Уступка вимоги дебіторської заборгованості


Що необхідно для оформлення уступки вимоги дебіторської заборгованості на податковий орган відповідно до Порядку № 439?


Для оформлення уступки вимоги дебіторської заборгованості необхідна наявність відповідних зобов'язань, тобто договірних відносин між кредитором та боржником.

Документи, які підтверджують момент передачі ризиків і вигод, пов'язаних з правом власності, свідчать про наявність права вимоги. До таких документів відносяться угоди на поставку продукції, товарів, надання послуг, акти прийому-передачі та виконаних робіт тощо.

Лише за наявності таких документів можна переводити на податковий орган право на вимогу дебіторської заборгованості. Тобто укладання договору про переведення права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків здійснюється разом з передачею документів, що засвідчують це право.

Податковий орган здійснює за платника податків заходи щодо погашення його податкового боргу шляхом продажу новому кредитору права на отримання такої заборгованості. При цьому платник податків та орган стягнення письмово повинні повідомити боржника про уступку податковому органу права вимоги.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту забезпечення податкових зобов'язань ДПА України:

Валентини СІРЕНКО — заступника директора Департаменту — начальника управління методології стягнення податкового боргу, Людмили ВАТУТІНОІ — заступника начальника відділу розробки методики стягнення податкового боргу. Ярослави МОРОЗ - головного державного податкового інспектора відділу методики стягнення податкового боргу управління методології стягнення податкового боргу та Світлани БАКАЛЬЧУК — головного державного податкового інспектора відділу методики стягнення податкового боргу управління методології стягнення податкового боргу

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 38-39 / 2004