Подання податкової декларації


Чи обов'язково підприємству подавати податкову декларацію за одинадцять місяців?


Згідно з п. 1.11 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податкова декларація, розрахунок — це документ, що подається платником податків до контролюючого органу в строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Статтею 1 5 Закону № 334/94-ВР встановлено, що ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об'єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.

Пунктом 14 Перехідних положень Закону № 349-ІУ визначено, що для забезпечення стабільного планування доходів Зведеного бюджету України в 2003 р. при переході до нових податкових періодів платник податку здійснює:

Сплата податку за результатами січня та одинадцяти місяців 2003 р. здійснюється у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

В інших випадках податок сплачується у строки, передбачені законом для квартального податкового періоду.

Отже, у 2003 р. діяла спеціальна норма законодавства, що встановлювала додаткові звітні періоди: січень та одинадцять місяців.

Відповідно до абзацу другого п. 16.4 ст.16 Закону № 334/94-ВР форми декларацій з податку на прибуток встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Керуючись пунктами 16.4 і 16.15 ст. 16 Закону № 334/94-ВР ДПА України наказом № 42 затверджено форму декларації з податку на прибуток підприємства та Порядок складання декларації з податку на прибуток підприємства за січень 2003 р. та одинадцять місяців 2003 р.

Відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 334/94-ВР платник податків, який не подає податкової декларації у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отримані протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Застосування штрафних санкцій до платника податку відбувається на підставі податкового повідом-лення-рішення, прийнятого керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби за формою та згідно з вимогами Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого наказом № 253.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ОПОДАТКУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

Відповіді підготовлено за сприяння Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ — заступника директора Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України - начальника управління податку на прибуток та податкових платежів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 30/ 2004