Статтею 4 Указу № 727/98 визначено, що форма Книги обліку доходів і витрат, які підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, а також порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються ДПА України.
Для платника єдиного податку - фізичної особи порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено Порядком № 599.
Відповідно до цього Порядку для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком 10 до Інструкції № 1 2.
Згідно зі ст. 11 Закону № 509-ХІІ громадяни, винні у відсутності обліку або неналежному веденні обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, притягаються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 7 до 85 грн.).
Порядком № 599 встановлено, що протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, які дорівнюють кварталу.
Протягом п'яти днів після закінчення звітного періоду (кварталу) платник єдиного податку на підставі даних Книги обліку доходів і витрат подає до податкового органу звіт, у п. 4 якого повинен зазначити обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) наростаючим підсумком з початку дії Свідоцтва про сплату єдиного податку, включаючи звітний період (квартал).
Якщо платник єдиного податку до початку документальної перевірки самостійно виявляє помилки щодо заповнення Книги обліку доходів і витрат (включення перекручених даних) та усуває їх, відповідальності за ці дії чинним законодавством не передбачено.