• Понаднормативні втрати спирту етилового


Акцизний збір

На підприємстві — виробнику лікарських засобів у приміщенні спиртосховища виявлено розгерметизацію мірника та витік спирту. Яким чином мають здійснюватися нарахування та сплата акцизного збору, а також застосовуватися штрафні санкції?

 

Статтею 3 Закону № 178/96-ВР визначено ставки акцизного збору на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові i виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, в розмірі 2,0 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.
Порядком № 247 визначено, що суб’єкти підприємницької діяльності видають податковий вексель до отримання спирту етилового на митній території України, який використовується на виготовлення товарів, зазначених у ст. 3 Закону № 178/96-ВР.
Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання спирту.
Підставою для погашення векселедержателем податкового векселя є довідка векселедавця про цільове використання спирту етилового, в якій разом із сумою акцизного збору, яка підлягає погашенню, окремим рядком зазначаються норми втрат спирту етилового, затверджені в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
За понаднормативні втрати, не виправдані згідно з чинним законодавством, та незабезпечення виходу продукції суб’єкти підприємницької діяльності сплачують акцизний збір у розмірі, визначеному законом (ст. 13 Закону № 48I/95-ВР).
У разі нецільового використання суб’єктами підприємницької діяльності спирту етилового з таких суб’єктів справляється штраф у порядку, визначеному ст. 81 Закону № 178/96-ВР.
Механізм визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, крім дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей, визначено Порядком № 116.

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 47 / 2003