Про перехід на спрощену систему
оподаткування

 
 

Чи може товариство бути платником єдиного податку за ставкою 10 відсотків у 2003 р., якщо візьме на себе обов’язок сплати реструктуризованої заборгованості з ПДВ згідно з рішенням ДПІ про солідарну відповідальність i сплачуватиме її рівними частками в строки, встановлені в договорі, якщо на дату подання заяви про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку за ставкою 10 відсотків у 2003 р. (15 грудня 2002 р.) у бухгалтерському обліку вказана заборгованість існуватиме, але термін сплати її наступної частки не настав?
(ЗАТ «КамАЗ-сервіс», м. Горлівка, Донецька обл.)

 
 

Абзацом 4 п. 4 Указу Президента України від 03.07.98 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99) визначено, що заява платника податків про перехід на спрощену систему оподаткування подається за умови сплати всіх податків та обов’язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, тобто за відсутності у нього податкового боргу.
Крім того, п. 3 Порядку видачі Свідоцтва про право сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою, затвердженого наказом ДПА України від 13.10.98 р. № 476 (у редакції наказу ДПА України від 12.10.99 р. № 555), зареєстрованим у Мін’юсті України 18.10.99 р. за № 709/400, передбачено, що для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єкт малого підприємництва — юридична особа подає письмову заяву згідно з додатком до цього Порядку до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов’язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.
Оскільки товариство за договором узяло на себе обов’язок сплачувати реструктуризовану суму, за його бухгалтерським обліком рахуватиметься податкова заборгованість.
Таким чином, набута заборгованість не дає можливості платнику податків перейти на спрощену систему оподаткування аж до повного її погашення.

 

 
 

Консультують фахівці Головного управління стягнення податкової заборгованості ДПА України

 
 
По материалам журнала "ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ" № 33 ВЕРЕСЕНЬ 2002 року;