Згідно зі ст. 2 Закону № 265/95-ВР розрахунковий документ — документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-про-дажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Отже, товарний чек є розрахунковим документом установленої форми.
Відповідно до наказу № 98 товарний чек виписується удвох примірниках, один з яких видається покупцю і містить номер або найменування торговельного підприємства, назву та гатунок товару, його ціну, дату продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис.
Крім того, відповідно до п. 2.3 розділу другого Положення № 72 розрахунки готівкою підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами проводяться із застосуванням прибуткових та видаткових касових ордерів, касових і товарних чеків, розрахункових квитанцій, проїзних документів тощо, які підтверджують факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, а також рахунків-фактур, договорів, угод, контрактів, актів закупівлі товарів тощо.
Враховуючи зазначене, при закупівлі товарно-матеріальних цінностей у приватного підприємця, який відповідно до законодавства має право не видавати чек касового апарата або розрахункову квитанцію, необхідно вимагати надання товарного чека, що містить наведені вище реквізити, та відповідних підтверджуючих документів.