Дійсно, три роки тому був прийнятий Указ Президента України, який позбавив нотаріусів державних нотаріальних контор статусу державних службовців. Але згідно з Указом Президента "Про врегулювання діяльності нотаріату в Україні" від 23.08.1998 р. (п. 5), який ще не втратив чинності, "державні нотаріуси в частині Оплати праці та пенсійного забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних категорій".
Тобто виникає суперечність у регулюванні правового статусу державних нотаріусів, яка потребує найскорішого вирішення.
У Законі "Про державну службу" приведений перелік посадових осіб, які мають статус державних службовців, але державних нотаріусів у ньому немає. Цей статус мають посадові особи відділів і підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Згідно із Законом "Про нотаріат" (ст. 17) "державні нотаріальні контори відкриваються і ліквідуються Міністерством юстиції України.
Штати державних нотаріальних контор затверджуються управліннями юстиції Ради міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій в межах встановленої для державних нотаріальних контор штатної чисельності і фонду заробітної плати.
Призначення на посаду державного нотаріуса та звільнення з посади провадиться управліннями юстиції Ради міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій".
З вищенаведеного видно, що державні нотаріальні контори є юридичними особами і не входять до складу Міністерства юстиції (тобто вони не є відділом або підрозділом Мін'юсту), а є відокремленим органом.
Таким чином, нотаріуси державних нотаріальних контор не є державними службовцями, а входять у відокремлену структуру Міністерства юстиції.