Оперативний огляд


 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ видав
розпорядження від 23.09.2003 р. № 578-р «Про строк погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України».
Розпорядженням установлено строк погашення векселів (120 календарних днів, але не пізніше ніж до 31 грудня 2003 р.), які видаються на суму ПДВ при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України за кодами згідно з УКТ ЗЕД 1001, 1002, 1101 — 1103.
Коди 1001 — пшениця i суміш пшениці та жита (меслин), 1002 — жито, 1101 — борошно пшеничне або суміші пшениці та жита (меслину), 1102 — борошно інших зернових культур, крім пшеничного або суміші пшениці та жита (меслину), 1103 — крупи, крупка та гранули зернових культур.

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ затвердив
постановою Правління від 04.09.2003 р. № 57 Порядок надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку та єдиного податку, їх обліку та використання.
Порядком визначено механізм надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, та від сплати суб’єктами малого підприємництва єдиного податку, а також їх обліку та використання.
Кошти, що надходять до Фонду від сплати єдиного та фіксованого сільськогосподарського податків, включаються до бюджету Фонду i на засадах солідарності та субсидування використовуються на цілі та в порядку, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі — базовий Закон).
Матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування доходів, призначаються та надаються за основним місцем роботи. У разі перевищення суми витрат, здійснених страхувальником на надання матеріального забезпечення, над сумою сплачених застрахованими особами страхових внесків відшкодування здійснюється робочим органом Фонду за місцем реєстрації страхувальника в порядку, встановленому правлінням Фонду.
Фізичним особам — суб’єктам підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування доходів, призначення та виплата матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, здійснюються робочим органом відділення Фонду за місцем реєстрації їх як страхувальників. Такі особи мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги в разі настання страхового випадку за умови сплати встановленого розміру податку.
Для отримання матеріального забезпечення та/або соціальних послуг зазначені особи мають бути зареєстровані у робочому органі Фонду, до якого крім документів, передбачених відповідними статтями базового Закону, повинні подати:
заяву на ім’я директора робочого органу Фонду про надання певного виду матеріального забезпечення (соціальних послуг) із зазначенням реєстраційного номера страхувальника;
копію трудової книжки (за необхідності), яка підтверджує страховий стаж i може бути завірена працівником робочого органу Фонду;
довідку органу ДПА України про суму сплаченого за розрахунковий період податку (єдиного, фіксованого сільськогосподарського).

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
постановою Правління від 01.09.2003 р. № 376 вніс зміни до Положення про порядок створення i державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень. Зміни зареєстровано в Мін’юсті України 18.09.2003 р. за № 822/8143.
Змінами конкретизовано перелік документів, що подає фізична особа — громадянин України для отримання дозволу на придбання або збільшення істотної участі в банку, а саме: заява фізичної особи на придбання або збільшення істотної участі в банку, довідка ДПА України про доходи за останній звітний період (рік).
Внесено зміни до розділу «Реєстрація змін, що вносяться до статуту банку».
Банк зобов’язаний у місячний термін після прийняття загальними зборами акціонерів, зборами учасників або пайовиків рішення про внесення змін до статуту подати до Нацбанку України пакет документів, потрібних для їх реєстрації. Територіальному управлінню Нацбанку України за місцезнаходженням банку подаються, зокрема, довідки ДПА України про доходи за останній звітний період (рік), про наявність доходів у фізичних осіб — учасників, які увійшли до складу 20 найбільших акціонерів (учасників) банку та внесли кошти до статутного капіталу банку в розмірі, що перевищує 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, установлених на день сплати коштів, i здійснили додаткові внески в рахунок сплати оголошеної кількості акцій (паїв, часток) до статутного капіталу банку або придбали акції (паї, частки) на вторинному ринку.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ видало
наказ від 12.09.2003 р. № 250 «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 08.08.2002 р. № 244». Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 22.09.2003 р. за № 831/8152.
У Порядку видачі ліцензій на вид господарської діяльності — експорт, імпорт обладнання та дисків для лазерних систем зчитування конкретизовано, що право підпису ліцензій мають Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України та його заступники.

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 37 жовтень 2003 року