обласної ради (далі – рада), її органів, депутатів, посадових осіб та виконавчого апарату визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про засади протидії та запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», іншими законодавчими актами та цим Регламентом.».
1.2. Доповнити статтю 3 Регламенту «Відкритість та гласність роботи ради» частиною 5 наступного змісту:
«Відкритість та гласність роботи ради забезпечується шляхом завчасного оприлюднення проектів рішень ради з метою їх громадського обговорення та внесення пропозицій у порядку, передбаченому чинним законодавством.».
1.3. Частину 2 статті 3 Регламенту «Відкритість та гласність роботи ради» викласти в такій редакції:
«Гласність роботи ради, постійних комісій реалізується шляхом трансляції засідань по телебаченню і радіо, публікації звіту пленарних засідань ради, її рішень у бюлетені ради, газеті «Слобідський край», розміщення інформації на офіційному сайті ради в мережі Інтернет та/або в інших засобах масової інформації, а також надання на вимогу запитувачів у порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», можливості робити виписки з документів, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.».
1.4. Частину 1 статті 5. Регламенту викласти у такій редакції:
«1. За рішенням ради, прийнятим більшістю голосів депутатів ради від її загального складу, проводяться закриті пленарні засідання сесій для розгляду конкретно визначених питань.
Закриті пленарні засідання сесій проводяться з метою обмеження доступу до інформації при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.». .2
1.5. Доповнити главу 2 Регламенту окремою статтею 5-1 наступного змісту:
«Стаття 5-1. Порядок розгляду запитів на інформацію
Запит на інформацію - це прохання особи надати публічну інформацію, що знаходиться у володінні обласної ради. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, подаватись в усній, письмовій чи в іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою).
Відповідь на запит на інформацію має бути надана не пізніше п’яти робочих днів із дня отримання запиту. У разі, якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду такого запиту може бути подовжений до 20 робочих днів, з обґрунтуванням такого подовження. У цьому разі особа, що подала запит, має бути повідомлена у письмовій формі про подовження розгляду запиту не пізніше як за п’ять робочих днів з дня отримання запиту.
Надання інформації за запитами здійснює виконавчий апарат обласної ради.».
1.6. Абзац 4 частини 3 статті 12 Регламенту викласти у такій редакції: «Виконавчий апарат ради забезпечує оприлюднення проектів рішень ради, що потребують обговорення, у встановленому законодавством порядку, а також ознайомлення депутатів ради з проектами рішень обласної ради.».
1.7. Доповнити статтю 13 Регламенту частиною 11 наступного змісту:
«З метою забезпечення громадського обговорення та внесення можливих пропозицій, проекти рішень ради, що потребують обговорення, підлягають оприлюдненню у встановленому законодавством порядку.
Проекти рішень, якими передбачається надання пільг, переваг окремим суб’єктам господарювання, оприлюднюються невідкладно, але не пізніше дня, наступного за днем їх внесення до обласної ради належним суб’єктом.
Вказані проекти рішень підлягають обов’язковому розміщенню на офіційному сайті ради, а також можуть публікуватися в газеті «Слобідський край» або інших друкованих засобах масової інформації, оприлюднюватися на телебаченні та радіо.».
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, регламенту та депутатської діяльності (Тітов М.І.).
Голова обласної ради С. Чернов
ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»(5 с Украи «Про доступ до публічної інформації».)