ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішенням  обласної ради

від  27 липня 2004 року

( XVI сесія ХХIV скликання)(р16-10-4)

 

Програма стабілізації продовольчого ринку Харківської області

на 2004-2005 роки

 

I. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

 

1. "Програма стабілізації продовольчого ринку Харківської області на 2004-2005 роки" (надалі – Програма) передбачає здійснення на рівні області певного переліку заходів, введення механізмів та процедур, які повинні привести до стабілізації ринку основних видів продовольчих товарів, зокрема зернового ринку, недопущення неконтрольованого зростання цін на продовольчі товари в області та спрямована на підтримку вітчизняного виробника – операторів ринку зерна, борошна та хлібобулочних виробів.

 

2. Програма базується  на Законах України:

§        "Про місцеве самоврядування в Україні",

§        "Про зерно та ринок зерна в Україні";

указах Президента України:

§     від 29.06.2000 р. № 832/2000 "Про невідкладні заходи щодо стимулювання виробництва та розвитку ринку зерна",

§     від 19.05.2003 р. № 415/2003 "Про додаткові заходи щодо стабілізації ринку зерна";

та враховує постанову Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2004 року     № 532 "Про закупівлю продовольчого зерна врожаю 2004 року", а також розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09 липня 2004 року № 272 "Про забезпечення закупівлі продовольчого зерна врожаю 2004 року для задоволення регіональних потреб та стабілізації продовольчого ринку".

 

II. Мета та основні завдання Програми

 

2.1. Програма спрямована на забезпечення стабілізації продовольчого ринку, усунення диспропорцій у товаропотоках і цінах на зерно та продукти його переробки, прискорення впровадження ефективних механізмів регулювання ринку зерна, посилення захисту прав споживачів, стимулювання виробництва зерна, борошна та хлібобулочних виробів та підтримки вітчизняного виробника, суттєвого зниження негативних наслідків сезонних і кон’юнктурних коливань цін на зерно і хлібопродукти, а також на недопущення неконтрольованого зростання цін на продовольчі товари в області і   м. Харкові шляхом створення стабілізаційного фонду продовольчого зерна та борошна.

 

2.2. Стабілізаційний фонд продовольчого зерна та борошна створюється для безперебійного забезпечення населення та регулювання рівня цін на продукти переробки зерна в обсязі його тримісячної потреби у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2004 року №532 "Про закупівлю зерна врожаю 2004 року".

Відповідно до ст.17 розділу 4 Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" закупка продовольчого зерна здійснюється на конкурсних засадах через акредитовані біржі з залученням коштів місцевих бюджетів.

 

III. Заходи щодо реалізації програми та прогнозні обсяги її фінансування

 

Табл. 1

Зміст заходів

Обсяги

фінансування

Джерела

фінансування

Термін виконання

Виконавці

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

1. Організаційні заходи

1. Визначити на конкурсній основі операторів для формування і використання регіональних ресурсів продовольчого зерна та борошна за поданням галузевих управлінь

 

 

 

До 09.08.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління сільського господарства і продовольства обласної державної адміністрації, головне управління промисловості, транспорту і зв’язку обласної державної адміністрації

2. Налагодити постійний моніторинг за цінами на хліб та хлібобулочні вироби та забезпечити їх регулювання згідно чинного законодавства.

3. Щотижнево надавати інформацію обласній державній адміністрації про хід формування та використання стабілізаційного фонду продовольчого зерна та борошна.

 

 

Постійно

 

 

 

 

- „ -

головне управління економіки та ринкових відносин обласної державної адміністрації

 

 

 

1

2

3

4

5

4. Рекомендувати міським та районним радам розробляти та затверджувати відповідні програми стабілізації продовольчого ринку і передбачати в бюджетах кошти на їх виконання

 

 

 

Під час підготовки проектів бюджетів

Головне фінансове управління обласної державної адміністрації,  головне управління економіки та ринкових відносин обласної державної адміністрації

5. Забезпечити здійснення  загального контролю за:

5.1. роботою щодо формування стабілізаційного фонду;

5.2. документальним обліком наявності зерна та борошна у операторів;

5.3. компенсацію операторам стабілізаційного фонду 7,0 відсотків річних за користування кредитами, за рахунок якого формується стабілізаційний фонд.

 

 

 

постійно

Головне управління сільського господарства і продовольства обласної державної адміністрації

 

IV. Соціально-економічні наслідки реалізації програми

 

Реалізація Програми дозволить забезпечити певну стабілізацію продовольчого ринку, усунути диспропорції у товарних потоках і цінах на зерно та продукти його переробки, прискорить впровадження ефективних механізмів регулювання ринку зерна, підвищить рівень захисту прав споживачів, стимулює виробництво зерна, борошна та хлібобулочних виробів та надасть підтримку місцевим виробникам, зменшить негативні наслідки сезонних і кон’юнктурних коливань цін на зерно і хлібопродукти, а також здійснить стримуючий позитивний вплив на процеси неконтрольованого зростання цін на продовольчі товари у Харківській області та м. Харкові.

 

           

 Заступник голови

          обласної ради                                        В. Зорченко