• Використання автоматів з грошовим або майновим виграшем

 

Суб’єкт підприємницької діяльності використовує в своїй діяльності автомат, що вводиться в дію за допомогою монети, жетона чи без них, результатом гри на якому може бути отримання гравцем виграшу у вигляді іграшки. Чи відносяться такі пристрої до автоматів з продажу товарів? Чи може суб’єкт підприємницької діяльності, що використовує такі автомати, перейти на спрощену систему оподаткування?

 

Відповідно до ст. 5 Закону № 98/96-ВР патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.
Під гральним бізнесом у цьому Законі слід розуміти діяльність, пов’язану із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.
Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути видано на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).
Відповідно до Закону № 265/95-ВР автомат з продажу товарів (послуг) — це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) i забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.
Якщо умовою отримання товару є результат гри на автоматі, який залежить від випадку або здібностей гравця, то зазначений пристрій не підпадає під визначення автомата з продажу товарів i є гральним автоматом.
Таким чином, суб’єкти підприємницької діяльності, що провадять свою діяльність з використанням автоматів з майновим виграшем (іграшки), які вводяться в дію за допомогою монети, жетона чи без них, є суб’єктами сфери грального бізнесу.
Відповідно до частини другої ст. 2 Закону № 2063-III дія цього Закону не поширюється на суб’єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу.
Враховуючи вищезазначене, суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують автомати з грошовим або майновим виграшем, не можуть перейти на спрощену систему оподаткування i повинні придбавати торгові патенти відповідно до чинного законодавства.

Консультують фахівці Департаменту податкового аудиту та валютного контролю ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 9 / 2004