• Обсяг рубок перевищує обсяг, зазначений у лісорубному квитку


ЗБІР ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

Який порядок сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів у разі, якщо лісогосподарське підприємство здійснило обсяг рубок, більший від зазначеного в лісорубному квитку?
(ПП «Дубрава», Івано-Франківська обл.)

 

У разі якщо лісогосподарське підприємство здійснило обсяг рубок більший ніж на 10% від зазначеного в лісорубному квитку, то сума збору за спеціальне використання лісових ресурсів підлягає перерахунку (п. 5.2 Інструкції № 91/241/129/236/565).
Донараховані суми збору лісокористувачі відображають у розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, який подається до органів державної податкової служби за місцем адміністративного розташування земельних ділянок лісового фонду щокварталу, протягом 40 днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Сплата збору відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-III провадиться протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації (тобто протягом 50 днів після закінчення звітного (податкового) кварталу).
Не подають до органів державної податкової служби розрахунки збору такі лісокористувачі:
громадяни, які отримали ордери на дрібний відпуск деревини чи лісові квитки;
підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, релігійні організації, іноземні юридичні й фізичні особи, якщо сума збору в лісорубному чи лісовому квитку не перевищує п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
лісокористувачі з іншої області.
Зазначені категорії лісокористувачів сплачують збір за спеціальне використання лісових ресурсів до отримання ними лісорубних квитків (ордерів) та лісових квитків.

Консультують фахівці Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 44 / 2003