• Спрощена система оподаткування та нотаріальна діяльність



Чи можуть нотаріуси обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності?
(м. Київ)

Законом України від 19.10.2000 р. № 2063-III «Про державну підтримку малого підприємництва», який визначає правові засади державної підтримки суб’єктів малого підприємництва незалежно від форми власності з метою якнайшвидшого виходу з економічної кризи та створення умов для розширення впровадження ринкових реформ в Україні, наведено поняття суб’єктів малого підприємництва. Згідно зі ст. 1 зазначеного Закону суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб’єкти підприємницької діяльності.
Підприємницька діяльність i порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності регулюються Законом України від 07.02.91 р. № 698-ХІІ «Про підприємництво» (зі змінами та доповненнями) та постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. № 740 «Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями).
Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності провадиться у виконавчому комітеті міської, районної у місті ради або в районній, районній мм. Києва i Севастополя державній адміністрації за місцезнаходженням або за місцем проживання суб’єкта, якщо інше не передбачено законом, з видачею Свідоцтва про державну реєстрацію встановленого зразка.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності на сьогодні регулюється Указом № 727/98, згідно з яким спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб’єктів малого підприємництва i, зокрема, фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, при дотриманні ними умов, визначених у ст. 1 зазначеного Указу.

Консультують фахівці Головного управління оподаткування фізичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 48 ГРУДЕНЬ 2002 року