КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 березня 2012 р. № 236
Київ
|
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Електронне урядування"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Електронне урядування", що додається.
1-1. Установити, що вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (228-2002-п)
(Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів не застосовуються під час визначення одержувача бюджетних коштів за програмою "Електронне урядування".
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2012 р. № 236
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Електронне урядування"
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Електронне урядування".
2. Бюджетні кошти використовуються з метою створення інфраструктури автоматизованої взаємодії органів виконавчої влади між собою, з юридичними та фізичними особами на основі інформаційно-телекомунікаційних технологій.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на:
створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування:
- системи електронної взаємодії органів виконавчої влади;
- системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;
- єдиного державного веб-порталу відкритих даних;
- національного реєстру електронних інформаційних ресурсів;
- інтегрованої системи електронної ідентифікації;
- єдиного державного веб-порталу електронних послуг;
- Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг;
- онлайн-платформи взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та інститутами громадянського суспільства;
- державної платформи стану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету (broadband.gov.ua);
- державного веб-порталу спеціального правового режиму для IT-індустрії Дія Сіті (city.diia.gov.ua), реєстру резидентів Дія Сіті;
- створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти "Дія. Цифрова освіта", створення освітніх матеріалів для розміщення на цьому веб-порталі;
технічне та технологічне забезпечення виконання функцій центрального засвідчувального органу, створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу;
закупівлю технічних засобів, необхідних для забезпечення можливості реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі.
4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінцифри.
Одержувачем бюджетних коштів, які спрямовуються на:
створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування системи електронної взаємодії органів виконавчої влади, системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, єдиного державного веб-порталу відкритих даних, Національного реєстру електронних інформаційних ресурсів, є відповідно до Регламенту організації взаємодії органів виконавчої влади в електронній формі (55-2018-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 "Деякі питання документування управлінської діяльності" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 23, ст. 770), Положення про електронну взаємодію державних електронних інформаційних ресурсів (606-2016-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455), Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (835-2015-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 85, ст. 2850), Положення про Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів (
326-2004-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2004 р. № 326 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 11, ст. 665), адміністратор зазначених систем - державне підприємство "Державний центр інформаційних ресурсів України";
технічне та технологічне забезпечення виконання функцій центрального засвідчувального органу, створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу; створення, модернізацію та розвиток, адміністрування і забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу електронних послуг, інтегрованої системи електронної ідентифікації, Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг, Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти "Дія. Цифрова освіта", є визначений відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про електронні довірчі послуги" (2155-19)
, Положення про Єдиний державний веб-портал електронних послуг (1137-2019-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 3, ст. 136), Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації (546-2019-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 546 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 52, ст. 1790), Положення про Національну веб-платформу центрів надання адміністративних послуг (72-2021-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 72 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 13, ст. 538), Положення про Єдиний державний веб-портал цифрової освіти "Дія. Цифрова освіта" (184-2021-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 р. № 184 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 23, ст. 1067), адміністратор (технічний адміністратор) зазначених систем - державне підприємство "Дія".
4-1. За рахунок коштів, які було спрямовано у 2020 році за програмою "Електронне урядування", на утворення статутного капіталу державного підприємства "ДІЯ", здійснюються витрати на побудову основного та резервного серверних майданчиків та пунктів їх адміністрування (придбання серверного, мережевого та комп’ютерного обладнання, засобів технічного та криптографічного захисту інформації, засобів електроживлення та промислового обладнання), закупівлю програмного забезпечення (пропрієтарного програмного забезпечення, систем управління базами даних) та криптобібліотек.
4-2. За рахунок бюджетних коштів за напрямом, визначеним абзацом п’ятнадцятим пункту 3 цього Порядку, здійснюються витрати на придбання серверного, мережевого та комп’ютерного обладнання (автоматизованих робочих місць).
Придбані технічні засоби за обґрунтованим зверненням центральних органів виконавчої влади, які беруть участь в реалізації експериментального проекту щодо реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі, з метою забезпечення технічної можливості реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі можуть бути передані зазначеним органам в установленому законодавством порядку.
Мінцифри протягом п’яти робочих днів з дня передачі центральним органам виконавчої влади технічних засобів згідно з абзацом другим цього пункту інформує про це Мінфін.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг провадиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
За результатами проведення процедури закупівлі головний розпорядник бюджетних коштів та одержувач бюджетних коштів відповідно до пункту 4 цього Порядку укладають з переможцем процедури закупівлі договір про закупівлю товарів, робіт і послуг з урахуванням вимог, визначених статтею 41 Закону України "Про публічні закупівлі" (
922-19)
. Умови такого договору повинні передбачати, зокрема:
недопущення включення до собівартості робіт і послуг витрат, які безпосередньо не пов’язані з виконанням таких робіт і наданням послуг, або необґрунтованого збільшення їх вартості;
забезпечення надання до закінчення календарного року послуг в обсязі, передбаченому договором;
відповідальність виконавця за порушення строків виконання умов договору;
застосування штрафних санкцій за невиконання або несвоєчасне виконання виконавцем зобов’язань.
Невід’ємною частиною договору є кошторис витрат з необхідними розрахунками і обґрунтуваннями, затверджений виконавцем.
Остаточні розрахунки за товари, роботи і послуги здійснюються згідно з умовами договору на підставі актів приймання-передачі поставлених товарів, виконаних робіт та наданих послуг.
У разі коли ліцензія передбачає виплату винагороди правовласнику у вигляді відсотків плати за надані від імені держави послуги, закупівля комп’ютерних програм забороняється.
6. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
придбання товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням заходів, передбачених річним планом закупівель Мінцифри на відповідний рік;
оплату посередницьких послуг;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку;
фінансування заходів за рахунок коштів, передбачених на виконання інших бюджетних програм.
Головний розпорядник бюджетних коштів і одержувач бюджетних коштів забезпечують цільове та ефективне використання бюджетних коштів.
8. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому законодавством.
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Мінцифри надсилає щороку до 31 січня наступного року Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2012 р. № 236
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 липня 2011 р. № 844 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення електронної інформаційної системи "Електронний Уряд" (
844-2011-п)
(Офіційний вісник України, 2011 р., № 61, ст. 2430).
2. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 р. № 931 (
931-2011-п)
"Про передачу у 2011 році деяких бюджетних призначень та внесення зміни до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення електронної інформаційної системи "Електронний Уряд" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 67, ст. 2592).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2011 р. № 1157 (
1157-2011-п)
"Про внесення зміни до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення електронної інформаційної системи "Електронний Уряд" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 88, ст. 3200).