ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

ХХVІІ сесія VІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 19 грудня 2013 року                                                                                    № 896-VI

 

Про внесення змін до обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 листопада 2012 року № 546-VI (зі змінами), та затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1. Внести до обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 листопада 2012 року № 546-VI, зі змінами, внесеними рішенням обласної ради від 20 червня 2013 року № 755-VI (далі – Програма), такі зміни:

 

1.1. У тексті Програми слова «Громадська рада при обласній державній адміністрації» замінити словами «Громадська рада при Харківській обласній державній адміністрації».

1.2. Паспорт Програми викласти у новій редакції (додаток 1).

1.3. РОЗДІЛ 2 «ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА» Програми доповнити абзацами  такого змісту:

«Склад населення Харківської області є багатонаціональним. На території області проживають представники 111 національностей та народностей, які складають майже третину населення (29,7%). Діють 82 громадські об’єднання національних меншин, взаємодіють із обласною державною адміністрацією близько 30.

Більшість представників національних меншин проживали на території нашої області не одне покоління, тому багато з них рідною мовою вважають не мову своєї національності, а російську або українську.

Водночас, більшість із представників тих етносів, що проживають на території області нетривалий час, рідною вважають саме мову своєї національності і потребують задоволення права на її вивчення. Азербайджанська та вірменська діаспори організовують додаткове навчання дітей у культурно-освітніх центрах, інші – в недільних школах при товариствах і утримують їх за власний рахунок.

З кожним роком збільшується кількість громадських національних організацій, які співпрацюють з органами державної влади та місцевого самоврядування, постійно зростає членство в них, рівень та масштабність культурологічних заходів. Більшість товариств характеризується наявністю потенціалу для відродження історії, мови, збереження самобутньої культури, які потребують підтримки з боку владних структур.».

1.4. Підрозділ 5.1. РОЗДІЛУ 5 «ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ» Програми доповнити абзацами такого змісту:

«забезпечення системного підходу у вирішенні питань культурно-освітнього розвитку національних меншин області;

створення умов для відродження, розвитку та збереження етнокультурної самобутності представників національних меншин;

створення умов для розвитку аматорських та професійних творчих колективів національних меншин, які зберігають та розвивають національну культуру;

поліпшення умов для збереження на території області пам’яток національної культури, об’єктів культурної спадщини національних меншин;

підтримка ініціатив національно-культурних товариств щодо увічнення пам’яті представників різних національностей, які зробили внесок у культурний та соціально-економічний розвиток Харківщини;

створення умов для задоволення права національних меншин на вивчення рідної мови в навчальних закладах або національно-культурних товариствах, недільних школах;

формування засобами масової інформації атмосфери толерантності, довіри і взаємоповаги між представниками різних етносів;

забезпечення дотримання загальновизнаних норм людської етики, гуманізму, демократичності, поваги до етнічних спільнот у сфері висвітлення міжнаціональних відносин;

підтримка випуску громадськими організаціями друкованих видань, у тому числі мовами національних меншин;

забезпечення фінансової підтримки громадських організацій інвалідів, ветеранів та чорнобильців.».

1.5. Підрозділ 5.2. «Основні заходи щодо реалізації Програми за напрямами діяльності» РОЗДІЛУ 5 «ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ» Програми викласти у новій редакції згідно з додатком 2.

1.6. РОЗДІЛ 6 «ФІНАНСОВЕ ТА РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ» Програми викласти у новій редакції:

«РОЗДІЛ 6 «ФІНАНСОВЕ ТА РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ»

6.1. Фінансове забезпечення Програми.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 12567,4 тис. грн.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

Розпорядником коштів Програми виступає Департамент масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації.

6.2. Ресурсне забезпечення Програми.

Обсяг коштів, які передбачається залучити на виконання Програми

 

Роки виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми, тис. грн.

 

2012

2013

2014

2015

Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:

 

0,0

1315,0

5626,2

5626,2

12567,4

обласний бюджет

 

0,0

1215,0

5526,2

5526,2

12267,4

інші джерела фінансування

 

0,0

100,0

100,0

100,0

300,0

».

1.7. РОЗДІЛ 7 «ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ» Програми доповнити абзацом такого змісту:

«Виконання Програми дозволить забезпечити виконання положень чинного законодавства щодо забезпечення прав національних меншин у сфері мовної політики, сприяти кардинальному поліпшенню етнополітичної ситуації в регіоні. Багатовекторна діяльність, залучення фінансового, організаційно-технічного, консультативно-методичного потенціалу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування дозволить надати роботі з етнічними спільнотами системного характеру, посилить атмосферу толерантності, довіри й поваги між представниками різних етносів, які проживають на території області. Також виконання Програми дозволить створити систему своєчасного реагування щодо надання необхідної допомоги громадянам, які її потребують, для зниження соціальної напруги в суспільстві.».

 

2. Затвердити Порядок використання коштів обласного бюджету, наданих на виконання пункту 8 підрозділу 5.2. «Основні заходи щодо реалізації Програми за напрямами діяльності» РОЗДІЛУ 5 «ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ» Програми (додаток 3).

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради: з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації (Давтян О.С.), з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю (Бандурка О.М.), з питань бюджету (Немикіна Л.П.).

 

 

 

Голова обласної ради                                                                                           С. Чернов