• Порядок проведення розрахунків


Який порядок проведення розрахунків у сфері грального бізнесу?

 

Суб’єкти підприємництва, які здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу (далі — суб’єкти грального бізнесу), відповідно до Закону № 265/95-ВР при проведенні розрахунків повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій i видавати споживачу (гравцю) касовий чек на повну суму наданої послуги. Згідно зі ст. 3 Закону № 265/95-ВР такі реєстратори повинні бути з числа включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
До Державного реєстру зі сферою застосування «гральний бізнес» включено три моделі спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів (далі — ЕККА): Samsung ER 350F-UA.01i, Марія-301 МТМ, а також Універсал М-302.ПКП.22. Зазначені спеціалізовані ЕККА при реєстрації купівлі та продажу фішок (жетонів) забезпечують в автоматичному режимі розрахунок суми прибутку гравця та суми податку з виграшу.
З метою зіставлення даних, що заносяться до журналу обліку виграшів та витрат осіб (гравців) та друкуються на чеках i контрольній стрічці, в спеціалізованому касовому апараті зі сферою застосування «гральний бізнес» (зокрема, Samsung ER 350F-UA.01i) передбачено режим відображення номера касового чека (чеків), який (які) підтверджує придбання гравцем фішок (жетонів).
Для цього на клавіатурі касового апарата касир повинен набрати номер (номери) чека (чеків), наданого (наданих) особою за раніше придбані фішки (жетони), та натиснути клавішу «#». Контрольно-касовий апарат роздруковує на чеку повідомлення «№ чека ХХХХ», де ХХХХ — цифри номера чека, набраного касиром. Після цієї операції касир повинен ввести до касового апарата загальну суму, відображену в чеку, в грошовому виразі та натиснути клавішу «СПЧ».
Далі касовий апарат провадить операцію розрахунку суми податку з виграшу особи автоматично.

Консультують фахівці департаменту податкового аудиту та валютного контролю ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 22 червень 2003 року