Звіт про роботу постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення за період з листопада 2010 року по листопад 2011 року

 

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення відповідно до Положення про постійні комісії Харківської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 23 грудня 2010 року №57-VІ, попередньо розглядає і за дорученням ради, її голови та за власною ініціативою готує на розгляд ради питання, віднесені до її компетенції, а також здійснює контроль за виконанням рішень ради.

За період з листопада 2010 року по листопад 2011 року  постійною комісією проведено 17 засідань, на яких розглянуто  236 питань, з них 155 питань, що були винесені на розгляд сесій обласної ради.

Основну увагу депутати приділяли питанням, пов’язаним з фінансуванням та реалізацією заходів обласних програм, спрямованих на підвищення доступності, ефективності та якості медичної допомоги, забезпечення соціального захисту населення, підтримку інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також захисту працездатного населення від безробіття, створення нових робочих місць та регулювання ринку праці.

За пропозицією постійної комісії в 2011 році обласною радою прийнято 3 програми, а саме:

- комплексна обласна програма «Здоров’я Слобожанщини» на 2011 рік;

- комплексна Програма соціального захисту населення Харківської області на 2011–2015 роки;

- регіональна  Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Харківській області на 2011 – 2015 роки.

 

Основними завданнями комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2011 рік є: планування фінансових ресурсів обласного бюджету з метою забезпечення якісної медичної допомоги мешканцям області в умовах створення «єдиного медичного простору», організація ефективної діагностики, лікування та реабілітації населення, системний розвиток матеріально-технічної бази комунальних закладів охорони здоров’я первинного, вторинного та третинного рівня, взаємодія закладів охорони здоров’я Харківщини з медичними  вищими навчальними закладами та науково-дослідними інститутами АМН України, а також забезпечення доступності лікування пацієнтів високовартісними лікарськими засобами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення, у тому числі, для лікування гострих невідкладних станів та важких хронічних захворювань.

Зокрема, програмою на 2011 рік (з наступною  реалізацією в подальші роки) передбачено наступні заходи:  

- зміцнення матеріально-технічної бази спеціалізованих закладів та закладів обласного значення, центральних районних та міських у містах обласного значення лікарень;

- подальший розвиток та оснащення служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на виконання заходів Державної програми підготовки до проведення в м. Харкові фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;

- придбання та використання сучасних та ефективних дезінфекційних засобів боротьби із внутрішньолікарняною інфекцією;

- удосконалення медичної допомоги матері та дитині;

- організація надання окремих видів медико-соціальної допомоги (забезпечення повної потреби у слухових апаратах жителів області, які потребують слухопротезування, забезпечення витратними матеріалами для оперативних втручань при лікуванні катаракти, забезпечення пільгового безоплатного протезування інвалідів та ветеранів війни);

- удосконалення медичної допомоги при онкологічних захворюваннях у Харківській області;

- заходи з профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, профілактики ВІЛ-інфекцій, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

На фінансування у 2011 році заходів зазначеної програми в обласному бюджеті передбачено кошти в сумі 24 259,30 тис. грн.

 

Стосовно завдань комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2011–2015 роки, то ними, насамперед є: розвиток системи надання адресної соціальної допомоги найбільш незахищеним верствам населення, забезпечення рівних можливостей для осіб з особливими потребами щодо соціальної адаптації та інтеграції в суспільство, підвищення рівня соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, забезпечення підтримки громадських  організацій інвалідів, ветеранів та чорнобильців.

Слід зазначити, що з метою реалізації у поточному році заходів зазначеної Програми, в обласному бюджеті передбачено кошти в сумі 7 701 тис. грн., які спрямовані, зокрема,  на забезпечення мобільним зв’язком інвалідів Великої  Вітчизняної війни, на надання одноразової допомоги інвалідам війни І, ІІ та ІІІ груп та учасникам бойових дій до 66 річниці Перемоги,  на  надання одноразової адресної грошової допомоги  громадянам на проведення лікування, мешканцям області, постраждалим внаслідок пожежі та стихійного лиха, а також на цільову адресну грошову допомогу постраждалим громадянам до 25 річниці Чорнобильської трагедії.

В тому числі, згідно з програмою профінансовано проведення капітального ремонту в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення на суму 1279,6 тис.грн.

Велика увага з боку депутатів – членів постійної комісії приділяється питанню взаємодії з обласними громадськими організаціями ветеранів та інвалідів, на підтримку діяльності яких  в поточному році виділено 242,9 тис.грн.

 

Регіональна  Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Харківській області на 2011 – 2015 роки, що прийнята обласною радою за погодженням з постійною комісією, передбачає низку організаційних, інформаційних і контрольних заходів, науково-технічних розробок з охорони праці, а також  заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві, попередження профзахворювань працівників та їх соціальний захист.

Завдання щодо  реалізації Програми покладені на галузеві управління облдержадміністрації, територіальне управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Харківській області управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області,  об’єднання роботодавців та об’єднання профспілок Харківської області.

 

Щоквартально на своїх засіданнях комісія розглядає питання про хід виконання рішень, контроль за якими покладено на постійну комісію.  

Одним з важливих питань, що розглядалося в  порядку контролю, було питання про стан виконання за 9 місяців 2011 року Програми зайнятості населення Харківської області на 2010-2011 роки.  Головними напрямами дії даної Програми є збереження та створення робочих місць, надання соціальних послуг з працевлаштування, професійної підготовки та орієнтації, забезпечення соціального захисту офіційно не зайнятого населення, а також організація та проведення оплачуваних громадських робіт. Пріоритетними є питання забезпечення зайнятості молоді, інвалідів та інших соціально незахищених категорій населення.

До цього часу на контролі постійної комісії залишається рішення «Про забезпечення у 2011 році препаратами інсуліну та десмопресину жителів Харківської області, хворих на цукровий та нецукровий діабет», хід виконання якого буде розглянуто по закінченню календарного року.

 

Протягом року постійною комісією здійснювалася робота щодо впорядкування майнових питань, а саме:

- розглянуто 45 подань щодо звільнення з посади, призначення на посаду керівників комунальних підприємств та продовження трудових відносин з керівниками комунальних підприємств і закладів, що відносяться до галузі охорони здоров’я та соціального захисту;

 - розглянуто 4 проекти рішень щодо списання майна спільної власності територіальних громад області;

- розглянуто 8 проектів рішень щодо передачі майна в оренду;

- розглянуто 5 проектів щодо надання пільг з орендної плати комунальним підприємствам та інші питання стосовно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.

Крім того, розглядалося 11 питань про внесення змін до статутів комунальних закладів охорони здоров’я або затвердження їх в новій редакції, а також 2 питання щодо перейменування закладів.

 

Комісія бере активну участь у вирішенні питань, що стосуються соціального захисту малозабезпечених верств населення та пільгових категорій громадян.

При безпосередній участі депутатів – членів постійної комісії обласною радою прийнято Порядок виконання заходів щодо соціального захисту населення Харківської області на 2011-2015 роки, який визначає механізм надання адресних грошових допомог мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації та пільговим категоріям населення.

За активної підтримки комісії, рішенням обласної ради від 16 червня 2011 року № 187-VІ було затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету для надання фінансової підтримки обласним громадським організаціям інвалідів, ветеранів та чорнобильським громадським організаціям, що дозволить громадським організаціям на рівних умовах отримувати фінансову  підтримку для реалізації статутних завдань.

            За ініціативою постійної комісії 17 лютого 2011 року обласною радою було прийнято звернення Харківської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

           

            З метою тісної взаємодії обласної ради з галузевими управліннями та відділами обласної державної адміністрації, районними та міськими радами, установами різних форм власності та  громадськими організаціями депутати – члени  постійної комісії беруть участь у роботі:

- колегії Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації – Святаш В.М;

- комісії з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації – Стронов А.О., Шурма І.М.,Котляревський О.І., Ротач С.О.;

- обласної координаційної ради з питань соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів війни та праці  - Святаш В.М.;

- обласної комісії з розгляду кандидатур на отримання довічних державних стипендій для учасників бойових дій у період ВВВ 1941-1945 років -Котляревський О.І.;

- Наглядової ради за діяльністю інтернат них установ системи органів праці та соціального захисту населення області – Балута І.М.;

- робочої групи з виведення комунальних підприємств галузі фармації з критичного стану та забезпечення їх прибуткової діяльності –Казакова В.С.

            За звітний період в постійній комісії розглянуто 28 звернень громадян, з них: головою постійної комісії на особистому прийомі -10, з виїздом на місце - 4.  Із загальної кількості питань 2/3 вирішено позитивно, по інших дані вичерпні роз’яснення.

Робота  постійної комісії висвітлюється у ЗМІ та на сайті обласної ради.

Членів постійної комісії об’єднує відповідальна депутатська діяльність та активна життєва позиція. Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно на демократичних принципах – прозоро і відкрито.

 

Голова постійної комісії                                                               А.Стронов