• Сплата фіксованого сільськогосподарського податку в рахунок збору на обов’язкове соціальне страхування та обов’язкове державне пенсійне страхування


Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю є платником фіксованого сільськогосподарського податку. Чи повинно таке товариство сплачувати окремо внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття?
(СТОВ «Світанок», Полтавська обл.)

 


Законами № 1533-III та № 2240-III встановлено порядок сплати зборів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, які є складовими зборів на обов’язкове соціальне страхування.
Згідно зі ст. 1 Закону № 320-XIV фіксований сільськогосподарський податок сплачується в рахунок 4 податків i 8 зборів (обов’язкових платежів), зокрема збору на обов’язкове соціальне страхування та обов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ст. 6 цього Закону платники податку перераховують у визначений термін кошти на окремий рахунок відділень Держказначейства України у районах за місцем розташування земельної ділянки. Відділення Держказначейства України у районах наступного дня після надходження коштів перераховують суми фіксованого сільськогосподарського податку у таких розмірах: до місцевого бюджету — 30 відсотків, на обов’язкове державне пенсійне страхування — 68 відсотків, на обов’язкове соціальне страхування — 2 відсотки.
Щодо подальшого розподілу суми збору на обов’язкове соціальне страхування за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, то вирішення цього питання належить до компетенції Мінпраці та соціальної політики України.

Консультують фахівці департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 36 вересень 2003 року