КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 липня 2013 р. № 496 Київ

Про затвердження Порядку ведення Реєстру морських портів України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 532 від 04.07.2018 (532-2018-п) № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
На виконання статті 6 Закону України "Про морські порти України" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ведення Реєстру морських портів України, що додається.
2. Міністерству інфраструктури подати в установленому порядку пропозиції щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 липня 2013 р. № 496
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
 від 9 грудня 2021 р. № 1303 (1303-2021-п)
        )

ПОРЯДОК

ведення Реєстру морських портів України

1. Цей Порядок визначає процедуру ведення Реєстру морських портів України (далі - Реєстр) як єдиної електронної бази даних обліку морських портів України та містить відомості про морські термінали, портових операторів та постачальників рідкого пального для забезпечення даними, необхідними для виконання завдань у сфері безпеки мореплавства, охорони навколишнього природного середовища, а також для здійснення державного нагляду (контролю).
2. Адміністратор Реєстру - державне підприємство "Адміністрація морських портів України", яке збирає, веде облік відомостей, вносить їх та зміни до них у Реєстр, а також забезпечує технічне та технологічне супроводження Реєстру, збереження і захист даних, що містяться у Реєстрі.
3. Реєстр ведеться в електронному вигляді українською та англійською мовами.
Доступ до відомостей Реєстру є відкритим та безоплатним.
Відомості, що містяться у Реєстрі, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, є відкритими. Доступ до таких відомостей здійснюється відповідно до Закону України (2939-17) "Про доступ до публічної інформації".
Відомості Реєстру оприлюднюються на офіційному веб-сайті Адміністратора Реєстру, а також на порталі відкритих даних Мінінфраструктури як розпорядника такої інформації.
4. До Реєстру вносяться такі відомості:
1) реєстраційний номер морського порту згідно з класифікатором портів та інших пунктів (ЛОКОД ООН);
2) назва морського порту та його місцезнаходження;
3) найменування та місцезнаходження адміністрації морського порту;
4) дата та підстава відкриття/закриття морського порту;
5) перелік послуг, що надаються в морському порту;
6) перелік причалів і морських терміналів у межах морського порту, зокрема інформація про:
місцезнаходження морського термінала;
основних технічних характеристик морського термінала, зокрема його можливості щодо об’ємів вантажопереробки, обслуговування суден та/або пасажирів, пропускної спроможності морського термінала, площі (об’єму) критих та відкритих складів;
виду і розміру (осадки, довжини, ширини) суден, що можуть обслуговуватися в морському терміналі;
груп вантажів (у тому числі небезпечних вантажів відповідно до класу), що обробляються в морському терміналі;
відомостей щодо встановлених вагових комплексів; наявності систем відеоспостереження;
дати внесення відомостей про морський термінал до Реєстру;
7) перелік портових операторів і послуг, які надаються такими операторами, зокрема інформація про:
найменування портового оператора та його ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження портового оператора, поштової адреси, електронної пошти та телефону;
назви морських терміналів морського порту, що експлуатуються портовим оператором;
причалів, розташованих у межах морського порту, що використовуються портовим оператором;
переліку видів господарської діяльності, робіт та послуг, що надаються портовим оператором (у тому числі робіт, пов’язаних з класифікацією, пакуванням, маркуванням чи нанесенням знаків небезпеки та інформаційних табло на упаковки, оформленням транспортних документів, відправленням, перевезенням або прийманням небезпечних вантажів, проведенням вантажних та інших операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів);
груп вантажів (у тому числі небезпечних вантажів відповідно до класів), що обробляються портовим оператором;
8) основні технічні характеристики морського порту, в тому числі його можливості щодо перевантаження вантажів, обслуговування суден та/або пасажирів, пропускної спроможності морського порту;
9) межі території та акваторії морського порту;
10) групи вантажів (у тому числі небезпечних вантажів відповідно до класів), що обробляються в морському порту;
11) вид і розмір (осадка, довжина, ширина) суден, що обслуговуються в морському порту, обмеження щодо безпеки мореплавства в акваторії морського порту;
12) навігаційний період;
13) підстави та дата виключення морського порту з Реєстру;
14) відомості про постачальника рідкого палива, зокрема:
найменування постачальника рідкого палива та його ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження та поштова адреса, електронна пошта та номер телефону;
види робіт, пов’язані з класифікацією, пакуванням, маркуванням чи нанесенням знаків небезпеки та інформаційних табло на упаковки, оформленням транспортних документів, відправленням, перевезенням або прийманням небезпечних вантажів, проведенням вантажних та інших операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів;
відомості про ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним (серія, номер, строк дії та дата видачі);
реквізити ліцензії на перевезення небезпечних вантажів морським транспортом (серія, номер, дата видачі, найменування органу ліцензування, який видав ліцензію) або реквізити рішення органу ліцензування про видачу ліцензії (дата, номер, найменування органу ліцензування).
5. Відомості про морський термінал вносяться до Реєстру Адміністратором Реєстру на підставі заяви:
власника морського термінала або уповноваженої ним особи за формою згідно з додатком 1 разом із засвідченими в установленому порядку копіями документів, зазначеними у переліку згідно з додатком 2;
портового оператора або уповноваженої ним особи за формою згідно з додатком 3 разом із засвідченими в установленому порядку копіями документів, зазначеними у переліку згідно з додатком 4;
постачальника рідкого палива або уповноваженої ним особи за формою згідно з додатком 5 разом із засвідченими в установленому порядку копіями документів, зазначеними у переліку згідно з додатком 6.
Адміністратор Реєстру протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви та копій документів вносить відомості до Реєстру, присвоює відповідні реєстраційні номери та підтверджує отримання відомостей шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" (851-15) та "Про електронні довірчі послуги" (2155-19) у разі подання документів в електронному вигляді.
6. Достовірність та повноту поданої інформації для внесення відомостей до Реєстру забезпечують суб’єкти господарювання, які подають їх Адміністратору Реєстру.
Адміністратор Реєстру забезпечує своєчасність внесення відомостей до Реєстру.
7. Підставою для відмови у внесенні відомостей до Реєстру є неподання суб’єктом господарювання копій документів або внесення до заяви відомостей не у повному обсязі та подання недостовірної інформації.
Підставами для виключення відомостей з Реєстру є:
подання суб’єктом господарювання заяви про виключення його з Реєстру;
ліквідація суб’єкта господарювання;
неподання відповіді у 30-денний строк на запит Адміністратора Реєстру про продовження дії документів, передбачених додатками 1, 2, 4, або неподання нових документів.
Відмова у внесенні відомостей до Реєстру та/або виключення відомостей з Реєстру з підстав, не передбачених цим Порядком, не допускається.
8. У разі зміни відомостей, передбачених підпунктами 6, 7 та 14 пункту 4 цього Порядку, відповідний суб’єкт господарювання протягом десяти робочих днів подає Адміністратору Реєстру заяву про зміну зазначених відомостей в Реєстрі разом із засвідченими в установленому порядку копіями документів, що підтверджують таку зміну. Адміністратор Реєстру протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви та копій документів вносить відповідні зміни до Реєстру.
9. Обмін відомостями, що містяться у Реєстрі, між державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, усі складові якої мають комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю, крім випадків, визначених законом, у порядку, встановленому законодавством.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 1
до Порядку

ЗАЯВА

власника морського термінала щодо внесення відомостей до Реєстру морських портів України

( Див. текст (496-2013-пF135) )
( Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 2
до Порядку

ПЕРЕЛІК

документів, що надаються власником морського термінала для внесення відомостей до Реєстру морських портів України

1. Відомості про номери свідоцтв про придатність гідротехнічних споруд до експлуатації, які входять до складу морського термінала (подаються лише у випадку, коли гідротехнічні споруди перебувають у власності власника морського термінала).
2. Копія договору про надання послуг з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства (подаються представником морського термінала за наявності засобів навігаційного обладнання).
3. Копія договору про аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальною службою, яка пройшла атестацію в установленому порядку.
4. Копії документів, що підтверджують право власності або користування (експлуатацію) підйомно-транспортного та іншого устаткування (за наявності).
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 3
до Порядку

ЗАЯВА

портового оператора щодо внесення відомостей до Реєстру морських портів України

( Див. текст (496-2013-пF138) )
( Додаток 3 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 4
до Порядку

ПЕРЕЛІК

документів, що подаються портовим оператором для внесення відомостей до Реєстру морських портів України

1. Копії договору про експлуатацію морського термінала або відомості щодо договору доступу до причалу, що перебуває в господарському віданні державного підприємства "Адміністрація морських портів України", або договорів оренди, концесії, спільної діяльності, або іншого договору, на підставі якого здійснюється використання та/або експлуатація морського термінала, укладених відповідно до законодавства (подаються у разі експлуатації об’єктів морського термінала іншими суб’єктами господарювання).
2. Копії документів, що підтверджують право власності на підйомно-транспортне та інше устаткування (за наявності) або право користування (експлуатації) таким устаткуванням.
3. Копія робочої технологічної карти.
4. Номер і дата дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (зазначаються, якщо портовий оператор має намір проводити роботи підвищеної небезпеки, виконує роботи та/або експлуатує машини, механізми, устаткування, що вимагає отримання таких дозволів відповідно до законодавства).
5. Копія договору на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальною службою, яка пройшла атестацію в установленому порядку (подається у разі відсутності на об’єкті портового оператора власної об’єктової аварійно-рятувальної служби, атестованої в установленому порядку для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій).
6. Копія плану реагування на надзвичайні ситуації, а для портового оператора з чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше - копія інструкції щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.
( Додаток 4 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 5
до Порядку

ЗАЯВА

постачальника рідкого палива про внесення відомостей до Реєстру морських портів України

( Див. текст (496-2013-пF141) )
( Додаток 5 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )
Додаток 6
до Порядку

ПЕРЕЛІК

документів, що подаються постачальником рідкого пального для внесення відомостей до Реєстру морських портів України

1. Копія ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним.
2. Копія ліцензії на перевезення небезпечних вантажів морським транспортом (за наявності).
3. Для постачальників рідкого пального, що здійснюють бункерування за схемою "судно - судно", - копії таких суднових документів, які засвідчують можливість здійснювати бункерувальні операції:
класифікаційного свідоцтва, Свідоцтва про придатність судна до експлуатації, Свідоцтва про запобігання забруднення з судна (з доповненням відповідно до вимог Додатка 1 до Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року, з поправками);
оперативного плану заходів боротьби на судні з пожежею;
плану боротьби на судні із забрудненням моря нафтою;
регламенту (інструкції проведення бункерувальних операцій).
4. Для постачальників рідкого пального, що здійснюють бункерування за схемою "спеціальна автомашина з цистерною - судно", - копія регламенту (інструкції) проведення бункерувальних операцій.
( Додаток 6 в редакції Постанови КМ № 1303 від 09.12.2021 (1303-2021-п) )