Більярдний стіл


Суб'єкт підприємницької діяльності має кафе, в якому розміщено стіл для більярда. Грошові або майнові виграші при грі у більярд не надаються. Чи потрібно придбавати торговий патент на такий більярдний стіл?

(Ф. Тимохін, Тернопільська обл.)


Законом № 98/96-ВР визначено порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами. Відповідно до частини другої ст. 5 зазначеного Закону під гральним бізнесом слід розуміти діяльність, пов'язану з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.

Згідно із зазначеною нормою Закону № 98/96-ВР грошові або майнові виграші передбачено лише при використанні гральних автоматів та при проведенні розіграшів. Для інших видів грального бізнесу, визначених у цьому Законі, в тому числі надання послуг з використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, — грошові або майнові виграші не обов'язкові.

Виходячи із зазначеного, суб'єкти підприємницької діяльності, які надають послуги у сфері грального бізнесу і, зокрема з використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, зобов'язані придбавати торгові патенти на загальних підставах, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань.

Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний стіл). Вартість торгового патенту — 1200 грн. на рік за кожний стіл для більярда.

Строк дії торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу становить 60 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту провадиться щокварталу до 1 5 числа місяця, що передує звітному кварталу.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ОПОДАТКУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту оподаткування юридичних осіб: Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ — заступника директора Департаменту — начальника управління податку на прибуток та податкових платежів та Віри ЦВЄТКОВОЇ — заступника начальника управління — начальника відділу спеціальних режимів оподаткування

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 30/ 2004