З 2001 року виплати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляди та побутове обслуговування потерпілих -проводяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
На сьогодні згадані виплати здійснюються на підставі Положення про порядок фінансування витрат на необхідний догляд за потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та Положення про порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами, виробами медичного призначення, постільною та натільною білизною, перуками (далі — Положення). Ці положення, затверджені постановами Фонду від 27 березня 2003 року №26 та №27, розроблені відповідно до статей 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності". Згадані статті встановлюють перелік та умови отримання соціальних послуг, виплат та інших витрат на відшкодування шкоди, які здійснюються Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Пункт 16 Положення зазначає, що граничний розмір виплат на постільну та натільну білизну, перуки потерпілим щорічно затверджується правлінням Фонду. Одночасно Положення вказує, що потерпілі забезпечуються лікарськими засобами, виробами медичного призначення та перуками через підприємства, з якими Фонд уклав договори відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 22.02.2000 р.
Щодо забезпечення потерпілих постільною білизною, у Положенні не міститься прямої вказівки на укладання Фондом договорів з підпри-ємствами-постачальниками. Але п. 2 постанови Фонду від 27 березня 2004 року №26 (із змінами та доповненнями) затверджує граничний розмір фінансування витрат на придбання постільної та натільної білизни за неможливості забезпечення. Отже, не виключається укладання Фондом угод із підприємствами, що виробляють або продають білизну на умовах, визначених законодавством для закупівлі товарів за державні кошти (тендеру). Якщо вироби, що пропонуються потерпілим, не влаштовують останніх своєю якістю, то необхідно звернутися з відповідною скаргою до управління виконавчої дирекції Фонду, яка відповідно до п. 19 Положення здійснює контроль за забезпеченням потерпілих вищезазначеними предметами. Оскарження рішення дирекції Фонду може бути здійснено в судовому порядку.