ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Харківської обласної ради

Про внесення змін до Програми розвитку дорожнього господарства Харківської області на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 07 грудня 2017 року № 560-VII (зі змінами)

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

 

Рішенням обласної ради від 07 грудня 2017 року № 560-VII затверджено «Програму розвитку дорожнього господарства Харківської області на 2018-2020 роки» (зі змінами) ( далі - Програма), якою визначено фінансове забезпечення заходів Програми за напрямами використання коштів упродовж поточного року щодо будівництва, реконструкції, ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності в Харківській області.

Відповідно до сформованого переліку об’єктів ремонту, який погоджено згідно чинного законодавства та положень Програми, затверджено обласною державною адміністрацією, субвенцію з державного бюджету на відповідні цілі в сумі 1 230 045,2 тис. грн.  з врахуванням її залишків за 2019 рік в сумі 18 313,783 тис. грн,  розподілено на:

поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення – у сумі 368 904,8 тис. грн;

поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення – у сумі 626 523,451 тис. грн;

капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення (у тому числі штучні споруди та виготовлення проектів капітальних ремонтів об’єктів наступних періодів) – у сумі 103 134,017 тис. грн;

об’єкти комунальної власності - у сумі 149 796,715 тис. грн,

До обласної державної адміністрації, державного підприємства «Дороги Харківщини» надходять численні звернення від народних депутатів України, органів місцевого самоврядування Харківської області щодо винайдення можливості фінансування важливих для розвитку територій комунальних об’єктів, уточнення (заміни) в межах розподілених коштів, переліку об’єктів з метою підвищення ефективності відновлення дорожньої інфраструктури та використання бюджетних коштів.

Враховуючи зазначене, за результатами виконання заходів Програми станом на 01.07.2020 року, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 липня 2020 року № 439 за рахунок уточнення переліку об’єктів ремонту таку можливість було передбачено, а саме зменшено видатки на суму 32 000,0 тис. грн. на фінансування капітальних ремонтів місцевих автодоріг та відповідно збільшено на зазначену суму фінансування об’єктів комунальної власності.

Уточнений перелік об’єктів відповідно до положень Програми погоджено на постійних комісіях обласної ради з питань розвитку інфраструктури, транспорту, шляхів та зв’язку та з питань бюджету, відповідно до чинного законодавства погоджено Державним агентством автомобільних доріг України.

Для приведення у відповідність показників затверджених зазначеним розпорядженням голови обласної державної адміністрації та положень Програми, забезпечення ефективного використання коштів,  якісної реалізації в 2020 році заходів Програми необхідно зазначити фінансове забезпечення напрямів використання коштів Субвенції, які відповідають нагальним потребам у максимальному відновленні стану автомобільних доріг, та викласти у новій редакції Таблицю 1. підпункту 3.1. Будівництво, реконструкція, ремонт і експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та Таблицю 2. підпункту 3.2. Будівництво, реконструкція, ремонт і утримання вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності пункту 3. Основні заходи.

 

 

2. Мета та шляхи її досягнення

 

Метою прийняття проекту рішення є забезпечення відповідного фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності в Харківській області у 2020 році, що дасть можливість своєчасного та якісного виконання заходів програми у поточному році, ефективного використання коштів субвенції з державного бюджету.

 

3. Правові аспекти

 

Проект рішення Харківської обласної ради підготовлено на підставі нормативно-правових актів:

Закон України «Про державний бюджет України на 2020 рік»;

Бюджетний кодекс України;

Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо механізму фінансування дорожньої галузі;

Закон України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України»;

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі»

Закон України «Про автомобільні дороги»;

Закон України «Про дорожній рух»;

Закон України «Про автомобільний транспорт»;

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування»

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

 

Реалізація проекту рішення дозволить вирішити питання системності фінансування дорожнього господарства області, ефективного використання коштів дорожнього фонду Харківської області у 2020 році.

 

5. Позиція заінтересованих органів

 

Проект рішення обласної ради не потребує погодження з іншими органами.

6. Регіональний аспект

 

Проект рішення стосується інтересів регіону в частині будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, будівництва, реконструкції і ремонту вулиць і доріг у населених пунктах, що перебувають у комунальній власності.

7. Громадське обговорення

 

Прийняття рішення обласної ради не потребує консультацій з громадськістю.

 

8. Прогноз результатів

 

Реалізація проекту рішення дозволить:

- забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у Харківській області, покращити їх технічний стан;

- покращити безпеку і організацію руху (дорожні знаки, розмітка, огородження і т.д.);

- збільшити темпи соціально-економічного розвитку Харківської області.

 

 

Директор Департаменту

капітального будівництва

Харківської облдержадміністрації                         Андрій ВИННИЧЕНКО

 

 

"____" ________________ 2020 року