З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

      рішенням обласної ради

від  26  жовтня  2006 року  № 69-V  (69-5-рр)

VІ  сесія V  скликання)

 

 

Програма

створення матеріального резерву для запобігання,     

ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і  

природного характеру та їх наслідків у Харківській області на 2007-2009 роки

 

Загальна частина

 

Харківська область є зоною з надзвичайно високим ступенем ризику виникнення аварій та катастроф техногенного походження. Цей ризик постійно зростає, оскільки рівень зносу обладнання більшості промислових підприємств наближається до критичного. Гідрометеорологічні умови також значною мірою сприяють виникненню багатьох надзвичайних ситуацій.

На території області діють понад 800 потенційно небезпечних об'єктів (найбільші з них – державне підприємство "Хімпром" (м. Первомайський), виробниче управління водного господарства «Донець» (смт Кочеток Чугуївського району), акціонерне товариство відкритого типу "Холодпром", хлоропереливна станція виробничого управління водного господарства «Донець» (смт Есхар  Чугуївського району) та інші, де зберігається 1,725 тис. тонн хімічно небезпечних речовин, а саме:  хлор – 235,2 тонн, аміак -918,5 тонн, інші – 571,1 тонн).

На території області знаходиться пункт захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) Харківського державного міжобласного спецкомбінату, що розташований на відстані 23 км від  м. Харкова і обслуговує підприємства Харківської, Сумської та Полтавської областей України.

Через територію Харківської області проходить аміакопровід "Тольятті  - Одеса" (291 км) та  газопровід "Союз".

За останній рік у Харківській області зареєстровано 354 надзвичайні ситуації та події (дорожньо-транспортні події, нещасні випадки),  у яких загинуло 944 чол., постраждало понад 1000 чол.

Основними причинами виникнення техногенних аварій є:

- послаблення механізму державного контролю за безпекою у виробництві, старіння механізмів внаслідок тривалої експлуатації;

- недосконалість законодавчої бази, яка в нових економічних умовах не забезпечує відповідного рівня функціонування виробництва, зменшення кількості надзвичайних ситуацій та їх наслідків, а також відповідальності власників підприємств та господарств усіх форм власності за поліпшення роботи у цьому напрямку;

-       спрацювання основних виробничих   фондів, особливо  на підприємствах переробної галузі, хімічної, нафтогазової промисловості;

- зберігання  та  використання  великої   кількості небезпечних речовин і отрутохімікатів;

-  зниження рівня кваліфікації персоналу об'єктів підвищеної небезпеки.

 

Мета і основні завдання Програми

 

Основною метою Програми є створення і використання матеріальних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, а також їх наслідків на території Харківської області.

Відповідно до Указу Президента України від 9 лютого 2001 року № 80 "Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 "Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків" було видано відповідне розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 30 серпня 2001 року № 581, а також розроблено і затверджено Номенклатуру та обсяги запасів матеріально-технічних ресурсів регіонального рівня (далі - Номенклатура), на загальну суму 1 910370 грн.

Основним завданням Програми є забезпечення виконання запобіжних заходів у разі виникнення та при ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

 

Заходи щодо реалізації  Програми створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і   природного характеру та їх наслідків

 у Харківській області на 2007-2009 роки

 

1. Придбання засобів для здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт згідно з Номенклатурою та обсягами матеріального резерву.

Головне управління з питань НС облдержадміністрації

 

2. Забезпечення розміщення на збереження засобів матеріального резерву на складах Головного управління з питань НС облдержадміністрації для їх оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуацій.

Головне управління з питань НС облдержадміністрації

 

3. Здійснення  контролю за створенням, накопиченням, станом та використанням  резерву.

Харківська обласна державна адміністрація

 

4. Своєчасне поповнення матеріального резерву за рахунок коштів обласного бюджету, у разі використання матеріально-технічних засобів на  запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій.

Головне управління з питань НС облдержадміністрації

 

                        Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування Програми  передбачається здійснювати за рахунок коштів обласного бюджету.

 

            Прогнозні показники фінансування Програми

 

Джерела фінансування

Обсяги фінансування

Термін фінансування

Обсяги фінансування (тис. грн.)

2007

2008

2009

Кошти обласного бюджету

1387.36

462.45

462.45

462.46

 

Головним розпорядником коштів, виділених на реалізацію цієї Програми, є Головне управління з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації.

               

 

Очікувані результати від реалізації Програми

 

Створення матеріального резерву згідно із Номенклатурою та обсягами матеріального резерву, розробленою обласною державною адміністрацією та затвердженою Міністром з надзвичайних ситуацій України, дасть можливість своєчасно вживати запобіжних заходів для недопущення виникнення надзвичайних  ситуацій та під час їх ліквідації.

 

 

Контроль за виконанням Програми

 

Контроль за створенням та накопиченням резерву, його наявністю, станом та використанням покласти на обласну державну адміністрацію.

 

 

 

Заступник голови

обласної ради                                                  С.Чернов