МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
16.03.2011 N 77
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2011 р.
за N 704/19442
Про затвердження Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України
Відповідно до Закону України "Про племінну справу у тваринництві" (
3691-12)
та з метою реалізації державної підтримки селекції в конярстві НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України (далі - Правила), що додаються.
2. Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Пищолка В.А.):
2.1. Забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести цей наказ до відома Національної академії аграрних наук України, Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрації.
3. Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Департаменту фінансів (Кравцов О.О.), Департаменту економіки та управління державною власністю (Бойко О.В.), Асоціації по розведенню та скачках чистокровних верхових коней "Жокей-клуб "Україна" (Згара К.К., за згодою) забезпечити видання цих Правил.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 13.06.2002 N 157 (
z0614-02)
"Про затвердження Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.07.2002 за N 614/6902.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ладику В.І.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр М.В.Присяжнюк
ПОГОДЖЕНО:
В.о. президента Всеукраїнської
асоціації роботодавців В.Биковець
Заступник Керівника
Спільного представницького
органу профспілок,
заступник Голови Федерації
профспілок України С.М.Кондрюк
В.о. Голови
Антимонопольного комітету України Р.Кузьмін
В.о. Президента Національної
академії аграрних наук України В.Ф.Петриченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
16.03.2011 N 77
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 червня 2011 р.
за N 704/19442
ПРАВИЛА
випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України
I. Загальні положення
1.1. Визначені у цих Правилах терміни та поняття вживаються у такому значенні:
аматор - атестована в установленому порядку особа, що бере участь в аматорських скачках/заїздах;
аматорська скачка/заїзд - скачка/заїзд, де беруть участь жокеї-аматори або наїзники-аматори;
антидопінговий центр - це установа, що має право на проведення допінг-контролю;
бар'єрна скачка - різновид скачок з перешкодами;
бокси - спеціально обладнана пересувна конструкція, що складається з окремих пронумерованих кабінок (боксів) для коней з метою вирівнювання учасників скачок на старті та одночасного прийому старту;
веб-сайт - офіційний сайт, що містить інформацію щодо випробувань коней на іподромах України;
виводка - показ, короткочасна виставка коня (покупцям, глядачам, експертній комісії) для проведення експертної оцінки;
гандикап - зрівнювання шансів коней різного віку та класів жвавості на перемогу;
гандикапер - особа, уповноважена розраховувати рейтинг;
гладкі скачки - скачки без перешкод;
експортний сертифікат - документ, виданий країною-експортером про походження, тип та інші якості коней;
жокей - особа, яка професійно займається тренінгом і скаковими випробуваннями коней верхових порід;
заїзд - змагання коней рисистих порід на жвавість;
запис - подача заявки на участь конкретного коня в конкретній скачці або заїзді;
коневласник або власник коня - юридична або фізична особа, що має у своїй власності племінних коней і зазначена в паспорті племінного коня;
контрстартер - помічник стартера, який знаходиться на відстані 50-80 м від лінії старту і повторює команди стартера, у разі фальстарту сприяє поверненню учасників скачки;
мартингал - повід, що фіксує голову коня під час руху;
мікрочипування - проведення ідентифікації коня шляхом імплантації в тіло тварини спеціальної капсули з мікрочипом (траспондером), що має унікальний код;
наїзник - особа, яка професійно займається тренінгом і випробуваннями коней рисистих порід;
орчик - перекладина, що є складовою упряжі для запряжних порід;
падок - огороджене місце для сідлання та проводки коней перед стартом;
паспорт коня - документ установленої форми, що підтверджує факт реєстрації коня в державній книзі племінних тварин, містить інформацію про його походження, власника та ідентифікаційні дані;
перезаявка - підтвердження заявки або зміни до заявки;
проминка - нетривала розминка коня перед скачкою/заїздом;
скакове коло, скакова/бігова доріжка - спеціальна доріжка, облаштована для тренінгу та випробування коней;
скачка - змагання коней верхових порід на швидкість;
старт - початок змагання;
стартер - суддя на старті, що стежить за порядком і визначає момент старту;
стипль-чез - скачка з подоланням нерухомих перешкод польового типу;
фальстарт - перетинання лінії старту без команди стартера;
фінішна пряма - заключні 400-500 метрів дистанції скачки/заїзду;
хердель - не закріплена на скаковій доріжці перешкода з прутів, набитих у дерев'яну рамку, яка має висоту 75 см, ширину не менше 12 м, нахил 75 град. і верхню частину, що вільно прочісується;
шори - щитки на вуздечці для очей.
1.2. Ці Правила визначають порядок проведення випробування племінних коней на іподромах України відповідно до вимог чинного законодавства з племінної справи у тваринництві та Міжнародної федерації керівних органів з випробувань (International Federation of Horseracing Authorities).
1.3. Випробування племінних коней проводять з метою виявлення їх робочої продуктивності. Основні показники робочої продуктивності коней для:
швидкоалюрних порід - жвавість, кількість виграних перших місць, виграш традиційних призів, сума виграшу;
ваговозних порід - комплексна оцінка за результатами змагань з триборства.
Результати випробувань використовуються в селекційно-племінній роботі для проведення оцінки тварин за власною продуктивністю.
1.4. Організація проведення випробувань коней проводиться відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України.
1.5. Організаторами випробувань є селекційні центри з конярства, що займаються селекційно-племінною роботою з розведення коней. Відбір поголів'я коней для проведення випробувань на іподромах України проводять селекційні центри з конярства, перелік коней затверджується експертною комісією, яка створюється за наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України. До її складу входять представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, селекційних центрів, спеціалісти іподромів тощо.
1.6. Відбір поголів'я коней для проведення випробувань забезпечують організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні, залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України в установленому законодавством порядку, за наявності статусу селекційного центру.
1.7. Різновиди іподромних випробувань - міжнародні та всеукраїнські кінноспортивні змагання, у тому числі в російських трійках, парних запряжках, а також чемпіонати тощо. Крім випробувань, на іподромах проводять виводки.
1.8. Результати випробувань племінних коней, що проведені на іподромах, використовуються для оцінки робочої продуктивності коней.
1.9. Коні орловської рисистої породи, народжені за кордоном, можуть брати участь у розіграші всіх традиційних призів, якщо вони зареєстровані у племінній книзі орловської породи та мають документи, передбачені цими Правилами.
1.10. Коні інших рисистих порід, народжені за кордоном, можуть брати участь у розіграші традиційних призів, якщо вони зареєстровані у племінній книзі, належать українським коневласникам та мають документи, передбачені цими Правилами.
1.11. Коні чистокровної верхової породи, які мають паспорти, видані організаціями з ведення племінних книг, що входять до переліку затверджених Міжнародним комітетом з племінних книг (International Stud Book Committee - I.S.B.C.), допускаються до участі в скачках на іподромах України за умови:
на один старт - за наявності паспорта (оригіналу), у якому зроблено запис про ввезення коня в Україну, скріплений печаткою організації з племінного обліку країни реєстрації коня, а також відомостей про результати його випробувань на іподромах;
на два і більше старти - за умови реєстрації коня у племінній книзі з підтверджуючим записом у паспорті, де вказуються власник, дата реєстрації, скріпленим печаткою організації з племінного обліку та реєстрації коня в Україні.
1.12. Коні чистокровної верхової породи допускаються до випробувань за наявності електронного маркування/мікрочипування.
1.13. Дотримання цих Правил при проведенні випробувань племінних коней забезпечується суддівською колегією іподрому.
1.14. Результати випробувань, проведених не за цими Правилами, не реєструються і в селекційно-племінній роботі не враховуються.
1.15. На іподромах України реєструють всеукраїнські рекорди і рекорди місцевого значення за породою, статтю, віком, дистанцією, досягнуті у розіграші призу.
З числа рекордів виділяють абсолютні рекорди порід, що розводяться і реєструються в Україні, - найвищі досягнення на кожну з дистанцій незалежно від статі і віку коней, виду випробувань.
На кожному іподромі ведеться реєстрація рекордів, установлених на даному іподромі, які розглядаються та реєструються суддівською колегією та керівництвом іподрому.
Всеукраїнські рекорди реєструються на іподромах, які мають відповідне технічне обладнання (фотофініш, автоматичні секундоміри, відеозапис, допінг-контроль), та селекційними центрами з конярства.
1.16. До участі у тренінгу, випробуваннях та суддівстві випробувань племінних коней на іподромах України допускаються судді, тренери, наїзники, жокеї та аматори, що пройшли атестацію та допущені до участі у випробуваннях відповідно до Положення про атестацію осіб, які займаються тренінгом, випробуваннями та суддівством випробувань племінних коней верхових, рисистих і ваговозних порід, і присвоєння їм кваліфікаційних звань, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 липня 2013 року N 401 (
z1234-13)
, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2013 року за N 1234/23766, за умови наявності медичної довідки і страхового поліса про добровільне страхування життя або від нещасних випадків (за наявності).
1.17. Забезпечення охорони праці осіб, зайнятих у випробуваннях племінних коней, здійснюється відповідно до чинного законодавства.
II. Діяльність іподромів
2.1. Проведення випробувань забезпечують суб'єкти племінної справи у тваринництві зі статусом іподрому, який присвоюється в установленому законодавством порядку. Іподроми мають у своєму розпорядженні комплекс споруд та технічне обладнання.
2.1.1. Перелік обов'язкових споруд:
конюшні;
ветеринарний лазарет;
карантинне відділення;
кузня;
тренувальні та призові доріжки;
трибуни для глядачів;
приміщення для суддівської колегії, розташоване напроти фінішного стовпа, що забезпечує вільний огляд усієї скакової/бігової доріжки;
падок - поблизу трибун;
вагова для зважування жокеїв.
2.1.2. Мінімальне технічне обладнання іподромів:
техніка для догляду за доріжками;
техніка для доставки кормів та вивезення гною;
стартові бокси (для верхових порід);
стартова машина (для рисистих порід);
хронометр та секундоміри;
фотофініш;
радіообладнання для коментування випробувань та зв'язку суддів з суддівською;
табло для оголошення результатів.
2.2. Категорії іподромів, що проводять випробування коней верхових порід, наведені у додатку 1, поділяються на три категорії залежно від наявності споруд, їх обладнання та технічного оснащення.
2.3. Основні функції іподромів:
2.3.1. Підготовка та технічне забезпечення проведення випробувань.
2.3.2. Дотримання технології проведення випробувань, що забезпечує об'єктивну і достовірну оцінку робочої продуктивності/скакового класу коней.
2.3.3. Облік результатів випробувань.
2.3.4. Взяття промірів коней для контролю за їх розвитком під час випробувань.
2.3.5. Розміщення на офіційному веб-сайті інформації про результати випробувань та промірів коней.
2.4. Забезпечення випробування коней на іподромах здійснюється на підставі договорів.
2.5. Правильність дистанцій, довжину, стан призових та тренувальних доріжок і розстановку дистанційних знаків, своєчасність підготовки секундометричного та фотофінішного обладнання, стан стартових боксів та стартової машини перевіряються комісією іподрому в присутності представників організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні.
2.6. Іподроми складають календарний розклад розіграшу традиційних призів до:
початку скакового сезону за 45 днів - для коней верхових порід;
1 грудня (на наступний рік) - для коней рисистих і ваговозних порід.
Календарний розклад розіграшу традиційних призів доводиться іподромом до відома селекційних центрів, власників коней і публікується в чергових програмах випробувань.
2.7. Адміністрація іподрому в день розіграшу зобов'язана забезпечити присутність на іподромі:
медичного працівника та автомобіля швидкої допомоги;
фахівця антидопінгового центру.
2.8. Улаштування бігових та скакових доріжок на іподромах:
2.8.1. Коней випробовують на спеціально обладнаних бігових/скакових доріжках.
Вимоги до доріжок:
бігова доріжка:
довжина - не менше 1000 м;
ширина - не менше 15 м;
форма - еліптична;
кут нахилу на віражах усередину кола - від 3 до 11 градусів;
фінішна пряма - не менше 300 м;
скакова доріжка:
довжина - не менш 1600 м;
ширина на прямих відрізках - не менш 15 метрів;
форма - допускається різна конфігурація;
радіус повороту не менш 100 метрів;
фінішна пряма - не менше 400 м.
2.8.2. Покриття доріжок - ґрунтове, піщане, трав'яне або штучне, обов'язково однорідне впродовж усієї довжини. Товщина рихлого ґрунту або піску для ґрунтових і піщаних доріжок - min 10 см, max 15 см.
На доріжці не допускаються:
наявність незасіяних галявин та висота трав'яного покриву понад 10 см - для трав'яної;
зменшення або перевищення товщини рихлого або піщаного шару відносно граничних норм;
наявність вибоїв, ям, каміння та будь-яких сторонніх предметів, що порушують однорідність покриття доріжок, у тому числі грудок, діаметр яких понад 5 см.
2.8.3. Призові та тренувальні доріжки розмічають дистанційними знаками, що позначають місця стартів на різні дистанції, межі окремих відрізків дистанції (кожні 400 або 500 метрів) та фінішу. Проходження дистанцій під час випробувань фіксується секундоміром.
Дистанційні знаки (щитки з цифрами) розміщуються на внутрішній брівці доріжки.
Призові доріжки оснащують канатом.
2.9. Адміністрація іподрому забезпечує:
безпечність проведення тренувань та випробувань, устрою брівки, дощових стоків на доріжках, установлених дистанційних знаків;
належний стан доріжок;
проведення регулярного поливу, розрівнювання і розгладжування верхнього шару доріжок.
2.10. Вимірювання довжини доріжок і окремих дистанцій проводиться на початку кожного сезону, після ремонту та після проведення інших заходів, які могли бути причиною зміни довжини доріжки, відповідно до пункту 2.5 цього розділу.
Вимірювання довжини доріжки проводять металевою стрічкою або спеціальними вимірювальними приладами, відступивши від внутрішньої брівки доріжки на один метр. Вимірюють загальну довжину та окремі дистанції доріжок.
Про результати вимірювання довжини доріжки складається акт (додаток 2).
III. Організація випробування коней
3.1. Комплектування іподромів кіньми:
3.1.1. Випробування коней верхових і рисистих порід починають з дворічного віку, ваговозних - з чотирирічного (вік коней вираховується з 1 січня року народження).
3.1.2. Сезон випробувань коней верхових порід на іподромах України триває не менше 150 днів. Початок скакового сезону припадає на квітень-травень залежно від кліматичної зони місцезнаходження іподрому.
3.1.3. Випробування коней рисистих порід проводяться протягом року. Під час бігового сезону допускається двотижнева перерва - в березні або в грудні.
Випробування коней рисистих порід дворічного віку починають з 1 квітня.
3.1.4. До участі у випробуваннях не допускаються:
жеребні і підсисні кобили;
коні, сліпі на одне чи обидва ока;
мерини в розіграші основних традиційних призів.
3.1.5. До випробовувань допускаються коні віком, років:
верхових порід:
у гладких скачках - кобили - з 2 до 6, жеребці та мерини - з 2 до 12;
у стипль-чезах - кобили - з 4 до 6, жеребці та мерини - з 4 до 12;
у бар'єрних скачках - кобили - з 3 до 6, жеребці і мерини - з 3 до 12;
рисистих порід: кобили - з 2 до 10, жеребці та мерини - з 2 до 14;
ваговозних порід:
жеребці і кобили - з 4 до 8.
3.1.6. Кінь приймається до іподрому на випробування за наявності таких документів:
ветеринарного свідоцтва, що підтверджує благополуччя тварини та місця, звідки вона вивезена, щодо інфекційних захворювань згідно з ветеринарним законодавством України;
паспорта коня;
для імпортованих коней - експортного сертифіката;
поліса страхування коня від ризиків загибелі або травматизму під час проходження випробувань, за бажанням коневласника;
картки обліку результатів випробувань коня на іподромі, якщо до цього він проходив випробування на інших іподромах.
3.1.7. Протягом трьох днів після прибуття коней на іподром комісія іподрому в складі зоотехніка, ветлікаря, тренера і представника коневласника проводить індивідуальний огляд коней. Під час огляду перевіряються ідентичність коней відповідно до наданих документів, стан здоров'я та недоліки екстер'єру (за наявності), які можуть впливати на робочу продуктивність коня.
3.1.8. При відправці коня з іподрому коневласнику видається картка обліку результатів випробувань коня на іподромі, ветеринарне свідоцтво і повертається паспорт коня. У паспорті коней чистокровної верхової породи робиться відмітка про те, що кінь проходив випробування на цьому іподромі.
3.2. Суддівська колегія іподрому та її діяльність:
3.2.1. Суддівська колегія створюється для здійснення суддівства та визначення результатів випробувань коней на іподромі.
Усі судді повинні мати свідоцтва про присвоєння кваліфікаційних звань, що дозволяють здійснювати суддівство випробування племінних коней на іподромах України.
3.2.2. До складу суддівської колегії входить непарна кількість суддів, але не менше трьох, у тому числі: головний суддя - голова колегії із правом вирішального голосу, суддя-секретар.
Кандидатури членів суддівської колегії погоджуються з організацією з племінного обліку та реєстрації коней в Україні.
3.2.3. Суддівська колегія незалежна у своїй діяльності. Під час проведення випробувань адміністрація іподрому не має права втручатися в роботу суддівської колегії.
Суддівська колегія забезпечує правильність визначення результатів випробувань.
Грубими порушеннями з боку членів суддівської колегії є:
фальсифікація результатів випробувань або записів у племінних документах коня;
необ'єктивні рішення членів суддівської колегії, які впливають на результати скачки/заїзду та дискваліфікацію виступів.
3.2.4. Головний суддя призначається і звільняється адміністрацією іподрому.
3.2.5. Суддівська колегія призначається наказом директора іподрому.
3.2.6. До суддівської колегії не можуть входити власники випробовуваних коней і особи, що перебувають у близьких родинних стосунках з жокеями/наїзниками, тренерами і власниками коней (батьки, чоловіки, дружини, брати, сестри, діти).
3.2.7. Функції суддівської колегії:
керує проведенням випробувань коней згідно з цими Правилами та контролює їх виконання учасниками випробувань;
виносить рішення щодо учасників випробування про обмеження або усунення від поточних випробувань за порушення ними цих Правил;
контролює правильність дистанцій призових доріжок, розстановку на них знаків, наявність свідоцтв в учасників випробувань;
приймає рішення про відміну випробувань через несприятливі погодні умови (мороз нижче -20 град.С, погана видимість тощо) та непідготовленість доріжок і технічних засобів, що обслуговують випробування;
визначає місця, що вибороли коні, та має право (за необхідності) визнати результати скачки/заїзду недійсними за результатами розгляду прийнятих протестів та інших заяв на підставі відеоматеріалів, пояснень від жокеїв/наїзників, тренерів та інших осіб, що задіяні в проведенні випробувань;
разом з представником адміністрації іподрому складає акти про інциденти та нещасні випадки, що сталися на призовій доріжці, із зазначенням причин та винних осіб;
веде журнал протоколів суддівської колегії (додаток 3) та забезпечує ознайомлення директора іподрому з протоколами випробувань для вжиття заходів щодо поліпшення організації випробувань не пізніше наступного дня після випробувань.
До журналу заносяться відомості про:
погодні умови, стан доріжки в день випробувань;
кількість заїздів, коней, яких знято з випробувань, із зазначенням причин;
зафіксовані порушення цих Правил із застосуванням обмежень з обґрунтуванням порушення цих Правил і поясненнями порушника;
визнання скачки/заїзду такими, що не відбулися;
інциденти та вжиті заходи;
висновок та пропозиції щодо проведення випробувань.
3.2.8. Суддівська колегія приймає рішення простою більшістю голосів. Рішення суддівської колегії про порядок приходу коней до фінішу і присудження призових місць учасникам є остаточним за умови, якщо випробування проведені відповідно до вимог цих Правил.
3.2.9. Протокол суддівської колегії підписують головний суддя, суддя-секретар і члени суддівської колегії.
3.2.10. Присутність сторонніх осіб у приміщенні суддівської колегії під час випробувань заборонена.
3.2.11. Головний суддя здійснює керівництво з проведення випробувань:
забезпечує дотримання цих Правил;
вирішує питання, пов'язані з порядком і технікою проведення випробувань, згідно з цими Правилами;
керує суддівською колегією і розподіляє обов'язки між членами суддівської колегії;
приймає протести та інші заяви, пов'язані з проведенням випробувань, від учасників випробувань і суддів;
отримує пояснення щодо порушень цих Правил від жокеїв/наїзників, тренерів та інших осіб, що задіяні в проведенні випробувань;
усуває від суддівства членів суддівської колегії, інших суддів та персонал, якщо вони здійснили порушення цих Правил або не справляються зі своїми обов'язками;
усуває від участі в скачках/заїздах жокеїв/наїзників, що перебувають під дією алкоголю або наркотичних речовин, травмованих або за наявності інших медичних показань;
дає старт, а при невдалих стартах - оголошує фальстарт;
спостерігає за перебігом кожної скачки/заїзду;
підписує протоколи про результати випробувань;
знімає коней з випробувань поточного дня у таких випадках:
за висновком чергового ветлікаря;
за наявності у жокея нестатку або надлишку ваги;
через несправність екіпажу, збруї, спорядження та проблеми з ковкою, які перед початком скачки/заїзду неможливо усунути;
через кульгавість коня, виявлену під час проминки або на старті;
через непокору коня жокею/наїзнику при поданні коня на проминку або на старт;
через непокору коня при його поданні в стартовий бокс протягом п'яти хвилин;
при виїзді на старт жокея/наїзника, який не оголошений у програмі випробувань.
3.2.12. Судді - члени суддівської колегії:
контролюють перебіг скачки/заїзду, стежать за виконанням цих Правил та за правильністю ходу коней;
фіксують порушення, збої, проскачки, перехоплення тощо, порядок приходу коней до фінішу та їх результати;
контролюють відповідність нумерації коней і жокеїв/наїзників перед стартом;
беруть участь в обговоренні та прийнятті рішень.
3.2.13. Суддя-секретар:
веде журнал протоколів суддівської колегії згідно з підпунктом 3.2.7 цього пункту;
приймає від технічного персоналу повідомлення про всі зміни в програмі випробувань і передає їх коментатору для оголошення;
фіксує порядок приходу коней до фінішу та їх результати.
3.3. Представники іподрому, які задіяні у проведенні випробувань коней:
3.3.1. Стартер:
керує та стежить за вчасним і правильним подаванням коней на старт відповідно до їх нумерації;
дає команду учасникам випробувань щодо заходження коней у стартові бокси для верхових порід, вирівнювання на старті, керує рухом стартової машини;
подає команду "старт", а за необхідності - "фальстарт";
інформує суддівську колегію про порушення правил старту;
уносить до суддівської колегії пропозиції щодо зняття учасників зі старту в разі порушення жокеєм/наїзником дисципліни на старті або створення на старті конем будь-якого з учасників небезпечної ситуації для інших учасників.
3.3.2. Контрстартер (за відсутності стартової машини або в гандикапах) - за командою стартера або головного судді подає сигнал (часту відмашку прапорцем) про фальстарт у разі порушення правил старту учасниками скачки/заїзду.
3.3.3. Суддя в падоку:
стежить за відповідністю зазначених у програмі коней шляхом перевірки ідентифікаційних прикмет коня з даними паспорта (для верхових порід - мікрочипування), кольорів камзолів та шоломів, стартових номерів жокеїв і коней, справністю спорядження, зовнішнього вигляду жокеїв;
забезпечує порядок у падоку, вчасний виїзд усіх учасників скачки/заїзду на парад;
інформує суддівську колегію про порушення цих Правил;
з'ясовує причини нещасних випадків або з'їзду з доріжки коней, що не закінчили дистанцію, і терміново повідомляє про це головному судді.
3.3.4. Суддя на вагах:
здійснює зважування жокеїв до та після скачки, звіряє результати зважування і в разі невідповідності фактичної ваги вазі, що зазначена у програмі, терміново повідомляє про це суддівську колегію;
перевіряє атестаційні посвідчення та свідоцтва про присвоєння кваліфікаційного звання жокеїв.
3.3.5. Черговий лікар ветеринарної медицини:
стежить за станом здоров'я коней, що беруть участь у випробуваннях, вживає необхідних заходів у разі раптового захворювання або травм коней;
подає головному судді письмовий висновок про зняття коней з випробувань за ветеринарними причинами;
перевіряє стан коней перед скачкою/заїздом і після, а під час багатогітових призів - між гітами;
перевіряє стан ковки коней перед скачкою/заїздом;
забезпечує умови для проведення антидопінгового контролю;
перевіряє наявність відповідних ветеринарних документів;
повідомляє головного суддю про випадки негуманного поводження жокеїв/наїзників з конями під час випробувань.
3.3.6. Представник адміністрації іподрому:
контролює дотримання внутрішнього розпорядку дня випробувань;
вирішує під час випробувань усі питання від імені адміністрації іподрому;
перевіряє готовність доріжок, технічних служб, стартових боксів, стартової машини, задіяних у проведенні випробувань.
3.3.7. Коментатор інформує по радіо відвідувачів іподрому про перебіг скачок/заїздів та їх результати, повідомляє про всі зміни в програмі випробувань, робить необхідні оголошення.
3.3.8. Хронометрист забезпечує чітку фіксацію жвавості кожного коня в мить перетинання лінії фінішу, а також жвавість скачки/заїзду за окремими відрізками дистанції.
3.3.9. Медичний працівник надає першу медичну допомогу постраждалим жокеям, наїзникам, іншому персоналу, подає головному судді висновок про усунення жокеїв/наїзників від випробувань за станом здоров'я, а також у разі необхідності вносить пропозицію щодо проведення наркологічного огляду жокеїв/наїзників та/або персоналу, що обслуговує випробування.
3.4. Призи поділяються на групові, традиційні, обмежувальні, міжнародні, іменні, аматорські та спонсорські.
3.4.1. Групові призи - призи вищої категорії, розігруються приблизно в одні й ті самі строки, на одному й тому самому іподромі, за одними умовами.
3.4.2. Традиційні призи мають найбільше значення для селекції і розігруються щорічно в установлені календарні строки з дотриманням умов для коней певних порід і віку. Традиційні призи мають однакову назву на всіх іподромах України.
Традиційні призи поділяються на призи національного та місцевого значення.
При розіграші традиційних призів пільги не застосовуються.
3.4.3. Обмежувальними вважають такі призи, участь коней у розіграші яких регламентується будь-якими умовами: породою, статтю, місцем народження, рівнем робочої продуктивності тощо.
3.4.4. Міжнародні призи розігруються за участю коней України та інших держав. Розіграш міжнародних призів проводиться за умовами, що визначаються спеціально для конкретного розіграшу організаторами призу.
3.4.5. Іменні призи розігруються на честь будь-якої події, знаменної дати, підприємства, установи, організації, особи, ювілею тощо.
3.4.6. Спонсорські призи розігруються за бажанням спонсора (фізичної або юридичної особи).
3.4.7. Аматорські призи розігруються тільки за участю аматорів, а також конюхів, інших працівників іподрому, які не є професійними жокеями/наїзниками. Перед подачею заявок на участь в аматорському призі адміністрація іподрому повинна перевірити у цих осіб практичні навички їзди, наявність страхового поліса, медичної довідки та ознайомлення з цими Правилами.
IV. Випробування коней рисистих порід
4.1. Умови:
4.1.1. Для участі у випробуваннях коні, які раніше не випробовувалися на іподромі, повинні пройти кваліфікацію: показати у кваліфікаційному заїзді жвавість, не нижчу за стандартну.
4.1.2. Стандарт жвавості встановлюється відповідно до показників перспективного плану роботи за породами виробничим відділом на кожному іподромі для всіх вікових груп за породами та сезонами.
Вимоги до стандарту жвавості публікуються в програмах випробувань.
За несприятливих погодних умов під час випробувань стандарт жвавості може бути змінений суддівською колегією.
4.1.3. Проходять кваліфікацію коні, що двічі поспіль були дискваліфіковані за проскачку, зайві збої, неправильний хід або мали перерву у виступах більше шести місяців.
Результати кваліфікаційних заїздів реєструються суддівською колегією в порядку, встановленому підпунктами 4.13.2, 4.13.6 пункту 4.13 цього розділу. За участь у кваліфікаційних заїздах призові суми не нараховуються.
4.1.4. Коні рисистих порід випробовуються у своїй віковій групі. Залежно від кількості коней, які беруть участь у випробуваннях, вони ранжуються залежно від суми виграшу (додаток 4) від мінімальної до максимальної, розподіляються на заїзди з дотриманням послідовності місць, які вони посіли в ранжирі. При розіграші традиційних призів стартові номери розподіляються шляхом жеребкування. Кількість заїздів визначається, виходячи з технічних можливостей іподрому.
4.1.5. Виробничий відділ іподрому може дозволити, як виняток, випробування видатних коней віком 2 і 3 роки відповідно з 3- і 4-річними конями, починаючи з 1 червня.
З 1 червня 3-річних коней дозволяється випробовувати з кіньми 4-річного та старшого віку в гандикапах, а 4-річних - з кіньми старшого віку.
При спільних випробуваннях коней різного віку вартість призів визначається за вартістю призів для коней старшого віку.
Коней орловської рисистої породи дозволяється залучати до участі у розіграші відкритих призів з конями інших рисистих порід.
4.1.6.
При надходженні на іподром рисаків, які раніше проходили випробування на інших іподромах, запис їх на участь у розіграші призів проводиться згідно з сумою виграшу.
4.2. Види випробувань, дистанції:
4.2.1. Коней рисистих порід випробовують на жвавість у качалках і під сідлом.
4.2.2. Стандартними дистанціями вважаються 1600, 2400, 3200, 4800, 6400 м.
4.2.3. У качалках випробовують коней у заїздах у віці:
2 роки - на дистанцію 1600 м в один гіт;
3 роки - на дистанцію 1600 м в один гіт, з 1 червня - на 1600 м в два гіти і на 2400 м;
4 роки - на дистанцію 1600 м в один і два гіти, на 2400 м, з 1 червня - на 1600 м в три гіти, на 3200 м, а також з кіньми старшого віку;
старше 4 років - на дистанцію 1600 м в один, два і три гіти, на 2400, 3200 м, а з 1 червня - на 4800 та 6400 м.
4.2.4. Випробування коней риссю під сідлом проводять у заїздах з чотирирічного віку тільки в один гіт на дистанцію до 2400 м. Вага вершника довільна. Забороняється застосування шпор.
4.3. Норми виступів:
4.3.1. Виступи коней проводяться відповідно до плану випробувань коней на поточний місяць, який складається виробничим відділом іподрому відповідно до норм виступів коней.
4.3.2. Норми виступів рисистих коней:
Таблиця
------------------------------------------------------------------
| Вік коня | Норма виступів на місяць |
| |--------------------------------------|
| | середня | максимальна |
|-------------------------+-----------------+--------------------|
| 2 роки | 1,5 | 3 |
|-------------------------+-----------------+--------------------|
| 3 роки | 2 | 4 |
|-------------------------+-----------------+--------------------|
| 4 роки і старше | 2,5 | 5 |
------------------------------------------------------------------
Для кращих коней норми виступів установлюють індивідуально.
Участь у заїздах на дистанцію 2400 м рахується за 1,5 виступи, в обох гітах 2-гітового призу та на дистанцію 3200 м - за 2 виступи, в трьох гітах 3-гітового призу і на дистанцію 4800 м - за 3 виступи.
4.3.3. Для коней будь-якого віку дозволяється участь у розіграші не більше як одного призу на день.
4.3.4. Кількість коней у заїздах повинна бути не менше чотирьох.
4.4. Розіграш призів:
4.4.1. Розіграш традиційних призів за списком згідно з додатком 5 до цих Правил для коней рисистих порід є відкритим для участі коней орловської рисистої породи.
Коней, що намічені для участі в розіграші основних традиційних призів (Барса, Великий чотирирічний (Дербі)), попередньо оглядає експертна комісія іподрому. Комісія може встановлювати вимоги до класу жвавості, довічного виграшу коней та проводити експертну оцінку коней на їх відповідність типу породи.
4.4.2. Обов'язкові призи до розіграшу на всіх іподромах України:
для орловської рисистої породи - Вітра, Великий трирічний орловський, Вступний орловський, Вальса, Кріпиша, Осінній орловський, пам'яті професора П.М.Кулешова, Барса, "Отклика", Диканьки, Піона, Румби, Іпика, пам'яті графа Орлова, Дібрівського кінного заводу;
для рисистих порід - Вступний відкритий приз, Ідеала, Великий трирічний відкритий, Будущності, Осінній відкритий, пам'яті професора В.О.Вітта, Великий чотирирічний (Дербі), Гільдійця, Великий відкритий приз для кобил, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Еліти, України, на честь Дня Перемоги, на честь Дня Незалежності, Іподрому, на честь дня Конституції.
4.4.3. Двогітові призи.
При розіграші двогітових призів участь у другому гіті не обов'язкова.
Переможець і призери визначаються за кращою жвавістю в будь-якому правильно здійсненому гіті.
Другий гіт відбувається за умови участі в ньому не менше двох учасників. Результат гіта враховується в звичайному порядку.
4.4.4. Розіграш призів з півфіналами.
При розіграші призу з півфіналами у фінальний заїзд допускається заздалегідь обумовлена комісією із запису кількість коней, які показали найкращу жвавість у півфінальних заїздах.
Якщо під час проведення другого чи третього півфінального заїзду різко змінилися погодні умови, до фінального заїзду допускаються призери напівфінальних заїздів.
Визначення номерів на старті у фіналі проводиться жеребкуванням за годину до початку змагання.
Півфінальних заїздів може бути два і більше залежно від кількості заявлених на приз коней.
4.4.5. Тригітові призи.
При розіграші тригітових призів участь у двох перших гітах обов'язкова, у третьому - не обов'язкова. Переможець і призери визначаються за найменшою сумою зайнятих місць у двох будь-яких правильно зроблених гітах при обов'язковому зайнятті в одному з них першого місця. За умови однакової суми місць у кількох коней перевага віддається коню, який має найменшу суму жвавості в тих гітах, які враховуються для визначення суми місць.
Третій гіт може відбуватися за умови участі в ньому не менше двох учасників.
Наїзник, який з'їхав в одному з перших гітів без поважної причини, позбавляється права на подальшу участь у розіграші призу.
4.4.6. Гандикапування рисистих коней.
Окремі іменні призи розігруються в гандикапах, які проводяться з метою зрівнювання шансів коней різного віку або таких, що мають різну суму виграшу, а також для підвищення спортивного інтересу до випробувань.
Коні рисистих порід гандикапуються дистанцією. Гандикапи за відстанню проводяться для рисистих коней з трирічного віку на різні дистанції - від 1600 м і більше залежно від довжини та інших особливостей доріжки.
При випробуванні в гандикапах на лінію старту основної дистанції становлять коней молодшого віку з найменшою сумою виграшу. Решту коней розміщують за ними, виходячи з умов гандикапу. Лінії старту для коней різних груп установлюють з інтервалами 20 м один від одного.
Види гандикапів:
за віком - беруть участь коні 3 років і старше. Коні 3 років беруть старт з основної дистанції, коні 4 років дають фору 20 м, коні старшого віку - 40 м;
за сумою виграшу - розігруються для коней одного віку. Критерієм гандикапування є сума виграшу, на базі якої визначається дистанція для кожного коня.
Розмір фори у всіх гандикапах не повинен перевищувати: для коней 3 років - 60 м, 4 років і старшого віку - 80 м.
Для запобігання аварійним ситуаціям гандикапер повинен слідкувати, щоб у кожній клітці було не більше чотирьох коней.
4.5. Установлення рекордів:
4.5.1. Рекорди реєструються суддівською колегією згідно з підпунктами 4.13.1-4.13.3 пункту 4.13 цього розділу при випробуваннях коней на дистанції:
1600, 2400, 3200 і 4800, 6400 м - у качалках;
1600 і 2400 м - риссю під сідлом.
4.5.2. Рекорди при випробуваннях коней у качалках реєструються окремо за породою, статтю і віком коней та видом випробувань (у качалках, риссю під сідлом).
4.5.3. Рекорди орловських рисаків, показані в спільних випробуваннях з кіньми інших порід, рекорди кобил, показані при спільних випробуваннях з жеребцями, а також коней молодшого віку з кіньми старшого віку реєструються на будь-якому місці. При реєстрації таких рекордів римською цифрою в дужках позначають місце, на якому показана рекордна жвавість.
4.5.4. Про факт установлення рекорду суддівська колегія складає акт, у якому зазначаються: місце, дата і час установлення рекорду; кличка, масть, стать, рік народження, походження, порода, місце народження коня і коневласник; номер заїзду і найменування призу, жвавість на дистанцію і за чвертями; який рекорд перевершено; вид та стан доріжки і метеорологічні умови; відомості про перевірку секундомірів і довжини доріжки.
Акт про встановлення всеукраїнських рекордів надсилається для розгляду та реєстрації до організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні протягом одного місяця після факту його встановлення разом з фотоматеріалами старту і фінішу.
4.5.5. Довічним рекордом коня вважається його краща жвавість на будь-яку стандартну дистанцію з перерахунком жвавості для рисистих порід на 1000 м згідно з додатком 6 до цих Правил. Крім того, у довідкових матеріалах фіксується краща жвавість коня на всі дистанції із зазначенням виду старту ("А" - автостарт, без позначки - вольтстарт).
4.5.6. Преміально-призові заохочення за всеукраїнські рекорди виплачуються іподромом, на якому установлено рекорд, згідно з положенням, яке розробляється кожним іподромом.
4.6. Вартість призів та розподіл призових сум:
4.6.1. Кожний грошовий приз, що розігрується, має вартість, виражену в балах та гривнях, яка визначається іподромом, виходячи з наявного власного призового фонду.
4.6.2. Спонсорство призів сумою, що перевищує призовий фонд іподрому (на кожний конкретний приз), надає право іподрому враховувати бажання спонсора щодо назви призу.
4.6.3. Призовий фонд іподрому формується за рахунок коштів від платного запису коней на участь у розіграші призів, спонсорських надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством.
4.6.4. Вартість призів та розподіл призових сум:
за 100% береться мінімальна вартість призу, в розіграші якого беруть участь дворічні коні, що не мали виграшу;
для трирічних коней мінімальна вартість призу збільшується на 30%, для чотирирічних коней - на 60 %, для коней старшого віку - на 80% від вартості призу для дворічних коней, що не мають виграшу.
Для коней орловської рисистої породи, що випробовуються у відкритих заїздах, установлюються надбавки до суми виграшу 50%.
4.6.5. Призові суми і кількість платних місць визначаються за кількістю коней, що фактично беруть участь у заїзді (у відсотках від основної призової суми):
за участю 6 і менше коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 30;
за третє місце - 20;
за участю 7-9 коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 25;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 10;
за участю 10 і більше коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 25;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 6;
за п'яте місце - 4.
4.7. Запис коней та програма випробувань:
4.7.1. Запис коней на участь у розіграші призів проводять начальник виробничого відділу, зоотехнік іподрому та коневласник (представник).
Присутність сторонніх осіб при записі коней забороняється.
4.7.2. Порядок запису на участь у розіграші призів: за тиждень до чергового дня випробувань коневласник (представник) подає до виробничого відділу іподрому письмову заявку за формою, наведеною в додатку 7 до цих Правил.
4.7.3. Подання заявки є підтвердженням участі коня у випробуванні.
4.7.4. Начальник виробничого відділу іподрому, який відповідає за запис коней на участь у розіграші призів, веде журнал протоколів запису коней на участь у розіграші призів за формою, наведеною у додатку 8 до цих Правил. Після складання програми не допускається внесення будь-яких змін до записів.
4.7.5. Стартові номери коней у заїзді визначають, виходячи із суми виграшу. Перший номер одержує кінь з найменшою сумою виграшу, другий номер - наступний кінь з більшою сумою виграшу тощо. При однаковій сумі виграшу у кількох учасників стартові номери визначають шляхом жеребкування.
4.7.6. Стартові номери в заїздах на традиційні призи визначають жеребкуванням. У жеребкуванні на участь у розіграші традиційних призів беруть участь наїзники, які заявлені до участі.
4.7.7. За результатами запису на кожний день випробувань складається програма, яка є офіційним документом для проведення випробувань. Програма видається у вигляді брошури. На обкладинці програми випробувань зазначаються назва іподрому, номер програми, день тижня, дата проведення і час початку випробувань.
4.7.8. У програмі щодо кожного заїзду наводяться такі дані: порядковий номер, час проведення (год., хв.), назва призу, стать, порода, вік коней, дистанція заїзду, загальна вартість призу в балах і гривнях, у дужках - вартість призових місць.
4.7.9. Про коней - учасників випробувань у програмі наводять такі відомості: стартовий номер, кличка, масть, стать, рік народження (якщо змагаються коні різного віку), порода (у міжпородних заїздах), походження (батько, мати), власник, місце народження, номер тренувального відділення, сума виграшу, кількість попередніх виступів у даному сезоні, у тому числі кількість перших, других, третіх і четвертих призових місць; краща жвавість на стандартну дистанцію і в перерахунку на 1000 м згідно з підпунктом 4.5.8 пункту 4.5 цього розділу із зазначенням іподрому і виду старту ("А" - автостарт, без позначки - вольтстарт), а також жвавість і зайняті місця в останніх трьох виступах.
4.7.10. Перед стартовим номером коня зазначається номер останнього заїзду, в якому він був записаний. Далі зазначають категорію, ініціали, прізвище наїзника, кольори камзола і головного убору.
4.8. Передстартовий розпорядок:
4.8.1. За півгодини до початку першого заїзду суддя дає сигнал, який сповіщає про початок випробувань на іподромі (один удар дзвона). Про зміни, внесені до програми випробувань, інформують відвідувачів іподрому за 30 хвилин до початку і під час проведення випробувань.
4.8.2. Усі перезаявки від коневласників (представників) приймаються головним суддею не пізніше ніж за годину до початку відповідного заїзду. Якщо перезаявка не була зроблена у цей термін, головний суддя має право зняти коня зі старту.
4.8.3. Кінь може бути знятий із заїзду тільки головним суддею за висновком чергового лікаря ветеринарної медицини іподрому або у випадку, зазначеному у підпункті 4.8.2 цього пункту.
4.8.4. Зазначеного в програмі наїзника можна замінити тільки з поважної причини. Питання про заміну вирішує головний суддя.
4.8.5. Перед кожним заїздом на табло або екрані, встановленому напроти трибун, виставляються номери коней, які братимуть участь у цьому заїзді.
4.8.6. Другий сигнал (два удари дзвона) суддя подає за 10 хвилин до початку чергового заїзду.
За другим сигналом учасники заїзду виїжджають на доріжку, проходять парадом перед трибуною і роблять необхідну розминку коней. При цьому стартер перевіряє відповідність номерів і учасників заїзду.
4.8.7. При виїзді коней на призову доріжку в них праворуч і ліворуч сіделки мають бути великими цифрами і чітко позначені стартові номери, які зазначені в програмі.
4.8.8. За 2-3 хвилини до початку чергового заїзду суддя подає третій сигнал (три удари дзвона), після якого всі учасники за порядком номерів прямують до місця старту і за командою стартера починають змагання.
Учасники випробувань, які не беруть участі в цьому заїзді, повинні залишити призову доріжку. Під час заїзду розминка коней на доріжках іподрому категорично заборонена.
4.9. Види старту:
4.9.1. Загальний старт:
при загальному старті без стартмашини після третього сигналу учасники заїзду, дотримуючись порядку номерів, їдуть тротом до допоміжного стовпа, що знаходиться від лінії старту на відстані 80-100 м. Під контролем стартера наїзники, дотримуючись рівняння на коня під першим номером, посилюють пейс. Стартер дає команду "пішов", опускає прапорець, і заїзд починається.
Фальстарти оголошуються: при аварійній ситуації, поганому рівнянні чи закидці коня. Стартер, контрстартер і суддівська колегія повертають учасників заїзду на вихідну позицію частими ударами дзвона для повторного старту;
при загальному старті із стартмашиною (автостарт) на відстані 350-400 м від лінії старту ставиться спеціальний автомобіль з крилами, що розкриваються і складаються. За третім сигналом (три удари дзвона) учасники прямують до місця старту. У цей час машина розкриває крила.
Учасники заїзду, дотримуючись рівняння і порядку номерів, займають вихідну позицію за стартмашиною.
За командою стартера машина починає повільно рухатись. Перші 100 м стартмашина повільно набирає швидкість до 18-20 км/год. Наступні 100 м машина збільшує швидкість до 28-30 км/год. За 50 м до лінії старту машина набирає максимальну швидкість, складає крила і відривається від коней. Після цього машина їде вперед і "в поле", звільняючи доріжку для учасників заїзду;
при старті у гандикапах старт дається зі стартовими резинками, які слугують для обмеження кожної стартової клітки і відпускаються в мить пуску коней за загальною командою.
Після третього сигналу наїзники шикуються в порядку, який відповідає прийманню старту. За 100 м до стартової клітки наїзники починають рух кроком. Рух починається за учасником, який повинен приймати старт по внутрішній брівці призової доріжки в кожній клітці. Інтервал між конями - півзапряжки.
Після команди стартера "приготуватись" наїзники займають вихідні позиції з польового боку стартової клітки.
Після команди стартера "по місцях" наїзники займають позиції всередині стартової клітки згідно з номерами, причому наїзник коня з головним номером спрямовує його до внутрішньої бровки призової доріжки.
Після команди стартера "пішов" відпускаються стартові резинки, старт дано.
4.9.2. Фальстарти при загальному старті із стартмашиною оголошуються за аварійної ситуації та у випадках, коли хтось з учасників приймає старт попереду крил машини.
У випадку фальстарту із суддівської даються часті удари дзвона.
Після сигналу "фальстарт" учасники заїзду повертаються на стартову позицію для повторного старту.
4.9.3. Фальстарти в гандикапах застосовуються при порушеннях наїзниками стартових номерів і дистанції, а також при аварійних ситуаціях.
4.10. Правила приймання старту:
4.10.1. Доки учасники заїзду не перетнули лінію старту, вони зобов'язані суворо дотримуватися прямолінійного напрямку руху, порядку стартових номерів і рівняння на коня, що приймає старт під першим номером.
Вважається, що заїзд не почався, якщо учасники взяли старт без команди стартера і сигналу із приміщення для суддівської колегії.
4.10.2. Після команди "старт дано" сигнал відбою не дається, а будь-який кінь незалежно від обставин вважається таким, що стартував, відколи він перетнув стартову лінію.
4.10.3. Якщо старт приймається в дві шеренги, коні другого ряду шикуються в спину коням першого ряду згідно із стартовими номерами.
4.10.4. Якщо якогось коня знято із заїзду, ті, що залишилися, зміщуються із зовнішнього боку доріжки на номер, що звільнився.
Коли під час старту автомашиною була набрана певна швидкість, зниження її не допускається, за винятком фальстарту.
4.10.5. Якщо, на думку суддів чи стартера, кінь не підкоряється наїзнику і це може призвести до нещасного випадку або травм, кінь усувається від участі в цьому заїзді.
4.10.6. Усі учасники заїзду зобов'язані дотримуватися правил старту і виконувати вказівки стартера.
4.10.7. Поважними причинами для зняття коня зі старту вважаються: аварія, несправність екіпажу, збруї, закидка коня, травма і розковка коня.
4.11. Правила їзди у заїздах:
4.11.1. Наїзники, що беруть участь у заїзді, повинні прагнути до перемоги, щоб посісти найвище призове місце. Для цього застосовують усі дозволені засоби посилу коня.
4.11.2. Учасникам заїзду, що розпочався, забороняється з'їжджати з доріжки без поважної причини. Учасник, що не закінчив дистанцію, зобов'язаний негайно повідомити суддівську колегію про причину. Поважними причинами вважаються такий стан екіпажу, кінського спорядження, коня або наїзника, коли продовжувати випробування небезпечно, а також ті випадки, коли суддівська колегія оголосила виступ коня дискваліфікованим.
4.11.3. Наїзнику дозволяється змінювати напрямок за умови випередження коней, що йдуть позаду, не менше ніж на півтори запряжки.
4.11.4. При виході на фінішну пряму лідер заїзду повинен дотримуватись взятого напрямку і не заважати можливості його об'їзду як праворуч, так і ліворуч.
4.11.5. Наїзник під час випробувань може посилати свого коня віжками і хлистом, не розмахуючи ними на всі боки і не заважаючи іншим учасникам.
Забороняється:
жорстоке, безглузде використання хлиста, биття коня хлистом "з плеча" на дистанції;
бити хлистом по екіпажу;
брати віжки в одну руку при посилі коня;
використовувати хлист на останніх 400 метрах дистанції понад 8 разів, у тому числі понад 5 разів на останніх 200 метрах дистанції;
застосовувати хлист довжиною понад 125 см та після проходження фінішного стовпа.
4.12. Збої, проскачка, неправильний хід, галоп до стовпа:
4.12.1. Перехід коня з рисі на галоп, якщо при цьому він зробив більше трьох скоків, ураховується як збій. До трьох скоків - перехоплення.
Для коней дворічного віку дозволяються на дистанції три збої.
Для коней трирічного віку і старше на дистанції 1600 м дозволяються два збої, на дистанції 2400 м і більше - три збої.
4.12.2. Якщо кінь збився на галоп, наїзник повинен відразу ж спрямувати його до зовнішньої бровки призової доріжки, не створюючи перешкод іншим учасникам. Якщо це неможливо, необхідно без зниження швидкості дотримуватися того самого напрямку.
Такий стан не вважається припустимою перевагою і не розцінюється як проскачка. Неприпустимо брутально пересмикувати або різко зупиняти коня при збої.
4.12.3. Проскачка визнається в тих випадках, коли кінь на збої виграє відстань, або на відрізку близько 50 м не відстає від інших учасників, або скаче, не підкоряючись наїзнику, близько 100 метрів.
4.12.4. Під неправильним ходом розуміють явне порушення двотактного ритму або синхронності руху кінцівок на жвавій рисі. Неправильний хід визнається у коня в тих випадках, коли він біжить інохіддю або будь-яким видом неправильної рисі на відрізку близько 100 метрів. Якщо при цьому кінь не відстає від інших учасників і наїзник не стримує його, то неправильний хід може бути оголошений і на коротшому відрізку дистанції.
4.12.5. Кінь, що зробив на дистанції заїзду зайві збої, проскачку, мав неправильний хід, пройшов лінію фінішу галопом (галопом до стовпа) або неправильним ходом, дискваліфікується, тобто позбавляється права на посідання призового або залікового місця в цьому заїзді.
4.12.6. Жвавість коня, якого дискваліфіковано за проскачку, збій, неправильний хід або галоп до стовпа, кросинг та тиснення, фіксується з відповідною позначкою і не може бути зареєстрована як довічний рекорд. Три перехоплення прирівнюються до одного збою за дистанцією.
4.13. Контроль за ходом випробувань. Визначення переможців та призерів.
4.13.1. Жвавість коней у всіх заїздах визначається секундомірами або спеціальною апаратурою і враховується з точністю до 0,1 секунди. Секундоміри або спеціальні прилади для визначення жвавості щорічно перед початком сезону випробувань повіряють у територіальних органах центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.
4.13.2. Облік жвавості коней на фініші здійснюється для всіх учасників, жвавість проходження окремих відрізків дистанції враховується лише за лідером заїзду. Фіксується жвавість на кожних 400 м дистанції, а також на першому неповному відрізку нестандартних дистанцій.
4.13.3. Початок і закінчення заїзду фіксується сигналом дзвона в ту мить, коли перший кінь проходить лінію старту та фінішу.
4.13.4. Відомості про коней, що закінчили заїзд на першому і призових місцях, оголошуються тільки після надходження інформації від суддів, а також після розгляду можливих претензій. Усі види претензій щодо даного заїзду приймаються головним суддею протягом п'яти хвилин після фінішу. Після цього протести не розглядаються.
Протест до суддівської колегії можуть подати наїзник - учасник заїзду та коневласник.
4.13.5. Порядок приходу коней до фінішу та їх жвавість визначають у мить торкання голови кожного коня умовної фінішної межі за допомогою спеціальної фотофінішної апаратури або візуально.
4.13.6. Наїзник, під управлінням якого кінь перетнув лінію фінішу першим, вважається переможцем за умови, що суддівська колегія не дискваліфікувала даний виступ.
Згідно з цією умовою і послідовністю приходу коней до фінішу визначаються й інші призери заїзду.
4.13.7. Претензії з боку учасників змагань, коневласників, інших осіб щодо невідповідності коня поданій заявці, породній належності або фальсифікації походження негайно розглядаються суддівською колегією. У разі підтвердження претензії кінь знімається з випробувань, а винних осіб може бути дискваліфіковано і притягнуто до відповідальності згідно з чинним законодавством.
4.13.8. Якщо виступ коня з будь-яких причин дискваліфіковано, то місце, яке він мав посісти, присуджується наступному коневі, що підійшов до фінішу.
4.13.9. Якщо два коня в заїзді пройдуть лінію фінішу одночасно на першому місці (голова в голову), то сума першого і другого призів (місць) ділиться між ними порівну. Цей принцип застосовується щодо всіх коней, які закінчили змагання голова в голову на наступних місцях.
4.13.10. Якщо з будь-яких причин призове місце не розігране, то призова сума залишається в розпорядженні іподрому.
4.14. Випробування коней у російських трійках:
4.14.1. До випробувань у російських трійках допускаються жеребці, кобили та мерини всіх рисистих порід.
4.14.2. Випробування трійок на іподромах можуть проводитися як влітку, так і взимку.
4.14.3. В екіпажі під час випробувань, крім наїзника, перебувають двоє сідоків-помічників. Посилати корінника і пристяжних дозволяється тільки наїзнику.
4.14.4. Коні в трійці повинні бути не молодше: корінник - чотирьох років, пристяжні - трьох років.
4.14.5. Випробування трійок проводять на 1600, 2400, 3200 і 4800 метрів. Алюр: у корінника - рись, у пристяжних - галоп.
4.14.6. Кількість збоїв корінника, що позбавляє трійку права на платне місце: на 1600 м - 4, на 2400 м - 5, на 3200 м і більше - 6. Проскачка і неправильний хід корінника визначаються відповідно до підпунктів 4.12.3, 4.12.4 пункту 4.12 цього розділу, галоп до стовпа - відповідно до підпункту 4.12.5 пункту 4.21 цього розділу.
4.14.7. Призові суми розподіляють між учасниками таким чином (у відсотках):
за участю двох трійок: перше місце - 70, друге місце - 30;
за участю трьох трійок: перше місце - 50, друге місце - 30, третє місце - 20;
за участю чотирьох трійок і більше: перше місце - 50, друге місце - 25, третє місце - 15, четверте місце - 10.
4.14.8. Рекорди російських трійок фіксуються та реєструються іподромами.
V. Випробування коней верхових порід
5.1. Умови:
5.1.1. Для участі у випробуваннях коні проходять кваліфікацію.
Кваліфікаційні скачки проводять для коней, що вперше стартують або які не стартували більше трьох місяців.
Дистанція кваліфікаційної скачки 1000 метрів.
Кваліфікаційні скачки складаються поза залежністю від статі і віку коней, без обліку ваги жокея.
Призові суми за участь у кваліфікаційній скачці не нараховуються.
У всьому іншому при проведенні кваліфікаційних скачок іподроми керуються цими Правилами.
Конем, що пройшов кваліфікацію, вважається той, що спокійно заходить у стартові бокси і здатний рухатися прямолінійно по скаковій доріжці.
5.1.2. З метою зрівняння шансів на перемогу в скачках коней різних скакових здібностей, різного віку і статі застосовується ваговий гандикап, що базується на розподілі коней за віком (додаток 9) та скаковим рейтингом коней верхових порід, визначеним відповідно до методики визначення скакового рейтингу коней верхових порід (додаток 10).
5.1.3. Складання гандикапів покладається на представника організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні, який розраховує вагове навантаження на кожного коня відповідно до його скакового рейтингу за кожною скачкою.
Мінімальним ваговим навантаженням є вага 50 кг.
5.1.4. Мерини несуть таку саму вагу, як і жеребці.
5.1.5. Зменшення ваги на 2 кг проводиться для:
кобил у скачках з жеребцями та меринами;
за умови участі жокея в розіграші всіх призів (крім традиційних), який не вигравав перших місць у 10 скачках.
5.2. Випробуваннях коней у гладких скачках:
5.2.1. Стандартними дистанціями при випробуваннях коней верхових порід у гладких скачках є:
двох років: 1000, 1200, 1400, 1500, 1600 м;
трьох років: 1000, 1200, 1400, 1500, 1600, 1800, 2000, 2400, 2800 м;
чотирьох років і старше: 1000, 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 2400, 2600, 2800, 3200 і 4000 метрів.
5.2.2. Випробування коней чистокровної верхової та інших верхових порід проводять окремо.
5.2.3. Дворічні коні чистокровної верхової породи можуть випробовуватися з конями трьох років і старше в призі Критеріум на дистанцію 1000 м, що розігрується не раніше 15 червня поточного року.
5.2.4. Трирічні коні чистокровної верхової породи мають право брати участь у спільних скачках з конями чотирьох років на дистанції не більше 1600 м, а з 15 червня поточного року - на будь-які дистанції, дозволені для коней трьох років.
5.2.5. Перелік і кондиції традиційних призів для коней верхових порід у гладких скачках коней і умови участі в них наведені у додатку 11 до цих Правил.
5.3. Випробування коней у бар'єрних скачках:
5.3.1. До участі в бар'єрних скачках допускаються жеребці, мерини та кобили трьох років і старше.
Коні трьох років можуть скакати на дистанції 1800, 2000, 2400 і 2800 метрів, а коні старшого віку - на 3000, 3200 і 4000 метрів.
5.3.2. Жеребці та мерини у бар'єрних скачках несуть вагу:
трьох років - 60 кг;
чотирьох років - 62 кг;
п'яти років і старше - 64 кг.
Кобили - відповідно на 2 кг менше.
5.3.3. Перешкоди встановлюють на дистанції скачки з розрахунку по одній через кожні 250-300 м з нахилом 60-70 градусів у бік руху. Остання перешкода повинна розташовуватися не менше ніж за 200 м до фінішу.
5.3.4. Забороняється прикріплювати херделі до землі або до предметів і будов іподрому. Краї перешкод повинні щільно примикати до внутрішньої брівки доріжки. Біля перешкод дозволяється ставити допоміжні укоси, пофарбовані в білий колір, висотою не менш 40 см, довжиною 2 м і більше.
5.3.5. У ході бар'єрної скачки перешкода вважається:
подоланою, навіть якщо вона зрушена з місця або порушена її висота;
неподоланою, якщо:
кінь перед перешкодою виявив непокору, зупинився і жокей з нього впав, перелетівши на інший бік перешкоди;
жокей впав з коня до його стрибка і кінь подолав перешкоду без жокея;
учасник скачки обминув перешкоду.
5.3.6. Якщо жокей впав перед перешкодою, то йому дозволяється піймати коня (при цьому скористатись сторонньою допомогою) і продовжити стрибки з будь-якого місця дистанції перед неподоланою перешкодою.
5.3.7. При проведенні скачок допускається перевищення вагового навантаження до 2,0 кг.
5.4. Випробування коней у стипль-чезах.
Коні чотирьох років випробовуються в стипль-чезах на дистанцію від 3000 до 4000 м, а старшого віку - і на дистанціях 4800, 6000 і 7000 метрів.
5.4.1. Залежно від породи та віку коні, що беруть участь у стипль-чезах, несуть вагу, кг:
верхових порід:
чотирьох років - 67;
п'яти років - 69;
шести років і старше - 70;
при спільних випробуваннях з чистокровними верховими напівкровні породи несуть вагу, кг:
чотирьох років - 62;
п'яти років - 64;
шести років і старше - 65.
5.4.2. При проведенні скачок допускається перевищення вагового навантаження до 4,0 кг.
5.4.3. При проведенні стипль-чезів обов'язковими для виконання на всіх іподромах є такі умови:
на дистанції встановлюють по одній перешкоді через кожні 400 м;
ширина перешкод по фронту не менш 12 м;
перешкоди, що прочісуються по верху, висотою 120-150 см, частина перешкоди, що не прочісується, відповідно - 80-120 см, кам'яні стінки висотою до 90 см;
ширина канав від 3 м до 5 м;
на краях перешкод дозволяється влаштовувати допоміжні укоси з дерев'яних жердин або чагарників;
на відстані 1,5-2 метри від перешкод на тичинах висотою 2 м встановлюються прапорці розміром 50 х 25 см: праворуч за рухом - червоні, ліворуч - білі;
повороти позначаються перехрещеними білими та червоними прапорцями, покажчики напрямку руху - жовтого кольору;
для обмеження маршруту встановлюються прапорці червоного та білого кольорів;
остання перешкода встановлюється не менше ніж за 300 м до лінії фінішу.
5.4.4. Перелік і кондиції традиційних призів при випробуванні коней верхових порід у бар'єрних скачках і стипль-чезах та умови участі в них наведені у додатку 12 до цих Правил.
5.4.5. Забороняється використовувати:
подовжені поводи та інші пристосування фіксації, що сприяють утриманню коней у руках при падінні;
сторонню допомогу при проходженні маршруту та подоланні перешкод, крім випадків піймання коня після падіння та посадки на нього жокея.
5.4.6. Знімаються зі змагань учасники стипль-чезу, які:
не подолали будь-яку перешкоду;
порушили маршрут або правила об'їзду знаків поворотів та інших обмежників;
зайшли під час скачки за внутрішню брівку.
5.4.7. Подоланою вважається перешкода, яку жокей подолав на коні. Після падіння жокей може піймати коня та продовжити стрибки з місця падіння.
5.4.8. При подоланні перешкод учасники використовують будь-яку кількість спроб, при цьому руйнування перешкод, потрапляння в канаву, падіння жокея або коня з жокеєм під час подолання перешкоди та після цього порушеннями не вважаються.
5.4.9. Жокей, що зупинився перед перешкодою через непокору коня або падіння, зобов'язаний по можливості негайно звільнити територію перед перешкодою, щоб не заважати іншим учасникам.
5.4.10. За 50 м до перешкоди жокеям дозволяється змінювати напрямок руху за умови випередження наступних за ними учасників на відстань не менше п'яти корпусів коня. Забороняється долати перешкоду під кутом, якщо наступні учасники перебувають ближче ніж за десять корпусів коня - 20 метрів.
5.4.11. Жокей, кінь якого тричі падав на маршруті, покидає трасу, не заважаючи іншим учасникам, і зобов'язаний негайно звернутися до лікаря ветеринарної медицини.
5.4.12. Із трасою стипль-чезу учасників знайомлять за 24-48 годин до початку змагань.
5.4.13. За 10-12 днів до розіграшу стипль-чезу адміністрація іподрому може заборонити тренування на всій трасі, а для роботи коней призначити певні ділянки, виділивши перешкоди.
5.4.14. Тренування з подоланням перешкод проводяться в присутності представників виробничого відділу, медичного лікаря та лікаря ветеринарної медицини іподрому.
5.5. Норми виступів коней.
Виступи коней проводяться відповідно до плану випробувань коней на поточний місяць.
Максимальна участь у скачках:
для дворічних коней - 2 рази на місяць;
для коней трьох років і старше - 3 рази на місяць.
Для коней будь-якого віку допускається участь в одній скачці на день і не більш двох за тиждень.
5.6. Розіграш призів:
5.6.1. Традиційні призи для коней верхових порід згідно з міжнародною класифікацією поділяються на призи 1, 2 та 3 груп відповідно до переліку і кондиції традиційних призів для коней верхових порід у гладких скачках.
Коней заявляють до участі у Великому Всеукраїнському призі (Дербі), призі Президента України, Великому призі для коней двох років (Приз першої корони) і Великому призі для кобил (ОКС), якщо вони виграли призи 1, 2 та 3 груп або якщо вони є призерами не менше третього місця.
Заявлених коней оглядає експертна комісія за обов'язковою участю лікаря ветеринарної медицини.
Експертній комісії надається право:
встановлювати вимоги до скакового класу коней-учасників цих призів;
відводити від участі в скачках коней, що перебувають у незадовільному стані або недостатньо підготовлені;
обмежувати кількість коней, що беруть участь у змаганнях, відповідно до технічних можливостей стартових боксів.
5.6.2. Допускається розіграш іменних і обмежувальних призів для коней з фіксованою вагою.
5.6.3. Коней п'яти років і старше, які раніше вигравали традиційні призи у своїй віковій групі, допускають без обмежень до повторної участі в розіграші цих призів.
5.6.4. За винятком традиційних призів, більшість скачок розігрується в гандикапах.
Визначення скакового рейтингу коней верхових порід проводиться згідно з методикою, наведеною у підпункті 5.1.2 пункту 5.1 цього розділу.
5.7. Вартість призів та розподіл призових сум:
5.7.1. При участі у скачці (крім традиційних призів) 8-11 коней основна вартість призу підвищується на 10%, 12 і більше коней - на 15%.
5.7.2. Призові суми між призерами в гладких і бар'єрних скачках розподіляють у такий спосіб (у відсотках від основної призової суми):
за участю у скачці 7 і менше коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 30;
за третє місце - 20;
за участю у скачці 8-11 коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 25;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 10;
за участю у скачці 12 і більше коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 25;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 7;
за п'яте місце - 3.
5.7.3. У всіх призах, що розігруються в стипль-чезах, включаючи традиційні, встановлюється такий розподіл загальної призової суми (у відсотках від основної призової суми):
у призах за участю шести коней і менше:
за перше місце - 50;
за друге місце - 30;
за третє місце - 20;
у призах за участю 7-8 коней:
за перше місце - 50;
за друге місце - 25;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 10;
у призах за участю 9 коней і більше:
за перше місце - 50;
за друге місце - 20;
за третє місце - 15;
за четверте місце - 10;
за п'яте місце - 5.
5.7.4. Призові суми та кількість платних місць не змінюються при знятті коней зі скачки у день розіграшу призу.
5.7.5. Кількість коней при записі на приз на іподромах 1 і 2 категорій повинна бути не менше шести. У випадку зняття з поважної причини одного або більше коней зі скачки в день випробувань скачка відміняється. При розіграші традиційних призів допускається проведення скачок з кількістю учасників не менше чотирьох.
5.7.6. На іподромах 3 категорії кількість учасників скачки повинна бути не менше чотирьох. У випадку зняття з поважної причини коней зі скачки в день випробувань допускається проведення скачок з трьома учасниками.
5.8. Установлення рекордів:
5.8.1. Рекорди реєструються окремо за віком і статтю коней при зайнятті ними першого місця у скачці.
5.8.2. Із числа всеукраїнських рекордів виділяють абсолютні рекорди - найвищі досягнення на кожній з основних дистанцій: 1000, 1200,1400, 1600, 1800, 2000, 2400, 2800, 3000, 3200, 4000 метрів.
5.8.3. Про факти встановлення рекорду суддівська колегія іподрому складає акт про встановлення Всеукраїнського рекорду, який надсилається для розгляду та реєстрації до організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні протягом одного місяця після факту його встановлення.
В акті про встановлення Всеукраїнського рекорду вказують: назву іподрому, номер скачки та назву призу, в якому встановлений рекорд, дату та час (години, хвилини) встановлення рекорду, кличку, масть, стать, породу, рік народження, походження, місце народження коня, його власника, прізвище та ініціали жокея, жвавість за всією дистанцією та за кожні 500 м відрізку траси, який рекорд при цьому побитий, стан доріжки та метеорологічні умови, відомості про перевірку секундомірів.
До акта про встановлення Всеукраїнського рекорду додається акт про результати вимірювання довжини доріжки згідно з пунктом 2.10 розділу II цих Правил.
5.9. Запис коней:
5.9.1. Порядок запису на участь у розіграші призів:
за сім днів до чергового дня випробувань коневласник (представник) подає до виробничого відділу іподрому письмову заявку відповідно до підпункту 4.7.2 пункту 4.7 розділу IV цих Правил;
подання заявки є гарантією готовності коня до випробувань;
до запису коня на розіграш призу заявка на його участь може бути анульована коневласником (представником) або у разі відсутності дозволу на його участь лікаря ветеринарної медицини;
кінь, заявлений на скачку, без поважних причин не знімається. Поважною причиною для зняття коня із призу є письмовий висновок чергового лікаря ветеринарної медицини;
фахівець іподрому, відповідальний за складання програми скакового дня, веде Журнал протоколів запису коней на участь у розіграші призів відповідно до підпункту 4.7.4 пункту 4.7 розділу IV цих Правил.
5.9.2. Порядок запису коней на розіграш призів:
запис коней на розіграш призів проводить гандикапер, який керується у своїй роботі цими Правилами та є відповідальним за їх дотримання;
гандикапер, який проводить запис коней на скачку та жеребкування, не може бути власником (співвласником, орендарем) коней - учасників випробувань і не може бути близьким родичем (батьком, матір'ю, чоловіком, дружиною, братом, сестрою, дідом, бабою) власника (співвласника, орендаря) коней, тренерів або жокеїв. Присутність сторонніх осіб при записі коней на участь у скачці та жеребкуванні забороняється;
гандикапер подає до виробничого відділу іподрому письмову заявку запису на розіграш призів коней верхових порід (додаток 13).
5.9.3. На кожному іподромі встановлюється час початку та закінчення запису на участь коней у розіграші призів, який повідомляється тренерам разом з календарним розкладом і діє протягом усього скакового сезону.
5.9.4. Після закінчення терміну подання заявок і складання програми скакового дня гандикапером проводиться жеребкування, у якому визначаються стартові номери коней у скачці. Жеребкування у традиційних скачках проводяться в присутності тренерів.
5.9.5. Після проведення жеребкування не допускається внесення змін до програми скакового дня.
5.10. Програма випробувань:
5.10.1. За результатами запису на кожний скаковий день складається програма випробувань, що є офіційним документом для їх проведення.
5.10.2. Програма випробувань видається у вигляді брошури або листівки. На титульній стороні програми вказуються: назва іподрому, номер програми, день тижня, дата проведення та час початку випробувань.
5.10.3. У програмі зазначається інформація та наводяться дані:
за кожною скачкою: порядковий номер скачки, час проведення (год., хв.), стать, вік і порода коней, дистанція скачки, найменування призу, вартість призу та вартість кожного призового місця;
про кожного коня, який бере участь у скачці: стартовий номер, кличка, масть, стать (при спільних випробуваннях жеребців, кобил і меринів), рік народження (при випробуваннях коней різного віку), походження (клички батька і матері), місце народження, власник, рейтинг коня в даній скачці, загальна сума виграшу в балах та гривнях, у тому числі сума виграшу за поточний рік, кількість виступів у скачках і зайнятих призових місцях за весь період випробувань, включаючи виступи поточного року;
про тренерів: прізвище, ініціали та кваліфікаційне звання;
про жокеїв: прізвище, ініціали, кваліфікаційне звання, колір камзола та головного убору.
5.10.4. У програмі публікуються офіційні результати випробувань за попередні дні.
5.11. Екіпірування учасників скачок:
5.11.1. Жокеї виступають у спеціальних камзолах і захисних жилетах, чоботах, білих бриджах, шоломах та у захисних окулярах. Назви кольорів камзолів, рукавів та шоломів наведені в додатку 14 (za704-11)
до цих Правил.
5.11.2. Коневласник реєструє у виробничому відділі іподрому власний колір камзолів та шоломів жокеїв. За участю в одній скачці двох і більше коней одного коневласника жокеї виступають у камзолах одного кольору, але в різних за кольором шоломах.
5.11.3. При випробуванні коней у скачках забороняється використання підков, що можуть збільшити небезпеку нещасного випадку для жокеїв і коней. Забороняється використання підков з гострими шипами, захватами, цвяхами, що стирчать. Дозволені та заборонені підкови наведені в додатку 15 (za704-11)
до цих Правил.
Кінь, що підкований забороненими підковами, знімається зі скачки. Стан ковки коней перед скачкою перевіряє черговий лікар ветеринарної медицини.
5.11.4. Відповідальним за правильність та надійність амуніції (вуздечки, сідла, підпруг, путлищ, стремен) і сідлання коня є тренер. Забороняється виїзд на старт без страхувального ременя (трока) або без другої підпруги.
5.11.5. Використовують хлист з м'якою шкіряною хлопавкою на кінці. Загальна довжина хлиста не більше ніж 65 см. Забороняється застосування хлиста, що залишає шрами на тілі коня.
5.12. Контроль ваги жокеїв:
5.12.1. Не пізніше ніж за годину до скачки суддя на вагах перевіряє вагу жокеїв.
До вагового навантаження жокея включають: власну вагу жокея, вагу одягу та взуття, сідла з підпругою та пітником, путлищ зі стременами.
5.12.2. Під час зважування не враховують вагу такого спорядження: захисного жилета, шолома, хлиста, бинтів на кінцівках коня, нагрудного ременя, вузди, шор, мартингала, кілець.
5.12.3. При виявленні в жокея зайвої або недостатньої ваги суддя на вагах негайно інформує про це головного суддю, який ухвалює рішення щодо можливості допуску жокея до участі в скачці.
5.12.4. При мінімальних вагових навантаженнях, за узгодженням із власником коня, жокеєві дозволяється везти вагу більше, ніж передбачено цими Правилами, але не більше 2 кг, з точністю до 0,5 кг. У цьому випадку вага обговорюється в момент запису коня в скачку та вказується в офіційній програмі.
5.12.5. Жокей не допускається до скачки, якщо його вага перевищує норму на 0,4 кг і більше.
Недостатня вага поповнюється спеціальними доважками, за їх відсутності - кінь знімається зі скачки.
5.12.6. Забороняється присутність сторонніх осіб у приміщеннях, де знаходяться жокеї та проводиться їх зважування.
5.13. Передстартовий розпорядок:
5.13.1. Усі заявки про зміни в програмі випробувань приймаються суддівською колегією від тренерів не пізніше ніж за дві години до початку випробувань, а в ході випробувань - не пізніше ніж за одну годину до початку скачки. Кінь знімається з участі в скачці, якщо ці умови не виконані.
5.13.2. Тренер зобов'язаний заявити в суддівську колегію про заміну жокея не пізніше ніж за годину до початку скачки.
5.13.3. За півгодини до початку першої скачки суддя сигналізує одним ударом дзвона про початок випробувань на іподромі, коні подаються в падок.
5.13.4. Зміни, які були внесені в програму, повідомляються відвідувачам іподрому за 30 хвилин до початку та під час проведення випробувань.
5.13.5. Перед початком чергової скачки дається другий сигнал двома уривчастими ударами дзвона, учасники скачки виїжджають на скакову доріжку.
5.13.6. Перед кожною скачкою на табло або екрані, встановленому напроти трибун, виставляють номери коней, які братимуть у ній участь.
5.13.7. При виїзді на скакову доріжку учасників з правого та лівого боку сідла чітко позначається стартовий номер, зазначений у програмі.
5.13.8. Коні, які не беруть участь у скачці, покидають скакову доріжку.
5.13.9. За 2-3 хвилини до початку чергової скачки дається третій сигнал трьома уривчастими ударами дзвона, після якого учасники за порядком номерів прямують до місця старту.
5.14. Правила приймання старту:
5.14.1. Старт скачок відбувається зі спеціально обладнаних стартових боксів. Під час бар'єрних скачок та стипль-чезів учасники стартують "з місця".
5.14.2. Правила старту з боксів:
бокси встановлюють за три метри до лінії старту;
постановка коней у бокси забезпечується бригадою коноводів, які виконують команди стартера;
за третім сигналом дзвона або за спеціальною командою коней заводять у бокси по черзі за порядком стартових номерів;
норовисті коні з дозволу стартера заводяться в бокси в останню чергу;
час для постановки всіх коней у бокси не перевищує 5 хвилин;
задні дверцята боксів закривають, коли всі учасники займуть свої місця в боксах;
стартер дає команду "пішли" і одночасно відкриває передні дверцята всіх боксів за допомогою механічного або електричного приводу;
жоден кінь не може стартувати поза боксами;
за наявності стартових боксів фальстарти можуть бути лише з технічних або аварійних причин;
контрстартер повертає учасників на вихідну позицію за умови оголошення фальстарту.
5.14.3. Правила старту "з місця":
після третього сигналу дзвона за підняттям прапорця стартером учасники скачки відповідно до стартових номерів виставляють коней на відстані 15 м від лінії старту та за командою стартера починають скачку;
контрстартер і суддя повертають учасників скачки на вихідну позицію - фальстарт за умови перетинання учасниками стартової лінії без належного рівняння та команди стартера прапорцем.
5.14.4. Початком скачки є момент перетинання першим конем лінії старту, що супроводжується включенням секундомірів, за умови команди стартера та сигналу головного судді.
5.14.5. Усі коні, що перетнули лінію старту, є учасниками скачки.
5.14.6. Скачка вважається такою, що не відбулася, якщо її учасники прийняли старт без команди стартера та сигналу головного судді.
5.14.7. Причини для зняття коня зі старту:
травмування коня або жокея в боксі;
розковка та кульгавість коня.
5.15. Правила участі у скачках:
5.15.1. Жокеї, що беруть участь у скачці, зобов'язані прагнути до перемоги або до призового місця.
5.15.2. Учасникам скачки, яка почалась, забороняється з'їжджати з доріжки без поважної причини.
Про причину припинення участі в скачці жокей зобов'язаний негайно повідомити суддівську колегію.
5.15.3. Якщо надано старт, учасники скачки зобов'язані:
на прямій ділянці дистанції - дотримуватися прямолінійного руху не менш 100 м від початку старту;
під час повороту або перед поворотом - дотримуватись напрямку, який відповідає кривій повороту, не менше 50 м від початку старту.
5.15.4. Учаснику скачки дозволяється змінювати напрямок руху на дистанції тільки за умови випередження інших коней не менше ніж на два корпуси. При виході на фінішну пряму учасники скачки зобов'язані дотримуватися прямолінійності руху та не заважати можливості об'їзду їх іншими учасниками.
5.15.5. Жокей під час скачки може підсилювати рух свого коня ударами хлиста по крупу, не розмахуючи ним на всі боки і не торкаючись інших учасників випробувань.
5.15.6. Забороняється:
наносити удари хлистом "з плеча";
безглузде, жорстоке застосування хлиста на дистанції;
користуватися хлистом після проходження фінішного стовпа;
застосування хлиста та інших засобів підсилювання руху за участю коней дворічного віку.
На фінішній прямій допускається не більше 10 ударів хлистом.
5.16. Контроль за перебігом випробувань, визначення переможців і призерів:
5.16.1. Жвавість коней у скачках визначають з точністю до 0,1 секунди. Секундоміри або спеціальні прилади щорічно перед початком сезону випробувань повіряють у територіальних органах центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.
5.16.2. Облік виявленої жвавості коней на фініші ведеться за всіма учасниками скачки.
5.16.3. Жвавість проходження окремих відрізків дистанції враховується тільки за лідером скачки.
5.16.4. У скачках на 1000, 2000, 3000 і 4000 м фіксується жвавість через кожні 500 м ділянки. У скачках на інші дистанції спочатку фіксується жвавість на неповному відрізку - 100, 200, 300, 400 м, а далі - кожні 500 м ділянки.
5.16.5. Закінчення скачки фіксується суддівською колегією ударом дзвона в момент проходження лінії фінішу лідером.
5.16.6. Порядок приходу коней до фінішу визначають у мить торкання головою коня умовної фінішної смуги за допомогою спеціальних приладів - фотофінішу.
5.16.7. Після закінчення скачки учасники повертаються в падок для контрольного зважування. Зменшення ваги жокея більше ніж на 0,3 кг позбавляє його призового місця.
5.16.8. Після перевірки ваги жокеїв, які брали участь у скачці, розгляду суддівською колегією можливих претензій та надходження повної інформації від суддів оголошуються результати скачки.
5.16.9. Суддівська колегія приймає претензії до переможців скачки протягом двох хвилин після її закінчення.
5.16.10. Уважається, що перше місце зайняв жокей, під керуванням якого кінь першим перетнув фінішну смугу, за умови, якщо суддівська колегія не зафіксувала з його боку порушень цих Правил, що ведуть до дискваліфікації виступу.
5.16.11. Інші призери скачки визначаються за порядком приходу коней до фінішу за умови дотримання цих Правил.
Відстані випередження учасників скачки під час перетинання фінішної смуги визначають: "далеко позаду", "корпус", "півкорпуса", "шия", "голова", "півголови", "ніс".
5.16.12. Якщо виступ коня дискваліфікований, його місце присуджується наступному учаснику, що прийшов за ним до фінішу. Жвавість не зараховують як рекорд, якщо виступ дискваліфікований.
5.16.13. У випадку, коли два коня одночасно першими перетинають лінію фінішу - "голова в голову", вони обидва визнаються переможцями, а призова сума першого та другого місць ділиться між ними порівну.
5.16.14. Коню, який прийшов за двома переможцями у випадку "голова в голову", присуджується третє місце.
Цей принцип застосовується до всіх коней, що закінчили скачку "голова в голову", при визначенні їх призового місця.
5.16.15. Якщо призове місце залишилось не розіграним, призова сума залишається в розпорядженні іподрому.
VI. Випробування коней ваговозних порід
6.1. Випробування коней ваговозних порід проводять за однакових умов для коней усіх ваговозних порід.
6.2. До участі в змаганнях допускаються жеребці та кобили, які пройшли попередній тренінг у господарствах. Жеребці можуть брати не більше трьох стартів в одних змаганнях, кобили - не більше двох.
6.3. Змагання проводять за такими видами:
6.3.1. На термінову доставку вантажу риссю. Дистанція 2000 м, сила тяги 50 кг.
Зайняті місця розподіляють за найменшим часом проходження дистанції правильною риссю серед усіх учасників змагань коней даної групи (перша група - великі породи ваговозів, друга група - дрібні ваговози).
Результати змагань не зараховують:
при п'яти та більше збоях (4-12 скоків) або семи і більше перехопленнях (1-3 скоки в кожному);
при проскачці (13 і більше скоків);
при проходженні лінії фінішу галопом або неправильним алюром;
при русі по дистанції неправильним алюром (після третього попередження головного судді);
при створенні перешкод для руху інших коней (кросинг тощо).
6.3.2. На термінову доставку вантажу кроком. Дистанція 2000 м, сила тяги 150 кг.
Зайняті місця розподіляють за найменшим часом проходження дистанції правильним кроком серед усіх учасників змагань коней даної групи.
Результати змагань не зараховують:
при п'яти і більше збоях (4-6 кроків риссю) або семи і більше перехопленнях (1-3 кроки риссю);
при пробіжці (7 і більше кроків риссю);
при проходженні лінії фінішу риссю або неправильним алюром;
при русі по дистанції неправильним алюром (після третього попередження головного судді);
при створенні перешкод для руху інших коней (кросинг тощо).
Посил коней допускається лише стандартним дерев'яним прутиком 1,5 м завдовжки.
6.3.3. На тягову витривалість.
Проводиться при русі коня кроком із силою тяги 300 кг на граничну відстань. Допускається одна зупинка не більше 3 секунд, при тривалішій зупинці та при її повторенні випробування коня припиняють. За допущену зупинку пройдену конем відстань і час руху не скорочують.
Посил коней допускається лише стандартним дерев'яним прутиком.
При русі коня іншим алюром результат не зараховується. Зайняті місця розподіляють за найбільшою відстанню від старту, яка пройдена кіньми даної групи.
6.3.4. На максимальну силу тяги (не обов'язково).
Проводиться на дистанції 10 м шляхом повторних зрушень із збільшуваним кожного разу навантаженням (визначається динамометром). З кожним наступним навантаженням допускається не більше трьох спроб.
При проходженні конем менше десяти метрів подальше збільшення навантаження не допускається. При проходженні конем менше п'яти метрів результати не зараховуються.
Початкове навантаження для всіх коней встановлюють 1000 кг (маса полозного приладу з вантажем), кожне наступне збільшення навантаження повинно бути не менше 100 кг і не більше 400 кг.
До управління конем допускається лише одна людина, яка йде поряд з полозним приладом або веде коня в поводу. Інтервали між навантаженнями не повинні перевищувати 5 хвилин.
Посил коня допускається лише стандартним дерев'яним прутиком.
Зайняті місця розподіляють за найбільшою силою тяги і відстанню (в межах 10 м), досягнутими кіньми даної групи.
6.4. Результати триборства.
За результатами триборства (рись, крок, сила тяги) встановлюють три призи. Призові місця в кожному призі визначають за найбільшою кількістю балів, одержаних конем даної групи.
Якщо при проведенні випробувань кінь "затягнувся", вийшла з ладу будь-яка деталь збруї, голобля, орчик або інша частина тренінвентарю, дозволяється повторний виступ коня.
На коня, який показав кращий результат у триборстві, видають диплом "Абсолютний чемпіон ваговозів року".
6.5. Командна першість.
Командну першість визначають за найвищими результатами, досягнутими в усіх видах випробувань (крім максимальної сили тяги як необов'язкової), включаючи триборство, трьома кіньми кожної команди без поділу на групи за породами.
Для кожної команди визначається зайняте місце за найбільшою сумою балів.
VII. Порушення цих Правил при випробуванні коней та їх наслідки
7.1. До порушень цих Правил при випробуванні коней належать:
невиконання вимог цих Правил;
відсутність або запізнення на парад учасника змагання;
вихід коня на парад без номера або з номером, який не зазначений у програмі;
порушення стартового розпорядку та правил скачки/їзди;
пасивне приймання старту, виривання старту (погане рівняння);
стримування коня та інші навмисні дії, що свідомо знижують результативність виступів;
використання недозволених засобів прискорення руху коня;
недотримання норми вагового навантаження до чи після скачки;
перешкода іншим учасникам;
пасивна їзда - відсутність прагнення до перемоги або до призового місця;
їзда з навмисно вповільненою жвавістю (фальшпейс);
стискання, відведення іншого коня праворуч або ліворуч;
затиснення між двома кіньми третього;
їзда зигзагами, що заважає іншим учасникам;
неправильне управління конем при збої;
прийоми, які застосовують жокеї/наїзники, що заважають випробуванням;
поштовх, що збиває коня з ходу;
різке зниження темпу скачки/бігу, що заважає учасникам, які йдуть позаду;
сприяння іншим учасникам для зайняття ними призового місця;
спроба проїзду між іншими учасниками скачки/бігу, коли це неможливо або в тому місці, де це неможливо, створюючи при цьому небезпеку іншим учасникам;
жорстоке, безглузде використання хлиста, биття коня хлистом "з плеча" на дистанції (використання більшої кількості ударів хлистом на фінішній прямій та використання хлиста більшої довжини, використання хлиста після проходження фінішного стовпа, використання хлиста та інших засобів підсилювання руху за участю коней дворічного віку, биття хлистом по екіпажу);
вигуки наїзників, що заважають випробуванням;
з'їзд зі скакової/бігової доріжки без поважної причини;
їзда з віжками в одній руці при посилі коня;
зміна напрямку руху без випередження інших коней менше ніж на два корпуси для верхових порід та на півтори запряжки для рисистих порід;
зміна напрямку руху при виході на фінішну пряму учасниками випробувань без дотримання прямолінійного руху та застосування прийомів, що унеможливлюють об'їзд їх іншими учасниками.
Якщо у випробуванні беруть участь два та більше учасники з одного тренувального відділення, спортивного товариства або збірної команди та один з них, порушивши ці Правила, перешкодив учасникові іншої команди та сприяв зайняттю призового місця іншими жокеями/наїзниками своєї команди, тоді обидва учасники (який порушив і який отримав допомогу) вважаються такими, що програли.
7.2. Жокеї/наїзники та тренери, які беруть участь у випробуваннях коней, повинні дотримуватися вимог цих Правил.
7.3. Порушення поділяються на:
незначні - які не впливають на результати скачок/заїздів, не становлять небезпеки для їх учасників, не спричиняють збитку самому порушникові або його коневі, іншим учасникам, іподрому або його відвідувачам, однак заважають проведенню скачок відповідно до цих Правил;
грубі - які значно впливають на результати скачки/заїзду, становлять небезпеку для її учасників або спричиняють збиток самому порушникові, його коневі, іншим учасникам, іподрому або його відвідувачам;
особливо грубі - перебування осіб, які беруть участь у випробуваннях, у стані алкогольного сп'яніння або під впливом наркотиків, застосування допінгу до коня.
7.4. Огляд наїзників/жокеїв при підозрі щодо вживання наркотиків проводиться згідно з чинним законодавством.
7.5. Обмеження, що застосовуються при порушеннях:
7.5.1. До порушників застосовуються обмеження:
за незначні - усні зауваження або попередження;
за грубі - позбавлення права участі у випробовуваннях строком від одного до шести місяців та втрата призового місця або за створення перешкоди одному або декільком учасникам - при присвоєнні місць учасник відсувається на місце за учасниками скачки/заїзду, яким він перешкодив, але залишається попереду тих, на кого ця перешкода не вплинула;
за особливо грубі - жокей/наїзник втрачає право участі в скачках/заїздах, тренер - втрачає право участі у випробуваннях понад шість місяців.
За повторні грубі або особливо грубі порушення жокей/наїзник може бути дискваліфікований.
7.5.2. Зазначені обмеження застосовуються для жокея/наїзника за усіма скачками/заїздами, на які він був записаний у цей день. За особливо грубі порушення заборона на участь у змаганнях вводиться негайно.
Позбавлення жокея/наїзника або тренера права участі в скачках/заїздах терміном понад місяць та їх дискваліфікація застосовуються за узгодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства за поданням суддівської колегії.
7.5.3. Не пізніше наступного дня рішення суддівської колегії про вжиті заходи до порушників заносяться до журналу протоколів суддівської колегії іподрому.
7.6. Оскарження надаються жокеями/наїзниками (тренерами) у письмовій формі протягом двох діб після оголошення рішень.
7.6.1. Не приймаються оскарження: зауважень, попереджень і позбавлення права участі в скачках/заїздах строком до одного місяця.
7.6.2. Оскарження на позбавлення права участі в розіграші призів на строк більше одного місяця розглядається кваліфікаційною комісією Міністерства аграрної політики та продовольства України.
7.7. Якщо в розіграші призів беруть участь жокеї/наїзники з іншого іподрому, вони зобов'язані надати довідку про наявність (відсутність) порушень (покарань) за підписом головного судді їх іподрому.
7.8. Жокей/наїзник, тренер, позбавлений права участі у випробовуваннях за порушення на одному іподромі, не має права брати участь у скачках/заїздах на інших іподромах України.
7.9. Відомості про позбавлення жокеїв/наїзників, тренерів права участі в скачках/заїздах друкуються в програмах випробувань.
7.10. Порушення, здійснені організаторами випробувань:
7.10.1. Організатори випробувань - адміністрація та суддівська колегія іподромів, персонал іподрому та інші особи, які забезпечують проведення випробувань, є відповідальними за виконання вимог цих Правил.
7.10.2. Грубими порушеннями з боку організаторів випробувань вважаються:
порушення умов розіграшу призів та правил запису коней на призи, встановлених цими Правилами;
фальсифікація результатів випробувань або записів у племінних документах коня;
порушення техніки безпеки при проведенні випробувань та інші дії, що завдають збитків учасникам випробувань, іподрому або його відвідувачам;
порушення вимог цих Правил;
необ'єктивні рішення суддівської колегії щодо дискваліфікації виступів.
VIII. Допінг-контроль
8.1. Допінг - речовина, що збуджує, тонізує, заспокоює або знеболює, яка застосовується з метою стимуляції або релаксації коня, який бере участь в скачці.
Будь-який кінь може бути тестований на допінг протягом усього періоду випробувань.
8.2. Позитивний результат допінг-контролю заноситься до паспорта коня, що був досліджений.
8.3. При виявленні в коня допінгу після його участі в розіграші призу він втрачає зайняте місце, а його тренер є відповідальним.
8.4. Тренер представляє коня для дослідження на допінг відразу після скачки за направленням, яке підписане головним суддею випробувань із зазначенням часу його видачі.
8.5. Ухилення від допінг-контролю розглядається як підтвердження застосування допінгу, про що негайно повідомляється суддівській колегії іподрому.
8.6. Взяття проб на допінг проводить фахівець антидопінгового центру в присутності лікаря ветеринарної медицини і зоотехніка іподрому, тренера або його представника, які зобов'язані підписати протокол про взяття проб.
8.7. Для організації допінг-контролю адміністрація іподрому зобов'язана виділити окреме приміщення, допуск в яке мають тільки особи, відповідальні за проведення допінгового контролю.
8.8. Взятий зразок проби ділять на дві рівні частини та відправляють до антидопінгового центру. Кодування та опечатування проб, оформлення відповідної документації - протоколу кодування проб проводять у присутності коневласника (представника).
8.9. Протокол кодування проб зберігається в сейфі головного судді. Відкриття сейфа здійснюється в присутності начальника виробничого відділу та головного ветлікаря іподрому.
8.10. Висновок антидопінгового центру про результати дослідження проб на допінг передається головному судді в запечатаному вигляді.
8.11. Якщо перша частина зразка виявилася негативною, другу частину знищують. У разі виявлення першої частини зразка позитивною, другу частину зберігають до повторного дослідження. Повторне дослідження проводиться за вимогою коневласника. Зацікавлена сторона має право направити в антидопінговий центр свого представника для присутності при повторному дослідженні.
IX. Облік і звітність про результати випробувань
9.1. Головним документом про результати випробувань коней є протокол суддівської колегії випробувань, який ведеться відповідно до підпункту 3.2.7 пункту 3.2 розділу III цих Правил.
Результати випробувань коней відображаються в документах, передбачених Інструкцією з ведення племінного обліку в конярстві (
z0993-03)
, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики України від 15.10.2003 N 364 (
z0992-03)
, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 30.10.2003 за N 993/8314 (із змінами).
9.2. Суддівська колегія зобов'язана ознайомити адміністрацію іподрому з протоколами випробувань коней не пізніше наступного дня після проведення змагань.
9.3. Основні відомості з технічного протоколу результатів участі коней у випробуваннях публікуються іподромами в чергових програмах випробувань.
9.4. Матеріали фотофінішу і відеозапису випробувань підлягають зберіганню протягом двох місяців, а розіграшу традиційних і міжнародних призів - постійно в архівах іподрому.
9.5. У програмах випробувань за кожним конем або групі коней вказують результати тренувань: дистанцію і жвавість, день і дату проведення, якість доріжки, погодні умови.
Інформацію доводять до тренерських відділень.
9.6. За кожним конем, що прибув до іподрому, ведуть картку обліку результатів випробувань коня на іподромі, до якої заносять відомості про кожний виступ коня. При відправленні коней з іподрому власникові коня передають копію картки засвідчену підписом начальника виробничого відділу (головного зоотехніка), скріплену печаткою іподрому.
9.7. Іподроми організовують щорічне вимірювання коней при їх прибутті на випробування, ці дані заносять у картку обліку результатів випробувань коня на іподромі та публікують у каталогах коней, що пройшли випробування на іподромах України.
9.8. Іподроми надсилають селекційним центрам з конярства програми випробувань коней за кожний день випробовування з результатами.
9.9. Після закінчення сезону випробувань іподроми у місячний строк складають виробничий звіт про проведені випробування, який надсилають селекційним центрам для аналізу.
9.10. За підсумками випробувань селекційні центри узагальнюють результати випробувань коней у розіграші традиційних призів на всіх іподромах України в спеціальних каталогах, розміщують на веб-сайтах та надають до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Заступник
директора Департаменту
ринків тваринництва
з Головною державною
племінною інспекцією В.А.Пищолка
Додаток 1
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
КАТЕГОРІЇ
іподромів, що проводять випробування коней верхових порід
1. Вимоги до іподромів першої категорії
1.1. Наявність споруд та їх обладнання:
упоряджені, закриті, опалювальні трибуни для розміщення не менше 5 тисяч відвідувачів;
трибуна для Vip-персон;
площадка для стоянки легкових автомобілів на 200 автомашин;
обладнані моніторами внутрішні зали трибун, що транслюють хід скачок;
інформаційне електронне табло, на якому відбиваються результати проведених випробувань;
сучасна та надійна система гучномовного зв'язку для передачі інформації глядачам про перебіг і результати, оголошень під час випробувань;
надійна система освітлення;
мережа ресторанів, кафе, пунктів швидкого харчування;
сантехнічні вузли відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.
1.2. Наявність технічного оснащення:
необхідний інвентар та дорожня техніка для догляду за призовими доріжками;
стартові бокси;
падок, обладнаний відповідним чином ваговою, гардеробною та душовою для жокеїв;
ізольоване закрите приміщення для суддівської колегії з безперешкодним оглядом доріжок іподрому;
автоматичні секундоміри, відеозапис випробувань, фотофініш у приміщенні суддівської колегії;
окремі бокси для взяття проб на допінг-контроль і приміщення для фахівців антидопінгового центру.
1.3. Спеціальні вимоги:
кількість проведених за сезон скачок - не менше 100;
кількість коней, що проходять випробування, - не менше 150;
кваліфікація головного судді - всеукраїнська категорія;
призові суми, розіграні протягом сезону випробувань, - не менше 2 млн. гривень.
1.4. Іподроми першої категорії зобов'язані проводити:
кваліфікаційні скачки;
розіграш традиційних призів відповідно до переліку та умов, зазначених у цих Правилах;
допінг-контроль при розіграші традиційних призів 1 групи, міжнародних призів і при встановленні всеукраїнських рекордів.
1.5. Іподроми першої категорії мають право проводити:
міжнародні випробування;
всеукраїнські та міжрегіональні випробування;
чемпіонати жокеїв різного рангу, включаючи міжнародні.
2. Вимоги до іподромів другої категорії
2.1. Наявність споруд та їх обладнання:
закриті трибуни для розміщення не менше 3 тисяч відвідувачів;
трибуна для Vip-персон;
площадка для стоянки легкових автомобілів на 100 автомашин;
гучномовний зв'язок для передачі інформації глядачам про перебіг і результати оголошень під час випробувань;
мережа пунктів громадського харчування;
сантехнічні вузли відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.
2.2. Наявність технічного оснащення:
необхідний інвентар та дорожня техніка для якісного догляду за призовими доріжками;
падок, обладнаний відповідним чином ваговою, гардеробною та душовою для жокеїв;
стартові бокси;
ізольоване приміщення для суддівської колегії;
автоматичні або напівавтоматичні секундоміри, фотофініш у приміщенні суддівської колегії;
окремі бокси для взяття проб на допінг-контроль і приміщення для фахівців антидопінгового центру.
2.3. Спеціальні вимоги:
кількість проведених за сезон скачок - не менше 70;
кількість коней, що проходять випробування, - не менше 100;
призові суми, розіграні протягом сезону випробувань, - не менше 1 млн. гривень;
наявність ізольованого приміщення для суддівської колегії;
наявність окремих боксів для взяття проб на допінг-контроль і приміщення для фахівців антидопінгового центру;
наявність стартових боксів, фотофінішу, автоматичних або напівавтоматичних секундомірів;
присутність офіційного представника від організації з племінного обліку та реєстрації коней в Україні при проведенні міжнародних змагань і розіграші традиційних призів першої групи.
2.4. Іподроми другої категорії зобов'язані проводити:
кваліфікаційні скачки;
розіграш традиційних призів, але не обов'язково в повному обсязі (за узгодженням з організацією з племінного обліку та реєстрації коней в Україні);
допінг-контроль при розіграші традиційних призів 1 групи, міжнародних призів і при встановленні всеукраїнських рекордів.
2.5. Іподроми другої категорії мають право проводити:
всеукраїнські та міжрегіональні випробування;
розіграш призів за міжнародною класифікацією та традиційних призів першої групи за узгодженням з організацією з племінного обліку та реєстрації коней в Україні при виконанні відповідних вимог щодо технічного оснащення іподромів і щодо суддівської колегії, запропонованих до іподромів першої категорії, на день проведення.
3. Вимоги до іподромів третьої категорії
3.1. Наявність споруд та їх обладнання:
відкриті трибуни для розміщення не менше 2 тисяч відвідувачів;
гучномовний зв'язок для передачі інформації глядачам;
пункти громадського харчування;
сантехнічні вузли або біотуалети для глядачів;
контрольний пост міліції та медичної служби в дні проведення випробувань.
3.2. Наявність технічного оснащення:
необхідний інвентар для догляду за призовими доріжками;
приміщення для суддівської колегії;
електронні або механічні секундоміри для фіксування жвавості коней.
3.3. Спеціальні вимоги:
кількість проведених за сезон скачок - до 70;
кількість коней, що проходять випробування, - до 70;
призові суми, розіграні протягом сезону випробувань, - не менше 500 тис. гривень.
3.4. Іподроми третьої категорії мають право, але не зобов'язані, проводити:
розіграш традиційних призів;
розіграш традиційних призів першої групи за узгодженням з організацією з племінного обліку та реєстрації коней в Україні при виконанні ними в день проведення цих випробувань відповідних вимог щодо технічного оснащення, запропонованих до іподромів першої категорії, при обов'язковій присутності офіційного представника та проведенні допінг-контролю;
міжрегіональні та міжрайонні випробування.
Додаток 2
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
АКТ
про результати вимірювання довжини доріжки
________________________
"__" _________ 20__ року
_________________________________________________________________
(повне найменування іподрому)
Ми, нижчепідписана комісія в складі головного судді ____________,
(П.І.Б.)
начальника виробничого відділу _________________________________,
(П.І.Б.)
зоотехніка ______________________________, склали цей акт про те,
(П.І.Б.)
що цього числа зроблений вимір доріжок _________________________.
(повне найменування
іподрому)
Результати виміру:
а) призова доріжка:
довжина - ________ м;
ширина - _______ м;
кут віражу - ____ град.;
радіус повороту -_______ м;
покриття доріжки - _____________.
б) робоча доріжка:
довжина - _____м;
ширина -_____ м;
кут віражу - ____ град.;
покриття доріжки - _____________.
Є дистанційні знаки, що позначають місця стартів на різні
дистанції, межі окремих відрізків дистанції та фінішу.
Вимір довжини скакових/бігових доріжок проводився відповідно до
Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і
ваговозних порід на іподромах України ___________________________
(дата затвердження
та державної реєстрації)
Члени комісії:
Головний суддя __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
Начальник виробничого відділу __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
Зоотехнік __________ ______________________
(підпис) (П.І.Б.)
Додаток 3
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ЖУРНАЛ
протоколів суддівської колегії
___________________________________
(повне найменування іподрому)
Протокол N ____
1. Дата, день тижня _____________________________________________
2. Погода _______________________________________________________
3. Температура повітря __________________________________________
4. Атмосферний тиск _____________________________________________
5. Стан доріжки _________________________________________________
6. Відбулося заїздів _______________, скачок ____________________
7. Усього записано коней ________________________________________
8. Знято коней з випробувань (із зазначенням причин) ____________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
9. Зроблено коневиступів у перерахунку на 1600 м ________________
10. Порушення Правил та вжиті заходи ____________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
11. Інциденти та вжиті заходи ___________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12. Висновок та пропозиції щодо проведення випробувань (стосовно
запису коней на участь у розіграші призів, їзди окремих
наїзників, жокеїв, стану коней тощо)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Головний суддя ____________ __________________________________
(підпис) (П.І.Б.)
Секретар ____________ __________________________________
(підпис) (П.І.Б.)
Члени суддівської колегії:
____________ __________________________________
(підпис) (П.І.Б.)
Додаток 4
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
РАНЖУВАННЯ КОНЕЙ
рисистих порід залежно від віку та суми виграшу
------------------------------------------------------------------
| Ранг | Сума виграшу, балів |
| |-------------------------------------------------------|
| | 2 роки | 3 роки | 4 роки | старший вік |
|--------+------------+-------------+-------------+--------------|
| 3 | 0-72 | 0-84 | - | - |
|--------+------------+-------------+-------------+--------------|
| 2 | 73-98 | 85-119 | 0-126 | 0-133 |
|--------+------------+-------------+-------------+--------------|
| 1 | 99 і вище | 120 і вище | 127 і вище | 134 і вище |
------------------------------------------------------------------
Визначення вартості призів для коней рисистих порід різного віку залежно від суми виграшу, балів
---------------------------------------------------------------------
| У віці 2 роки | У віці 3 роки | У віці 4 роки | Старший вік |
|----------------+----------------+----------------+----------------|
| сума |вартість| сума |вартість| сума |вартість| сума |вартість|
|виграшу| призу |виграшу| призу |виграшу| призу |виграшу| призу |
|-------+--------+-------+--------+-------+--------+-------+--------|
| 0-60 | 100 | 0-78 | 130 | 0-96 | 160 | 0-126 | 180 |
| 61-66 | 110 | 79-84 | 140 |97-119 | 170 |127-133| 190 |
| 67-72 | 120 | 85-90 | 150 |120-126| 180 |134-180| 200 |
| 73-91 | 130 |91-112 | 160 |127-171| 190 |181-189| 210 |
| 92-98 | 140 |113-119| 170 |172-180| 200 | 190 і | 220 |
|99-135 | 150 |120-162| 180 | 181 і | 210 |більше | |
|136-144| 160 |163-171| 190 |більше | | | |
| 145 і | 170 | 172 і | 200 | | | | |
|більше | |більше | | | | | |
---------------------------------------------------------------------
Додаток 5
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
СПИСОК
традиційних призів для коней рисистих порід
-------------------------------------------------------------------------
| N | Найменування призу |Дистанція, метрів| Вартість у |
|з/п| | |відсотках до|
| | | |мінімальної |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней орловської породи |
| Для коней 2 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Вступний орловський приз |1600 |750 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Вітра |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Лужайки |1600 |750 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 3 років, узимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Зимовий орловський приз |1600 |750 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 3 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Великий трирічний орловський приз |1600, 2 гіти |1500 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Осінній орловський приз |2400 |1200 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз ріки Десна (для кобил) |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Вальса |1600, 2 гіти |1000 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років, узимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз пам'яті професора П.М.Кулешова |1600, 2 гіти |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Зимовий дистанційний орловський приз|2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Румби (для кобил) |1600 |750 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз Барса (орловське Дербі) |1600, 2 гіти |2250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз "Отклика" |1600, 2 гіти |1200 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Бензола |1600, 2 гіти |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Диканьки (для кобил) |1600, 2 гіти |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Іпика |2400 |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Дистанційний приз міста |2400 |1250 |
| |(за місцем розіграшу) | | |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней старшого віку, взимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз Інституту тваринництва | | |
| | Національної | 1600 |750 |
| |академії аграрних наук України | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Масляної |2400 |1000 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней старшого віку, влітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Весняний приз |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Піона |1600, 2 гіти |1750 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Літній орловський приз |2400 |1000 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років і старшого віку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз пам'яті графа |3200 |1650 |
| |О.Г.Орлова-Чесменського | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Кріпиша |2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Полюса |2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Дібрівського кінного заводу |3200 |1500 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней рисистих порід |
| Для коней 2 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Вступний відкритий приз |1600 |750 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Ідеалу |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Говорухи |1600 |750 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 3 років, узимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Зимовий відкритий приз |1600 |900 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 3 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Великий трирічний відкритий приз |1600, 2 гіти |1500 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Будущності |1600, 2 гіти |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Літній приз |1600, 2 гіти |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Осінній відкритий приз |2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз на честь працівників сільського|1600 |1000 |
| |господарства (для коней, народжених | | |
| |у племінних репродукторах та | | |
| |приватних власників) | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз ріки Дніпро (для кобил) |1600 |900 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років, узимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз пам'яті професора В.О.Вітта |1600, 2 гіти |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Зимовий дистанційний приз |2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Гугенотки (для кобил) |1600 |750 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років, улітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз Вікінга (для коней, народжених |1600, 2 гіти |1200 |
| |у племінних репродукторах та | | |
| |приватних власників) | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Великий чотирирічний приз (Дербі) |1600, 3 гіти |2500 |
| | | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Гільдійця |1600, 2 гіти |1200 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Великий відкритий приз для кобил |1600, 2 гіти |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Міністерства розвитку економіки|2400 |1250 |
| | торгівлі та сільського господарства| | |
| | України | | |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз на честь Дня Перемоги |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз пам'яті М.Д.Стасенка |2400 |1200 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней старшого віку, взимку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Різдвяний приз |1600 |750 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз журналу "Конярство і кінний |2400 |1000 |
| |спорт" | | |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней старшого віку, влітку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Першотравневий приз |1600 |900 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Літній приз |2400 |1000 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Еліти |1600, 2 гіти |1750 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз України |3200 |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз пам'яті Богдана Хмельницького |4800 |1400 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз на честь Дня Незалежності |2400 |1000 |
|-----------------------------------------------------------------------|
| Для коней 4 років і старшого віку |
|-----------------------------------------------------------------------|
| |Приз іподрому (за місцем розіграшу) |1600 |1250 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Накала (риссю під сідлом) |2400 |1200 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз Галіфакса |2400 |1400 |
|---+------------------------------------+-----------------+------------|
| |Приз на честь Дня Конституції |2400 |1000 |
| |України | | |
-------------------------------------------------------------------------
Додаток 6
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ПЕРЕРАХУНОК
жвавості коней рисистих порід на 1000 м,
жвавість на дистанцію (хв., сек.)
------------------------------------------------------------------
| 1600 м | 2100 м | 2400 м | 3200 м | 1000 м |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 1.55 | 2.31,0 | 2.52,5 | 3.50 | 1.11,87 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 1.56 | 2.32,3 | 2.54 | 3.52 | 1.12,50 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 1.57 | 2.33,6 | 2.55,5 | 3.54 | 1.13,12 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 1.58 | 2.34,9 | 2.57 | 3.56 | 1.13,75 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 1.59 | 2.36,2 | 2.58,5 | 3.58 | 1.14,37 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.00 | 2.37,5 | 3.00 | 4.00 | 1.15,00 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.01 | 2.38,5 | 3.01,5 | 4.02 | 1.15,62 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.02 | 2.40,0 | 3.03 | 4.04 | 1.16,25 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.03 | 2.40,4 | 3.04,5 | 4.06 | 1.16,87 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.04 | 2.42,8 | 3.06 | 4.08 | 1.17,50 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.05 | 2.44,0 | 3.07,5 | 4.10 | 1.18,12 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.06 | 2.45,4 | 3.09 | 4.12 | 1.18,75 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.07 | 2.46,7 | 3.10,5 | 4.14 | 1.19,37 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.08 | 2.48,0 | 3.12 | 4.16 | 1.20,00 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.09 | 2.49,3 | 3.13,5 | 4.18 | 1.20,62 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.10 | 2.50,6 | 3.15 | 4.20 | 1.21,25 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.15 | 2.57,2 | 3.22,5 | 4.30 | 1.24,37 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.20 | 3.03,8 | 3.30 | 4.40 | 1.27,50 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.25 | 3.10,3 | 3.37,5 | 4.50 | 1.30,62 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.30 | 3.16,9 | 3.45 | 5.00 | 1.33,75 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.40 | 3.30,0 | 4.00 | 5.20 | 1.40,00 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 2.50 | 3.43,1 | 4.15 | 5.40 | 1.46,25 |
|------------+------------+------------+------------+------------|
| 3.00 | 3.56,3 | 4.30 | 6.00 | 1.52,50 |
------------------------------------------------------------------
Формула перерахунку жвавості з будь-якої дистанції на 1000 м:
1000 х Ж
д
Ж1000 = -----------,
Д
де: Ж1000 - жвавість на 1000 м у секундах;
Ж - жвавість на дану дистанцію в секундах;
д
Д - дистанція в метрах.
Приклад: Жвавість на дистанцію 1600 м становить
2 хв. 5,1 сек. = 125,1 сек.:
1000 х 125,1
Ж1000 = -------------- = 78,18 сек. = 1 хв. 18,18 сек.
1600
Формули перерахунку жвавості з дистанцій 2400, 3200, 4800
метрів на 1600 метрів з урахуванням втомлюваності:
2Ж2400 - 2
Ж1600 = ------------;
3
Ж3200 - 4
Ж1600 = ------------;
2
4Ж4800 - 4
Ж1600 = ------------,
6
де: Ж1600, Ж2400, Ж3200, Ж4800 - жвавість на дистанціях 1600,
2400, 3200, 4800 метрів.
Додаток 7
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ЗАЯВКА
виробничому відділу
_______________________________
(повне найменування іподрому)
Прошу записати на ____________________________ коней тренерського
(дата, день тижня)
відділення ______________________________________________________
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Кличка|Стать| Рік |Порода|Рекорд| Сума | Приз, |Прізвище| Прізвище та | Вага | Колір |Примітки|
|з/п| коня | |народження| | | виграшу |дистанція| та | ініціали |жокея*,|камзола| |
| | | | | | | (без | |ініціали|жокея/наїзника| кг | | |
| | | | | | |надбавок),| |тренера | | | | |
| | | | | | |бали/грн. | | | | | | |
|---+------+-----+----------+------+------+----------+---------+--------+--------------+-------+-------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
______________ Коневласник (представник) _____________________
(дата) (підпис)
_______________
* Заповнюється у разі випробування коней верхових порід.
Додаток 8
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ЖУРНАЛ
протоколів запису коней на участь у розіграші призів
на ________________________________________
(повне найменування іподрому)
Протокол N _______
запису коней на участь у розіграші призів
на _____________________________
(дата, день тижня)
Записано коней ___________
Кількість скачок/заїздів ___________
Не записані до програми коні ____________________________________
_________________________________________________________________
Обґрунтування:___________________________________________________
_________________________________________________________________
________________ Начальник
(дата) виробничого відділу __________ _____________
(підпис) (П.І.Б.)
Фахівець іподрому __________ _____________
(підпис) (П.І.Б.)
Додаток 9
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ВАГОВИЙ ГАНДИКАП,
що базується на розподілі коней за віком
--------------------------------------------------------------------------
|Дистанція| Вік коня,| Місяці, кг |
| скачки, | років |---------------------------------------------------|
| метрів | |квітень -|червень|липень|серпень|вересень|жовтень -|
| | | травень | | | | |листопад |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 1000 | 2 | Х | Х | 50 | 51 | 52 | 53 |
| | 3 | 56,5 | 57 | 57,5 | 58 | 58,5 | 59 |
| |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 1200 | 2 | Х | Х | Х | 50 | 51 | 52 |
| | 3 | 56,5 | 57 | 57,5 | 58 | 58,5 | 59 |
| |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 1400 | 2 | Х | Х | Х | Х | 50 | 51 |
| | 3 | 56 | 56,5 | 57 | 57,5 | 58 | 58,5 |
| |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 1600 - | 2 | Х | Х | Х | Х | Х | 50 |
| 1800 | 3 | 55,5 | 56 | 56,5 | 57 | 57,5 | 58 |
| |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 2000 | 3 | 55 | 55,5 | 56 | 56,5 | 57 | 57,5 |
| |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
|---------+----------+---------+-------+------+-------+--------+---------|
| 2400 та | 3 | 56,5 | 55 | 55,5 | 56 | 56,5 | 57 |
| більше |4 і старше| 60 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
--------------------------------------------------------------------------
Додаток 10
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
РОЗРАХУНОК
вагового навантаження та визначення скакового рейтингу коней верхових порід
1. Максимальне вагове навантаження на коня при випробуваннях у гладких скачках віком: 2-х років - 58 кг; 3-х років - 59 кг; 4-х років і більше - 60 кг.
Мінімальне вагове навантаження на коня при випробуваннях у гладких скачках - 50 кг.
Виходячи із цього, розбивання гандикапу основної маси коней становить 10 кг (50-60), де розбивання по рейтингу коней варіює (0-100), тому 1 одиниця рейтингу становить 0,1 кг. Визначення скакового рейтингу коня базується за бальною оцінкою як виграшу, так і зайняття будь-якого призового місця.
Усім коням, що вперше стартували, призначається однаковий авансовий рейтинг - 50 балів.
Надалі цей бальний рейтинг коригується залежно від зайнятого в скачці місця як у бік збільшення, так і у бік зниження.
При підрахунку поточного бального рейтингу скакового коня враховуються результати його участі в скачках тільки за останні 365 календарних днів.
2. Принципи розрахунку вагового навантаження та складання скачок
Скачки складаються із груп коней, у яких різниця поточного бального рейтингу не перевищує 50 балів. Кінь, що має вищий рейтинг у цій групі, одержує 100% - фаворит скачки.
Відсоток успіху інших коней визначається як відношення їх показників до показника фаворита та публікується в офіційній програмі.
Вагове навантаження розраховується, виходячи з максимально допустимого навантаження для конкретної вікової групи, відповідно до відсотка успіху (рейтингу скачки).
Приклад:
Група коней 3- х років, записаних у скачку, має 93, 88, 80, 75, 68 балів.
Розрахунок:
різниця - не вище 50 балів (93-68);
рейтинг скачки фаворита - 100%, аутсайдера - 73%;
максимально дозволена вага для коней 3-х років - 59 кг - навантаження фаворита, вагове навантаження другого фаворита та наступних визначаються в такий спосіб: 59 кг - 0,1 кг х ( 100-95) = 58,5 кг (округлення дробових чисел іде у бік збільшення до половини кілограма), де 59 кг - навантаження фаворита; 0,1 кг - одиниця ваги, що доводиться на 1 бал розбивання основної маси коней;
100% - умовний рейтинг фаворита даної скачки;
95% - розрахований процентний рейтинг другого фаворита.
Разом:
Поточний бальний рейтинг Рейтинг скачки
Вагове навантаження
93 бал. 100
59,0 кг
88 бал. 95
58,5 кг
80 бал. 86
57,5 кг
75 бал. 81
57,0 кг
68 бал. 73
56,0 кг
Додаток 11
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ПЕРЕЛІК
і кондиції традиційних призів для коней верхових порід у гладких скачках і умови участі в них
----------------------------------------------------------------------------------
| Назва призу, у віці | Група | Стать |Вага, кг | Дистанція, |
| | | | | метрів |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|--------------------------------------------------------------------------------|
| Коні 2-х років |
|--------------------------------------------------------------------------------|
|Пробний приз | 3 |жеребці, мерини | 57 | 1200 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Пробний приз | 3 |кобили | 57 | 1200 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Літній приз | 2 |жеребці, мерини, кобили| 57/55 | 1200 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий приз для кобил | 2 |кобили | 57 | 1200 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий приз Першої | 1 |жеребці, кобили | 57/55 | 1600 |
|Корони | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Едіт | 2 |кобили | 57 | 1400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Осінній приз | 1 |жеребці, кобили | 57/55 | 1600 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Осінній приз | 3 |кобили | 57 | 1600 |
|--------------------------------------------------------------------------------|
| Коні 2-х років і старше |
|--------------------------------------------------------------------------------|
|Приз Критеріум | 2 |жеребці, мерини, кобили|додаток 9| 1000 |
|--------------------------------------------------------------------------------|
| Коні 3-х років |
|--------------------------------------------------------------------------------|
|Відкриття скакового | 3 |жеребці, мерини, кобили| 58/56 | 1800 |
|сезону | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Астри | 2 |кобили | 58 | 1400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Спринтерський приз | 2 |жеребці, мерини, кобили| 58/56 | 1400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Заповіді | 2 |кобили | 58 | 1600 |
|(1000 Guineas) | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий літній приз | 1 |жеребці, кобили | 58/56 | 1600 |
|(2000 Guineas) | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий приз для кобил | 1 |кобили | 58 | 2400 |
|(Oaks) | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Задорного | 2 |жеребці, мерини, кобили| 58/56 | 2000 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий Всеукраїнський | 1 |жеребці, кобили | 58/56 | 2400 |
|приз (Derby) | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз м. Києва | 3 |жеребці, мерини, кобили| 58/56 | 2400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Еласти | 3 |кобили | 58 | 1800 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз імені Будьонного | 1 |жеребці, кобили | 58/56 | 2800 |
|(St. Leger) | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Закриття скакового | 3 |жеребці, мерини, кобили| 58/56 | 1800 |
|сезону | | | | |
|--------------------------------------------------------------------------------|
| Коні 3-х років і старше |
|--------------------------------------------------------------------------------|
|Приз Президента України| 1 |жеребці, кобили |додаток 9| 2000 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Дерзького | 2 |жеребці, мерини, кобили|додаток 9| 1600 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Великий спринтерський | 2 |жеребці, мерини, кобили|додаток 9| 1200 |
|приз | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Спонсорська скачка | 3 |жеребці, кобили |додаток 9| 2400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Кубок Чемпіонів | 1 |жеребці, кобили |додаток 9| 2400 |
|--------------------------------------------------------------------------------|
| Коні 4-х років і старше |
|--------------------------------------------------------------------------------|
|Вступний приз | 3 |жеребці, мерини, кобили| 59/57 | 2000 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Еліти | 2 |жеребці, мерини, кобили| 59/57 | 2400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Жокей-клубу | 2 |жеребці, мерини, кобили| 59/57 | 2400 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз Міністра розвитку | 1 |жеребці, кобили | 59/57 | 3200 |
|економіки, торгівлі | | | | |
|та сільського | | | | |
| господарства | | | | |
| України | | | | |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Приз дружби народів | 3 |жеребці, мерини, кобили| 59/57 | 3200 |
|-----------------------+-------+-----------------------+---------+--------------|
|Прощальний приз | 3 |жеребці, мерини, кобили| 59/57 | 2400 |
----------------------------------------------------------------------------------
Додаток 12
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ПЕРЕЛІК
і кондиції традиційних призів при випробуванні коней верхових порід у бар'єрних скачках і стипль-чезах та умови участі в них
------------------------------------------------------------------
| Назва призу | Стать |Дистанція, м|
| | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Коні 3-х років і старше |
|----------------------------------------------------------------|
|Приз річки Терек (бар'єрна|жеребці, мерини, кобили | 2400 |
|скачка) | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Коні 4-х років і старше |
|----------------------------------------------------------------|
|Приз Епіграфа (стипль-чез)|жеребці, мерини, кобили | 2000 |
|--------------------------+------------------------+------------|
|Приз Прибою (стипль-чез) |жеребці, мерини, кобили | 2400 |
|--------------------------+------------------------+------------|
|Приз Карпат (бар'єрна |жеребці, мерини, кобили | 2400 |
|скачка) | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Коні 5-ти років і старше |
|----------------------------------------------------------------|
|Великий Всеукраїнський |жеребці, мерини, кобили | 4000 |
|приз | | |
|--------------------------+------------------------+------------|
|Приз ріки Дніпро |жеребці, мерини, кобили | 3200 |
------------------------------------------------------------------
Додаток 13
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ЗАЯВКА
запису на розіграш призів
______________________
(дата, день тижня)
коней верхових порід
-------------------------------------------------------------------------------
| N |Кличка|Стать| Дата |Порода| Приз, |Прізвище|Прізвище|Вага |Примітки|
|з/п| коня | |народження| |дистанція| та | та |жокея| |
| | | | | | |ініціали|ініціали| | |
| | | | | | |тренера | жокея | | |
|---+------+-----+----------+------+---------+--------+--------+-----+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
-------------------------------------------------------------------------------
__________ Коневласник (представник) _________________________
(дата) (підпис) (П.І.Б.)
Ветлікар _________________________
(підпис) (П.І.Б.)
Додаток 14
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
НАЗВИ
кольорів камзолів, рукавів, шоломів
( za704-11 ) (za704-11)
Додаток 15
до Правил випробувань
племінних коней рисистих,
верхових і ваговозних порід
на іподромах України
ДОЗВОЛЕНІ ПІДКОВИ
( za704-11 ) (za704-11)