ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти

( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) ) (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, № 42, ст.406) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) , ВВР, 2011, № 18, ст.139 № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
З метою піднесення ролі та авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці та підвищення престижності вчительської професії Верховна Рада України постановляє:
1. Заснувати з 1 січня 2007 року щорічну Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (далі - Премія).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
2. Затвердити Положення про Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (додаток 1).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) , № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
3. Затвердити опис Диплома та опис нагрудного знака лауреата Премії (додатки 2, 3).
( Постанову доповнено новим пунктом згідно з Постановою ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) ; в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
4. Доручити комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання освіти, науки та інновацій, щороку забезпечувати відбір претендентів на здобуття Премії і внесення до 1 грудня відповідного проекту постанови на розгляд Верховної Ради України.
( Пункт 4 в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
5. Кабінету Міністрів України щороку при розробленні проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки, необхідні для здійснення заходів з виплати Премії, виготовлення відповідних дипломів і нагрудних знаків.
( Пункт 5 в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
Голова Верховної Ради України
О.МОРОЗ
м. Київ
14 вересня 2006 року
№ 131-V
Додаток 1
до Постанови Верховної Ради України
від 14 вересня 2006 року № 131-V

ПОЛОЖЕННЯ

про Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти

1. Премія Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (далі - Премія) запроваджується з метою піднесення ролі та авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці.
2. Премія присуджується педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти за:
особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання дітей та молоді, формування у них національних і загальнолюдських цінностей, утвердження національної ідеї, патріотизму, активної громадянської позиції, у забезпеченні інтеграції освіти України в європейський та світовий освітній простір, у підвищенні доступності освіти, у реалізації конституційного права громадян України на здобуття якісної освіти;
розроблення і впровадження нових технологій, оновлення змісту і методичного забезпечення навчального процесу, які сприяють підвищенню якості освіти і виховання; створення підручників, навчальних посібників, педагогічних програмних засобів навчання, в тому числі електронних;
створення умов для здобуття якісної освіти дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, особами, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
інші результати педагогічної діяльності, важливі для розв’язання проблем у сфері навчання і виховання дітей та молоді.
Премія повторно не присуджується.
3. Щороку присуджується 30 премій. Грошова частина Премії становить шістдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому присуджується Премія.
4. Висування кандидатур для присудження Премії проводиться до початку навчального року за місцем роботи претендента із залученням педагогічної громадськості, забезпеченням широкого обговорення та відкритості.
Кандидатури для присудження Премії розглядаються на засіданнях профільних комісій (комітетів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад з обов’язковим оприлюдненням результатів розгляду на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, у друкованих засобах масової інформації.
5. Клопотання про присудження Премії подається до комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання освіти, науки та інновацій, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською радою до 1 листопада року, за який присуджується Премія.
До клопотання додаються відомості про особливі успіхи та досягнення кандидата відповідно до пункту 2 цього Положення.
6. Подання про присудження Премії вноситься на розгляд Верховної Ради України комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання освіти, науки та інновацій.
7. Вручення Диплома лауреата Премії та нагрудного знака лауреата Премії здійснюється в урочистій обстановці у приміщенні Верховної Ради України Головою Верховної Ради України або Першим заступником, заступником Голови Верховної Ради України.
8. Диплом лауреата Премії і нагрудний знак лауреата Премії, який помер, вручається члену сім’ї та залишається у сім’ї померлого. Невиплачена грошова частина Премії переходить у спадщину у встановленому законом порядку.
9. Фінансування видатків, пов’язаних з виплатою Премії, здійснюється за рахунок призначень, передбачених у Державному бюджеті України на обслуговування діяльності Верховної Ради України.
10. Оформлення дипломів лауреатів Премії, їх облік та реєстрація здійснюються Управлінням кадрів Апарату Верховної Ради України.
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) ; в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
Додаток 2
до Постанови Верховної Ради України
від 14 вересня 2006 року № 131-V

ОПИС

Диплома лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти

Диплом лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (далі - Диплом) складається з обкладинки і вкладного аркуша.
Обкладинка Диплома має форму прямокутника розміром 320х440 міліметрів, складеного в один згин по лінії довгої сторони. На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення фасаду будинку Верховної Ради України, в центрі - слова "Диплом лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти".
Обкладинка виготовляється з твердого картону, зовнішній бік якого обтягнутий шкірімітом вишневого кольору. Всередині обкладинки у місці її згину закріплюється синьо-жовта муарова стрічка кольорів Державного Прапора України (співвідношення кольорів 1:1) для вкладного аркуша.
Вкладний аркуш виготовляється з високоякісного крейдованого паперу і має форму прямокутника розміром 297х420 міліметрів, складеного в один згин по лінії довгої сторони.
Ліва внутрішня частина вкладного аркуша забарвлена у пастельні жовто-блакитні кольори, обрамлена рамкою, що утворюється бордюром із графічного зображення гілок калини золотистого кольору.
У нижній площині лівої внутрішньої частини вкладного аркуша розташовано кольорове фотографічне зображення будинку Верховної Ради України, у верхній - графічне зображення нагрудного знака лауреата Премії, напис золотистим кольором "Диплом лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти". У написанні слова "Диплом" використовується давньослов’янський шрифт "Іжиця".
Права внутрішня частина вкладного аркуша забарвлена у пастельний жовтий колір із світло-блакитним зображенням малого Державного Герба України по всьому полю та обрамлена рамкою, що утворюється бордюром із графічного зображення гілок калини золотистого кольору.
На полі правої внутрішньої частини вкладного аркуша фарбою золотистого кольору розміщено текст: "Лауреату Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти за ... рік" (зазначається рік, за який присуджено Премію), прізвище, власне ім’я та по батькові лауреата і назва Постанови Верховної Ради України, якою присуджено Премію.
Диплом скріплюється підписом Голови Верховної Ради України.
( Постанову доповнено додатком 2 згідно з Постановою ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) ; в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )
Додаток 3
до Постанови Верховної Ради України
від 14 вересня 2006 року № 131-V

ОПИС

нагрудного знака лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти

Нагрудний знак лауреата Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (далі - нагрудний знак) має форму кола діаметром 30 міліметрів з опуклим бортиком уздовж зовнішнього краю і увінчаний спадаючими фалдами стрічки у верхній частині.
У центрі лицьового боку нагрудного знака розміщено силуетне зображення фасаду будинку Верховної Ради України на тлі сонця. Фасад будинку Верховної Ради України композиційно розміщено в центрі кола, утвореного розташованим унизу написом "Україна" і розбіжними від нього догори двома лавровими гілками. Усі зображення рельєфні.
На зворотному боці нагрудного знака розміщено напис рельєфними літерами: "Премія Верховної Ради України педагогічним працівникам України". Над написом розташовано зображення малого Державного Герба України.
Нагрудний знак за допомогою прямокутного вушка з’єднується з фігурною колодкою, обтягнутою синьо-жовтою муаровою стрічкою кольорів Державного Прапора України (співвідношення кольорів 1:1).
Нагрудний знак виготовлено з латуні з подальшими позолотою та електрополіруванням.
Нагрудний знак прикріплюється до одягу шпилькою, закріпленою горизонтально на зворотному боці колодки.
( Постанову доповнено додатком 3 згідно з Постановою ВР № 2874-VI від 23.12.2010 (2874-17) ; в редакції Постанови ВР № 1041-IX від 02.12.2020 (1041-20) )