ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                              рішенням обласної ради

                                                              від 19 серпня 2003 року

                                                      у редакції рішення обласної ради

                                                              від 27 липня 2004 року                                                        

                                                 ( XVI сесія ХХIV скликання)(р16-10-4)

 

 

Порядок

використання коштів обласного бюджету на формування обласного стабілізаційного фонду продовольчого зерна

 

1. Цей порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для створення обласного стабілізаційного фонду продовольчого зерна.

 

2. Кошти обласного бюджету спрямовуються на фінансову підтримку операторів, визначених робочою групою з контролю за ситуацією на продовольчому ринку, утвореною розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 09 липня 2004 року № 272, для створення запасів продовольчого зерна через механізм здешевлення кредитів банківських установ, що були використані операторами на закупівлю продовольчого зерна до стабілізаційного фонду.

 

3. Компенсація здійснюється у розмірі 7 відсотків річних, за умови відсоткової кредитної ставки у розмірі не більше 18 відсотків річних за рішенням зазначеної робочої групи з контролю за ситуацією на продовольчому ринку.

 

4. Перелік операторів, яким надається компенсація, визначається на конкурсних засадах робочою групою з контролю за ситуацією на продовольчому ринку.

 

5. Головне управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, на підставі рішення робочої групи з контролю за ситуацією на продовольчому ринку, заключає з оператором договір, яким встановлюються умови використання зерна та визначається ціна на продукцію, що буде вироблятися за рахунок коштів стабілізаційного фонду.

 

6. У випадках, коли оператор безпосередньо не виробляє продукцію, договір заключається між головним управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, оператором та виробником продукції.

 

7. Для отримання компенсації за користування кредитами банківських установ оператори подають до вищезазначеної робочої групи наступні документи:

- заяву про надання компенсації за користування кредитом банківської установи, використаного для закупівлі продовольчого зерна до стабілізаційного фонду;

- нотаріально засвідчену копію кредитного договору між оператором і банківською установою;

- нотаріально засвідчену копію договору про закупівлю продовольчого зерна;

- документ, що підтверджує фактичне отримання продовольчого зерна, закупленого за рахунок одержання кредиту;

- виписку банку про отримання оператором кредиту за цільовим призначенням та довідку-розрахунок банку про суму, необхідну до сплати за користування кредитом, що відшкодовується за рахунок компенсації;

- калькуляцію фактичних витрат, пов’язаних із формуванням стабілізаційного фонду продовольчого зерна;

- довідку фінансового органу про розрахунки з бюджетом.

 

8. Головне фінансове управління облдержадміністрації на підставі рішення робочої групи з контролю за ситуацією на продовольчому ринку перераховує кошти на рахунок головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації.

 

9. Після отримання коштів головне управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації на підставі договору та рішення робочої групи з контролю за ситуацією на продовольчому ринку перераховує зазначені кошти банківським установам для погашення частини кредитної ставки за наданий кредит, одержаний оператором.

 

 

 

Заступник голови

обласної ради                                                                    В. Зорченко