КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 червня 2013 р. № 449
Київ

Про затвердження Порядку складання єдиного наскрізного плану створення зразка (системи, комплексу) озброєння, військової і спеціальної техніки

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 161 від 17.02.2021 (161-2021-п) )
З метою запровадження єдиної системи наскрізного планування створення (модернізації) озброєння, військової і спеціальної техніки Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок складання єдиного наскрізного плану створення зразка (системи, комплексу) озброєння, військової і спеціальної техніки, що додається.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 26 червня 2013 р. № 449
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 17 лютого 2021 р. № 161)

ПОРЯДОК

складення єдиного наскрізного плану створення зразка (системи, комплексу озброєння, військової і спеціальної техніки

1. Цей Порядок визначає механізм розроблення, погодження та затвердження єдиного наскрізного плану створення зразка (системи, комплексу) озброєння, військової і спеціальної техніки та його складових частин.
Дія цього Порядку не поширюється на діяльність, пов’язану із створенням та виробництвом газової, спортивної, мисливської, сигнальної, колекційної та демілітаризованої зброї і боєприпасів (патронів) до неї, комплектувальних виробів та матеріалів загальнотехнічного призначення, які застосовуються для виготовлення озброєння, військової і спеціальної техніки та їх складових частин, а також спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку, інших засобів негласного одержання інформації для потреб розвідувальних, контррозвідувальних та правоохоронних органів.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
військова техніка — технічні засоби, що призначені для ведення та забезпечення бойових дій, навчання особового складу, а також для забезпечення заданого ступеня готовності до застосування озброєння і таких засобів;
дослідно-конструкторська робота — сукупність робіт із створення конструкторської і технологічної документації, виготовлення і випробувань дослідного або головного зразка озброєння, військової і спеціальної техніки, що виконуються згідно з єдиним вихідним документом (тактико-технічним завданням) державного замовника;
єдиний наскрізний план створення зразка (далі — план) — комплект документів з планування, організації та контролю виконання дослідно-конструкторської роботи із створення зразка озброєння, військової і спеціальної техніки відповідно до вимог тактико-технічного (технічного) завдання, призначений для її узгодження за строками, обсягом витрат і технічними результатами;
мережний план-графік виконання дослідно-конструкторської роботи — план, який відображає технологічну залежність і послідовність виконання робіт, узгодженість такого виконання в часі з урахуванням обсягу ресурсів та вартості робіт;
озброєння — сукупність військової зброї, боєприпасів до неї та технічних засобів, які забезпечують їх застосування;
складова частина озброєння, військової і спеціальної техніки — виріб, призначений для виконання певних технічних функцій більш складного виробу;
тактико-технічне (технічне) завдання на виконання дослідно-конструкторських робіт (далі — тактико-технічне (технічне) завдання) — вихідний технічний документ, затверджений замовником, у якому встановлюється комплекс тактико-технічних вимог до створюваного зразка, вимоги до змісту, обсягу та строків виконання дослідно-конструкторських робіт.
Терміни “державний контракт (договір)”, “державний замовник у сфері оборони”, “виконавець державного контракту (договору) з оборонних закупівель” і “співвиконавець/субпідрядник”, “представництво державного замовника” вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про оборонні закупівлі”, термін “бюджетні кошти” — у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України.
3. Складення плану у разі виконання дослідно-конструкторської роботи за бюджетні кошти є обов’язковим. Необхідність складення плану, якщо дослідно-конструкторська робота виконується за власні кошти підприємств (кошти інвесторів), визначається договорами (рішеннями).
4. Проект плану розробляється під час підготовки аванпроекту або на етапі ескізного (технічного) проекту за умови, що підготовка аванпроекту не здійснювалася.
Складення плану забезпечує державний замовник у сфері оборони (далі — замовник) шляхом включення до державного контракту (договору) (далі — державний контракт) умов щодо порядку розроблення, погодження, затвердження і виконання плану.
5. Проект плану розробляє виконавець. Строк розроблення, погодження та затвердження плану визначається умовами державного контракту і не повинен перевищувати шести місяців з початку виконання дослідно-конструкторської роботи.
6. План включає такі документи:
план-графік виконання дослідно-конструкторської роботи;
мережний план-графік виконання дослідно-конструкторської роботи;
кошторисну вартість виконання дослідно-конструкторської роботи (складових частин дослідно-конструкторської роботи або етапів) з урахуванням та визначенням окремим розрахунком витрат на підготовку виробництва до виготовлення та випробування дослідного зразка.
До складу плану за спільним рішенням замовника та виконавця можуть включатися додаткові документи, які уточнюють заходи з планування створення озброєння, військової і спеціальної техніки.
7. Вихідними документами для розроблення проекту плану є державний контракт і тактико-технічне (технічне) завдання на виконання дослідно-конструкторської роботи.
У плані зазначаються роботи (заходи) на етапах дослідно-конструкторської роботи із зазначенням робіт з підготовки виробництва до виготовлення та випробування дослідних зразків; перелік співвиконавців, які беруть участь у виконанні дослідно-конструкторської роботи; строки виконання робіт; кошторисна вартість дослідно-конструкторської роботи, її складових частин або етапів; заходи з контролю виконання робіт тощо.
8. Форма, зміст та порядок оформлення документів, що є складовими плану, визначаються нормативно-правовими актами.
9. Виконавець забезпечує погодження розробленого проекту плану з представництвом державного замовника, на вимогу державного
замовника — з іншими заінтересованими підприємствами, установами, організаціями, та затвердження його замовником.
Співвиконавець дослідно-конструкторської роботи на складову частину озброєння, військової і спеціальної техніки подає проект плану на затвердження виконавцю.
10. Під час погодження проекту плану з представництвом державного замовника перевіряються:
відповідність заходів, що містяться у плані, умовам державного контракту та вимогам тактико-технічного (технічного) завдання;
обґрунтованість, комплексність та послідовність заходів плану, строк їх здійснення;
наявність реальних можливостей для здійснення заходів плану, зокрема за рахунок бюджетних коштів, його проміжних та кінцевих результатів.
11. Замовник після затвердження плану надсилає його у тижневий строк в установленому порядку виконавцю.
12. План є обов’язковим для виконання замовником і виконавцем відповідно до умов державного контракту на виконання дослідно-конструкторської роботи.
Контроль заходів, що містяться у плані, здійснюється безпосередньо виконавцем та замовником або через представництва державного замовника.
13. Зміни до плану вносяться за рішенням замовника і виконавця відповідно до вимог цього Порядку за результатами аналізу здійснення передбачених у ньому заходів і визначаються виходячи з умов державного контракту.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 161 від 17.02.2021 (161-2021-п) )