• Реалізація меблів


Підприємство займається виробництвом меблів для
населення в м. Костополі, де відкрито
розрахунковий рахунок та придбано торговий патент.
Реалізація меблів провадиться в Києві, де
підприємство зареєстровано як юридична особа,
ведеться касова книга, відкрито розрахунковий
рахунок. Яким чином може здійснюватися реалізація
меблів фізичним особам за готівку в Костополі?
(ТОВ «Глобус»)


Відповідно до ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-III; далі — Закон № 1776-III) суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють
розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Згідно із Положенням № 72 структурні підрозділи та одиниці юридичних осіб (філії, представництва, відділення тощо), які виробляють продукцію, реалізують товари (виконують роботи, надають послуги) та здійснюють інші операції i не мають статусу юридичної особи, є відокремленими підрозділами.
Відповідно до зазначеного Положення відокремлені підрозділи, що застосовують РРО (РК) при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, самостійно здають готівкову виручку до каси установи банку (інкасаторам банку), повинні також мати каси i вести касові книги (типова форма КО-4, затверджена наказом Мінстату України), які видаються i оформляються підприємством — юридичною особою, до складу якої вони входять.
При цьому підприємство, що є юридичною особою i має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).
Щодо ліміту каси, то він встановлюється підприємствам, які мають рахунки в установах банків i здійснюють операції з готівкою.
Отже, підприємству, що виготовляє i реалізує меблі в місті Костополі, необхідно при готівкових розрахунках застосовувати РРО (або використовувати безготівкові розрахунки через установи банків) та мати відповідним чином облаштовану касу, вести окрему касову книгу i дотримуватися вимог щодо встановленого ліміту каси.
Якщо ліміт каси підприємству взагалі не встановлено, то вся наявна готівка (крім розміру одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян) в його касі на кінець дня має здаватися до банку (незалежно від причин, внаслідок яких ліміт каси не встановлено).

Консультують фахівці Головного управління податкового
аудиту та валютного контролю ДПА України

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 46 ГРУДЕНЬ 2002 року