• Визначення суми податкового зобов’язання



Підприємство виявило помилку в обчисленні податку, що призвела до завищення податкового зобов’язання, але не подало уточненої декларації до початку перевірки. Чи має право підприємство подавати уточнену декларацію на зменшення податку після перевірки органом державної податкової служби, якщо суму завищення податкових зобов’язань не враховано ревізором як переплату?
(ВАТ «Новоград-Волинський пивоварний завод»,
Житомирська обл.)

У разі коли сума податкового зобов’язання обчислюється контролюючим органом відповідно до ст. 4 Закону № 2181-III, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому, зокрема, зазначаються сума податку чи збору (обов’язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні терміни їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений термін та граничні терміни, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов’язання (штрафних санкцій за їх наявності). Податкове повідомлення вважається узгодженим у день отримання його платником, за винятком випадків, коли платник податків вважає, що перевіряючий неправильно визначив суму податкового зобов’язання, та відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 зазначеного Закону звертається до контролюючого органу зі скаргою про перегляд такого рішення або оскаржує його в суді.
Якщо визначену податковим органом суму податкового зобов’язання платника податків було узгоджено в адміністративному порядку, в подальшому такий платник може оскаржити її лише в судовому порядку, тобто звернутися з позовом до господарського суду.



Консультують фахівці Головного управління інформатизації та обліку ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 40 ЖОВТЕНЬ 2002 року